SzaX

Pług do 82KM

Polecane posty

PIotrek425    0

Witam! Niedługo odbieram ciągnik i chciałbym do niego zakupić jakiś w miarę dobry pług używany 3-skibowy..

Warunków jest kilka: cena max 8-10 tys, powinien mieć +- 150 cm szerokości orki i chciałbym, żeby to była sprawdzona firma.. Czytałem, że niby Lemken Opal nie jest zły, więc pozwolę sobie wrzucić kilka linków do weryfikacji (dodam, że nie wiem jakie dokładnie szerokości robocze mają):

http://otomoto.pl/lemken-opal-090-A116305.html

http://otomoto.pl/plug-lemken-3-skibowy-opal-90-A118737.html

http://otomoto.pl/plug-obrotowy-trzyskibowy-lemken-opal-A120673.html

http://otomoto.pl/plug-obrotowy-lemken-opal-140-A116043.html

http://otomoto.pl/plug-lemken-opal-90-3-skibo-A122297.html

http://moto.allegro.pl/plug-lemken-opal-90-i2027762485.html

 

Co o nich sądzicie?? Warty któryś z nich uwagi?? A może znacie inne modele/ marki dobrych i sprawdzonych pługów?? Dużo lepszy jest pług z przedpłużkami?? Przyznam, że nigdy takim nie pracowałem...

Acha, dodam, że pola mamy bardzo mało zakamienione, ale czasem się coś trafi więc jakieś zabezpieczenie wskazane. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź/ sugestię/ radę.

Pozdro, Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek5340    1

pługi ładne ale żaden z nich nie zabierze 150cm... nie jstem pewien ale opal 90 to zabiera chyba 120 cm ( 3x40 ) co do przedpłużek to ja mysle ze jak bedzie łamacz skiby to przedpłużek jest zbedny... Zobacz na kvernelandy one zabieraja dosyć dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no właśnie kolego.... 150 cm to zdecydowanie za dużo... 150-160cm to do + 100 konnego ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIotrek425    0

Może trochę przesadziłem, ale 4x35 zagonowym spokojnie ludzie ciągają podobnymi ciągnikami na naszych glebach.. Dodam, że ziemie u nas są od 3 do 6 klasy więc raczej lekkie..

Może ktoś podrzuci jakąś propozycję??

W grę jak coś wchodziłaby jeszcze czwórka zagonowa, choć wolałbym chyba obrotowy.. Dzięki za zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a ja na twoim miejscu szukał bym pługa 3 skibowego x 45 cm z regulacją szerokości to zawsze w podkładce możesz popuścić zeby brał wiecej a na zimę gdy jest ciężko zwęzić i po problemie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ja mam zetora 82 km i overuma. Prawie 150 na 3 skibach rzuca :) a idzie strasznie .... lekko:) w porównaniu do polskich :P u mnie w galerii masz zdj. :P

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIotrek425    0

damianus2222, Wygląda konkretnie muszę przyznać:) Właśnie najlepszy byłaby taka trójka, co powiedzmy da się regulować +- od 3x40 do 3x50.. Jak mówię, u mnie gleby dość lekkie więc powiedzmy pług co zabiera te 100 cm to na pewno za mały.. te Lemkeny fajne, bo podobno bardzo lekkie a mocne.. Będę wdzięczny za jakieś linki z propozycjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Stan na dziś to 4x43, i na ścinaczach przedpłużki odkręcone.

gallery_381_957_62512.jpg


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

sukov junior roto 4 skiby ze ścinaczami i listwami wydłuzającymi odkladnie czy akpil KM 80 3X40 ??? czy ktoś może uzytkuje te pługi i mogłby sie wypowiedzieć na ich temat ? dodam, że pług ma byc do zetora proximy 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIotrek425    0

Po głębszej lekturze doszedłem do wniosku, że zamiast 3x45-50 będę chciał zakupić coś mniejszego, ale dołożyć do pługa jakiś lekki wał doprawiający..

