Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#161 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 14:24

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Nikita. "Chłop to jednak ciemny jest" ktoś tak kiedyś powiedział. Tu chodzi o interes WSZYSTKICH rolników. Pewny jesteś, że mały szybko upadnie i odkupisz od niego ziemie? Ja nie. A nawet jakby to po co Ci będą te hektary jak grosze będziesz na nich zarabiał? Ode mnie raczej nie odkupisz, bo te moje 60 ha to dla mnie hobby i nie jest nastawione na przynoszenie dochodu.

Edytowany przez maniek33, 07 styczeń 2012 - 14:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 11:29
  •  

#162 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:03

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? widzisz, ty mówisz o swoich realniach a ja o swoich. Po to aby rolnikom z mojej wioski się lepiej żyło to gęby sobie obić nie dam, strzelać do siebie z gumowych pocisków też nie pozwolę (a tak się pokończyły protesty dla niektórych moich znajomych którzy dziś też nie pojadą na protest).
A to czy ich gospodarstwa upadną czy nie to mi to wisi - moje także jest moim hobby. Będzie okazja to kupię ale protestować aby jakaś łachmyta dostała się dzięki mnie do koryta albo lepiej się żyło "rolnikom-pijaczkom spod sklepu"? No weź przestań ;)

Owszem protesty są ważne i ja to rozumiem ale niech protestują młodzi niech protestują Ci którzy nie mają (jak ja) złych doświadczeń z protestami. No i niech protestują Ci którzy mają jakiś pomysł na polskie rolnictwo (czy mają być gosp rodzinne do 300ha a potem to przedsiębiorstwa czy też areał gosp rolnego może być większy a może mniejszy, co zrobić z reformą KRUS podatku rolnego/dochodowego, jakie ma być wsparcie i które gospodarstwa mają być wspierane - rozwijające się czy powtórka z niskotowarówki). Dziś nawet same związki nie są dokońca zgodne jak ma być.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#163 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:56

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Wyjść na ulicę i robić z siebie idiotę to nie jest rozwiązanie - zgadzam się z Tobą.
Czy my mamy w ogóle kogoś, kto by pilnował interesu rolników? O jakich związkach rolniczych mówisz? Może jakaś akcja informacyjna, by uświadomić pozostałym grupom społecznym jak wygląda praca na wsi. Nie tylko negatywy ale i pozytywy. Teraz tylko się mówi ile to miliardów płynie na wieś. Po części jest to zasługa psl-u, który ciągle na stronach arimr i w prasie chwali się ile kasy już wypłacił... .
Ale co tu mówić - nawet dla części rolników wydaje się, że dopłaty to jest "gratisik", a nie rekompensata...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:34

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @Mechanizator
@farmermf
Każdy z was ma po części racje. Dodany obrazek Ja tam jako rolnik, napisze tak: Wstaję jak się wyśpię. po 8, 9 czy nawet i 10. (Mechanizator@ Przecież tak nie może bo go zwolnią. ? Dodany obrazek ) p.s. Mam hodowle. Nie tylko ja tak mogę sobie pozwolić. Dodany obrazek
Miałem to napisać do tego na poprzedniej stronie co pisaliście, ale nie zdążyłem. Cytował nie będe, kto wie o co chodzi to wie. Dodany obrazek
Pozdrawiam.

#165 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:38

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? no wiesz - ja rodzinę mieszkającą w mieście a myślącą że na wsi jest super już przekonałem jak to jest żyć na wsi i zarabiać na wsi -> nie odwiedzają mnie ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#166 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:43

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ha dobre :) . Może za dużo pozytywów :) . Całe to zamieszanie ze składką zdrowotną to pikuś. Obawiam się, że zmiany to się dopiero zaczną...

#167 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:05

no wiesz - ja rodzinę mieszkającą w mieście a myślącą że na wsi jest super już przekonałem jak to jest żyć na wsi i zarabiać na wsi -> nie odwiedzają mnie ;)

przynajmniej na kawie i ciastkach zaoszczędzisz :D :D - a każde pare złotych oszczędnosci to plus dla gospodarstwa
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#168 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:07

Hmm - widzę że polemika z wami jest gorsza niż z pijanym pod sklepem - tylko wy macie przesrane w życiu i tego się trzymajcie

Znam takiego gospodarza co ma 500ha , świnki na dużą skalę i handel zbożem, i firmę transportową.Jak mu mówię że gdzis tak na świecie suszy, gdzieś tam na świecie zalewa to on na to , że ch.j go to obchodzi bo jego interesuje to co się dzieje w jego gospodarstwie. I ja jestem tego zdania. Co mnie obchodzi jak żyje miastowy. Czy on się martwi o mnie? Ja tak prowadzę interesy by mi było dobrze, interes innych nie szczególnie mnie interesuje. Jeśli ty tym się przejmujesz, to twój problem i nawet w polityce nie ma miejsca dla takich filantropów.Pozdrawiam.

#169 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:18

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? farm - znajdź w tym temacie jeden post w którym martwiłem się o miastowych (przy czym rzeczywiscie się martwiłem a nie była to twoja nadinterpretacja)- jak znajdziesz masz u mnie 0,7 Soplicy do odbioru na polagrze
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#170 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:19

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Miasto mówi jak to dużo rolnicy dopłat maja a jak przyjdzie co do czego żeby przyjechać i pracować to nie, lub dam przykład, szukaliśmy kogoś do zbierania malin, malina po 1,5zł za kg a z miasta pewna osoba mówi: dacie mi stówke dniówką to mogę przyjechać, to było jedno wielkie :lol: na 100zł po tej cenie nawet by nie zebrała B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:20

przynajmniej na kawie i ciastkach zaoszczędzisz :D :D - a każde pare złotych oszczędnosci to plus dla gospodarstwa

@NikitaBannet
Jego nie odwiedzają - szczęsciarz. Dodany obrazek Do mnie i tak jeżdżą, i zawsze kawa ciasto i ciastka.. kurde , całe dopłaty przeżerają goście ! Dodany obrazek

#172 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:32

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? A do mnie przyjeżdżają wszyscy-i jest i kawa i ciastka i obiad i 0,5 się znajdzie :D -a co do grobu to zabiorę ?

#173 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:35

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? A jak wejdzie ustawa, że będzie można własny alkohol produkować to już w ogóle wszyscy przeniosą się na wieś :)

#174 Share gienio

gienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:38

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ale co sie tak denerwujecie i piszecie ze maly i chudy to nic nie moze na nic go nie bedzie stac Przeciez on wam ani ja tego nowego sprzetu nie zabierze NO CHYBA ZE KOMORNIK

#175 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:46

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @Jaro, taka opcja u mnie tylko dla sąsiada. Dodany obrazek

#176 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:48

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dla sąsiada też-tyle że 0,7 :D .

#177 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:55

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @jaro a jak sasiadka, to ile stawiasz? :D Chłopy, nie ma co strajkować, tylko brać się do roboty. Nikt wam nie pomorze.

#178 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:58

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Jak sąsiadka to co innego się stawia :)

#179 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:09

roczna norma pracy w polsce to jest ok 2100 godzin - powiedz mi czy w swoim gospodarstwie tyle godzin rocznie wypracowujesz ???? ja akurat muszę tyle wypracować żeby dostac pensje (od której mi i tak 30 % odciagna różnych składek zanim kase dostane do reki)

domagam się rownouprawnienia - bo niby dlaczego za wykonywanie tej samej pracy mam nie dość że opłacać pełne składki jak w fabryce i iść 7 lat później na emeryture ???????????

Słuchaj, piszesz o tym równouprawnieniu pracownika i rolnika. Ale spójrz na to, że nam, rolnikom nikt nie zagwarantuje stałej pensji miesięcznej od tego roku co najmniej 1500 brutto, od której odliczysz sobie to 32%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 23:39

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? hmm - ale jak zarobisz więcej to ci nikt tej kasy ponad 1500 nie zabierze