jaro606

Oleje w t-25.

Polecane posty

jaro606    0

Witam was. Zbliza sie czas wymiany olejów w moim władku. Mam do was kilka pytań:

1. Ile litrów oleju wlać do silnika?

2. Ile oleju wlać do skrzyni biegów?

3. Jaki olej do skrzyni biegów dać?

Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Me97    1

Do silnika 7l

w skrzyni aż się przeleje możesz wlać do niej nawet olej przekładniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

1.Tak jak kolega wcześniej napisał do silnika ok.7 litrów.Jest bagnet do sprawdzenia stanu.

Olej polecam Turdus.Przy wymianie w silniku wymień w pompie wtryskowej.

2.Skrzynia ok.10 litrów

3.Hipol 15f

Poza tym olej masz w filtrze powietrza-0.8 litra silnikowego,przekładni kierowniczej-przekładniowy pod korek,

napędzie pompy hydraulicznej,też przekładniowy pod korek i w zbiorniku podnośnika z tyłu silnikowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro606    0

Ok. Dzieki. Ja do wladka leje superol bo mu najlepiej odpowiada. Raz miał Turdusa i się grzał w robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Superol trudno nazwać olejem,to raczej coś olejopodobnego.Mój śmiga na Turdusie,nie grzeje się,polecam.

A tak ogólnie to skoro zmieniasz olej już nie raz to dlaczego się pytasz ile oleju się leje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Ja mam silnik zalany oleje Lotos Falko,a w skrzyni mam jakiś olej przekładniowy 11zł/l. :).Nazwy nie pamiętam bo przed żniwami wymieniałem.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro606    0

Wiem, ile oleju wchodzi do skrzyni i do silnika. Zawsze do skrzyni lałem po korek i wchodziły 2 baniaki 5 l hipolu. Mówicie, że 10 l wchodzi, więc dobrze lałem. Ale jak czytałem dyskusje na temat, ile oleju wchodzi do skrzyni władka to wolałem sie upewnić, czy nie przesadzam. Na jakimś innym forum pisali, że max do skrzyni to 5,5l. Ale ja ufam agrofoto- sami specjalisci. Dzieki. Bedę miał jakies inne problemy z mioim małym ruskim to pierwsze co to nowy wątek na agrofoto i czekanie na porady.

Edytowano przez jaro606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja do mojego T25 do silnika, pompy wtryskowej, hydrauliki i filtra powietrza leję Lotos Milvus, do skrzyni, zwolnic, piast leję Hipol a tam gdzie smar stały to Greasen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja jakiś czas temu przeszedłem na Turdusa i leję go do wszystkich moich traktorów (do silników). Do T-25 też. Nie zauważyłem, aby grzał się mocniej.

Pamiętaj o regularnej wymianie oleju w pompie wtryskowej. Olej w pompie powinno się wymieniać co około 30-50 mth. w zależności jak szybko zbiera się ropa w pompie. Nie rzadziej jednak jak co 50 mth. jeśli chcesz aby pompa chodziła długo i bezawaryjnie. Moja chodzi już 4500 mth od nowości i nigdy nie była naprawiana ani regulowana (są jeszcze oryginalne plomby). Do pompy wtryskowej też leję Turdusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Jak kolega wyźej napisał trzeba dbać o pompę wtryskową-olej wymieniać tak co 40-50mtg. Mówi się, źe to serce ciągnika :) ja leję Superol do pompy, silnika i hydrauliki, a reszta Hipol no i smar ;) przed zimą wleję do silnika i pompy wtryskowej coś lepszego, bo wymianiać mam zamiar co 2 lata, gdyź duźo nie robię nim mtg... W napędach będę co 3 lata zmieniał tylko będę dbać, aby zawsze był stan...


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ale najpierw spuść stary olej i ropę z pompy. Lejesz do poziomu otworu kontrolnego w obudowie pompy - śrubka na klucz 14 z boku pompy pod dźwignią "gazu". Korek spustowy też na klucz 14 od dołu pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Zapomniałem o zwolnicach,2 razy 1.5 litra oleju przekładniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qbic    0

A ten turdus to jaki bo jest kilka odmian?

 

Po superolu to widze pełno takich małych grudek w silniku -czas na zmiane!!

Edytowano przez qbic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja do silnika leję Turdus, a do hydrauliki albo turdus jak mi coś zostanie po zalaniu silnika, albo kupuję jakiś tańszy olej silnikowy. Ogólnie unikam olejów nieznanych marek pod nazwą superol i takich z beczek nieznanego pochodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Do silnika Turdus SHPD 15W40 jest dobry. Ja przeszedłem na niego z Superolu i powiem, że lepiej trzyma ciśnienie smarowania. Do hydrauliki też może być Turdus, chociaż mój od nowości chodzi na Superolu i jest ok. Do skrzyni polecam Agrol U, nie wypróbowałem go w praktyce ale czytałem o nim dobre opinie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Ja w silniku mam turdus,w skrzyni i podnośniku agrol.Ogólnie próbuję lać takie olej są potrzebne a nie silnikowe do skrzyni cz tam podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Z Turdusa przesiadłem sie na olej GM 10W/40 ,silnik dużo lżej kręci i zapala na mrozie.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj