Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 828 Vario

200 odpowiedzi na ten temat

#121 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:23

Fendt 828 Vario jakie naukowe tezy, to tylko wnioski po setkach godzin spedzonych na polu i patrzeniu w wir w baku.

hmm czyli bez tms da sie taniej :lol: :lol: , dobre musze to powiedziec glupim sprzedawcom :) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 828 Vario Dzisiaj, 15:49
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:27

Fendt 828 Vario Mam na myśli, to, że my jako konsumenci jesteśmy bardzo podatni na to, co pisze się w różnego rodzaju folderach. W znaczeniu, że zakup traktora X z systemem Y, daje takie i takie oszczędności. Tylko zapominamy, że my tym komputerem sterujemy i to od nas zależy jak go ustawimy. Także wprawny myślący operator będzie w stanie zareagować z wyprzedzeniem, aniżeli ten cudowny komputer.

O tym samym pisałem, że ciągnik danej mocy musi spalić odpowiednią ilość paliwa i się tego nie przeskoczy. Pozostaje kwestia tego typu, aby dobrać obciążenie oraz maszynę, tak aby wykorzystać tę moc optymalnie. Dlatego też uśmiech mi się pojawia na twarzy jak JaskoDeer piszę o przepaści w spalaniu Fendta, licząc chyba, że traktor o równej, bądź wyższej mocy spali jakoś znacznie mniej.

Jeszcze raz za bardzo wierzycie w hasła reklamowe i slogany i potem pojawiają się kwiatki, że płaczą że ciągnik za dużo pali...

Jeżeli z ciągnikiem dzieje się nie tak, to pierwszą rzeczą jest określenie co jest z nim nie tak, tak jak pisał @jaro. Też znam przypadek, że moc w JD się nie zgadzała po hamowaniu i właściciel drążył temat u dilera.

Zauważam, że w przypadku ciągników, zaczyna się dziać to samo co w przypadku aut osobowych. Coraz bardziej zaawansowana technika zwalnia nas z podejmowania decyzji i oceny sytuacji... Także drodzy rodzice zadbajcie o przyszłość swoich dzieci, komputer i elektronika ograniczają myślenie. Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 09 styczeń 2012 - 18:32.

#123 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:27

Fendt 828 Vario TMS ma za zadanie utrzymywać silnik w optymalnym zakresie prędkości obrotowej i obciążenia. Na mapie sprawności widać kiedy silnik jest oszczędny. Kierowca raczej nie jest w stanie tego zrobić lepiej, utrzymywanie stałych obrotów wcale nie musi być oszczędne.

#124 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:34

Fendt 828 Vario na 100% da sie bez TMSu spalić mniej niz z nim i nikt mnie nie przekona ze jest inaczej
Bobek nie masz racji że jak ciagnik ma ileś tam koni to musi spalić jeśli są on wykorzystane to może i tak ale jeśli nie jest to Fendt 312 potrafi spalić poniżej 5litró/h w ładowaczu przy kopaniu i ładowaniu piasku

#125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:38

Fendt 828 Vario

Bobek nie masz racji że jak ciagnik ma ileś tam koni to musi spalić jeśli są on wykorzystane to może i tak ale jeśli nie jest to Fendt 312 potrafi spalić poniżej 5litró/h w ładowaczu przy kopaniu i ładowaniu piasku

Mam na myśli, że jak korzystasz z mocy to swoje musi spalić. Dodany obrazek Nie odnosiłem się do prac z lekkim obciążeniem.Dodany obrazek Wszak traktor o mocy 200KM do tego nie służy. Dodany obrazek

#126 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:39

Fendt 828 Vario

Mam na myśli, to, że my jako konsumenci jesteśmy bardzo podatni na to, co pisze się w różnego rodzaju folderach.

nie wspominając o magii dilera i jego czarodziejskiej róźdżce, która daje mu prowizję od znalezienia zbłąkanej owieczki. Jak to powiedział kiedyś mój znajomy dobry handlarz wciśnie łysemu grzebień
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#127 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:43

Fendt 828 Vario a ja jednak znam przypadek JD 7720 pracujacego na niecałych 30 ha :D

#128 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:43

Fendt 828 Vario A JD czy Claas ma też coś na podobę TMS'a Fendta?

#129 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:06

Fendt 828 Vario

jakie naukowe tezy, to tylko wnioski po setkach godzin spedzonych na polu i patrzeniu w wir w baku.

hmm czyli bez tms da sie taniej :lol: :lol: , dobre musze to powiedziec glupim sprzedawcom :) .

