Skocz do zawartości

Zdjęcie

Audi A4 B5

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 06 styczeń 2012 - 14:58

Audi A4 B5 Witam :)

Jestem świeżym kierowcą, mam prawko 2 lata i mało jeździłem, cały czas się uczę jeździć. Ukończyłem szkołe (technikum mechaniczne) i rozpoczełem prace, narazie podróżuje komunikacją miejską do pracy ale mam zamiar zmienić prace i będę potrzebował własne auto. Chciałbym kupić Audi A4 B5, w dieslu albo benzynie oczywiście w sedanie, w przypadku benzyny będzie zakuta w gaz sekwencyjny.
Proszę was o wszelkie opinie i wskazówki od posiadaczy tych aut. Jakie silniki są najlepsze, a jakich nie brać pod uwagę. Jak benzyniaki znoszą zagazowanie. Jak sprawują się wielowahacze, wiem, że są drogie bo sam na praktykach zmieniałem je we właśnie takiej audi, ile km wytrzymują, czy sprawiają wiele problemów. Jak ktoś pamięta koszty wymiany poszczególnych części eksploatacyjnyc to może napisać, a i jaki koszt wymiany rozrządu bo podobno w 1.9TDI za wymianę z częściami i rabatem koło tysiaka się buja ;)
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ???

Na razie jeszcze troszkę muszę do niej nazbierać kasy ale myślę, że na wiosnę będę już szukał auta :)

A i śmiało możecie ''wylać na mnie kubeł zimnej wody'' ponieważ strasznie jaram się tym autem a to niedobrze :D
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Audi A4 B5 Dzisiaj, 03:10
  •  

#2 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 15:48

Audi A4 B5 VW Passat 1.9 TDI 130 KM skrzynia 6-tka koszt wymiany rozrzadu ok 800 zl firmy Gates, przedni wahacz dolny tylny 160 zl, ogolnie zawieszenie porazka a do reszty nie mam zastrzezen. To jest prawie to samo co to Audi tylko wyposarzenie mniej ekskluzywne.

#3 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:38

Audi A4 B5 Rozrząd i olej w 1,9TDI 1Z ok 600zł, wahacze drogie, ale jak spokojnie jeździsz to trochę wytrzymią jak dobre założysz. klocki tył ok 60zł, przód pewnie podobnie, zapraszam na forum a4-klub.pl

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:51

Audi A4 B5 Nie pchaj się w B5 w TDI... zawieszenie jedno z droższych, nie warto na nim oszczędzać, do tego silniki z dużymi przelotami. Kup sobie Polo znacznie młodsze, będzie tańsze w utrzymaniu. Dodany obrazek

#5 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:57

Audi A4 B5 Ja bym proponował tobie jakąś Borę może. Znacznie tańsze w utrzymaniu zawieszenie i ogólnie dość fajne autko.

Edytowany przez kokoman0, 07 styczeń 2012 - 16:57.

#6 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7206 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:20

Audi A4 B5 Co do silnika to szukałbym z 1.9TDI 110km. Spalanie na trasie nawet do 5l/100km :rolleyes: Tylko że cena za diesla będzie wyższa.
Przednie zawieszenie to tak jak koledzy wyżej już powiedzieli... Nie warto brać najtańszych zamienników
Passat będzie trochę tańszy bo jest różnica w wyposażeniu.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:29

Audi A4 B5 Za 1600 można kupić kpl zawieszenie Lemfordera, co daje 4-5 lat spokoju. Nie są to jakieś straszne koszty.

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4207 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:39

Audi A4 B5 Do tego najlepiej zastosowac koła 195/65/15 lub max 205/50/16. Z tym, że jak ktos kupi wyjechanego rempa za kilka tys to 1600 to kosmiczna suma. Dla ciekawości passat b 5 04 r koła 15 lewy przód wytrzymał 300 tys bez robienia prawa strona raz zmieniana. Pomyśl może o jakimś aucie klasy kompakt lub mniejsze w rodzaju fabi, corsy, polo. Najlepiej z mniejszą benzyną. Może nie taki szpan jak zjechane audi ale koszty utrzymania mniejsze i auto młodsze.

#9 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4153 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 19:08

Audi A4 B5 http://www.a4club.pl/
poczytaj troche na tym fotum
zawias tylko Lemforder,
silniki 1.9 podobno najlepsze 90 konne, napewno nie 2.5tdi,
jesli benzyna to nie 1.6, spalanie bedziesz mial podobne do 2.0

Polska B

#10 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 442 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 07 styczeń 2012 - 19:33

Audi A4 B5 Określ sie Samczyk czego dokładnie szukasz? Jakiej wielkości auto ma być. Do jeżdżenia czy do szpanowania ? :D
Przeczuwam że jeździł będziesz nim przeważnie sam. Nowa praca? Gratulacje :) Coś będziesz przewoził w samochodzie czy kupujesz z tego względu że nie masz połączenia komunikacyjnego z nową pracą ? No i określ jaką sumę pieniędzy jesteś w stanie wydać na auto.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 07 styczeń 2012 - 19:47

Audi A4 B5 Jeśli chcesz mogę Ci sprzedać swojego golfa IV 1.9tdi 01r

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#12 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 07:08

Audi A4 B5 Mieszkam w Warszawie. Do pracy dojeżdzam komunikacją miejską, od kiedy zaczeli budować 2 trasę metra po drodze mam 2 przesiadki i tracę godzinę na dojazd to jest porażka. Dopiero będę szukać nowej pracy, bo narazie tu jest w miare ok, ale nie po to 4 lata uczyłem się w technikum na mechanika, żeby w piekarni robić. Na wiosnę chcę sobie kupić auto. Będę jeździć nim sam, najczęściej do pracy do pracy, czasem gdzieś dalej i raz w miesiącu ok 320km w jedną stronę. Autami jeżdzę szybko, ale nie jak wariat. Nie strzelam ze sprzęgła na skrzyżowaniach, nie wkręcam silnika na czerwone pole obrotomierza- to nie mój styl jazdy. Szybko, spokojnie, bezpiecznie do celu.
Dotychczas jeździłem ojca 80B3 świetne auto jak na swój wiek, bezawaryjne, bardzo tanie w eskploatacji, części bardzo tanie. Wujas ma B4 i to samo może o swojej powiedzieć. Swoją drogą jak mieszkałem u rodziców to Audi 80 cieszyło się dobrą opinią i z każdym miesiącem coraz wiecej się ich pojawiało w okolicy.
Sam planowałem kupić B4 na elektryce z klimką beznzynkę 2.0 do zagazowania, ale przeglądając ceny ich to za zadbany egzemplarz to nieźle sobie cenią, dokładasz niewiele i już się wozisz A4, auto młodsze i równie komfortowe i bogato wyposarzone.
Zastanawiałem się jeszcze nad Oplem Astrą 2 lub B, nie znam oplowskiego oznaczenia chodzi mi o tą nowszą tylko każdy mi ją odradza, nawet użytkownicy tego auta. Z mniejszych swego czasu poważnie podchodziłem do seata ibiza 2FL ale za niska i tu odpadła.

Jak macie jakąś ciekawą alternatywę to podawajcie linki allegro.

Ale skupmy się na omawianej audi ;)

Budżet na audi to 12 tyś + coś tam w kieszeni na oleje, filtry przerejestrowanie na siebie itp.

Edytowany przez samczyk1991, 08 styczeń 2012 - 07:23.

Wieczny kawaler ;)

#13 Share dominik55 dominik55

dominik55
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2012 - 09:36

Audi A4 B5 Za 12 000zł, to Ja sobie bym kupił jakiegoś VW golfa, te samochody mają porządne silniki. ;)

#14 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 08 styczeń 2012 - 09:56

Audi A4 B5 Za tę kaskę kup volvo s/v40, klima i bajery w standardzie i fajnie lata. Ja mam 3 lata v40 1.9d i bez usterek i napraw.

#15 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 442 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 08 styczeń 2012 - 11:14

Audi A4 B5 Dla mnie jeźdżenie po Warszawie samochodem to jest kompletnie spalony pomysł. W stolicy masz buspasy, świetnie rozwiniętą komunikację miejską i na prawdę nie widzę sensu jeżdżenia samochodem. Ja nie mam samochodu lecz często korzystam z domowego Volvo 440 1.7 102km w benzynie i nawet nie śni mi się wjeźdźać do miasta, stać w korkach i szukać miejsca do zaparkowania.
Kupuje bilet miesięczny i ile bym nie stał w korku to tyle samo zapłacę. A jeszcze jakbym miał stawać samochodem na parkingach płatnych to już kompletnie by mi rozum odjęło - ja skromny student więc kasą nie szastam ...

Co do samochodu to rozumiem że b4 myślałeś z silnikiem 2.0 90km ? Ta pojemność silnika nieco mi się nie podoba, jak dla mnie, na twoje potrzeby lepszym wyjściem byłoby kupienie auta klasy kompakt - VW golf IV 1.6 - za 12 000zł to spokojnie znajdziesz ładny egzemplarz :) A jakbyś znalazł wersję z silnikiem FSI to nawet nie wiem czy aż tak by ci się opłacało gaz do niego zakładać :)

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#16 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4207 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 11:19

Audi A4 B5 Zgadza się z autem w warszawie jak z broną w lesie. parkingi płatne albo problem z miejscem, korki. Dojazd zajmie tyle samo co autobusem. Chyba, że jeździsz na 6 rano czy wcześniej. I połączenia rzadki. Kup coś w stylu polo, corsa, fabia w benzynce. Małe autko łatwo zaparkować, utrzymanie tańsze itd.

#17 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 424 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 11:50

Audi A4 B5 jak już wyżej pisali zawieszenie drogiee <_< do passata B5 komplet wahaczy 1600 zł. Przegub chyba ok 250 zł.

#18 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 12:28

Audi A4 B5 4 miesiące się męczę komunikacją miejską i na początku też tak uważałem, że po co auto, korki, drogie paliwo itp. Ale tracąc godzinę czasu na dojazd w 1 stronę z dwoma przesiadkami to masakra. Zdarza się, że robię po 13h to po takiej nocce nie chce się stać im męczyć godzinę w autobusach czy tramwajach. Jak z kumplem jeździłem autem to dojazd zajmował max 20-25min,

Na wakacje planuje powrót ''stare śmieci'' także paliwko radzieckie po 4zł będę lał, a jak nam faktycznie otworzą ruch bezwizowy do ruskich to paliwko będę mieć jeszcze tańsze bo do granicy będę mieć kilkanaście km :) :) :)
KONIEC OT

Auta mniejszego niż golf nie kupię także pizdryki corsa, polo itp. odpadają na starcie. Co do golfa, to już wolałbym ibizę 2FL bo za gołego golfa masz bogatą ibizę, a i ibizka ładniejsza.
Co do zawiechy audi znam je bo robiłem je na praktykach w A4. Byłbym nawet skłonny wydać te 1600 na dobre zamienniki, żeby mieć spokój na dłużej w końcu zawiechy nie wymienia się co roku.

Edytowany przez samczyk1991, 08 styczeń 2012 - 12:35.

Wieczny kawaler ;)

#19 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 12:34

Audi A4 B5 Za 12 tysiecy to ciężko kupić w dobrym stanie, ja polecam audi A 3 zawieszenie proste takie samo jak w golfie czy oktawi, prawie bez awaryjne silnik z disla to najlepszy 1,9 130km, tylko że prżebiegi takich samochodów mogą być bardzo duże i liczniki cofane przez handlarzy i wydasz na samochód np. 12 tyś a potem włożysz w niego 8 tyś, benzynowe przeważnie mają mniejsze przebiegi i tańsze w naprawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 12:40

Audi A4 B5 A3 jest na zwykłym wahaczu ???

A czy jest tu ktoś, kto ma taką A4 i opowie coś niej ???
Wieczny kawaler ;)