Skocz do zawartości

Zdjęcie

renault 110 54

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share johnaas10354

johnaas10354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 20:31

renault 110 54 witam, co chodzi o ostatni post, to w mojej 103-54 odczuwam taki sam objaw, ale nie przejmuję się tym. Najprawdopodobniej któreś łożysko ma spory luz i przy wolnych obrotach cały układ zaczyna wpadać w rezonans, z tond to się bierze. Przy zwiększeniu obrotów drgania się tłumią i problem znika. A co chodzi o hamulce przedniego mostu, to w Renault(przynajmniej do 155-54), które posiadają elektrohydrauliczne załączanie przedniego napędu, koła hamują nawet w tedy gdy napęd jest wyłączony. Jest to sprawka połączenia wyżej wspomnianego układu i układu hamulcowego. Z resztą możecie to Panowie sprawdzić śledząc przewody hydrauliczne. Ja z kolei mam taki problem, że napęd w ogóle nie chce się wyłączać, raz że to jest paliwożerne i dwa że koła zębate cierpią. Próbowałem szukać przyczyny, ale bez skutku;/ . Miał ktoś taki problem? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
renault 110 54 Dzisiaj, 03:36
  •  

#22 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 24 wrzesień 2012 - 06:46

renault 110 54 To rozumiem że narazie nie ma się za bardzo co przejmować tym szeleszczeniem..???? Myślałem że jest to coś poważniejszego... Ale skoro inni też tak mają...

#23 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 29 październik 2012 - 08:51

renault 110 54 mam pytanko:
ostatnio patrzyłem na poziom oleju w skrzyni i jest na wartości minimalnej...
tak myślałem żeby dolać do stanu (olej wygląda dobrze-jest przezroczysty) ale zastanawiam się jaki...
i mam taką tezę... ciągnik jest przyprowadzony z Francji, tak więc uważam że żadnego badziewia typu Hipol tam nie wlewali... a na nalepkach na obudowie bezpieczników są dane jaki olej gdzie i co ile się wymienia... Moje zdanie jest takie że wielceprawdopodobne że taki olej jest wlany i takiego bym zrobił dolewkę...
Na naklejce jest napisane że jest to Fusch (nie pamietam jaki) i jest chyba mniejszym ryzykiem dolać właśnie takiego niż rzeczy typu Agrol...
co myślicie o tym? jest to sensowne czy lepiej nie ryzykować?

#24 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 29 październik 2012 - 20:53

renault 110 54 możesz wlać fuscha na pewno lepszy niż agrol ja dolałem hl 68 we francji większość renii jest na hydraulicznym wiem to od gościa co ściąga renie od ponad 12 lat

#25 Share danio412

danio412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 październik 2012 - 21:14

renault 110 54

Ja mam 106-54 z 93 roku i mam hamulce na przednie koła też ;). Na wyłączonym przednim napędzie też hamuje.

Cześć jestem tu nowy i chciałem się dowiedzieć czy warto kupić renault 155-54. :mellow:

#26 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo.

Napisany 29 październik 2012 - 22:36

renault 110 54 zależy na co patrzeć w 155.54 :D ja kupiłem... nie żałuje ;]
Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

#27 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 31 październik 2012 - 09:18

renault 110 54

witam, co chodzi o ostatni post, to w mojej 103-54 odczuwam taki sam objaw, ale nie przejmuję się tym. Najprawdopodobniej któreś łożysko ma spory luz i przy wolnych obrotach cały układ zaczyna wpadać w rezonans, z tond to się bierze. Przy zwiększeniu obrotów drgania się tłumią i problem znika. A co chodzi o hamulce przedniego mostu, to w Renault(przynajmniej do 155-54), które posiadają elektrohydrauliczne załączanie przedniego napędu, koła hamują nawet w tedy gdy napęd jest wyłączony. Jest to sprawka połączenia wyżej wspomnianego układu i układu hamulcowego. Z resztą możecie to Panowie sprawdzić śledząc przewody hydrauliczne. Ja z kolei mam taki problem, że napęd w ogóle nie chce się wyłączać, raz że to jest paliwożerne i dwa że koła zębate cierpią. Próbowałem szukać przyczyny, ale bez skutku;/ . Miał ktoś taki problem? Pozdrawiam

Problem jest poważniejszy niż gdyby napęd nie chciał się załączać. Najprawdopodobniej rozsypało się łożysko igiełkowe w skrzyni biegów. Sam tego nie robiłem, ale słyszałem kiedyś od handlarza, który akurat to robił, że jeśli przedni napęd się nie chce wyłączyć to właśnie przyczyną jest to łożysko. Po pierwsze sprawdź filtr oleju na przewodzie ssącym - to ten przed pompą oleju, przy silniku. Jeśli to łożysko się rozsypało prawdopodobnie w tym filtrze znajdziesz małe wałeczki z tego łożyska. Jeśli są to na pewno to łożysko się rozsypało i należy je wymienić. Tylko ja tego nie robiłem i nie wiem dokładnie gdzie ono jest.

#28 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 31 październik 2012 - 10:56

renault 110 54 czy ktoś się kiedyś spotkał z takim przypadkiem jak pisze kolega powyżej? czy jest to znowu jakaś teoria którą ktoś gdzieś i kiedyś słyszał...
A co jeśli mi się przedni rozłącza i załącza prawidłowo jak sprawdzam pod obciążeniem ale na pusto mam wrażenie że nie do końca...

#29 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 31 październik 2012 - 11:21

renault 110 54 co znaczy że nie do końca ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 31 październik 2012 - 11:50

renault 110 54 no opisywałem ten przypadek w innym temacie:):) temat "przedni napęd" Dla przykładu podam że ruszając bardzo gwałtownie mam wrażenie że przednie koło też drapnie pomimo że powinien być wyłączony... Będę musiał chyba sprawdzić ten sposób co podałeś (unieść tył ciągnika)...

#31 Share danio412

danio412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 22:06

renault 110 54

zależy na co patrzeć w 155.54 :D ja kupiłem... nie żałuje ;]

a wszystkie renuwki majoł :mellow: hydraulike :huh:

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 listopad 2012 - 22:22

renault 110 54 mają hudr. <_< tuz nie jest na wiatr.
ja w renówkach staram się nie grzebać.

#33 Share danio412

danio412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 21:56

renault 110 54

mają hudr. <_< tuz nie jest na wiatr.
ja w renówkach staram się nie grzebać.

A coto soł za 2 wajhy :blink: po obu stronach pży kerownicy w reni :mellow: ...

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2012 - 22:12

renault 110 54 yyy jedna to od wodoru jeśli ma butle na dachu a druga jeśli dobrze pamiętam to wajcha od skręcania tylnymi kołami.

#35 Share danio412

danio412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 23:14

renault 110 54

yyy jedna to od wodoru jeśli ma butle na dachu a druga jeśli dobrze pamiętam to wajcha od skręcania tylnymi kołami.

To renie soł ogulnie dobre tak... :mellow: AAAAAA jeszcze ile pali taka renuwka od 100 do 145 koni.????? :huh: :huh: :huh: :huh:

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2012 - 23:37

renault 110 54 no jak dużo gazujesz to sporo łyknie a jak tylko troche dotykaszpedału gazu to mniej ,możesz podczas orki włączyć auto pilota i sam będzie zawracał.

#37 Share lugoski

lugoski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:56

renault 110 54 kolego u mnie slychac to samo na malej predkosci i z tym jezdze juz dlugi czas i nic sie nie dzieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share kapic

kapic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 21:31

renault 110 54 jak jakies czesci trzeba to do Mojsik albo ma albo sprowadzi :)