Zaloguj się, aby obserwować  
celtis

wał do pługa

Polecane posty

bartek26    4

Jakie masz ziemie kolego ? Z tego co widac na filmie wał robi dobrą robote jak cambell,lecz ziema lekka w uprawie,ciekawe jak ten wał spisuje sie na cieższych ziemiach.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Jaki masz ciagnik? bo mimo ze pług 3 skibowy to taki wał też swoje waży.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ciekawe rozwiązanie, jeszcze z takim wałem się nie spotkałem. Widać że ładnie uprawia ale ciekawe jaka będzie cena :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

ciągnik to 75km 4x4 a pług ibis 3 skibowy, o wagę się raczej nie boje tylko jakby się to sprawowało, u nas są malutkie pola(ok 1ha) wiec ciągany odpada ewentualnie zostaje packer ale ten bardziej mi się podoba.

 

Tylko skąd wytrzasnąć takie pierścienie albo czym je zastąpić?

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Pierścienie to nie problem, można kupić nowe, rozebrać stary wał lub wytoczyć ale tu każdy pierścień ma swoje ułożyskowanie nie na dwóch łożyskach jak w zwykłym więc i waga tego będzie niemała.A cena nowego tego wału myślę że 20000zł przeskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

chodzi mi właśnie o te łożyska może by jakoś zrobić jak w croskillu? Z tego co czytałem jeden pierścień z croskila waży ok 18kg a ok 11/12 by potrzeba więc i masa samego wału to bedzie ok 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Nie lepiej byłoby zrobić na ramieniu,cos na podobe paco w kvernim ? niź sie z takie cuda bawic? :blink:


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

jak już pisałem, wydaje mi się że na moje malutkie kawałki nie zdałby sprawy albo musiałby być hydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

A ten z linku nie jest hydrauliczny ? Można byłoby sie pobawic cos ala paco,a ten ostatni przejazd od miedzu nie uprawiony sobie darowac,no chyba ze Ci zalezy żeby zaraz za oranym przejazdem szedł wał,a nie przejazd obok.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

najlepiej by było gdyby brał pas za pługiem bo u nas jest dużo słupów i ten packer musiałby być składany tak żeby nie wystawał poza ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Jezeli sie zawala bruzdy to ostatni przejad nic nie przeszadza bo i tak sie go czymś doprawia agregat,talerzówka. Właśnie problem byłby ze słupami,mniej wiecej jakiej szerokości wał potrzebujesz?


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Wiesz co ja bym zrobił na twoim miejscu? Zrobiłbym taką samą rame do wału jak widać na filmie a zamiast talerzy przyspawałbym zwykłe druty żebrowane. Dzięki temu pole miałbyś równiótkie jak stół bo te druty działałyby tak samo jak brona. Nie wiem czy mnie zrozumiałeś ale to rozwiązanie byłoby bardzo proste w wykonaniu i bardzo tanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jak masz sporo słupów na polu to z własnego doświadczenia wiem że taka orka to męka,i odpuściłem sobie wał za pługiem obrotowym na rzecz agregatu.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

myślałem nad normalnymi grabkami ale chodzi mi bardziej o rozwalanie brył;/ więc albo wał pierścieniowy albo całkiem inna konstrukcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj