Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 828 Vario

200 odpowiedzi na ten temat

#161 Share adrian992

adrian992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:52

Fendt 828 Vario Dla większości ludzi na AF np. efektywna orka zaczyna się od 10km/h... jak by szedł 6km/h to dobrze. Lepiej szerzej a wolniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 828 Vario Dzisiaj, 16:09
  •  

#162 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPJD - John Deere Team;) Siła i niezawodność!!! Nowoczesne rolnictwo, motoryzacja, muzyka, informatyka, fotografia, oczywiście kobiety oraz imprezki

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:19

Fendt 828 Vario bez przegrzewania się elementów ciernych :P

#163 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:24

Fendt 828 Vario

Dla większości ludzi na AF np. efektywna orka zaczyna się od 10km/h... jak by szedł 6km/h to dobrze. Lepiej szerzej a wolniej.

Powiem wiecej od 10km/h i 30cm glebokosci. :D

#164 Share Johny66

Johny66

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motyrazacja,sport.

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:45

Fendt 828 Vario To ile ten Horsch waży?:huh: Ja zakładam siewnik do 6630 który wazy ok,2,7t z ziarnem i z obciąznikiem 900kg jakoś daje rade obsiać na dośc płaskich kawałkach. Zakładam wał 1t troche wysuniety dalej do przodu i moge jeżdzic po górach jak chce i mi nie poderwie przodu :D@ Jasko ma większy ciągnik wiekszy balast no i troche bardziej górzysty teren więc nie wiem jak ciagnik tej wielkosci może byc za lekki nawet przy wadze 3,5t :blink: A druga sprawa Wystarczy TUZ i sprawa dociążenia jest rozwiązana. Mozże sie wydawać ze 50cm do przodu nic nie daje. Daje i to bardzo dużo ;)

#165 Share adrian992

adrian992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 09:02

Fendt 828 Vario Też mnie dziwi, że takiego kloca jak waterloo podrywa taka waga, nawet jakby znaczną cześć masy była w tym wale na końcu...

#166 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 09:03

Fendt 828 Vario Horsch waży troszkę mniej ale za to jego długość (zwłaszcza z ciężkim wałem na końcu)powoduje podrywanie przodu ciągnika.

#167 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 15:02

Fendt 828 Vario Przeczytałem ten temat i nie podoba mi się w nim po 1 to że użytkownicy marki JD na siłę próbują bronić tej marki a moim zdaniem ona doskonale sama sie broni swoja pracą na polu. wiadomo że są tacy co jak u nas sie mówi " kupują ciągnik żeby sąsiadowi wątroba gniła:D" ale są i gosp o pow 500 h i więcej np kietrz p Dzida i wielu innych gdzie mozna spotkać wiele ciągników tej marki i jak by tak prze śledzić większość gosp wielkoobszarowych to przeważa tam marka JD wiadomo to o czymś świadczy. sam osobiści nie rozumie myślenia jaskodeere czy jego ojca bo kto najpierw kupuje ciagnik potem za duze do niego maszyny i znowu ma problem ze ma za mały ciagnik a z tego co śledzę to forum to te zakupy sa tak na przełomie 2 lat...a powierzchnia nie jest na tyle duża zeby ten JD nie dał se z tym rady ale to juz sprawa jaśka. Każda marka ma wady i zalety nie ma doskonałej marki. Problem jaki zauważam na tym forum jest taki że ktoś zakłada temat by dowiedzieć się czegoś na temat jakieś marki a 70% postów jest pt Jd najlepszy jak nie to się nie znasz. i przez to to forum traci na wartości. Takie moje zdanie wiem że każdy ma prawo do własnego zdania ale jest od tego potężny dział pt ciągniki JD. chłopak chciał założyc taki temat jego sprawa niech mu wytłumacza ci co maja tą marke i nia pracuja ze myslenie ze spali połowe mniej raczej nie ma sensu. Ja na tym forum mam konto po to żeby uzyskać potrzebne dla mnie informacje ale również po to żeby podzielic sie moja wiedzą w temacie który wydaje mi sie bliski i po to to forum powstało moim zdaniem. mozecie mnie zjechać że sie nie znam bo nie mam kilku set wpisów ale taka jest prawda moim zdnaniem.

Edytowany przez michael01989, 11 styczeń 2012 - 15:04.

#168 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:19

Fendt 828 Vario

ale są i gosp o pow 500 h i więcej np kietrz p Dzida i wielu innych gdzie mozna spotkać wiele ciągników tej marki i jak by tak prze śledzić większość gosp wielkoobszarowych to przeważa tam marka JD wiadomo to o czymś świadczy

wersja ukraińska
są w kraju kołchozy posiadające kilka tyś ha ziemi na których pracują ciągniki cnh o czymś to świadczy
wersja niemiecka
są w kraju Landwirtschafty które posiadają kilkaset ha na których ziemiach pracują Fendty o czymś to świadczy
o czym? o lokalnej dobrej reklamie ;)

#169 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:54

Fendt 828 Vario "John jakto John, nie było co narzekać na awaryjność i moc ale dzisiejsze ceny paliw zmusiły nas do zmiany parku maszynowego na oszczedniejszy, dealer zapewnia nas ze spali "

mniej od 7930 a jak jest w praktyce ? tas sie sklada ze mam przyjemnosc pracowac jd 7930 i fendtem 824 vario i jakos drastycnych roznic w spalaniu nie zaobserwowalem, drastycznych znaczy wiekszych niz 4 l/h w transporcie i 2 l/h w rozsiewaczu oraz opryskiwaczu, odnosnie prac ciezkich orka gruber, glebosz spalanie jest na korzysc jd, jakby malo bylo tego ze AdBlue trzeba kupowac. Odecnie jd mozna kupic nowego dobrze wyposazonego za nawet 380 tys netto, natomiast 824 profi plus przy euro 4,2 zl to koszt 480 tys!!!
a stiwerdzenie ze Fendt spali dwa razy mniej to totalny bezsens
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#170 Share satanislaw

satanislaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:50

Fendt 828 Vario 480 tyś... To chyba u ciebie na wiosce...
podstawa to mieć większy traktor niż sąsiad i szerszą łopatę ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:52

Fendt 828 Vario Niech Bóg ma Cię w opiece @bushmaster, w końcu znalazła się kompetenta osoba; w związku z powyższym postem jestem w stanie stwierdzić że znalazła się osoba która pogodziła wszystkich tu zainteresowanych dyskutujacych zbulwersowanych i zniesmaczonych, jak to się mówi kwintesencja - temat uważam za zamknięty ... no chyba, że ktoś chce coś dodać :) :lol:
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#172 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 23:22

Fendt 828 Vario własnie o takich osobach jak @bushmaster pisałem że ten temat był własnie dla takich osób jak on:) dla mnie tez takie stwierdzenie ze spali o połowę mniej to bez sens. kolego @ janekjelonek w dalszej częsci mojego posta napisałem że uważam że nie ma idealnej marki i twój post tylko to udowadnia:)

#173 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2012 - 11:44

Fendt 828 Vario

wersja ukraińska
są w kraju kołchozy posiadające kilka tyś ha ziemi na których pracują ciągniki cnh o czymś to świadczy
wersja niemiecka
są w kraju Landwirtschafty które posiadają kilkaset ha na których ziemiach pracują Fendty o czymś to świadczy
o czym? o lokalnej dobrej reklamie ;)

Albo sieci sprawnych serwisów. W niemczech jest tak, że jak jest blisko serwis JD to rolnicy dookoła mają JD, jak jest serwis Fendt'a to rolnicy śmigaja głównie Fendt'ami. Oczywiście zdarzają się wyjątki, jak wszędzie.

#174 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2012 - 16:10

Fendt 828 Vario

"John jakto John, nie było co narzekać na awaryjność i moc ale dzisiejsze ceny paliw zmusiły nas do zmiany parku maszynowego na oszczedniejszy, dealer zapewnia nas ze spali "

mniej od 7930 a jak jest w praktyce ? tas sie sklada ze mam przyjemnosc pracowac jd 7930 i fendtem 824 vario i jakos drastycnych roznic w spalaniu nie zaobserwowalem, drastycznych znaczy wiekszych niz 4 l/h w transporcie i 2 l/h w rozsiewaczu oraz opryskiwaczu, odnosnie prac ciezkich orka gruber, glebosz spalanie jest na korzysc jd, jakby malo bylo tego ze AdBlue trzeba kupowac. Odecnie jd mozna kupic nowego dobrze wyposazonego za nawet 380 tys netto, natomiast 824 profi plus przy euro 4,2 zl to koszt 480 tys!!!
a stiwerdzenie ze Fendt spali dwa razy mniej to totalny bezsens

480 tyś... To chyba u ciebie na wiosce...

co tobie w tej cenie nie pasuje? :blink: Nam na Grupę Producencką Korbanek za 824 vario z hamulcem silnika, zestawem ogrzewania oleju, pompa 150 parę l, radar, 1,2t i 2x0,6t balast za 475 tyś zł netto.
Czyżbyś się na fendta napalił i przepłaciłeś? ;)

kolego @ janekjelonek w dalszej częsci mojego posta napisałem że uważam że nie ma idealnej marki i twój post tylko to udowadnia:)

całkowicie się z Tobą zgadzam, ale po prostu nie mogłem się powstrzymać od tego dodatku który napisałem. Tak dla humoru. Tylko i wyłącznie. W żadnym wypadku nie chciałem podważać twojej wypowiedzi :)

#175 Share sonofwood

sonofwood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 23:16

Fendt 828 Vario Jeśli można wtrącić.
Pierwszego fendta kupiliśmy w 99roku. Byl to 926 Vario. Nic o spalaniu nie napisze bo po prostu nie mam danych. Co do awarii: Przednie zwolnice były robione 3 razy(z tego co pamietam). Ciągnik chodził z ciężkim agregatem + siewnik. Przednie koła uzbrojone w bliźniaki po prostu mordowały zwolnice. Co ciekawe ojciec bedac w fabryce Fendta pytal jakiegos szefa/prezesa(nie wiem dokladnie) o to dlaczego w ciagniku o takiej mocy, za takie pieniadze montowane sa tak slabe zwolnice. Pan prezio radosnie stwierdzil, ze dostaniemy znizke na nowego Fendta :)...
Oczywiści do tego awaria skrzyni biegów jedna robiona, przy drugiej oddaliśmy "do żyda".
Do tego pracowali na nim głównie pracownicy... 7lat przetrwał tak czy siak...

Teraz jest Fendt 930 z TMS z 2007 roku. Z awarii: przywiesil sie jakis zawor(ciagnik jezdzil tylko do tylu, do przodu tylko na awaryjnej obsludze skrzyni), rozrusznik wymieniony, przetarty przelew zbiornika paliwa i jakies tam pierdy.
Paliwo... Nie jezdze nim. Mam za to zapisane tankowania :).
srednio 28l/mtg przy plytkiej uprawie Horsch Terrano 6FX
srednio 42l/mtg przy glebokiej uprawie j.w. na mokro w glinie i piachu +góry
srednio 23l/mtg przy siewie Horsch Pronto 6DC

Pola mamy naprawdę mocno mozaikowe i pagórkowate... Wybralem 3 WYRYWKOWE ZAPISY tankowań z sierpnia 2011(uprawa pod rzepak) tak wiec dane raczej malo miarodajne zwlaszcza ze nie do konca wiem przy jakich predkosciach odbywala sie praca ale moze rzuca troche swiatla na temat paliwa ;)...

Fendt pracuje jako główny ciągnik. Robi całą uprawę i siew. Reszta sprzętu to Ursusy ;)

Ktoś tu też pisał o spalaniu JCB. JCB 530/70 z silnikiem Perkinsa(wedlug serwisantow jedyny sluszny silnik) palil w zniwa srednio 3,5 l/mtg.

Edytowany przez sonofwood, 16 styczeń 2012 - 23:41.

#176 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2012 - 18:13

Fendt 828 Vario Cała prawda o JaskoDeer. :D

http://imageshack.us/f/600/jasko.jpg/

#177 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2012 - 18:24

Fendt 828 Vario Bobek ty nasz detektywie :D
No patrz go fotkę skasował, a masz cały przebieg rozmowy od tego jak z @robertem pisałem ??

Edytowany przez Profil usunięty, 12 marzec 2012 - 18:32.

#178 Share VARIO

VARIO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 maj 2012 - 18:38

Fendt 828 Vario Ja siedzę na MF 8240 i 5450 powiem tak ciągniki wetrte swojej ceny można na nich polegać nie to co nh w naszej okolicy sypią się te niebieskie zabaweczki ale na temat fenda sam mam chrapkę na 414 i 828 w przysłości. U nas pracują w okolicy w wielkim gosp. 824 i 826 jedne z pierwszych vario jeszcze na silniku man-a pracują w extremalnych warunkach i mają nastukane ponad 10000mth i własciciel nie myśli jeszcze o wymianie , co do spalania właściciel powiedzał że palą ale i robią robotę ogólnie zadowolony.

#179 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 27 maj 2012 - 20:05

Fendt 828 Vario Trzeba wziąć pod uwagę, że skrzynia bezstopniowa ma nieco mniejszą sprawność niż mechaniczne przełożenia. Stąd też nieco większe spalanie. Za to jest wyższy komfort pracy, lepszy dobór przełożeń do danej pracy itd itp. Coś za coś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 28 maj 2012 - 11:40

Fendt 828 Vario @up tylko "podobno" to fendt z bezstopniówką pali mniej niż reszta ;) więc coś tu nie gra
@vaio to 900 a nie 800 nie było 826 na manie
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem