Skocz do zawartości

Zdjęcie

poronienie

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 13:26

poronienie przytrafiło mi się dzisiaj dziwne poronienie.krowa zacielana ostani raz 8 września 2011r najpierw wydaliła mi łożysko długie jakieś 30 cm, szerokie 10cm, szukałam w środku cielaka ale się nie dopatrzyłam, w gnoju też nie było(stajnia zamknięta psy koty nie zjadły) za jakąś godz znów coś zaczęło wychodzić.teraz zaszłam a tam dwa razy większe łożysko i cielak wielkości dorosłego kota(tradycyjnych rozmiarów). wygląda to na jakiś 4 - 5msc (wg tego podziału: http://www.zootechni...tml?readmore=28) jednak od ostatniego zacielenia minęło ledwo 3.. a była robiona systematycznie od maja 2011.
co to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
poronienie Dzisiaj, 09:20
  •  

#2 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 05 styczeń 2012 - 14:31

poronienie Niekoniecznie musi tak być- płód pomimo tego że wygląda na starszy w rzeczywistości może być młodszy(po prostu szybciej się rozwijał) U nas w gospodarstwie w zeszłym roku ocieliła się jałówka 5 tygodni przed terminem i cielę żyło i żyje nadal(zaraz będą głosy,że gdzieś dziko byk ją pokrył-ale nie było takiej możliwości cały czas stała w oborze gdzie niema byków) po porodzie był u nas weterynarz pobierać krew od bydła i mówił,że w tym wieku cielę nie powinno urodzić się tak w pełni ukształtowane(powinno mieć mniej sierści) i powinno paść!!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 14:37

poronienie u mnie było podobnie.
ale niestety było to spowodowane tym, iż w nocy się zerwał byk i jeździł całą noc no i rano był poród, krowa zmarnowana już nigdy się nie chciała zacielić no i poszła na ubój.

#4 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 15:09

poronienie Moja wcześniej urodziła przez to, że jak wychodziła na pastwisko wpadła do szamba na gnojówkę i trochę się poobijała :rolleyes: ale z zacieleniem nie było problemów(chociaż łożysko długo nie odchodziło)w tej chwili jest wysoko cielna

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#5 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 16:43

poronienie no tak tylko ta moja cały czas na uwiezi, zeszły z pastwiska 8 grudnia.. to prawie miesiąc, chociaż teraz dało mi to do myślenia bo i łożysko i cielak nie były świerze.. z nią już wcześniej był problem z zacieleniami, ale to wina jej genów, babka i matka miały to samo ;/ no i nie wiem co robić bo to pierwiastka, anguska i szkoda jej na rzeź, z drugiej strony rok z głowy.. ehhh

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 17:14

poronienie Jeżeli faktycznie łożysko było nieświeże to będziesz miała ogromne problemy z jej zacieleniem-niestety Dodany obrazek

3000 postów

#7 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 23:30

poronienie Czy jeżeli krowa powinna być w ciąży 7 tyg i 2 dni i wet ją badał i wykrył dużego torbiela (nie do wyciśnięcia, 2 raz w tej laktacji) i zrobił jej płukankę i dał hormon (2 raz w tej laktacji) to czy ona mogła być jednak w ciąży, bo poszedłem wieczorem i krew jest koło niej i to napewno od niej i taka biała wydzielina w tym. A według ostatniego zacielenia powinna być w ciąży , bo nie powtarzała rui. Czy mógł wet pomylić wczesną ciążę i torbiela??

Edytowany przez Mati10, 06 marzec 2012 - 23:31.

#8 Share wetstudent

wetstudent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 16:15

poronienie pomylić można wszystko, ale dla wprawnego oka nie powinno to stanowić problemu, jeśli badał usg, mógł pomylić torbiel luteinową - patologia z ciałkiem żółtym jamistym - fizjologia i w takim wypadku mogła być ciąża...ogolnie nie zaleca sie wyciskania torbieli- lepiej podać hormon, ale skuteczność leczenia jest różna.. podobno większość torbieli u bydła samoistnie zanika po 100 dniu.. pamietasz jaki hormon podał i może mówił jaką torbiel zdiagnozował?? a wydzielina to może być resztki z płukanki... pozatym jeśli nie było zapalenia macicy tylko sama torbiel to po co płukanka?? a to że krowa nie powtarza rui nie jest wskaźnikiem czy jest w ciąży!! mogła nie mieć rui jeśli miała torbiel....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 18:08

poronienie Nie wiem jaki dostała hormon, bo mnie nie było. Wiem tylko tyle, że 2 dostały ten sam i miały się zagonić nawet po 2-3 dniach.