Teraz pytanie do Was: Czy do każdego pługa obrotowego da się takie coś zrobić? Najlepszym rozwiązaniem będzie pług z regulowaną szerokością orki i stosunkowo lekki, żeby razem z wałem nie było to za ciężkie.. Znacie jakieś pługi spełniające te wymagania?? Ciągnik 82 KM z turem i najszerszymi dostępnymi do niego oponami, ziemie III-VI klasa z przewagą tych słabszych; pola bardzo płaskie.

Ramię będziemy chcieli zrobić sami, tylko nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa... Np Pakomat i inne są mocowane na przegubie Kardana?? Ma ktoś jakieś dobre zdjęcia?? Na filmikach z YT słabo to widać, a nie jeździliśmy jeszcze za sprzętem żebym to na żywo widział.. Zanim kupi się pług chcę poprostu wiedzieć, czy da się do tego jakiś wał na ramieniu zrobić.. Myślę, żeby do tego "wałka" zastosować docisk hydrauliczny.. Wtedy i lżejszy wał powinien dawać radę na naszych lekkich glebach..

Bardzo proszę o wszelkiego rodzaju rady/ propozycje/ linki/ sugestie itd;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

Witam mam MTZ 820 jaki pługi może pociągnąć? Czy da radę 4skibowe na resorach 16calowe pole mam z górkami , piaszczyste i gliniaste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek044    0

Witam!

 

Zamierzam kupić pług obrotowy marki kverneland 3 skibowy obracany,na stałej ramie i z regulowaną szerokością orki.Sprzęt który mnie interesuje to jakiś używany.Może polecacie pług innej firmy??

Dodam ze jestem młodym rolnikiem i oczekuje dokładnej odpowiedzi.

Pług musi być lekki na stałej ramie(nie resorowe) zmienna regulacja orki

na pługi moge wydac do 15tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Twoje wymagania bedzie spełniała sera VD kwestia jakie chcesz odstepy miedzy korpusami sa 85cm i 100cm setka ci sie nie zapcha tak szybko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek044    0

Może polecicie jakąś styrone gdzie mozna znajśc jakieś pługi.Oprócz allegro i tablicy.???

Dodam ze chciałbym aby pług był obracany na dwa wężę oraz aby chodził płynnie podczas obrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pridis3065    0

A jaki pług polecicie do MF-a 3065, 85km? Myśle wydać na niego niedużo, ok 4tys zł, może być zagonowy lub obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

To zależy właśnie od tego czy chcesz zagonowy czy obrotowy. Obrotowy to nic szczególnego w tej kasie nie kupisz choć nie koniecznie, szukaj na 2 przewody, szerokość myślę tak ok 3x18". Co do zagonowego to spokojnie 4x16", jeśli są kamienie to zabezpieczenie typu non stop. Polecam Kvernelanda, Overum, Lemken ale mogą być też inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Mam zetora 7340 i chciałbym kupić do niego pług. Po przejrzeniu różnych pługów najbardziej spodobał mi się akpil kmj http://www.akpil.pl/Kmj-590. Mało jest opinii o nim, warto go kupić?

Byłby to pewnie 3+1, wiem że zapotrzebowanie to 100km ale na płytko będzie szedł a na głęboko albo odkręcę jedną skibę albo skręcę na małą szerokość. Ziemie średnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja poleciłbym ci akpila mix 40 4 skibowego, masz tam regulowaną szer orki i nie musisz bawić się w żadne odkręcanie skib

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

kmj to właśnie taki większy brat mixa i też jest regulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Panowie a jaki polecacie pług obrotowy do MF 3060E? Chodzi mi po głowie kupno takiego pługa od dawna ale niestety niemam wiedzy w temacie takich pługów :( Teren mam górzysty i ziemie ciężkie wiec myśle ze wiekszego niż 3x40 niema sensu kupowac.... więc co byście polecili? Jest szansa za zakup czegoś sensownego w granicach 5 -6 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj