farmer8244

Przy jakim Ciagniku tur

Polecane posty

farmer8244    11

Witam. Panowie mam takie pytanie mam farmera F 8244 o mocy 82 km. I mam zamiar kupic farmera F4 6258 61 km. I nie wiem do którego załozy tura? Bedzie głównie ładował obornik, bele, odsniezał podwórko, zwoził palete. Panowie doradzajcie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Ja bym założył na tego mniejszego, jeśli oczywiście ma rewers tak jak ten większy, ale tutaj chyba dużo pojawi sie tekstów ze tur do tego ciagnika to wyrok... Ale lepiej dużym ciągnąc rozrzuytnik a mniejszy i zwiinniejszy w turze niech śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil5435    304

zgadzam się z @malopolanin64. Moim zdanie lepiej by było założyc tura do mniejszego ciągnika

Edytowano przez Kamil5435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja bym założył do tego mniejszego. Zapewne niższe spalanie, lepsza zwrotność. I załużmy że ten większy będzie chodził przy uprawie, a będziesz potrzebował pilnie tura to nie masz problemu. Oczywiście czasami można pracować turem z zapiętym narzędziem z tyłu ciągnika, ale czasami jest to po porostu nie możliwe(brak miejsca na manewrowanie).


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

zakładaj do małego paliwo w gore idzie .. a mały to pociasny i oszczedny .. zdecydowanie do małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Ja również uważam kolego, że lepszym rozwiązaniem będzie założyć na tego mniejszego. Duży będzie do konkretnych prac polowych, a mniejszy do drobniejszych przy ładowaczu. Mniej spali, zwrotniejszy, lepsze wykorzystanie maszynki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego - ciężko cokolwiek powiedzieć jeśli się sprzętu na oczy nie widziało (poza internetem). Na AF chyba również nie ma jeszcze użytkownika takiego sprzętu. Patrząc na jego parametry wygląda w porządku - rewers ma, a to do tura przydatne.

Ciekawe - ile sobie teraz za takiego krzyczą ?

Edytowano przez zbych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer8244    11

110 tyś ale tura maił bym za 7800 a nie za 20 tyś. Troche by mi sie to lepiej opłacało. I poboba mi sie jego wygląd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

Zrób mocowania do tura na obu ciągnikach i będziesz go przypinał do którego zechcesz.

Przy zworzeniu bel na lekkim terenie będziesz ładował mniejszym, jeżeli gdzieś będzie mokrzej to przeczepisz pod większy.

Do załadunku obornika lepszy będzie wiekszy: raz że silniejszy a dwa że do rozrzutnika wystarczy Ci swobodnie ten mniejszy 60km.

Koszt napewno trochę większy ale myślę że warto.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Zależy jaki rozrzutnik zamierza ciągać. Według mnie mniejszy będzie lepszy do ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

No właśnie - jak sobie kupi za jakiś czas jakiś fajny rozrzutnik to będzie potrzebował do niego większego ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj