Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 828 Vario

200 odpowiedzi na ten temat

#41 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 14:09

Fendt 828 Vario To niech kupi sobie tego 828 to zobaczymy czy osiągnie takie super spalanie... Dla mnie ta seria nie będzie dobra... Stworzyli ciągnik o mocy maksymalnej 280 KM na silniku lekko 6 litrowym... Po za tym dawna seria 800 czyli modele 818 i 820 również były na silniku lekko powyżej 6 litrów tylko ważyły ponad 7 ton obecne modele 819 i 822 ważą ponad 9 ton, dorzucili ciągnikowi ponad 2 tony przy tym samym silniku a dodatkowo wyżyłowali moc do 280 KM w modelu 828... Może SCR poprawia pracę silnika ale spalania też za bardzo to im się nie udało obniżyć jakieś 3 g/kWh... Dodatkowo w prospekcie nowej serii 800 widziałem czujnik wykrywania NOx w nowej serii 900 nie ma go, albo zapomnieli go zamontować albo domalować w prospekcie ale jak dla mnie jest to ważna rzecz, w takim wypadku przemawiająca za serią 900... Dlatego zdecydowanie wydaje mnie się ekonomiczniejszym rozwiązaniem jednak będzie seria 900 ta starsza czy ta nowsza, przynajmniej zwiększając wagę tylko o około 0,5 tony nie zapomnieli zwiększyć silnika z 7,14 litrów do 7,75 litrów w nowych 900 ciekawe zresztą dlaczego to uczynili... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 828 Vario Dzisiaj, 03:30
  •  

#42 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 14:36

Fendt 828 Vario Silnik 6l w 828 ma lepsze parametry jak silnik 7,8l w 927 więc odnoszenie się do wyżyłowania nie bardzo ma sens :)

#43 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 14:44

Fendt 828 Vario

Rozumiem cię że jesteś rozgoryczony gdy JaskoDeere powiedział że sprzedaje 2 JD kombajn i ciągnik.
Kombajn mu się nie sprawdził przy jego areale, a ciągnik za dużo pali jeśli to prawda to co się dzieje z twoimi słynnymi opowieściami że JD mało pali ??

Oj strasznie jestem rozgoryczony, będę się ciął :).
A tera poważnie: trochę lat stąpam po tym świecie i chyba raczej twardo. Nie uwierzę że ktoś kto jak twierdzi że posiadał wcześnie jd, nagle od razu sprzedaje dwie nowe maszyny (ciągnik i kombajn) tłumacząc się zużyciem paliwa,że za dużo palą i nie spełniają jego oczekiwań, tym bardziej że każdy wie że największa utrata wartości jest w pierwszym roku. Tym bardziej że wspominał gdzieś @JaśkoDeere że finansowane obie maszyny były leasingiem...

Jeszcze uwierzył bym w to spalanie jak by napisał jakieś sensowne dane na podparcie tej tezy, chyba że ktoś uwierzy że JD1470 spalił na ha omłotu qq 40 L :).

I w ogóle bym tematu nie ruszał gdyby napisał: jd mi nie pasi i sprzedaje - wtedy ok jego kasa jego brocha. Ale jak pisze że jd za dużo pali bez konkretnych danych i robi ze mnie wała to ja se nie dam.

Tym bardziej że jd to jeden z najoszczędniejszych ciągników jeśli chodzi o moc maksymalną na koła, więc jak by jeszcze napisął że w lekkich pracach pali za dużo, to rozumiem że jd mógł by się zawieść, jednak pisze że w ciężkich pracach pali za dużo...

Mogę iść o zakład że na tym samym polu w tych samych warunkach z tą samą maszyną, rozsądny traktorzysta spali mniej jd 7930pq niż fendt 828. Przy nie rozgarniętym traktorzyscie, fakt jd przegra bo przekładnia i komp obsługujący silnik i skrzynie zrobi to za traktorzystę w fendcie.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#44 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 styczeń 2012 - 15:32

Fendt 828 Vario

Tym bardziej że wspominał gdzieś @JaśkoDeere że finansowane obie maszyny były leasingiem...

Ja obstawiam kurs € ciśnie przez cały czas, tylko, że teraz i w tedy jest 4,5zł:1€ ;)
Swoją drogą to na początku roku 7930 AP z nawet nawet wyposażeniem nowy był za 400 koła :) u dealera, także jak po trzech latach do spłaty zostaje 400 koła no to gratuluje
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2012 - 15:40

Fendt 828 Vario @deer Za to cię lubię bo podałeś konkrety !

#46 Share JaskoDeere

JaskoDeere

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo & motocross

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:47

Fendt 828 Vario .

Edytowany przez JaskoDeere, 06 kwiecień 2012 - 12:14.

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:55

Fendt 828 Vario ... bo miałeś leasing we franku? Dodany obrazek Teraz weźmiesz drugi od nowa? Dodany obrazek

#48 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:03

Fendt 828 Vario

Silnik 6l w 828 ma lepsze parametry jak silnik 7,8l w 927 więc odnoszenie się do wyżyłowania nie bardzo ma sens

Lepsze tzn. o 4 Nm większy moment i o 3 g/kWh mniejsze spalanie... A czy te lepsze parametry nie obciążają silnika...?

#49 Share JaskoDeere

JaskoDeere

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:03

Fendt 828 Vario .

Edytowany przez JaskoDeere, 06 kwiecień 2012 - 12:14.

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:06

Fendt 828 Vario Jedyny użytkownik JD który mówi prawdę o JD
a powiedz mi Jaśko NH a JD to który ma mniejsze spalanie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:10

Fendt 828 Vario A leasing idzie we franku wziąć? Teraz bym wziął :lol: Tylko nie chcą pewnie dawać?

#52 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:16

Fendt 828 Vario @JaśkoDeere czekamy na Fendta :) wielu użytkowników JD twierdzi że robota idzie to paliwo musi palić :D JD ma duzą zalete że można golasa kupić za pół ceny a jest lans bo mamy JD :D

#53 Share Johny66

Johny66

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motyrazacja,sport.

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:42

Fendt 828 Vario Zgadzam się z @deer. JD jak będzie przeciążony to będzie palił ekonomiczniej niż na 40% mocy. :) Gdyby nie Vario to Fendt byłby niczym ;)
Ja nie bronię JD tylko wkur... mnie jak ktoś mówi że Fendt pali dużo mniej.<_< Może i pali mniej bo mniejszy silnik i VARIO ale ciekawe jaka żywotność silnika skoro z 4,1l jeśli sie nie myle jest wyciśnięte 155km :mellow:

Edytowany przez Johny66, 07 styczeń 2012 - 17:48.

#54 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:47

Fendt 828 Vario Jasko jesli tak duzo tobie spalal to czemu nie patrzysz za innymi markami.Fendt nie jest oszczedny , moze dzieki tej przekladni vario jest oszczedniejszy. Silniki grupy Fiat maja najoszczedniejsze nie zaleznie od przekladni.Gdyby nie vario fendta to juz by nie byl najoszczedniejszym. Szkoda ze tylko patrzysz za czyms czym mozna sie wozic i pokazac ze jestes najlepszy bo masz fendta. Mam NH malo spala w pracach i cena jest bardzo dobra . Ciekawe po ilu latach zwroci sie fendt liczac to ze korbanek nabija ceny zakupu,czesci,napraw, nie masz ucieczki do innego dealera choc na okolicy jest Baywa.Miec fendta to nie prestiz. miec ciagnik cena= jakosc to jest to , w najlepszej cenie sa ciagniki CNH i JD nic innego. Nie mam juz zamiaru placic za logo konia ciagnacego http://www.tractorfa...picture/567363/ wyglad ma fajny ale na tym sie konczy , za ta cene nie powinno byc trzeszczacego plastiku w czasie jazdy , plastikowego siedziska pasazera, ...
Dodany obrazek

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:52

Fendt 828 Vario

Zgadzam się z @deer. JD jak będzie przeciążony to będzie palił ekonomiczniej niż na 40% mocy. :) Gdyby nie Vario to Fendt byłby niczym ;)

Co za bzdury. Fendt to najnowocześniejsze ciągniki, trzeba być strasznym ignorantem, zęby widzieć w nich tylko Vario.

Te teorie o obciążeniu też są śmieszne, chyba, że mówisz o spalaniu jednostkowym, ale to odnosi się do wszystkich ciągników.

#56 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:02

Fendt 828 Vario No a jak inaczej rozpatrywać w przypadku ciągników, jedynie w odniesieniu do spalania na jednostkę mocy przeniesionej na koła 90% prac w rolnictwie to prace pociągowe.

@Mariusz x dlaczego uważasz że te teorie o spalaniu są śmieśzne - argumenty.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#57 Share JaskoDeere

JaskoDeere

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:06

Fendt 828 Vario .

Edytowany przez JaskoDeere, 06 kwiecień 2012 - 12:15.

#58 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:08

Fendt 828 Vario

Jasko jesli tak duzo tobie spalal to czemu nie patrzysz za innymi markami.Fendt nie jest oszczedny , moze dzieki tej przekladni vario jest oszczedniejszy. Silniki grupy Fiat maja najoszczedniejsze nie zaleznie od przekladni.Gdyby nie vario fendta to juz by nie byl najoszczedniejszym. Szkoda ze tylko patrzysz za czyms czym mozna sie wozic i pokazac ze jestes najlepszy bo masz fendta. Mam NH malo spala w pracach i cena jest bardzo dobra . Ciekawe po ilu latach zwroci sie fendt liczac to ze korbanek nabija ceny zakupu,czesci,napraw, nie masz ucieczki do innego dealera choc na okolicy jest Baywa.Miec fendta to nie prestiz. miec ciagnik cena= jakosc to jest to , w najlepszej cenie sa ciagniki CNH i JD nic innego. Nie mam juz zamiaru placic za logo konia ciagnacego http://www.tractorfa...picture/567363/ wyglad ma fajny ale na tym sie konczy , za ta cene nie powinno byc trzeszczacego plastiku w czasie jazdy , plastikowego siedziska pasazera, ...

Dziedzio ośmieszasz sie to Fendt jest oszczedny czy nie??
Silniki grupy fiata oszczedne??! Ciekawe w którym miejscu, u mnie NH średnio spala o 30% paliwa wiecej od Lambo w tej samej robocie a jak ma cieżko to Fendt mniej spali pomimo 2x wyższej mocy

Johny a ponad 300koni z 7litrów to nie problem?? Też najpierw piszesz że JD wiecej nie pali a póżniej uznajesz że może i Fendt spali mniej dzieki skrzyni i mniejszego silnika :lol:

swoją drogą miałem gdzieś ranking najmniej awaryjnych ciągników i 1 miejsce Fendt a drugie JD

#59 Share Johny66

Johny66

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motyrazacja,sport.

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:11

Fendt 828 Vario Byłem z tatą na pokazach Fendta i pobliska firma wystawiła Zetory. Zetor 135 rozpędził się z Unia XLS do 10km/h a Fendt nie mołg 6km/h. Niedaleko tego miejsca pracuje Fendt 412 z pługiem Uni(2m) i pack. poniżej 25l/ha nie schodzi bo jest strasznie przeciążony. JD będzie przeciążony ale nie będzie palił od razu(tu wzoruje się na danych 15l/ha) że spali prawie 70% więcej ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:11

Fendt 828 Vario Daj jakiś link do tego rankingu.