Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz 82 ciężko pali

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 17:41

Mtz 82 ciężko pali witam wszzystkich moze ktoś mi pomóz kupilem niedawno mtz 82 z 84 roku ładnie sie w miare jeżdzi ale strasznie ciężko pali a na pociąg to od razu zapala czy jest jakiś sposób zeby to poprawić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz 82 ciężko pali Dzisiaj, 10:58
  •  

#2 Share wpysiu

wpysiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:23

Mtz 82 ciężko pali akumulatory wymienic

#3 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:26

Mtz 82 ciężko pali Wcale nie akumulatory mogą być przyczyną a np. rozrusznik ;)

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:28

Mtz 82 ciężko pali Hm, i tu sie pojawia ból MTZ, zawory ustaw, sprawdź pompe i wtryski, rozrusznik może sie grzać albo przewody, u mnie dużo tego było, podgrzewacz płynu założyliśmy rok temu no i w końcu ciągnik pali w każdy jeden mróz
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:32

Mtz 82 ciężko pali Problem morze tkwić w tryskach lub pompie paliwowej tak miał właśnie teścia mtz po wymianie tykał jak talala tylko też może mieć małego kopa na rozruszniku

#6 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:46

Mtz 82 ciężko pali tak jak koledzy radza trzeba wszystko sprawdzic pokolei bo moga byc rozne przyczyny a kreci ci rozrusznik czy zaraz wszystko siada tak jakby nie bylo pradu??

#7 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 styczeń 2012 - 19:37

Mtz 82 ciężko pali

tak jak koledzy radza trzeba wszystko sprawdzic pokolei bo moga byc rozne przyczyny a kreci ci rozrusznik czy zaraz wszystko siada tak jakby nie bylo pradu??

ja mam taki problem że rozrusznik przekręci ze 4 razy i brakuje prądu, co może być przyczyną?

#8 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2012 - 20:22

Mtz 82 ciężko pali przeczysc klemy i styki rowniez przy heblu to po pierwsze a po drugie jak krecisz to slychac takie tykanie przy rozruszniku?

#9 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 20:26

Mtz 82 ciężko pali mozna zalozyc inny rozrusznik z przekladnia lub jak u nas mowia planetarny ten rozrusznik szybciej kreci , mialem podobny problem jak rozebralem stary rozrusznik i zawiozlem do naprawy to gosci sam stwierdzil ze lepiej bedzie jak doloze 100 i kupie nowy . na nowym bylo o wiele lepiej ale i tak w mrozne dni bylo ciezko , zalozylismy tez podgrzewacz wody , ciagnik zalalismy plynem i juz byl spokuj . ogulnie jest opinia ze mtz ciezko pala w zimie moj byl z roku 86

#10 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 21:16

Mtz 82 ciężko pali no koledzy przekręci pare razy i sidad myslicie ze rozrusznik szybkoobrotowy by pomógł

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wspomagania . czemu sie tak przycina to ma tak być czy da sie cos z tym zrobic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 styczeń 2012 - 21:18

Mtz 82 ciężko pali

przeczysc klemy i styki rowniez przy heblu to po pierwsze a po drugie jak krecisz to slychac takie tykanie przy rozruszniku?

klemy przeczyszczone, tykania nie słychać, rozrusznik jest szybkoobrotowy a hebla nie ma.

#12 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 21:27

Mtz 82 ciężko pali mam zwykly rozrusznik a ten montaż grzałki da cos jak to sie montuje

Edytowany przez LUKASZ82mtz, 05 styczeń 2012 - 21:28.

#13 Share Gores

Gores

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 23:05

Mtz 82 ciężko pali Grzalka to ci ulatwi sprawe przy duzych mrozach przy tej temp jaka jest teraz powinien palic na dotyk wedlug mnie masz slabe aku,ale sprawdz wszystko klemy,hebel i przewody a moga byc jeszcze tulejki w rozruszniku na nic u mnie tez na tulejki byly zużyte i slabo krecil

#14 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:05

Mtz 82 ciężko pali Zacznij od klem i przewodów, zobacz czy nie grzeją się, czy rozrusznik nie dymi przy rozruchu. U mnie sie topiły na starym rozruszniku, ogólnie w MTZ instalacja zostawia wiele do życzenia, w belarusie rozruch mamy na 24V i tam nie ma z niczym problemów. A grzałka nagrzewa płyn do 70 stopni, blok robi sie ciepły, w środku nawet jak włączysz nawiew świszcze ciepłym powietrzem więc to duże udogodzenie, nie męczysz akumulatorów ani instalacji,jeżeli będziesz wymieniał rozrusznik to nie bierz tego małego tylko kup taki jak jest w nowych belarusach
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#15 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:17

Mtz 82 ciężko pali dzieki koledzy spróbuje tak zrobic

#16 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:26

Mtz 82 ciężko pali Wymieniałem końcówki wtrysków w t-25, stare otwierały się przy 13 MPa. Mechanik ustawił na nowych takie jak powinno być (17 MPa) i powiedział, że pompa wtryskowa może nie dać takiego ciśnienia jeśli jest zużyta. Zużytą pompę można poznać właśnie po tym, że silnik na rozruszniku nie odpali a na zaciąg odpali od razu.

#17 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 17:01

Mtz 82 ciężko pali Też jestem za tym co kolega yahooo777 nie zakładaj tego małego rozrusznika szybkoobrotowego bo moim zdaniem jest to tylko taka śćiema ze lepiej kręcą. Musisz z min uważać żeby za długo nie kręcić bo ci się przegrzeje i takie tam. A ten duży oryginalny to jest kąkretną rzecz która posłyży ci na wiele lat. A z tym że ci słabo zapala to na przyszłość już myśl założyć mu 12/24 rozruch. Znikają problemy z odpalaniem po tej nie wielkiej przeróbce.

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 19:02

Mtz 82 ciężko pali Mi poszedł stary rozrusznik i założyłem nowy, szybko obrotowy. I już to nie było to. Te stare rozruszniki są najlepsze. A jak miałem rozruch na 24V to nie było żadnych problemów. To że zaczyna kręcić i przestaje to wina akumulatorów, mają za mały prąd rozruchowy.

Najlepiej założyć stary ruski rozrusznik i rozruch na 24V. Tam są dwa akumulatory więc tylko kable trza przerobić. I może nie zapominać o używaniu Plaka.

#19 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 19:29

Mtz 82 ciężko pali Tak jak wyżej słabe akumulatory, a rozrusznik nie może przez to osiągnąć odpowiedniej prędkości a silnik zapalić.
Jak by kolega miał prosty miernik mógł sprawdzić napięcie na akumulatorach podczas rozruchu.
Jeśli zaczęło by szybko spadać to by była pewność.
A miernik przydał by się do sprawdzenia napięcia ładowania bo z jakiegoś powodu akumulatory siadły(chyba że już bardzo stare).
A kontrola połączeń obowiązkowa, przynajmniej przed założeniem nowych akumulatorów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 23:22

Mtz 82 ciężko pali Nasz szybkoobrotowy super mały rozrusznik miał tendencje do grzania sie i zacinania, rozruch na 24V to najzdrowsze rozwiązanie.Nie zawsze mocne akumulatory rozwiązują sprawę

Dodaj odpowiedź