SzaX

Pług do 82KM

Polecane posty

akmaly    701

Sam sobie odpowiedziałeś co do szerokości orki - sam zresztą wiesz najlepiej jakie masz warunki. Co do samego pługu to zastanów się nad odkładnicą - kształt, jeśli ziemia ciężka gliniasta to najlepsze ażurowe, jak masz do przykrycia dużo resztek to chociaż pół-śrubowa. Co do samego obrotu to szukaj na 2 przewody. No i może trafi Ci się w tej kasie z regulacją szerokości orki to możesz spróbować taki np. 3x20'' ( 3x50cm) lub 3x18" ( 3x45cm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Mało jest opinii o kmj ale coś tam uzbierałem. Finalnie który według was byłby lepszy Unia Tur 40 Plus czy Akpil KMJ, czy może jednak warto dopłacić do Kvernia AB 100 ?

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Zastanawiam się czy Ursus 1012 poradzi sobie z obrotowym pługiem 3 skibowym. Co myślicie? Da się coś sensownego za ok 10tys znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

Za takie pieniądze zamiast mysleć o uzywanym wolalbym kupić Akpil KM80 lub dopłacić KM180 jak ciągnik powyżej 140 KM.

Kolega ma Akpil'a przy ok 150 ha i bardzo sobie chwali, a też nie wiedział co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fumfel    0

ja ciagne 3obrotowa niemeyer o rozstawie 35cm ursusem 914 i jestem bardzo zadowolony. mialem budzet ograniczony do 5tys ogladalem sporo plugow i wkoncu zdecydowalem sie na nimeyer'a ze wzgledu na mocna konstrukcje, w lemkenach przerazalo mnie to ze kazdy byl dotykany spawarka zwlaszcza w okolicach obrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Mało jest opinii o kmj ale coś tam uzbierałem. Finalnie który według was byłby lepszy Unia Tur 40 Plus czy Akpil KMJ, czy może jednak warto dopłacić do Kvernia AB 100 ?

 

Kilka dni temu kupowaliśmy pług do Belarus 920, również nie wiedzieliśmy co wybrać. Wiadomo Kverneland, jest tutaj najlepszy wyborem jednak cena to około 30 tyś zł. Jedyną zaletą Akpila jest reuglowana szerokość orki, nic poza tym, wujek ma 3+1 przy Pronarze 82 i średnio go poleca, ciągnik ma ciężko w nim. My zdecydowaliśmy się na zakup Unii 3+1 na 35 ze względu na okazję jaka Nam się trafiła nowy pług za 14700 zł brutto, a tak to kosztuje w granicach 20000 zł, bo tak to wolelibyśmy dołożyc i wziać Kverneland.

Więc jeśli masz nieograniczony budżet to bierz Kverneland, ponieważ lepiej dołożyć i mieć zachód, a jeśli nie to szukaj Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

Witam - dołączę się do tematu. Szukam pługa używki, 3 skibowy obrotowy do ciągnika 86 KM. Ziemie ciężkie i pagórkowate więc nic więcej korpusów. Przydała by się regulacja szerokości i zabezpieczenia przeciw kamieniom. Rozglądam się w Lemkenie i Kvernelandzie.

np: http://olx.pl/oferta/plug-obrotowy-lemken-opal-140-3-skibowy-zabezpieczenia-sprezynowe-CID757-IDajTM3.html#78ec728b71

i teraz pytanie które mnie nurtuje: czy te sprężyny zabezpieczające pękają i jaki jest koszt wymiany takich sprężyn?

Może jakieś inne sugestie odnośnie marek. Planuje wydać ok. 10-15 tys  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

To i ja się podepnę. Bo czytam forum i już sam nie wiem. Ciągnik landini 8550, teoretycznie 80km 4x4. Pług ma być zwykły zagonowy tylko nie wiem jaki rozmiar. Zastanawiałem się nad 4x40 ale czy da rade? Ziemie raczej 5-6 klasa. Czy lepiej np 3x50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Na lekkiej ziemi da rade ale 2 klasa to juz nie przelewki. W piatek oralem forterra 110 km z plugiem 4x40 po gorczycy klasa 2 masakra gorczyca wyciagnela cala wilgoc walily sie wielkie bryly i mial ciezko tak ze duzo zalezy od warunkow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Dobrze Ci tu pisze kolega krzysiek1979. Jak lekkie gleby to radę da ale ja bym więcej nie brał jak 4x35. Tylko zastanów się czy takie pługi jest sens brać - rewelacyjnie nie orzą i jakością nie grzeszą. Zdecydowanie lepiej poszukać coś z używek typu Kverneland, Lemken czy Overum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Ja wlasnie tez mam taki polski wynalazek i jak jest za mokro oblepiaja sie te odkladnice i cholera mnie bierze bo tylko skrabac trzeba a na tych scinaczach to nie daje sie orac bo pod nimi ziema sie zatrzymuje .Tak ze na lekkie gleby i na pare ha to porobisz ale na gline to szukaj cos lepszego staltechy awemaki agromasze te po 4-5 tys nie nadaja sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Tak jak pisalem polskie wynalazki na ziemi gdzie nie ma gliny to jeszcze daje sie orac .Po zniwach rozne kawalki oralem ale nie bylo za mokro i przyzwoicie szlo a na zime masakra .Mysle ze jeszcze bomet by sie tak nie oblepial ale znowu wiele on sie nie rozni od starego grudziadza i takze nie ma pochlebnych opini.Wniosek jest taki ze chyba lepsza bedzie UG na mokra gline .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Jeszcze raz zapytam bo dalej nic nie wiem ;) Landini 8550 wg dowodu 75km ziemie 4-6 klasa. Pociągnie zagonowe 4x40 czy lepiej wziąć 4x35? Duża będzie różnica w sensie w zapotrzebowaniu mocy? Czy pociągnie i te i te?

Edytowano przez ipog13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Zetor 7245 mial ciezko i nie dawal rady w plugu 4x40 i to nie na strasznie ciezkiej ziemi choc jest slabszy od twojego o pare koni .Na odkladnice 40 cm trzeba liczyc 25 KM .Wiec latwo sobie mozesz policzyc .Ja 4x40 ciagam forterra 110 KM od piaskow gdzie wcale go nie czuje po konkretna gline gdzie ma co z nim robic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Teraz mam założone lemiesze M24 z dłutami i ciągnik spokojnie daje radę. i dalej uważam że to idealna szerokość orki dala tego ciągnika.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Kolego ipog13 - pisałeś że masz ziemie klasy 5-6 ale jaki to typ gleby i ukształtowanie terenu? To Landini jest 4x4 czy 4x2?

Jeśli masz bardzo lekkie gleby, w miarę równy teren i 4x4 to spokojnie da radę z 4x40cm. 

Najlepiej jak masz możliwość to pożycz i sprawdź bo ja, jak większość na tym forum nie wiem jakie masz gleby i warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Gleby piaskowe, napęd 4x4. Teren raczej płaski. Już sam mam mętlik w głowie bo czytam i jedni piszą że da radę inni,  że nie ma szans. Duży rozrzut. Nie bardzo mam możliwość pożyczyć. Tylko nie wiem czy rezygnując z tych 4x40 i biorąc 4x35 coś mi to da czy może będzie to minimalna zmiana dla ciągnika. Nie chciałbym go po prostu zajeżdżać, bo ciągnik nie młody, chociaż silnik po remoncie. Teść twierdzi że da radę, on sie trochę lepiej orientuje, bo w moich stronach ziemia cięższa to się inaczej podchodziło no ale ja mam obawy, aby ciągnika nie zamęczyć. Ogólnie chodzi mi o to czy ciągnik odczuje dużą różnice między 4x40 a 4x35 czy może dopiero przy 4x30 będzie różnica.

Edytowano przez ipog13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Na to nie ma jednoznacznej odp.wszystko zalezy od warunkow na polu czy sucho czy mokro czy orzesz po rzepaku (przewaznie fajnie idzie ) czy po jeczmieniu jarym (zazwyczaj ciezej).Stan opon w ciagniku ich szerokosc czy masa ciagnika .Wg.mnie 75 KM to za malo na 4x40 skoro sie tak uparles wez 4x35 ma mniejsze odkladnice a jak bedzie dawal rade bez problemu to bedziesz szybciej jezdzil .Ja mam jak pisalem wczesniej 4x40 od faceta ktory go kupil do 7245 Mowil ze wczesniej pozyczal taki plug i dlatego go kupil jednak okazalo sie ze w gorszych warunkach zetor polegl z tym plugiem .Dalem mu starego 4x35 z puchaczowa i doplacilem wiec 20 cm robi roznice przt takich mocach ciagnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Po pierwsze to to Landini ma silnik Perkinsa A4.248 czyli w zależności od wersji te silniki maiły od 75 do 80KM. Jest on mocniejszy od Zetora 7245 - tu raczej można go porównywać do 7745 i choć wielkiej różnicy pomiędzy tymi ciągnikami nie ma ale zawsze coś.

Po drugie - wielkość odkładnicy nie ma wpływu na opory orki - jej kształt i szerokość robocza korpusu ( w skrócie ile jeden korpus zabiera )

Ja nie mam doświadczenia na takich glebach ale z tego co wiem od konkretnych osób to na pisakach jest inny problem - masa ciągnika, np. dla porównania C360 bez większego problemu ciągnie 4x30 cm na tamtej glebie a C385 miał problem z 4x35cm ( tak mocno się zapadał że sam ciągnik ledwo po zaoranym polu jechał ).

Natomiast jeśli chcesz oszczędzać ciągnik to daj mu trochę zapasu i jeśli mają być to polskie pługi typu stara UG to 4x35 cm i tyle, a jak zagraniczne np. Kverneland to śmiało 4x16" (4x40cm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Dzięki za odpowiedź. Mieliśmy zamówione Staltechy 4x40 ale zrezygnowaliśmy bo jakaś porażka z dostawą z tej firmy i dzisiaj byliśmy zamówić Akpila 4x35. Wolę ewentualnie ciut szybciej pojechać niż zamęczać ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agromaster    1

Posiadam cagnik 4x4 80 KM i ziemie głownie III i IV, troche II.

Doczytałem sie z eodpowiedni pług to dla zagonowego 4x35.

CHciałbym kupic nowy. Czym sie rózni

Zagonowy podwyższany 70 cm od Podwyższany „Atlas” -70 cm/zrywalny ?

 

Myslałem o czyms nowym i niedrogim w stylu

Bomet U013, Staltech U170, Agromasz PZ4 itp.

 

np:

http://allegro.pl/pl...5744982777.html

http://allegro.pl/pl...5767366775.html

http://otomoto.pl/of...t-ID15HX4f.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj