Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#81 Share gienio

gienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:35

Mógłbym w takim razie być jedynym blokującym :D -mam gdzieś te PROW-y.

To byloby nas dwoch tez mam takie samo zdanie o tych funduszach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 20:12
  •  

#82 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:43

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? A to szkoda, że was tylko 2, jakby było więcej to bym był wyżej na liście.

Edytowany przez milanreal1, 07 styczeń 2012 - 18:16.
cytowanie poprzedniego posta

#83 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:46

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ci co zrozumieli moje posty chwała im za to, Tym którzy nazywają mnie heretykiem pozostaje blokować drogi i głosić hasła "Mało produkuje ale i tak musi mi się opłacić, ma mi to zapewnić rząd" - trochę zalatuje mi to komunizmem. Kolego STANK wiem jakie były realia w tych latach i ile powstało wtedy potężnych gospodarstw.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:55

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Myśle ze reforma Krus ze skladka 800pln/miesiecznie moze w koncu doprowadzic do jakies protestów.Po drugie kto ma teraz prostestowac??Jak Samoobrona organizowala prostesty na mojej wiosce bylo z 20 gospodarstw malych a teraz zostaly 4 duze dysponujace tym samym arealem co 20 malych. Wg mnie nie jest dobrze,PROW,MGR,MR sa takim dodatkiem zeby ludzie mogli sie rozwijac przy czym ceny maszyn sa takie jak przed wprowadzeniem "zwrotów". Przed UE plug Ibis xxls kosztowal 20 tys zl a teraz kosztuje 36-38 wiec 40-50% wiecej,dokladnie tyle ile wynosi % zwrotu maszyn. Kosztu produkcji az tak nie wzrosły ani wynagrodzenia pracowników. Po drugie nawet jeśle krus bedzie kosztował 800pln miesiecznie to kto pojdzie prostestowac? Duze gospodarstwa dadza sobie rade i tylko beda czekac na przejecie tych mniejszych ktore nie dadza sobie rady bo 10 tys/rocznie na Krus to juz nie kazdy bedzie w stanie odlozyc.

#85 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:10

A to szkoda, że was tylko 2, jakby było więcej to bym był wyżej na liście. :lol:

Mogę się założyć że więcej jest tych co nie "biorą" :D -widzisz jak branie uzależnia ?;)

#86 Share gienio

gienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:11

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Niech tylko oficjalnie oglosza kryzys ktory juz do nas zawital to zobaczysz kto da sobie lepiej rade czy te male gospodarstwa ktore dalej sobie beda pracowac bo nie sa zadluzeni cz tez duze gospodarstwa ktore musza splacac kredyty ktore pozaciagali na zakup maszyn by sie pochwalic nowym sprzetem przed sasiadem

#87 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:14

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? polek1919 -Jesteś naprawdę trochę nie myślący.Te twoje potężne gospodarstwa przejmowali byli dyrektorzy PGR albo kolesie z Warszawy, co niektórym rolnikom się udało.Jak [duży] jest wrogo nastawiony na [małego] i odwrotnie to daleko nasze rolnictwo nie zajedzie.A te programy trochę pomagają tylko trzeba kożystać z umiarkiem bo można na wyrost kupić maszynę a trzeba pewnie ładny kredyt spłacić.Przez te programy nasze rolnictwo się mocno zadłużyło co się robi niebezpieczne.

#88 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:17

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Jesli rzad wprowadzi swoje plany w zycie to bedziemy w d*pie tylko od wielkosci gosp. bedzie zalezalo jak gleboko. Mowisz ze male gosp. dadza sobie rade tylko mi wytlumacz jak z 800pln krusem na miesiac??Proste pytanie i licze na prosta odpowiedz. Po drugie jesli zaczna karac za pobieranie dopłat bez uprawy ziemi plus powiekszony krus to ludzie zaczna błagac zeby ktos wziął ich ziemie bo koszta beda okrutne.

#89 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:25

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Nie jestem ekonomistą i jeśli napiszę źle to mnie poprawcie. Niektórzy wyżej piszący są za wprowadzeniem podatku dochodowego twierdząc, że jeśli rolnik nie ma dochodu to nie zapłaci podatku. Dochód jest zawsze (i od niego płaci się podatek) a zysk już niekoniecznie. Także pomyślcie sobie że prawie wszystko co wpłynie na nasze konta zostanie opodatkowane a ile z tego zostaje w naszej kieszeni to sami wiecie. Poza tym nie po to rządzący chcą wprowadzić podatek dochodowy by nam żyło się lepiej ...

#90 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:27

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Widać, że na wsi roboty zmą mniej. Następny wesoły temat o strajkach protestach itd. Tamtego roku wiosna tez to przerabialiśmy. Czytając niektóre wypowiedzi to normalnie śmiech ogarnia. Bo niby kto ma oficjalnie ogłosić kryzys, inne tezy ekonomiczne też czasami szokują. Kapitalizm polega na tym, że każdy odpowiada za siebie. Ktos napisał, że w latach 90 tych czy tam iles lat temu wystarczyło 10 ha. I co z tego jest twierdzenie stare jak świat kto sie nie rozwija ten się cofa. Jakoś niektórym te 10 ha i wtedy nie wystarczyło rozwijali się. A wielu teraz krzywo patrzy, że oni mają a ja nie. Tak na zakonńczenie kolejne przysłowie może trochę ordynarne ale prawdziwe. Puki gruby schudnie chudy zdechnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share gienio

gienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:38

Jesli rzad wprowadzi swoje plany w zycie to bedziemy w d*pie tylko od wielkosci gosp. bedzie zalezalo jak gleboko. Mowisz ze male gosp. dadza sobie rade tylko mi wytlumacz jak z 800pln krusem na miesiac??Proste pytanie i licze na prosta odpowiedz. Po drugie jesli zaczna karac za pobieranie dopłat bez uprawy ziemi plus powiekszony krus to ludzie zaczna błagac zeby ktos wziął ich ziemie bo koszta beda okrutne.

A moze ty mi odpowiesz skad te zadluzone gospodarstwa wezma kase na splate kredytow kiedy nagle sie okaze ze produkcja zboza miesa mleka stanie sie nagle nieoplacalna a przy naszym RZADZIE wszystko mozliwe -pomysl [zajze tu kiedys zobacze twoja odpowiedz] hubertuss wiec ze chudy rzeke przeskoczy a gruby sie w niej utopi

#92 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:47

Nie jestem ekonomistą i jeśli napiszę źle to mnie poprawcie. Niektórzy wyżej piszący są za wprowadzeniem podatku dochodowego twierdząc, że jeśli rolnik nie ma dochodu to nie zapłaci podatku. Dochód jest zawsze (i od niego płaci się podatek) a zysk już niekoniecznie. Także pomyślcie sobie że prawie wszystko co wpłynie na nasze konta zostanie opodatkowane a ile z tego zostaje w naszej kieszeni to sami wiecie. Poza tym nie po to rządzący chcą wprowadzić podatek dochodowy by nam żyło się lepiej ...

to wszystko co wpłynie na twoje konto to przychód,odejmij od tego rozchody(to co zainwestowałeś kasę w produkcje ) i masz twój dochód

#93 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:12

Mogę się założyć że więcej jest tych co nie "biorą" :D -widzisz jak branie uzależnia ?;)

Dobra, dobra @jaro. Jakby co to blokuj wjazd do miasta wojewódzkiego ze swej strony, abym ja mógł spokojnie dojechać do ARiMR od swojej . :D Lepiej brać jak dają, niż prosić jak nie dają. :D Parę lat przerwy to się pójdzie do specjalisty, wyleczy. :D
@gienia ty się nie bój o dużych, oni mają kredyty ,ale i maja mln majątku. Mały może i nie ma kredytu, ale jego już tez w branży nie ma, tylko o tym jeszcze nie wie, a i kwestią jest co oznacza określenie ,, mały''?

#94 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6301 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:18

...Poza tym nie po to rządzący chcą wprowadzić podatek dochodowy by nam żyło się lepiej ...

dokładnie ale od wielu lat próbuje się skłócić rolników między sobą oraz rolników z innymi grupami społecznymi.
P.dochodowy to zło konieczne jak i zmiany w KRUSie jak i to że PROW pewnie po 2020 się skończy (o ile do tego czasu UE się nie rozpadnie). Tylko trzeba mówić głośno czego my oczekujemu w zamian z opodatkowanie nas, jeżeli my (rolnicy) będziemy siedzieć cicho to dowalą nam podatek odbierając prawo np pójscia po kasę do GOPSu czy tym że dzieciak nie dostanie stypendium bo ma zbyt wysoki dochód na osobę.
Nieważne co będziemy robić i tak wprowadzony zostanie ten podatek, tylko co stracimy i czy coś zyskamy to zależy od nas - niestety na razie to nikt nie chce na ten temat rozmawiać poza politykami i cwaniaczkami małorolnymi co z gospodarstwem mają tyle wspólnego że szkoda gadać (ktoś obrabia ziemię za dopłaty a cwel opłaca krus+podatek rolny).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#95 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 14:16

A moze ty mi odpowiesz skad te zadluzone gospodarstwa wezma kase na splate kredytow kiedy nagle sie okaze ze produkcja zboza miesa mleka stanie sie nagle nieoplacalna a przy naszym RZADZIE wszystko mozliwe -pomysl [zajze tu kiedys zobacze twoja odpowiedz] hubertuss wiec ze chudy rzeke przeskoczy a gruby sie w niej utopi

Duze gospodarstwo jest jak firma i wszystko ma poukladane od a do z. Nie okaze sie nagle ze produkcja zywnosci sie nie opłaca gdyz ludzi mamy coraz wiecej i trzeba ich jaks wyzywic. Po drugie coraz wieksza czesc zboż idzie na etanol do produkcji komponentów BioDiesla wiec zapotrzebowanie rosnie. Jesli beda spadki to krótkotrwałe i wieksze gosp az tego tak nie odczuja.
Nie opowiedziales mi na pytanie ktore ci zadałem. Skad pan Kowalkie majacy 15ha wezmie 10 tys na Krus rocznie plus utrzyma rodzine z takiego gosp? Nie czepiam sie tutaj nikogo, broń boze mały gospodarstw ale tak to wyglada w przyszlosci ktora mam nadzieje nie nastapi.

#96 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 14:22

Dobra, dobra @jaro. Jakby co to blokuj wjazd do miasta wojewódzkiego ze swej strony, abym ja mógł spokojnie dojechać do ARiMR od swojej . :D Lepiej brać jak dają, niż prosić jak nie dają. :D Parę lat przerwy to się pójdzie do specjalisty, wyleczy. :D
@gienia ty się nie bój o dużych, oni mają kredyty ,ale i maja mln majątku. Mały może i nie ma kredytu, ale jego już tez w branży nie ma, tylko o tym jeszcze nie wie, a i kwestią jest co oznacza określenie ,, mały''?

Tylko, że ten majątek ma bardzo zmienną wartość, ziemia w cenie będzie napewno dłuższy czas, ale maszyny, budynki traca na wartości, wszystko zależy od koniunktury w branży, kredyt natomiast trzeba spłacać bez względu na koniunkturę niestety - przekonali się o tym już ludzie którzy mają kredyty na mieszkania - spłacają kilka lat, a tu raptem się okazuje, że aby spłacić resztę kredytu nie starczy im domu który spłacają...

#97 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 14:54

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? chłopie o czym ty mówisz. Kredyty na 2% przy inflacji 3.5% to zysk , a nie kredyt. Kto w rolnictwie bierze kredyt inny niż preferencyjny. A jak brał kredyt to nie na dom czy samochód tylko na ziemię lub maszyny które zarabiają na kredyt i nie tylko. Po za tym duże gospodarstwa muszą mieć kredyty, nie tylko dla tego że brakuje im kasy. :D
A kto tym na domy kazał olać rodzimą, pewną złotówkę i brać franka?

#98 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2012 - 15:00

Niech tylko oficjalnie oglosza kryzys ktory juz do nas zawital to zobaczysz kto da sobie lepiej rade czy te male gospodarstwa ktore dalej sobie beda pracowac bo nie sa zadluzeni cz tez duze gospodarstwa ktore musza splacac kredyty ktore pozaciagali na zakup maszyn by sie pochwalic nowym sprzetem przed sasiadem

Ja jako rolnik kryzysu nie widzę. Powiem nawet odwrotnie, jak jest Kryzys to rolnikowi lepiej się wiedzie.

Ceny zbóż wysokie
Ceny trzody wysokie
Nawozy i paliwo to teraz bolączka ale da się życ.
Dopłaty po takim kursie Euro jak przeliczali cud malina
Mleko też chyba ma dobra cene tak samo jak mieso wołowe?

Czego więcej chcieć?

#99 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 15:25

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? jak ja czytam ten temat to nasowa mi sie taka mysl taka ze o kredyty nie martwia sie ci co je maja i musza splacac tylko ci ktorzy ich nie maja i mowia ze sie nie da ich splacic . ja w pelni zgadzam sie z hubertem wole miec takie ceny nawozu i paliwa ale i pszenice i rzepak oraz doplaty niz tanie nawozy i pszenice po 400 zł a rzepak po 900 zł
ojciec mowiil ze jego znajomi nie chieli kupic uzywanego kombajnu bo chcieli nowy i tak sobie zbierali kase na nowy bo kredytu tez nie chcieli wziacs bo im zawsze brakowala . jak juz uzbierali cala kase na kombajn okazywalo sie ze kombajny podrozaly i dalej musieli czekac zeby uzbierac kase i taka sytuacja trwala kilka lat i okazalo sie zeminelo ponad 20 lat i do dzis nie maja kombajnu :unsure: :blink: a wystarczylo wziasc tylko czesc kresytu na kombajn a nie musze mowic jakie kiedys bylo zapotrzebowanie na uslugi i kombajn by sie zwrocil kilkakrotnie sam a tak musza placic za koszenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 15:44

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Duży może więcej, i co z tego że mały "da sobie jakoś radę" jak wszystko co wyprodukuje to skonsumuje włącznie z dopłatami, co z tego że nie ma kredytów, jak i tak się nie rozwija? On wegetuje. Duże gospodarstwa (czyt. firmy) mają średnio tyle kapitału ile zadłużenia albo niewiele mniej więc Gieniu nie spinaj się tak i nie opowiadaj że mają sprzęt na pokaz przed wsią bo dla niego dobry i wydajny sprzęt to podstawa tak jak sprzęt w firmie transportowej, dobry i wydajny. Problem polega na tym że przy dzisiejszych kosztach które są wysokie i stałe trzeba ciąć gdzie się da. Nie wyobrażam sobie żeby mały ze starym parkiem maszynowym mógłby ciąć koszty np paliwa, "wykopci" go tyle ile w poprzedniej dekadzie (z tą małą różnicą ceny) i z taką samą wydajnością zrobi jak kiedyś a duży no cóż może i wykopci w dużym traktorze 30l na godz ale zrobi adekwatnie więcej tzw "masa robi kasa". Wiadome nie od dziś że koszt tym niższy im większa produkcja. Dla małego szansą jest zrzeszanie ale na to nie pozwala mu narodowa cecha - zawiść. Każdy musi patrzeć na koszty i je minimalizować- i mały i duży - i racjonalnie wydawać każdą złotówkę.

Edytowany przez Bob, 06 styczeń 2012 - 16:03.