Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oleje w t-25.

129 odpowiedzi na ten temat

#41 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 19:21

Oleje w t-25. Rosjanie zalecali olej silnikowy do hydrauliki dla twgo aby można było bezpiecznie używać podnośnika w bardzo niskich temperaturach ,a po rozgrzaniu nie tracił swoich właściwi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oleje w t-25. Dzisiaj, 10:57
  •  

#42 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 19:37

Oleje w t-25. dokładnie jak kolega wyzej pisze..

ale wymiana oleju w silniku co 250-300mtg w dodatku kiepskiego oleju falco niczym dobrym się nie skończy
pzdr

Edytowany przez hacki, 30 grudzień 2012 - 19:37.

#43 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:12

Oleje w t-25. No 300mth to trochę za dużo, właściwie to albo raz w roku albo po max 150-200mth. Superol Falco czyli CD miałem w C-360 i powiem, że rewelacji nie ma. Chodzić chodził ale Turdus pewniejszy. Ten Falco trochę lepszy od Superolu CC ale te 5-10zł na 5l różnicy wielkiej nie robi więc lepiej Turdus.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#44 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2013 - 15:08

Oleje w t-25. A czy na turdusie zimą dużo ciężej będzie kręcić w porównaniu do superolu?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#45 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 15:26

Oleje w t-25. Odnośnie kreceni TO NIE MA WPŁYWU CZY CC CZY CD TYLKO 20 w , 15 w.. . 10 w czym niższa liczba tym lepiej będzie kręcił

#46 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 01 styczeń 2013 - 16:19

Oleje w t-25. Mi się wydaje, że nawet trochę lepiej kręci, bo Superol CC jest typowo letnim olejem a w zimę robi się bardzo gęsty.

No i przy okazji 400 post :)

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#47 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 16:25

Oleje w t-25. letni to cc sa 30 lub 40
wielosezonowy to cc 10 w 40 , 15 w 40 i p;podobne( to tylko przykłady)

#48 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 16:55

Oleje w t-25. Warto zimą zwłaszcza jak co dzień albo często odpalacie mieć to minimum 10W -40 bo pierwsza liczba jak wyższa to masz nie olej a masmix przy -20 ,a latem to druga liczba 40 to dobry a jak bierze olej można jeszcze pojezdzić kilka lat na 50 a jakiej firmy jest to mniej ważne

#49 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 17:05

Oleje w t-25. 10w40 to olej półsyntetyk
Można stosować na własna odpowiedzialność
zalecany do tego silnika to 15 w 40

#50 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 17:32

Oleje w t-25. Masz racje że półsyntetyk tylko wlej sobie 15w i 10w do butelki i postaw na mrozie tu masz olej tam już jak gęsty miód i jak uda się odpalić -20 np to silnik 15w nim zacznie smarować trochę potrwa ,ja kiedyś też zwykły superol od może 5 lat Agrol 10W-40 i ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 17:48

Oleje w t-25. Pare lat temu wlałem na zimę 10 w 40 do silnika o dużym przebiegu na wiosnę się okazało że ciśnienie oleju poszło się j....

#52 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 02 styczeń 2013 - 22:12

Oleje w t-25. Oleje syntetyczne i półsyntetyczne mają zwykle dodatki myjące silnik. W silniku z dużym przebiegiem wymyłeś prawdopodbnie wszystkie zatkane do tej pory miejsca w silniku i olej znalazł wiosną dodatkowe ujście - wynik zmniejszenie ciśnienia. To dlatego nie zaleca się zmieniać oleju w silniku z mineralnego na półsyntetyk czy syntetyk. Nie wiem co by było gdybyś zalał świeżo zrobiony silnik T-25 olejem półsyntetycznym. Tego nie wypróbowywałem - wolę nie eksperymentować na swoim traktorze za bardzo ;), zwłaszcza, że jak do tej pory normalny olej mineralny się sprawdza w tym silniku.

#53 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 23:18

Oleje w t-25. Ja właśnie jestem na etapie składania silnika swojego Rusina (wał po szlifie, reszta po wymianie na nowe części oczywiście te które były zużyte bądź wykazywały jakieś luzy, góra silnika oczywiście też nowa łącznie z głowicami) Mam zamiar zalać go olejem 10W40 i już nigdy więcej tego syfu o nazwie Superol. Po superolu w silniku pełno syfu, wszystko czarne jak w kominie, trzeba było szczotką drucianą czyścić i myć wszelkiego rodzaju rozpuszczalnikami, a rąk nie można doszorować przez dwa tygodnie ;[ Jak ukończę prace remontowe to napiszę jak się sprawuje na tym oleju, ale to jeszcze potrwa :rolleyes:

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#54 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 17:22

Oleje w t-25. Przewidziany dla tego silnika to 15 w 40
Może to by np castrol

#55 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 04 styczeń 2013 - 17:36

Oleje w t-25. Mój od dwóch miesięcy jeździ na półsyntetyku i powiem jedno-jest super.Zapalanie na mrozie w porównaniu z turdusem dużo łatwiejsze.Zamierzam zalać nim też C360.Dodam że zmieniam oleje co 100 mth i silnik w środku jest czyściutki.

#56 Share Krzysiek1983B

Krzysiek1983B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 19:15

Oleje w t-25. Witam od 2 tygodni jestem posiadaczem ruska i mam pytanie, czy moglby mi ktos objasnic gdzie jest wlew do pompy hydralicznej i gdzie jest punkt kontrolny pokad mam go wlac, i czy jest jakis korek zeby spuscic stary olej z niej. Drugie pytanie dotyczy zwolnic czy oleju mam nalac po ta srube pod tym okraglym deklem czy z boku tego dekla, z góry dziekuje za pomoc. :)

#57 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 14 styczeń 2013 - 19:23

Oleje w t-25. Olej do zwolnic dolewasz to tej śruby z boku(tzw korek kontrolny) a nie po dekiel,olej do przekładni pompy wlewasz tym białym korkiem u góry a spuszczasz na łączeniu skrzyni i sprzęgła (kuźwa zapomniałem jak to się nazywa) a wlewa się tam 0,3 oleju.

Edytowany przez Piotruniu25, 14 styczeń 2013 - 19:27.

#58 Share Krzysiek1983B

Krzysiek1983B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 19:28

Oleje w t-25. Dzieki za szybka odpowiedz :)

#59 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:06

Oleje w t-25. Wlew oleju do układu hydraulicznego jest po prawej stronie na górze korpusu (pod kabiną) w którym są osadzone ramiona podnośnika. Korek jest jednocześnie odpowietrznikiem i na klucz 22 lub 24 - nie pamiętam teraz. Tuż za tym korkiem jest mała śrubka chyba na klucz 12. Jak odkręcisz zobaczysz przyspawaną miarkę. Na miarce jest albo 1 albo dwa znaki. Reszty się domyślisz :). Do spuszczania oleju jest korek też po prawej stronie ale u dołu korpusu, albo można poluzować śrubę od rurki ssącej idącej do pompy oleju. Całego oleju raczej nie spuścisz, ale na pewno większość. Zalej ten sam olej co do silnika. Ja leję turdusa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 22:13

Oleje w t-25. Panie i panowie, nawiązując do oleju jaki zalać do skrzyni to powiem tak. Po remoncie skrzyni warto zalać ją olejem syntetycznym. Dlaczego? Otóż oleje syntetyczne mają to do siebie że się nigdy nie starzeją i nigdy nie ma potrzeby by je wymieniać, jak to ma miejsce w przypadku olei mineralnych. Współczesne samochody wszelkiego kalibru mają skrzynie zalane właśnie syntetykami i nawet w książce serwisowej nie znajdziemy wzmianki na temat okresu jego wymiany. Jest tylko napisane że dożywotnio. Tak jest w samochodach, ale w przypadku traktorów już nie, no bo jak to - oleje by się nie sprzedawały!
Ciekawe dlaczego producenci traktorów tego nie stosują? Ja osobiście myślę, że to jest zwykłe nabijanie kasy.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein