Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#141 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 00:44

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Rolnicy rywalizują pomiędzy sobą zamiast z innymi grupami społecznymi. No cóż.... Pooglądajcie sobie "Chłopów". Niewiele się zmieniło....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 01:48
  •  

#142 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 07 styczeń 2012 - 03:28

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Jak czytam ten temat to zupełnie jak bym nie był na AgroFoto.Rolnicy tak jak i inni nie protestują do czasu ale jak niektórzy zaczną protestować na większą skalę to i rolnicy nabiorą pewności siebie.
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#143 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 08:26

ame='farmermf' timestamp='1325870699' post='847053']

- mieszkam i pracuje na wsi i nie biadole jak ty - nie bronie pokrzywdzonych tylko domagam się równego traktowania - nawet konstytucja mówi że wszyscy obywatele są równi więc mam prawo - no i powiedz mi skad ty naliczyłes 150 dni wolnego ???? urlopu mam 26 dni w roku i tyle reszte czasu sie zapierd...a - a co do twoich ogonów no cóż nie moja wina że twoi dziadowie walczyli w powstaniach i zły car nałożył na nich obowiązek hodowania zwierząt gospodarskich pod karą śmierci do 3 pokolenia ;)

A gdzie ty widziałeś żebym biadolił? I gdzież ty się doczytał , że mam jakąkolwiek hodowlę?
http://praca.wp.pl/t...,wiadomosc.html
Prosze bardzo 114dni+26urlopu masz 140dni. Ja tyle dla przykładu nie mam. Ale skoro domagasz się równouprawnienia z miastem to chyba powinienem mieć.Ciekawe kto za kolegów hodowców wydoi krowy przez te 140dni wolnego? :o

#144 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 styczeń 2012 - 09:02

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? 140 dni wolnego powiadasz tak ?? - niech będzie że w roku jest 114 dni wolnych i świąt - ale nei powiesz mi chyba że Ty w święta pracujesz w polu ??
niedziele też pewnie robisz sobie wolną - a jak trzeba wziąść dzień wolnego w środku tygodnia na załatwienie jakiejś ważnej sprawy to nie chodzisz za przełożonym 3 dni zeby ci tego urlopu udzielił.
skoro nie masz hodowli to powiedz mi co teraz zimą robisz w gospodarstwie ???? orzesz czy mlócisz ??? a moze już siejesz na zapas ??? masz zajęcie na te 8 godzin dziennie ??

roczna norma pracy w polsce to jest ok 2100 godzin - powiedz mi czy w swoim gospodarstwie tyle godzin rocznie wypracowujesz ???? ja akurat muszę tyle wypracować żeby dostac pensje (od której mi i tak 30 % odciagna różnych składek zanim kase dostane do reki)

domagam się rownouprawnienia - bo niby dlaczego za wykonywanie tej samej pracy mam nie dość że opłacać pełne składki jak w fabryce i iść 7 lat później na emeryture ???????????
mnie nikt z opłacania składek nei zwolni i nikt mi wieku emerytalnego nie obniży więc jeśli ma być równość to zostaje tylko jeden scenariusz

czy masz hodowle tego nie wiem - biadoliłeś o tym że pozdrawiasz wszystkich którzy wczoraj w święto nie musieli doić itd widocznie cie źle zinterpretowałem
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#145 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 09:22

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Co robie zimą? A no wszystko wykosiłem snopowiązałką i teraz zima młócę co dziennie, a trochę tego mam. Ja w święta nie pracuję, ale połowa rolników ma hodowlę i oni pracują co dziennie po mniej lub więcej godzin, nawet nie rzadko nocki sie robi w chlewni czy oborze.Te 2100godz czyli 5,7godz dziennie w mym gospodarstwie to śmiech. Myślisz że jak se zrobię wolne to ktoś za mnie przyjdzie do pracy i zrobi? Nie. Na drugi dzień muszę to odpracować. Ty zachorujesz i na zwolnionko i se leżysz, ja nie koniecznie mogę se na to pozwolić.
Młody jesteś, spytaj rodziców jeśli przepracowali na rolnictwie całe życie czy są tego samego zdania jak Ty.Nie potrafisz spojżeć kilka lat wstecz jak nasi rodzice gospodarzyli gzie nie było wozów paszowych, belarek, turów, agregatów, ciągników z klima itp.

#146 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 09:38

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? "@kokoman0 Myślę, że @brzozak na pewno rozumie dlaczego na Waszych terenach produkcja zwierzęca jest niezbędna. Pytanie tylko czy wy rozumiecie, że wysokich plonów na Powiślu i Żuławach nie uzyskuje się przez minimalne zużycie paliwa w orce i uprawę lekką broną. Nakład jest zdecydowanie większy."-rozumieć rozumiemy tylko że pojąć nie możemy :D -skąd Ty wziąłeś te przekonanie o uprawie lekką broną ?A jak już o nakładach mówimy to pomyśl ile my hodowcy musimy mieć sprzętu i budynków i to jak wyposażonych (nie mówię o sobie bo ja nie mam obory wolnostanowiskowej np.).Druga sprawa to użytki zielone-nawożone i koszone parę razy w roku-myślisz że zużycie paliwa na hektar bedzie mniejsze niż na Żuławach ?

#147 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 10:00

No zdziwiłbyś się. Jakbym Ci napisał kapitał oraz zadłużenie naszego gospodarstwa to byś zmienił zdanie. Przy okazji kilka innych przykładów bym Ci podał

U nas jest zatrudniony Pan Mikołaj, który w lipcu kończy 68 lat. Jest jednym z najwydajniejszych pracowników. Jak jedzie na pole to robi tak żeby skończyć pole a nie odklepać 8godz i wrócic.

Czasami to co piszecie woła o pomstę do nieba. Zero obiektywizmu, zero sensu, zero doświadczenia życiowego.

hubert znam ten typ. mój ojciec tez ma tyle lat co pan Mikołaj i w robocie to nie ma zmiłuj, dla siebie i innych.to jest inny gatunek ludzi, wychowani w szacunku do ziemi i do pracy. niestety mój ojczulek żeby nie regularne pobyty w szpitalach nie nadawałby się do niczego ,a tak to zawsze coś tam pomoże, chociaż na etatowego pracownika na pewno się nie nadaje. niestety twoje pokolenie nie będzie już takie. po drugie ilu takich Mikołajów znajdziesz w swojej okolicy?, bo w mojej to nawet o 15 lat młodsi oleli by każda prace. no i po trzecie to jaki jest status tego pana w waszym gospodarstwie> etatowy pracownik , emeryt dorabiający do emerytury. czy człowiek-pasjonat który nie może żyć bez roboty. co innego jak ktoś chce pracować w takim wieku a co innego jak jest zmuszony do tego

Edytowany przez wojtas, 07 styczeń 2012 - 10:01.

#148 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 10:03

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? MECHANIZATOR
Nie masz racji. Hodowcy krów mlecznych pracują dokładnie 365 dni w roku.
I te 2100 godzin to faktycznie śmiech bo jak miałem krowy to 5 godzin dziennie robiłem tylko w oborze przez cały rok oczywiście. Tyle ze w dni nie będące niedzielami i świętami robi się przeważnie 2 a nawet i 3 razy tyle

#149 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 10:09

140 dni wolnego powiadasz tak ?? - niech będzie że w roku jest 114 dni wolnych i świąt - ale nei powiesz mi chyba że Ty w święta pracujesz w polu ??
niedziele też pewnie robisz sobie wolną - a jak trzeba wziąść dzień wolnego w środku tygodnia na załatwienie jakiejś ważnej sprawy to nie chodzisz za przełożonym 3 dni zeby ci tego urlopu udzielił.
skoro nie masz hodowli to powiedz mi co teraz zimą robisz w gospodarstwie ???? orzesz czy mlócisz ??? a moze już siejesz na zapas ??? masz zajęcie na te 8 godzin dziennie ??

roczna norma pracy w polsce to jest ok 2100 godzin - powiedz mi czy w swoim gospodarstwie tyle godzin rocznie wypracowujesz ???? ja akurat muszę tyle wypracować żeby dostac pensje (od której mi i tak 30 % odciagna różnych składek zanim kase dostane do reki)

domagam się rownouprawnienia - bo niby dlaczego za wykonywanie tej samej pracy mam nie dość że opłacać pełne składki jak w fabryce i iść 7 lat później na emeryture ???????????
mnie nikt z opłacania składek nei zwolni i nikt mi wieku emerytalnego nie obniży więc jeśli ma być równość to zostaje tylko jeden scenariusz

czy masz hodowle tego nie wiem - biadoliłeś o tym że pozdrawiasz wszystkich którzy wczoraj w święto nie musieli doić itd widocznie cie źle zinterpretowałem

tych godzin braknie licząc naprawy maszyn które my wykonujemy w gospodarstwie bez zwierząt i mało tego przez pogode we wakacje na 5 dni nie można wyjechać... nie mówiąc o 26 ostatnie lata nie pozwoliły mi na zbiory w tygodniu więc musiałem robić nawet w święta... chodzi o zboże, cebule, buraki lub czasem uprawa i siew ale co zrobić, trzeba się utrzymac i nie narzekać... druga sprawa wiesz ile potrąceń ma rolnik.... za jakość płodów???

#150 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 styczeń 2012 - 10:25

...U nas jest zatrudniony Pan Mikołaj, który w lipcu kończy 68 lat. Jest jednym z najwydajniejszych pracowników. Jak jedzie na pole to robi tak żeby skończyć pole a nie odklepać 8godz i wrócic....

i to jest wada gospodarowania, u mnie też tak byłem nauczony, jak poszedłem do pracy poza gospodarstwem to się tego oduczyłem - najważniejsze w pracy u kogoś jest przetrwać do końca roboty i wrócić cało do domu.

Rolnicy rywalizują pomiędzy sobą zamiast z innymi grupami społecznymi. No cóż.... Pooglądajcie sobie "Chłopów". Niewiele się zmieniło....

tak było jest i będzie ;) bo to każdy ma we krwi. Poprawi się do dopiero jak pseudorolnicy a w sumie pijaczki spod sklepu stracą ziemię za długi lub sami ją sprzedadzą. Tylko to szybko nie nastąpi jak ziemia rozpisana na dzieci a żona stoi w GOPSie po grosz aby było za co pić.

MECHANIZATOR
Nie masz racji. Hodowcy krów mlecznych pracują dokładnie 365 dni w roku.
I te 2100 godzin to faktycznie śmiech bo jak miałem krowy to 5 godzin dziennie robiłem tylko w oborze przez cały rok oczywiście. Tyle ze w dni nie będące niedzielami i świętami robi się przeważnie 2 a nawet i 3 razy tyle

I dlatego ja zrezygnowałem swego czasu ze zwierzątek idąc do pracy poza gospodarstwem (ziemię obrabia się dalej). Każdy ma wybór co robi a marudzenie że mam świnki i muszę cały czas ryć - no cóż, każdy ma wolny wolę i sam wybiera.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 10:50

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Nikita-krótkie pytanie-jakiej klasy masz ziemie ?

#152 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 12:02

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Orne to IIIa i głównie b, IV a i b (trochę piaszczysta gdzieniegdzie), gdzieś tam V jest.
Pastwiska na III (nie da sie wyorać, znaczy się da ale tylko len się uda uprawiać ponoć), na V i gdzieniegdzie jest chyba VI na pastwisku.
Trochę rowów, dwa oczka wodne. Czemu pytasz?
Ogólnie jest troche V i VI do kupienia ale to głównie łąki nieużytkowane lub sporadycznie wypasane ale tego praktycznie kupić nikt nie chce a co najwyżej poużywać czyli skarmić wiosną trochę.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#153 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 12:06

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Pytam dlatego że w Twoim wypadku jaką taką kasę możesz mieć z produkcji roślinnej-u nas (że o Kurpiach np. nie wspomnę) musimy owe zwierzątka mieć bo po prostu mamy za słabe ziemie aby cokolwiek sensownie rosło.

#154 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 12:20

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Tak jak @szczewko pisze duże gospodarstwa nie będą strajkować, Krus dadzą rade spokojnie opłacać , będą czekać na przejęcie mniejszych ;)

Edytowany przez piotrus19, 07 styczeń 2012 - 12:22.

#155 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 13:03

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Średnio u mnie w okolicy jest większość 20-50ha i też większe i mniejsze.To w końcu kto ma nie protestować?

#156 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 styczeń 2012 - 13:14

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Hmm - widzę że polemika z wami jest gorsza niż z pijanym pod sklepem - tylko wy macie przesrane w życiu i tego się trzymajcie
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#157 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 13:39

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Przecież tu nie chodzi o to czy na wsi jest źle czy dobrze. Śrubę się dokręca dopóki nie "zaskrzeczy". Protest to może być również rozmowa, a nie jakieś blokady. Może powinna wybrać się do premiera jakaś delegacja rolników, bo w tej chwili premier wie tyle, co mu koalicjant powie... . Żeby była jasność, to ja jestem na zusie (pomimo, że mam gosp) i odprowadzam bardzo wysoką składkę i wcale nie uważam, że akurat rolników trzeba "doić". Jest cała masa innych zawodów, które są zbyt mocno uprzywilejowane. Moim zdaniem rolnictwo musi być dotowane. W mojej wsi z 30 rolników zrobiło się 4 (tych prawdziwych). Poza tym przed wyborami mówiło się o konieczności wyrównania dopłat w całej unii. Co się robi teraz? Jeszcze się te różnice pogłębia. Czy to źle, że ktoś chce zapytać dlaczego? Nikt mi tego nie zabroni.

Edytowany przez maniek33, 07 styczeń 2012 - 13:44.

#158 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 13:49

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? maniek - i z tobą się zgodzę - wkur..a mnie jednak takie pitolenie jak kolegów wcześnie że "jest źle i ma być lepiej bo zrobimy protest" - "na złość mamie odmrozimy sobie uszy"

#159 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 14:08

Pytam dlatego że w Twoim wypadku jaką taką kasę możesz mieć z produkcji roślinnej-u nas (że o Kurpiach np. nie wspomnę) musimy owe zwierzątka mieć bo po prostu mamy za słabe ziemie aby cokolwiek sensownie rosło.

no mamy za to inne problemy ;)
Ja natomiast już widzę potrzebę kupienia obornika lub siania małych kawałków bobiku czy innego ustrojstwa. Po prostu niedawno wapnowane, niedługo znowu myślę powtórzyć ale z racji wyorania czego się da będę tracił materię organiczną i chciał nie chciał też będę musiał nawozić obornikiem.

Przecież tu nie chodzi o to czy na wsi jest źle czy dobrze. Śrubę się dokręca dopóki nie "zaskrzeczy"...

Szybciej zaskrzeczy w małych gospodarstwach niż w dużych - przyznasz sam.

A cytując:

Tak jak @szczewko pisze duże gospodarstwa nie będą strajkować, Krus dadzą rade spokojnie opłacać , będą czekać na przejęcie mniejszych ;)

Po co więc strajkować? Po co mam przykładowo ja sie wychylać? Niech jeżdzą mali których jedyną pracą jest gospodarstwo, albo niech nie jeżdżą bo łatwiej będzie mi odkupić od nich ziemię.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 14:23

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? A może problem z protestami leży gdzie indziej? W zeszłym roku były nawozy o wiele tansze, paliwo również i były protesty. Dlaczego więc nie ma teraz? BO do wyborów daleko, więc i na kampanie za wcześnie.