Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 828 Vario

200 odpowiedzi na ten temat

#81 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 11:55

Fendt 828 Vario I uwierzyłeś dealerowi na słowo ?Przed kupnem nawet nie próbowałeś się zorientować ile pali ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 828 Vario Dzisiaj, 19:11
  •  

#82 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2012 - 12:10

Fendt 828 Vario

Ale do rzeczy-jeżeli ten JD spala dwa razy tyle co Fendt to pierwszą rzeczą którą zrobiłbym byłoby ustalenie jakie spalanie miał ten ciągnik a jakie powinien mieć (hamownia się kłania) a następnie (o ile odbiegałoby w drastyczny sposób-a na to wygląda) próba wyegzekwowania swoich praw .

Kupujesz ciągnik za pół miliona jednej z lepszych firm i musisz jeszcze na własną rękę hamować silnik?

#83 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 12:12

Fendt 828 Vario

Ty ziom, tobie całkiem wiary brakuje. Znam paru takich ;P.

nie, otoz nie znasz mnie i nie jestem twoim ziomem...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#84 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 12:15

Fendt 828 Vario Możesz spróbować dogadać się z serwisem a jeżeli nie to i owszem-hamownia,rzeczoznawca.Ludzie kupują samochody w tej cenie i też cuda wianki wychodzą ale że trafia to na ludzi z miasta (przeważnie) więc ci raczej nie mają zahamowań typowych dla mieszkańców wsi :D i biorą rzeczoznawcę ewentualnie TVN Turbo albo inną Jaworowicz :D .

#85 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 12:15

Fendt 828 Vario Jskodeere czy wszystkie prace 7930 wykonujesz sam czy macie pracownika?

#86 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2012 - 12:23

Fendt 828 Vario

Możesz spróbować dogadać się z serwisem a jeżeli nie to i owszem-hamownia,rzeczoznawca.Ludzie kupują samochody w tej cenie i też cuda wianki wychodzą ale że trafia to na ludzi z miasta (przeważnie) więc ci raczej nie mają zahamowań typowych dla mieszkańców wsi :D i biorą rzeczoznawcę ewentualnie TVN Turbo albo inną Jaworowicz :D .

Jeśli silnik jest felerny, to masz racje co do procedury. Bardziej chodzi mi o to, że nie powinno to mieć miejsca przy sprzęcie tej klasy. W fabryce mają przecież kontrolę jakości, silniki są hamowane. W końcu produkują je w USA albo Niemczech, a nie w Mongolii.

#87 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 12:29

Fendt 828 Vario Mariusz-swego czasu mój JD trafił na hamownię.Jak tłumaczył mi szef serwisu Stanadyne P.Jaroszenko po prostu miałem pecha-taka pompa przyszła z fabryki Stanadyne i została zamontowana w JD-jego zdaniem nikt nie bierze do głowy tego aby każdy ciągnik sprawdzać na hamowni (podejrzewam że żadnego nie hamują :D-ale to tylko moje domysły-może co któryś tam przy produkcji rzędu 40-50 tys szt w Mannheim ).U mnie fabrycznie nastawiona była zbyt duża dawka paliwa w jakimś tam zakresie.

#88 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:04

Fendt 828 Vario Tylko czekać, jak u Korbanka i dilerów NH ustawią się kolejki, a rynek wtórny zaleją okazje pilnej sprzedaży kilkuletnich niezużytych JD. Dodany obrazek

#89 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:12

Fendt 828 Vario Weździe zamknijcie ten temat bo syf się taki z niego zrobił że szok. Oczy mnie bolą jak czytam o tym że JD dużo pali, że Vario jest oszczedne.... cóż za głupoty.

Vario to skrzynia bezstopniowa, w JD nazywa się AutoPower, w dodatku obydwie skrzynie robione są w tej samej fabryce i praktycznie niczym się nie różnia. Tak więc złudne jest pisanie że to tylko VARIO jest oszczedne. Każda inna skrzynia bezstopniowa, czy to w Valtrze, czy Jd czy NH czy Fendt bedzie działała na podobnej zasadzie.

Ludzie sobie ubzdurali że VARIO jest cudem, że jest oszczedne bo w Fendtach wraz z VARIO jest coś co się nazywa TMS, czyli inteligentne zarzadzanie obrotami ciagnika, które złudnie daje wrazenie ze ciagnik jest oszczedny. Mi osobicie udało sie uzyskac mniejsze spalanie bez TMSa tak więc nie nalezy zawsze ufać technice. Owszem jest to wygodne bo nic nie obchodzi operatora, ciagnik sam dobiera sobie obroty, przelozenie do predkosci

#90 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:14

Fendt 828 Vario Kolejki to się może nie ustawią bo nie każdego stać na nowego. Zobaczymy co będzie jak skończy sie Prow. Ci co piszą ze Fendt jest szczesny bo ma vario jest w błędzie. Starsze np. 818 które miały zwykłą skrzynię są oszczędniejsze od tych z vario. Prosze poszukać jak kto nie wierzy.