Jak trafisz na mądrego Głupiego Sprzedawce to sam Ci to powie. Hmmm...a moze lepiej serwisantów popytaj,albo uzytkowników:P

#130 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:24

Fendt 828 Vario @JaskoDeere a ty gdzieś pisałeś ze zamiast twojego kombajnu chcesz kupić Tucano 450. Czym to jest spowodowane?

Wiem że nie ten temat, ale pytam z ciekawości :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPJD - John Deere Team;) Siła i niezawodność!!! Nowoczesne rolnictwo, motoryzacja, muzyka, informatyka, fotografia, oczywiście kobiety oraz imprezki

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:32

Fendt 828 Vario Jasiu - http://www.agrofoto....&total=15&st=10 post 15 B)

#132 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:42

Fendt 828 Vario Huber ma rację kiedyś też to próbowałem i idzie trochę jeszcze zejśc ze średnim spalaniem.

Robert jakie kroki poczyniłeś ? może w strone ciemniejszego odcieniu zieleni ?

Edytowany przez Rolnik85, 09 styczeń 2012 - 19:45.

Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

#133 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:04

Fendt 828 Vario @Rolnik wniosek złożyłem na Fendta, nie na JD.

@kamil 5 l /h przy pracy ładowaczem? No problem, w 6 litrach mieściłem się przy sianiu kukurydzy na obrotach 1500 i prędkości 7,5 km/h
Wiesz ile maks czy to JD czy Fendt o mocy nominalnej 110 KM spali przy 100 % obciążeniu na obrotach 1500?

Jak powiadają: moc jest w baku

#134 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:09

Fendt 828 Vario 5r spokojnie schodzi w ładowaczu poniżej 5 litrów także ameryka to nie jest wszytsko zalezy od serii i modelu
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#135 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:15

Fendt 828 Vario 5720-3 l/h przy pracy z ładowaczem chwytakowym (kopanie i pogłebianie rowów melioracyjnych)-upraszam o niedrażnienie :D -spalanie w tej pracy wielokrotnie sprawdzane...

#136 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:19

Fendt 828 Vario Jeszcze chwila, a będziecie pisać że u was od pracy to w baku paliwa przybywa :D

#137 Share JaskoDeere

JaskoDeere

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo & motocross

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:36

Fendt 828 Vario Haha, rozbawiliscie mnie stwierdzeniem ze zmieniam ciagniki jak rekawiczki.

Jakbyś widział JD6910 na dłuższą metę we Flieglu ?
Widziałbyś NH 170km w Horschu Terrano 4m ?
JD 6910 ledwo co szedł w 4 skibach, po kukurydzy orka była męczarnią dla ciągnika a co dopiero w 5 skibach ? Miałem 6600 zapiąć ?
Agregat upr-siewny Amazone- niby 3 metry, ale musiałem siać 7930
Kupiłem Johna z myślą o tych maszynach, zeby chodził z nimi jak przecinak, po montażu wału DD ciagnik dawał radę lecz był za lekki.
392litry dla Twojej świadomości.
Przed kim miałbym szpanować ? Przed wami ? Przed kolegami z klasy ?
Kupuje ciągnik po to aby pracowało się lżej nie dla szpanu ;)

#138 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPJD - John Deere Team;) Siła i niezawodność!!! Nowoczesne rolnictwo, motoryzacja, muzyka, informatyka, fotografia, oczywiście kobiety oraz imprezki

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:57

Fendt 828 Vario Chyba jak podejmuję się kupna to biorę wszystkie możliwości pod uwagę, więc nie rób sobie jaj że kupiłeś JD i zmieniasz bo za lekki :lol: :lol: :lol: i że za dużo palił, taką kwotę przeznaczyłeś na sprzęt a na paliwie nie wyrabiasz, to to proszę cię, tzn. jak już to Ojciec Twój sobie kupił!

#139 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:05

Fendt 828 Vario JaskoDeere ja swojego nh widze przy horschu terrano 4fx na 25 cm by poszedl z 15
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:14

Fendt 828 Vario tym bardziej nie rozumiem Cię człowieku ze stwierdzeniem że sprzedałeś bo dużo palił w tej pracy co opisałeś skoro hipotetycznie wyjdzie 15 litrów na ha ale ok. Napisz wnioski jak już będziesz miał nową maszynę