SzaX

Pług do 82KM

Polecane posty

seweryn20    825

A jaki masz ciągnik, na jakich oponach stoi? W życiu nie kupił bym pługa na starych grudziądzkich odkładniach. Szukaj lepiej trójki jednobelkowego czy innego o szerokości 3x40 lub 3+1 ale więcej niż 35 na korpus.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

Witam .Mam mtz 82 chciał bym kupić do niego  pług obrotowy ,ziemia 4-5 klasa , bardzo dużo kamieni ,góry,obecnie mam pług zagonowy fiskars 3 x16"  

z zabezpieczeniem non stop , myślę o pługu  agrozet PH1 441 ,może ktoś miał do czynienia z tym wynalazkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Obrotówka 3x40 lub 3x45 

Będzie chodził jak złoto. 16-ka zagon  to za mały pług dla tego ciągnika. Ganiasz w kółko a roboty nie przybywa. Zagon zachodni 4x40.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Witam jaki pług do NH td5 85 klasa ziemi 4,5,6 piach myślałem nad Sukov Junior Roto 3+1 lekki pług około 1 tony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Planuję zmienić pług zagonowy 4x14" na obrotowy i ciekawi mnie taki pług http://olx.pl/oferta/plug-3-skibowy-obrotowy-kverneland-ld-100-oryginal-CID757-IDg6ABJ.html#ce447897cf;promotedpowie mi ktoś coś na temat takiej maszyny czy nie za ciężko będzie miał MF3060 z nim chodzi bardziej o wagę bo szerokość to da się wyregulować a np przy 18" da się pracować na IV klasie ziemi wszystkie rady mile widziane jestem poważnie zainteresowany takim pługiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam działa ale pod warunkiem że sprężyny nie sa ubite i maja dobra twardość,miałem okazje takim pracowac i cyrki byly na zwięzłych glebach nier równo kladł skiby ,po za tym pług ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie wiem jak w Lemken ale Kverneland przy sprężynach ma możliwość zabezpieczania kołkiem zrywalnym oraz regulację naciągu sprężyn - przynajmniej w starszych modelach tak było.

Sam mam takie rozwiązanie w Kverneland i mocno zwięzłe gleby więc coś mogę napisać lub bardziej potwierdzić to co kolega wyżej napisał ale aby być obiektywnym należy dodać że na takich glebach kołki zrywa ziemia bez kamieni czy innych gratisów. U mnie tego typu zabezpieczenie działa poprawnie i nie zauważyłem aby z tego powodu krył nierówno tym bardziej że działa dość dynamicznie ( nie ma możliwość dłuższej jazdy z poderwanym korpusem tylko od razu wraca w swoją pozycję pracy ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

kolego masz rację ,ale tym co ja orałem to sprezyna się tak uginała ze trzymała korpus na plytszym poziomie niz pozostałe stąd moja opinia działo sie to na cięzkich glebach ,natomiast ten co mam teraz z zabezpieczeniem na kołki nie zrywa nic ,padaja tylko przy kamieniach ,nie chcę kolegi zniechęcać do zakupu bo pług dobry ,lecz niech zwróci na to uwagę podczas zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No bo to dobre póki jest nowe... każda sprężyna kiedyś traci swoje właściwości... ciekawe ile kosztuje nowa bo bez takiej wiedzy nawet bym nie spojrzał na taki używany pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jak się zużywają to regulujesz naciąg. Sprężyny tego typu wymienia się jak pęknie choć i to zdarza się rzadko.

Co do twojego pytania o cenę owej sprężyny - ile może kosztować zwykła sprężyna naciskowa??? Polska ok 20 zł a oryginał Lemken może 3, 4 razy więcej ( w końcu niebieska ).

Bardzo dobre pługi, zdecydowanie lepsze niż zrywalne a zapewne można i te sprężyny zablokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciapek330    0

Witam chciałbym się dowiedzieć jaki pług polecacie do John Deere 6110 85km. W grę wchodzi tylko obrotówka

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3859

3x 50 będzie w sam raz. Lepszy taki niż 4 którą będzie rzucać na boki przy obrocie oraz więcej wydasz na materiały eksploatacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Jak lekkie ziemie lepiej 3 na dużych odkładaniach, widziałem już Proxime 85 czy 90 w małych czwórkach na dość dobrej ziemi to pierdziala a nie jechała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

3 obrotowej 40 na skibe to weźmiesz 1,2 m na jeden przejazd. Trochę mało nie ? Najlepiej sobie potestuj od kogoś 4 czy da radę bo dla mnie się liczy wykorzystanie maszyny A nie jeżdżenie z 3 bo się ciągnik nie meczy hahaha . Niektórzy tez boją się żeby plug przy obrocie nie przewrócił ciągnika tak ? jest coś takiego jak liniowanie pluga wiesz ? z tych 4 to polecam akpil Mix due , ok 21 tyś za 3+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj