Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 23:11

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ do g2osc.....ty chłopie jestes tępy w swojej wypowiedzi..co robisz na agrofoto..to portal ludzi z umysłami więc proponuję idź pod sklep machnij piwko będziesz spełniony.
PRezeS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ Dzisiaj, 18:02
  •  

#22 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 10:37

No widzę, że nie tylko u mnie jest problem z kopaniom odkrywkową. W moje okolice też powoli to wkracza niestety. W moje rejony czyli gmina Kruszwica chce wkroczyć kopalnia węgla brunatnego Konin. Obecnie od 2010 mają nową odkrywkę na terenie miejscowości Tomisławice. Tam prawdopodobnie posiedzą z jakieś 20-25 lat i chcą przenieść się w okolice ww. gminy. Badania i próby są już porobione- pokłady węgla są. Od kilku lat trwają już protesty, aby jej nie wpuścić. Mamy duży argument (tak twierdzą bynajmniej tutejsi mieszkańcy) aby kopalnia nie powstała- Jezioro Gopło i Nadgoplański Park Tysiąclecia! Były protesty, że poziom wody w Gople się obniży i cała flora i fauna parku pójdzie na marne. Ale moim skromnym zdaniem nic to nie pomoże, jak mają wejść to i tak wejdą, bo prądu potrzeba coraz więcej. Jedynym słusznym rozwiązaniem aby zaprzestać kopania tych dziur byłaby elektrownia atomowa, na którą de facto Polski nie stać.

Jak macie jezioro i park to jest duża szansa że was ominą, wystarczy tylko dobrze sprawę nagłośnić i zrobić zrzutkę dla ekologów żeby staneli w waszej obronie.

#23 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 11:05

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ Gadałem z gościem który pracował w Bełchatowie mają takie same świadczenia

do g2osc.....ty chłopie jestes tępy w swojej wypowiedzi..co robisz na agrofoto..to portal ludzi z umysłami więc proponuję idź pod sklep machnij piwko będziesz spełniony.

Drogi użytkowniku
Przypominam Ci, że ta wypowiedź kwalifikuje się pod art.212 KK. Radzę dobrze zastanów się zanim coś napiszesz o innych. Nie jesteś anonimowy tak jak myślisz. Widać, że "umysł" nie jest TWOJĄ najmocniejszą stroną. Bardzo ciekawi mnie jak jeden mały chłopek wygra z kopalnią:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:35

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ @st220 sprawa jest już dość dobrze nakręcona. Były protesty, ekolodzy też trzymają rękę na pulsie i pilnują tematu. Było kilka spotkań z zarządem kopalni gdzie wszystko było relacjonowane w telewizji regionalnej. Gazeta też swego czasu dużo nagłaśniała temat. Na chwilę obecną jak otworzyli owe Tomisławice o których pisałem wcześniej i na razie do nas nie docierają (ale dotrą jak wyeksploatują Tomisławice) to temat przygasł. Czas pokaże...
PS. Panowie to nie temat do kłótni. Temat jak dla mnie bardzo ciekawy. Kto ma z tym do czynienia to proszę opisywać spostrzeżenia jak i doświadczenia a kopalniami odkrywkowymi. Niestety, ale nam rolnikom nie jest to na rękę i większość pewnie się ze mną zgodzi, że kochamy swoje wsie i miejscowości i za bardzo nie chcemy się przenosić. A tym bardziej jak ktoś poczynił niedawno konkretne inwestycje. W moim przypadku np nowo wybudowany dom.

#25 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:48

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ Akurat mieszkam niedaleko. Bardziej wstronę Leszna. Może już lepiej żeby ten gaz łupkowy wydobywali niż kopalnie nam robili. Ja bardziej jestem za ekologicznymi elektrowniami. dlaczego nie lepiej wybudować biogazownie lub kotły na słomę, odpady drzewne. Niemam gospodarstwa tylko tata ma firmę, i sobie spalamy trociny w firmie by mieć ciepełko. Prąd też by szło zrobić

#26 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:18

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ Nikt w potęznych elektrowniach nie będzie spalał jakichś resztek czy słomy. Duże elektrownie potrzebują ciągłych dostaw węgla. Nistety innych perspektyw nie mamy. Atomu, czy gazu łupkowego tez nikt nie chce. A energia elektryczna wszystkim potrzebna. Macie poprostu pecha i wydaje mi się, że narazie małe szanse aby powstrzymac kopalnie. Gurnicy kopalni węgla kamiennego na śląsku i ci od brunatnego z odkrywek to to samo jeśli chodzi o przywileje itd.

#27 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:42

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ Ciekawe czym ten węgiel pojedzie do elektrowni gdzie do konina jest ponad 100km? Dziwne bo akurat część moich trocin spalają w PAKu, bo sprzedaję firmie która do nich wozi.

#28 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:48

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ Sprawa jest raczej przesądzona to są kolosalne pieniądze i grupa zwykłych śmiertelników nic nie w skóra u mnie było tak z autostradą A1 ludzie protestowali i nic. Gdy dostali wycenę nieruchomości to każdy chciał by ta droga biegła przez ich działki:). Wybudowali nowe domy i jeszcze im zostało a kliny których nie wykupiło państwo przeznaczone są pod tereny przemysłowe, stacje paliw czyli resztę infrastruktury. Tak więc jestem przekonany w 100%, że nikt nie będzie stratny.

#29 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 10 styczeń 2012 - 23:47

Ciekawe czym ten węgiel pojedzie do elektrowni gdzie do konina jest ponad 100km?

Wiesz to raczej nie jest dla nich problemem, Tiry i jazda. To tak samo jak z ropą, kontenery płyną przez oceany aby ją dostarczyć.
No jak wycena na prawdę będzie konkretna to ok. Tylko aby nie było tak, że po 20 latach od budowy domu zrobią mi wycenę na jakąś połowę tego co włożyłem w ten dom, bo zasłonią się amortyzacją i wiekiem budowy. I co potem, w innym miejscu nie postawię takiego samego bo kasy za ten nie dostanę takiej jak to włożyłem w to na początku.

#30 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 15:59

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ @coolmann to by musiało jeździć pewnie ze sto samochodów na godzinę- strzelam nie wiem jaki mają zużycie. Dziwne ze w innych krajach odchodzą od węgla i jakoś idzie. Może zamiast pompować kasę w kopalnie odkrywkową, wykupy itd, przeznaczyć te pieniądze na dotacje na zalesienia, sadzenie roślin energetycznych itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 18:26

Gdy dostali wycenę nieruchomości to każdy chciał by ta droga biegła przez ich działki:). Wybudowali nowe domy i jeszcze im zostało a kliny których nie wykupiło państwo przeznaczone są pod tereny przemysłowe, stacje paliw czyli resztę infrastruktury. Tak więc jestem przekonany w 100%, że nikt nie będzie stratny.

Tak było kiedyś, a teraz jest :http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci/kto-zyska-na-nowych-przepisach-dot-specustawy-drogowej,30454.html więc można zapomnieć o takich sumach jak były kiedyś.

#32 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:01

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ fakty i mity
http://www.kronikiwsi.powiatgostyn.pl/Sprawa_odwiertow_w_TV_!,3868.html
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#33 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 18:04

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ powstała strona przeciwko kopalni
http://www.stopkopalni.pl.tl/
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#34 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 00:56

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ Ludzie STOP KOPALNI!!!! Jestem z zagrożonych terenów( moze i moją wioske oszczędzą ale wiadomo poziom wód gruntowych opadnie i d*pa ;/) w całej UE tyle sie debatuje nad ograniczeniem emisji CO2 a tu nową kopalnię. Elektrownia atomowa to jest przyszłosć wysokowydajnej elektrowni a nie elektrownia węglowa.
a prawda jest też taka ze włodarz gminy Miejska Górka sprzedałby nas swoich wyborców za "Czopke śliwek" Ludzie zjednoczmy sie przeciwko tej zagładzie. 24.01 będzie w tej sprawie zebranie w świetlicy w Sobiałkowie więc zapraszam wszystkich, którym los ojcowizny nie jest obojętny!!!

Edytowany przez Ursus355i912, 18 styczeń 2012 - 00:56.

Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

#35 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 19:01

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ Strona powstała bo sam ja stworzyłem i ulepszam ciągle..jest już druga..

http://stop-odkrywce.strefa.pl/

pracuję nad nimi w wolnym czasie więc nie są idealne ale są i chciałbym zeby ludzie stawili się na referendum w jak największej ilosci...w okolicy Lubina wygrali z kopalnią więc myślę ze też możemy..
PRezeS

#36 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:54

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ Witam problem opisany w temacie tyczy się niestety również mnie :( Wczoraj odbyło się spotkanie w tej sprawie http://elka.pl/content/view/54699/434/ , http://zycie-rawicza...gorka&Itemid=79 . Wynikiem spotkania ma być próba zatrzymania przez władze naszej gminy koncesji na odwierty które są aktualnie wykonywane z jakim rezultatem to się okaże miejmy nadzieje że odwierty zostaną wstrzymane a koncesja wygaśnie. Cały problem będzie przedstawiony w programie " O tym się mówi " w telewizji TVR 12 lutego 2012 serdecznie zapraszam do obejrzenia

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#37 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 02 luty 2012 - 23:13

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ WWW.STOPKOPALNI.PL.TL umieszczone filmy z prac kopalni...proszę o rozgłos tej strony aby ludzie byli jak najbardziej doinformowani. dziękuje
PRezeS

#38 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 22 luty 2012 - 08:22

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ b. ciekawy program ws. kopalni

http://www.tvr24.pl/wideo-90-16.html

#39 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2012 - 14:11

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ No widzę że o tej kopalni robi się coraz głośniej może coś to pomoże w sprawie wstrzymania wiecie może na kiedy planowana jest budowa tej kopalni ?
Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share solaris7

solaris7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 luty 2012 - 12:40

Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego- JAK WALCZYĆ w mojej okolicy tez ku.wa planuja
http://oswiecim.nasz...enach,id,t.html
tylko ze wegla kamienego

Edytowany przez solaris7, 27 luty 2012 - 12:40.

Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW