Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka do nieużytków

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 15:47

Kosiarka do nieużytków Grześ takie rzeczy to lepiej na priva piać :D Też myślałem nad takim pomysłem ale te pola są po 1-2 ha i kto mi uwierzy że co wjadę na pole i oborze go do okoła to mi sie trawa od ciągnika zapala?:D
Od nowych bijakowych odstrasza mnie cena, poniżej 10 tyś nie schodzą, no jedynie używki bym wziął pod uwagę, myślicie że tą kątową przekładnie da sie zajechać w takiej kosiarce? Boje sie że kupie taka a po godzinie roboty okaże sie że jest do remontu albo wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka do nieużytków Dzisiaj, 19:28
  •  

#22 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 17:40

Kosiarka do nieużytków z wlasnego doswiadczenia[u nas nieuzytkow nie brakuje] to sprobuj najpierw plytko orac bez zadnych uprawek jak jest sucho i masz podwyzszany plug to powinno isc-nieraz tak robilem,tylko potem trudno uprawic,
jak nie da rady to tylko ciezka zaczepiana talerzowka-najlepsza ruska i wtedy zadne koszenie nie bedzie potrzebne, takie kosiarki to raczej dlugo nie pochadza,godzina koszenia-dniowka naprawiania,a ten talex to najgorszy szajs[niestety mam rotacyjna tej "firmy"], w koszenie bym sie nie bawil ,bo pewnie niewiele pomoze a koszty duze.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#23 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 20:03

Kosiarka do nieużytków No właśnie tylko jak to dziadostwo potem uprawić. Pług mam lemkena 3 skiby Opal 110 do NH 5040. Bez koszenia na pewno przedpłużki trzeba wywalić, Na wiosnę trochę mi się będzie z uprawą spieszyło więc na suchą ziemię nie mam co czekać.

#24 Share zetor16145

zetor16145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 22:44

Kosiarka do nieużytków Ja na jesień skosilem rotacyjną 5ha takich żółtych kwiatków.nieraz musiałem na stojąco jezdzić żeby coś widzieć ale zostały pokosy to część się spaliło a część ruska talerzówka ścięła.zostało mi jeszcze ok7ha ale myślałem żeby coś kupić bo się rotacyjna czesto zapychała.

#25 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:28

Kosiarka do nieużytków Gdzie tyle nieużytkow jest? w mojej okolicy to nawet 10 ar nie uświdczysz A podobno to lubelszczyzna najbardziej dziadoska.

#26 Share zetor16145

zetor16145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:16

Kosiarka do nieużytków Małopolska.to akurat gminne tereny są to duże kawałki.bo wzięliśmy 12 ha w 3 kawałkach.ale władze gmina woleli i tak żeby to odłogiem stało niż żeby jakoś wyglądało a potem zawołali zwrot podatku plus dzierżawę i samemu drzewa wycinać,meliorować.ale tak to małe kawałki ludzie mają.my mamy z250kawałków a pola to ok120ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:49

Kosiarka do nieużytków odświeżę wątek koszenia nieużytków. mam do wykoszenia ok. 10ha, których póki co nie mam szansy zaorać - wycięłem z nich kilka tysięcy małych drzewek ok.8-10 letnich samosiejek i czekam cierpliwie aż choć trochę zbutwieją. zastanawiam się czym to kosić przez najbliższe dwa lata (bo tyle mniej więcej odczekam). mam rotosan 1,8m, zastanawiam się nad takim rozwiązaniem: gdyby założyć zamiast sztywnego ramienia stalowy łańcuch i ustawić WOM 1000obr czy zdało by to egzamin? czy ktoś z was robił coś takiego? albo może widzieliście gdzieś takie rozwiązanie? sztywne ramię dopada, bo za dużo pniaków zostało na polu, a na mulczer szkoda mi póki co pieniędzy

#28 Share GazoMichal

GazoMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 13:59

Kosiarka do nieużytków Witam Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest zakup zagranicznego orkana, najlepiej z małą szerokością roboczą (nierówne pole). Jak zajdzie potrzeba to podczepiasz przyczepę pod orkana i za jednym przejazdem masz skoszone i zebrane. Jak wiemy korzystając z dopłat trzeba skoszoną trawę zebrać i usunąć z pola lub zebrać w stogi. Pozostawienie rozdrobnionej masy na łące będzie (jeżeli kontrola to wykaże) w przyszłości skutkować zwrotem dotacji.

#29 Share wonder23

wonder23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 10:33

Kosiarka do nieużytków proponuje mulczer Rolmex a potem kosiarkę sadowniczą ewentualnie

#30 Share GazoMichal

GazoMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 13:17

Kosiarka do nieużytków Witam Panowie nie prościej jest znajść osobę co świadczy tego typu usługi i bierze za hekter swojej pracy? Jeżeli upieracie się nad własnym sprzętem za nieduże pieniądze, a w miarę solidnym to proponuję zagraniczny orkan - np. gyro, taarup, jf. Nawiasem mowiąc skoszoną trawę trzeba sprzątnąć z pola jeżeli bieżecie na łąkę dopłatę. Orkan ma tą zaletę, że wrzuci sam na przyczepę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 10:07

Kosiarka do nieużytków Witaj zobacz sobie filmik co można zrobić z takiego orkanu i orkanowalismy kukurydze co kombajn do kukurydzy tylko zebrał kolby a reszta została i zobacz ze jechał ojciec na 4 biegu
Tu masz http://otomoto.pl/gy...cz-A353462.html ten orkan Gyro i wymienisz z oryginalnych noży na noże po 49 zl mogę pokazać zdjęcie na jakie jak byś chciał