Edytowany przez globus512, 08 styczeń 2012 - 13:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:28

Fendt 828 Vario

Dziedzio masz słabe informacje co piszecie o ciągnikach Fendta że gdyby nie Vario to byłby to badziew. Zaskocze cię kochany. Weź top Agrar i zobaczysz za co Fendt dostał złoty medal. Jako jedyni wymyślili sterowanie 2 ciągników za pomocą jednego operatora i nie pisz głupstw. Po drugie zobacz na starsze serie 8** i mają takie spalanie że Vario im do pięt nie dorasta, więc nie pisz Bzdur, jak nie masz pojęcia. Nie zachwalaj też nie wiadomo jak NH ponieważ twoje wymaganie może spełniać, a niektórych nie. Założyciel tego tematu miał NH więc jemu bajek nie wciściesz bo wie co miał! Następny przykład. Przypomnij sobie czym Pan Marek W jeżdził kiedyś? NH! Prawda, ale z tego co mówił to nie ciągniki dla ludzi bo cały czas coś się psuło i zmienił na JD, Teraz jak sam wiesz ma 3 kombajny Fendta i Fendta 936 oraz 312 i one robią najwięcej roboty. Nie twierdze że są najlepsze, ponieważ widomo, daj coś dla pracownika to nie ważne co się dzieję. MA IŚĆ! Nie wiem czy ci wiadomo, ale z NH została u nich tylko ładowarka teleskopowa i to tyle z tej marki u nich.

Tylko to byly stare NH a nawet Ford wiec to nie byly udane ciagniki.Teraz NH lepiej dopracowuje ciagniki to juz przeszlosc jak w fendzie seria 800 byla oszczedna i silniki fendta nie do zajechania ale Tier Zmusil fendta do pobierania silnikow DF jak wspomnialem to juz przeszlosc . Pan Marek duzo zmian zrobil u siebie ale nie do konca pomyslal ,wspomnial mi ze zle zrobil ze sprzedal CR980 poniewaz to byl bardzo dobry kombajn dla niego , Fendtow nie chwali glownie 936 w orce lubi spalic sobie a niby taki oszczedny elektronika zawodzi, JD 6920 ma juz przebieg ponad 11 tys mtg idzie jak burza nie ma problemow tak samo 7820 jezdzilem nim w czasie kampani buraczanej na pusto pali jak porypany ale z ladunkiem spalanie gwaltownie spada. Wiem ze tylko ladowarke ma , na okolicy jestem na biezaco w temacie wiec kitu nie wcisniesz
Dodany obrazek

#92 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:32

Fendt 828 Vario Fendt nie produkuje własnych silników, stosuje silniki Deutz a nie Deutz-Fahr jak piszesz.

#93 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:37

Fendt 828 Vario Ale Deutz-Fahr tez bierze od Deutza silniki.

#94 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:46

Fendt 828 Vario Myśląc w ten sposób można napisać, że Fendt montuje silniki Same albo Lambo, co nie jest prawdą.

#95 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:52

Fendt 828 Vario Powiem krótko "Czeski Film"

#96 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:01

Fendt 828 Vario

Daj jakiś link do tego rankingu.

Były to ankiety przeprowadzone wśród niemieckich rolników, opublikował je TOP AGRAR, różnice nie były duże, ale przy próbce rzędu kilkuset ciągników każdej marki jakiś pogląd to dawało. Kiedyś wklejałem skan tego artykułu, a także przepisywałem wyniki do postu, ale niestety wyszukiwarka postów nie obejmuje więcej jak rok wstecz. A gazeta niestety gdzieś na strychu :) W każdym bądź razie Fendt na 1 miejscu, 2 jd, a na końcu stawki 8 marek był NH :P

#97 Share Johny66

Johny66

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motyrazacja,sport.

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:08

Fendt 828 Vario @Hubert Wreszczie ktoś powiedział do rzeczy :)

#98 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:08

Fendt 828 Vario

...JD 6920 ma juz przebieg ponad 11 tys mtg idzie jak burza nie ma problemow tak samo 7820 jezdzilem nim w czasie kampani buraczanej na pusto pali jak porypany ale z ladunkiem spalanie gwaltownie spada.

Masz na myśli spalanie do wykonanej roboty, przewiezionego tonażu, bo jak pod obciążeniem silnik spali mniej?

#99 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:09

Fendt 828 Vario o dzieki @bogdan :)

@dziedzio udajesz czy sam wierzysz w to co piszesz???
"... tak samo 7820 jezdzilem nim w czasie kampani buraczanej na pusto pali jak porypany ale z ladunkiem spalanie gwaltownie spada." czyli z ładunkiem spalił mniej :lol: zanim zaczniesz pisać to pomyśl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share adrian992

adrian992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 15:08

Fendt 828 Vario @Kamil trochę skrótowo koleś napisał i już nie możesz dojść o co chodzi.. Spalanie na pusto duże w porównaniu do innych marek, z obciążeniem gwałtownie spada różnica co do innych marek, na pewno @dziedzio potwierdzi moje słowa. Aż tak trudno pomyśleć i zinterpretować o co mu chodziło?