SzaX

Pług do 82KM

Polecane posty

SzaX    0

Witam, jaki plug obracany byscie mi doradzili do ursusa 914? Mam ziemie ciezsze i ze sporymi kamieniami, ciagnik rocznik 88, w bardzo dobrej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Jeśli miałby to być nowy pług to proponował bym Ci ibisa 3+ LS na zabezpieczeniu resorowym .a jeśli miałby to być używany to polecał bym ci :

- PLUG 3 SKIBOWY OBROTOWY OVERUM nie KVERNELAND (769739742) - Aukcje internetowe Allegro zabezpieczenie hydrauliczne

- PĹUG 3-SKIBOWY LEMKEN !!!!! (765016575) - Aukcje internetowe Allegro przedpłużki

- PĹug Overum obrotowy 3 skibowy (759714105) - Aukcje internetowe Allegro zab. hydrauliczne i przedpłużki

- PĹUG RABEWERK 3-SKIBOWY OBROTOWY SPRÄĹťYNY (761967793) - Aukcje internetowe Allegro zab. sprężynowe i przedpłużki

 

To by było na tyle z moich propozycji . osobiście najbardziej te 2 ostatnie z zabezpieczeniem automatycznym i przedpłużkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Tia, i będziesz go pod górke wciągał i woził kogoś na przodzie (przynajmnie 5 ludzi)żeby go nie przeważyło :) 3x50 np. z kvernelanda by był akurat, ja do 7211 kupiłem zagon na sprężynie zdjęcia w mojej galeri :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

wiem że z takim ciągnikiem 4 obrotowa by pięknie wyglądała , ale nie o wygląd chodzi lecz o robotę którą ma wykonywać . a uwierz mi że lepszą robotę będzie wykonywał 3 obrotową przy V=7km/h niż z czwórką z V=5km/h , niemówiąc już nic o podnoszeniu i obracaniu . ale ja Ci tylko doradzam , a zrobisz jak ze chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Przyjzyj sie dobrze jak jest "zaorane" pole na tym filmiku.To jest meka a nie orka.Najlepiej kup cos 3 skibowego na sprezynach albo resorach(moze byc Ibis LS 3+)tak zeby 3x50 dało sie go ustawic i bedziesz miał 1.5 metra vs 1.6m dla 4 skibowego 4x40 wiec nie ma sensu sie zabijac i zajezdzac ciagnika dla 10cm orki na jednym przejezdzie a zaorzesz lepiej i szybciej niz 4 skibowym obrotowym. 3+ jest dobrym rozwiazaniem bo kiedys jak zmienisz ciagnik na wiekszy to dokupisz sobie czwarta skibe i nie masz problemu z pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzaX    0

Unia Group

 

pług zawieszany, obracalny

IBIS LS 3+1

ID katalogowy: Ibis LS 3+1

Masa: 1250 kg

Zapotrzebowanie mocy: 90-120 KM

 

On ma mu dac rade...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

jesli ma to byc ibis to xls wtedy skiba ma 48 cm szer a ls ma 42 cm na twoje ziemie jezeli masz ił to raczej 3ls z 42cm na korpus i koniecznie resory a nie sruby i okolo 7 na korpus aby nie wstawaly jak bedziesz mial zeschnieta ziemie np po kuku a jezeli ciezka ale nie ilasta to mozesz sobie pozwolic na 3xls wazy ona ok 1250 kg i bedzie ok ja mam 100km mfa 4 cylindry i 610kg obciazniki i mialem 3+xls i nie mial co robic ale mam srednie ziemie i dolozylem jedna skibe i wtedy juz ma co robic ale daje rade


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Jakiej firmy najlepiej kupić pług obrotowy 3 skibowy do MTZ 82(używany).Najlepiej z zabezpieczeniami kołkowymi ponieważ nie mam zbyt wielu kamieni na polach.Idealnie byłoby gdyby posiadał zmienną szerokość orki tj. 12',14',16' .Z góry dzięki za podpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

4x40 w obrocie Lemken Opal 090.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

BIeż kvernelanda na 'resorsch' może więcej zapłacisz ale to wg. mnie pługi godne uwagi. wydaje mi się że MTZ nie da rady uciągnąć 4x40 obracanego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

BIeż kvernelanda na 'resorsch' może więcej zapłacisz ale to wg. mnie pługi godne uwagi. wydaje mi się że MTZ nie da rady uciągnąć 4x40 obracanego :D Czy ktoś na AF ma kvernelanda na resorze przy MTZ 82?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

Musiałbyś znaleźć bardzo lekki pług, żeby nie mieć problemów z hydrauliką i lekkim przodem. Dlatego według mnie lepiej kupić do niego 3 większe skiby niż 4 mniejsze. Ale to tylko taka dygresja. Między czołowymi producentami pługów (a tych chyba znasz) są raczej nieznaczne różnice, więc jeśli chodzi o zakup, to marki oceniaj na podstawie dostępności części roboczych w Twoich okolicach, ich ceny i stanu samego pługa. To czy to będzie Kverneland czy Lemken czy coś jeszcze innego ma już mniejsze znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

BIeż kvernelanda na 'resorsch' może więcej zapłacisz ale to wg. mnie pługi godne uwagi. wydaje mi się że MTZ nie da rady uciągnąć 4x40 obracanego :D

ja mam tylko ze mój jest 4*36 mam ten pług około 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

3x40(45) lekki z zabezpieczeniem najwyżej ścinanym więcej MTZ nie podniesie. Podobno vogelnoot jest lekki. Unia czy Kverneland to najwyżej 2 skibowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

3 skibowy z taką szerokością to tylko KV LD 100 chyba, jest na allegro za 12 tys nawet ładny .Użytkowniku "ansu" ,zajrzyj sobie do galerii użytkownika Bafix i nie pisz głupot więcej ...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lizzak2007    9

ludziska jaznalazłem filmik na you tube jak kolesie z jakiejś firmy mtz 96 ciągają pług 5 skibowy obracany o wadze 1050kg poszukam go i wrzuce link do niego ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Nie wiedziałem jakiej szerokości kupić to kupiliśmy z regulowaną szerokości orki,taką jak w temacie;d tylko,że jeszcze 18 można ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja mam akpila i jestem zadowolony :)

Edytowano przez aro321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj