bartekursus

Sipma farma czy clasic?

Polecane posty

bartekursus    30

Witam nosze sie z zamiarem kupna prasy Sipmy tylko niewiem czy wybrać farme czy clasic, według was ktora lepsza? prase chce kupic glownie do slomy ale tównież robła by sianokiszonke. Na co też zwrocić przy kupnie takich pras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że farma. Clasic ma tylko hydrauliczny docisk klapy tylnej, a farma jest już na haki.

Pozwoli ci to lepiej zbić belę. Wydaje mi się, że w farmie jest opcja opuszczania zarówno podbieracza jak i klapy tylnej bez wychodzenia z ciągnika(w clasic musisz wyjść z ciągnika i przełożyć gałkę zaworu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Jak masz brać sipme to bierz walcowo-łańcuchową jest ona uniwersalna. znajomy ma taką jest to Farma II. dobrze zbija baloty słomy siana i sianokiszonki.

Metal-fach co do prasowania słomy wymięka przy sipmie jak mi wujek kiedyś prasował słome metal-fachem to te baloty były takie kapciowate żę masakra, a jak chciał bardziej nabić to balot stawał w komorze i się nie obracał, a sipma mocno zbije i baloty są ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucek279   
Gość lucek279

ja nie wybrał bym bym ani jednej ani drugiej kup może nh lub jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farma i clasic mogą mieć takie same wyposażenie moim zdaniem musisz sobie odpowiedzieć na proste pytanie czy masz czym zwieść z pola te bele jesli masz zwykle przyczepy typu d 47 to wybierz 120 clasic natomiast jeśli dysponujesz jakaś specjalna przyczepka do beli to wez 150 farme

 

pamietaj ze w sipmie podstawa to siatka szeroki podbierak mechaniczna blokada komory centralne smarowanie oraz "komputerek" będziesz mógł nim automatycznie włączać owijanie siatki itp osobiście mam clasica i jestem zadowolony tylko szkoda ze nie mam mechanicznej blokady komory ale z hydraulika tez da sie żyć hehe

Edytowano przez PROXIMAMICHAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Kolego bartekursus.

Ja posiadam FarmeII już kilka lat i robi ok 900 to tyś bel rocznie. Teraz w sipmach montuja już nowy mechanizm owijania siatka bo z tym pierwszym to różnie bywało...

Powiem Ci szczerzei tak jak dobry kolega. Jeżeli masz troche kasy albo bierzesz na prow to kup sobie Nh br 6090 lub jakaś inna zachopdnia i nie pchaj sie w nasze sipmy ani te wynalazki typu metalfach. Juz wielu było takich co po roku albo dwoch przekleli sipmy i sprzedali. ja w nastepnym roku też tak zrobie . Jezeli chcesz być zadowolony i z przyjemnośćia prasowac bo kup cos dobrego a nie badziewie.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Daniel sam wiesz jak to jest pracowac na polu 3p a teraz jeleniem...

komfort pracy i możliwości pras z górnej półki sa o wiele wieksze niz nasze sipmy..


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Co zrobisz ;) Wiadomo, że za tą cenę nie będą takiej jakości jak zachodnie...

CropCutter™ to są noże? http://www.warpol-agro.com.pl/index.php/katalog-produktow-podstrona/items/New_Hollandddddddddddddddddddd.html Ta prasa z linku powyżej jest z nożami? czy nie, bo w opisie nie wspomnieli o nich?

Nie wiedziałem że Warpol-Agro ma stronę internetową

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankess    0

osobiście mam clasic i powiem że jestem z niej zadowolony. Robi około 500 bel rocznie spisuje się dobrze z tym że jedyne co w niej może drażnić to właśnie owa hydrauliczna blokada komory. Jeśli masz ciągnik który ma sprawną hydraulikę to bierz clasic ale jeśli nie masz pewności co do hydrauliki bierz farmę. Zamek jak zaciśnie to nie martwisz się niczym ciśniesz ile fabryka dała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boluS    0

bierz farme naprawde godna polecenia posiadam ją 4 lata zrobiła jakieś 4000 bel chodzi super lżejsza na ciągnik od clasika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego bierz ferme miałem nową jedną i drugą clasik bardziej problemowy a robiły u mnie 2/3 tysiące balotów rocznie pozdrawiam

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam metal fach.robimy nia kiszonke siano i slome nigdy nie bylo problemow w slomie.a do trawy ma super zgniot nie to co sipma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj