Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#941 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 19:28

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @szymon17: "W roku 2010 wyprodukowali "białego surowca" około 4,4 mln ton. Jest to ilość o 1,5 mln większa produkcji cukru niż przysługują Niemcom. Według zasad UE nadwyżka nie może być sprzedawana na cele spożywcze bez specjalnych zezwoleń( znów mam Ci poszukać dyrektywę :) ). Więc Niemcy nadprodukcję przeznaczają na bioetanol.
Czemu w Polsce tak nie może być????"

Bo Polska sra kartoflem, którego wszyscy mają żryć i broń was łaska boża w piecu nie palić. A Araby chodzą teraz w "bawełnie", hehe.

A tak woli ścisłości to Mr. Moderator, za co, i po co te 2 pkt. ostrzeżeń?

Ja w spółkach powiązanych ze Sky Club, Club & Travel (Śp. Jerzy Pronobis) - nie byłem "związany".

Edytowany przez kartofelz, 06 lipiec 2012 - 20:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 19:34
  •  

#942 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 09:07

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Czy to cukier, czy wiele innych rzeczy tak się kończy ponieważ naszym krajem rządzą niekompetentni ludzie. To jest delikatne określenie. Do problemów z cukrem przyczynił się pan Jurgiel z PIS. Jako minister rolnictwa podpisał jakiś tam akt prawny czy umowę z unią o zmniejszeniu limitu cukru jaki Polska ma wyprodukować. Był na tyle nie rozgarnięty, że przyczynił się tą decyzją do zamknięcia cukrowni w Łapach. A więc w jego okręgu wyborczym. Dziewię się, że ludzie na takich fajtłapów głosują. Nie zależnie z jakiej partii w plolityce jest tak, że stołki dostają zasłużeni działacze niezależnie od kompetencji a potem widać efekty. Czy tez brak efektów.

#943 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 19:44

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? lepszy cukier z zachodu wiecej cukru w cukrze w nim

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#944 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 21:04

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Koledzy i koleżanki na nie które moje pytanie Ja znam odpowiedz ale Dziękuje Wam zawsze czegoś nowego można dowiedzieć się od Was.

:ZAMYKAM" bo się nie opłaci.

Koleżanko @ania25 tak brzydko żaden polityk czy biznesmen by nie powiedziałem wprost. Ulubione ich słowo to "reforma" lub "sprywatyzować"

A tak woli ścisłości to Mr. Moderator, za co, i po co te 2 pkt. ostrzeżeń?

Kolego za złamanie punktu w regulaminie AF- wierz mi nie ma się czym chwalić.
p.s nie musisz przepisywać postu możesz użyć "multi cytowania" lub „cytuj” w okienku posta-tak jest szybciej

.... jeszcze dwa lata temu była świńska górka i protesty rolników z tego powodu. Gdyby teraz PROW dawał więcej pieniędzy na budowę obór to historia ze świńska górką by się powtarzała częściej niż kiedyś.

hmm "świńska górka" tak więc rozwiń myśl swoją kolego Stach.
W Polsce w roku 2006 produkowaliśmy około 18 mln szt. pogłowia trzody chlewnej, obecnie około 13-14. W roku 1992 było to około 23 mln.
W małym kraju Danii obecnie około 28 mln sztuk przedtem około 25.
Teraz relacja produkcji do konsumpcji mięsa wieprzowego.
W Polsce 2006r było to 110-130% obecnie poniżej 100%
W Danii 475%.
Co robi Dania z tą "świńską górką" kolego Stach????

Edytowany przez szymon17, 08 lipiec 2012 - 21:07.

#945 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 11:08

Stasiu bardzo skrupulatnie odpowiadasz na każde pytanie, to jednak jakoś umknęło twej uwadze, ciekawe czy celowo czy też nie. Więc przyłączam się do pytania i proszę o odpowiedz, tylko szczerą

A jaką chcesz odpowiedź przeczytać?

Czemu w Polsce tak nie może być???? Czemu zamykamy są jedne z najlepszych(nie zadłużonych) cukrowni???

Dla pieniędzy. Jak pamiętasz UE za każdą zamkniętą cukrownię dawała dość duże pieniądze. Do tego jeszcze pieniądze ze sprzedaży gruntów czy maszyn i wychodziło, że lepiej było ją zamknąć i wziąć pieniądze niż produkować. KSC nie jest firmą charytatywną czy fundacją, że powinna robić wszystko pro bono.
Drugim powodem, że tu jest Polska i jeszcze minie 20 lat zanim dojedziemy do obecnego poziomu gospodarczego Niemiec i ich myślenia.
Po trzecie, prywatyzują KSC i ty jako patriota i wielki obrońca polskiej gospodarki, wykupujesz z innymi udziały i robisz to samo co w Niemczech. Czy jednak taniej i łatwiej jest ponarzekać, że to Tusk powinien zrobić?

Ja zawsze mówię od nadwyżki głowa nie boli gorzej jak jest deficyt .

Powiedz mleczarzom, że nadwyżka mleka jest fajna i powinni się z tego cieszyć.

hmm "świńska górka" tak więc rozwiń myśl swoją kolego Stach.
W Polsce w roku 2006 produkowaliśmy około 18 mln szt. pogłowia trzody chlewnej, obecnie około 13-14. W roku 1992 było to około 23 mln.
W małym kraju Danii obecnie około 28 mln sztuk przedtem około 25.
Teraz relacja produkcji do konsumpcji mięsa wieprzowego.
W Polsce 2006r było to 110-130% obecnie poniżej 100%
W Danii 475%.
Co robi Dania z tą "świńską górką" kolego Stach????

W 2010 roku Niemcy wyprodukowały 5,5 mln aut a kupili 3,2 mln.
Co oni robią z tą nadwyżką aut?

Edytowany przez StasiekS, 09 lipiec 2012 - 13:37.

#946 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 13:56

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Stanisław - jesteś bardzo ynteligentnym człowiekiem, innych pouczasz i wyzywasz od nieuków, przygłupów i podobnych a sam nie umiesz odpowiedzieć na proste pytanie ? Powtórzę pytanie: czy miałeś 18 lat podczas referendum w sprawie przystąpienia do UE, jeśli tak to jak głosowałeś? Odpowiedz jaką chcę przeczytać ma być SZCZERA z twej strony.

#947 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 14:49

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Nie, nie miałem. A jeżeli bym miał to nie głosowałbym bym zza.

#948 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 16:43

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? pier**lita, pier**lita, pier**lita. Poproszę instrukcję na metanol z ziemniaków, - tylko kompletną instrukcję na produkcję metanol/etanol z ziemniórów.

A pozatym poproszę szeroko - rozwinętą dystrybucję, z tegoż, że składnika.

#949 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 17:33

Nie, nie miałem. A jeżeli bym miał to nie głosowałbym bym zza.

Rozumiem, że jako przeciwnik UE jeździsz na zachód z paszportem, a drogi wybudowane z pomocą UE omijasz szerokim łukiem i opluwasz tablice ,,unijne'' wiszące u rolników?

Czy dzis masz już 18lat? :o Jesli tak to możesz startować na posła, i u boku Jarka walczyć o wycofanie sie z Unii. :o

#950 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 02:33

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? A zastanawialiście się kiedyś czemu np. nie jest dotowane gospodarstwo będące w harmonii z fazami księżyca?

Bo mam jedną krowę - i od niej zawsze ten sam cielak się rodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 19:17

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Brzydzę się zachodem. Zgnilizna moralna i obyczajowa powoduje destrukcję naszego społeczeństwa, które przez wieki pielęgnowało piękne nasze tradycje.

U boku Jarka nie walczę. Jestem członkiem NOP-u i razem walczymy o lepszą Polskę.

#952 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 19:52

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Żydzę się ze Wschodem :D .Oralizna zgnilna i czajowa pielęgnuje przez wieki destrukcję naszego społeczeństwa.Walczę członkiem zboka Jarka z lepszą Polską.
Prawda że ładne i tak samo sensowne jak to powyżej ?

#953 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 lipiec 2012 - 20:33

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Powiedział bym wręcz że oba sa bardzo sensowne :D i zabawne :P
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#954 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 16:15

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? ".Walczę członkiem zboka Jarka z lepszą Polską." - a to dziwna terapia.

Ja walczę z cz -ło-nskiem, ale wampiry nie ustępują.

#955 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 lipiec 2012 - 10:16

Brzydzę się zachodem. Zgnilizna moralna i obyczajowa powoduje destrukcję naszego społeczeństwa, które przez wieki pielęgnowało piękne nasze tradycje.

U boku Jarka nie walczę. Jestem członkiem NOP-u i razem walczymy o lepszą Polskę.

Mi też się wydaje że walczysz z ''lepszą Polską'', czemu ?-bo nie umiesz i nie potrafisz nic więcej jak tylko pluć na wszystko....

#956 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 14:13

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Widziałem cud, cud nad Wisłą.

A w niedziele wszyscy zap...... do kościoła i nie mogą się nadziwić......

#957 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 19 lipiec 2012 - 14:36

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Pokażcie mi wszyscy tu z której strony eurokołchoz jest dobry? @StasiekS ma rację zgnilizna, zło, laicyzm. My mogliśmy się odrodzić bez UE. Niestety w czasie nocnej zmiany wszystko zostało zaprzepaszczone, a nami dalej rządzą byli komuniści i złodzieje. Ostatni przykład z taśmami PSL (czyt. Praca swoim ludziom) Sawicki był konkurentem Pawlaka więc trzeba było go wygryźć, a dla Tuska to też na rękę bo może teraz zrobić reformę KRUS. Jeden pozytyw, że to wszystko pada i kończy się koryto więc wszyscy zaczynają skakać sobie do gardeł. Niestety w naszym kraju z ludzi mówiących prawdę i mówiących racjonalnie robi się kiboli, popaprańców itp. Był przykład z marszem 11 listopada (sam na nim byłem) jedna wielka prowokacja. Otwórzcie oczy bo będzie za późno.

@StasiekS walczymy o to samo

#958 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 15:22

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ja się pytam komu jest xle w tym ,,eurokołchozie''? Jak na razie to widzę , ze dla Stasia(nie rolnika) i dla Ciebie Andrzeju207. Burdel był, jest i bedzie w polityce. Ty myslisz, że jak do władzy dojdzie PIS, Palikot, czy inna swołocz to ci zapewni pogodę na zniwa? Nie , bo tam same kur.y i złodz..je i to bez wyjątku. Jak ktos ma inne zdanie to sie nie potrzebnie łudzi, ze ktoś to ogarnie i uzdrowi.

#959 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 lipiec 2012 - 16:27

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Będzie dobrze jak my będziemy przy korycie-ot cała filozofia STASKÓW i innych-co to zmieni? nic ,po za tym że kto inny będzie kradł...POLITYKA to gówno -dlaczego? ...bo uczciwi ludzie nie bawią się w politykę,pracują i cieszą się życiem . WALCZYMY -chyba z wiatrakami ...do roboty bo podatki trzeba płacić oszołomy.

Edytowany przez kozulek2, 19 lipiec 2012 - 16:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 16:33

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Jak by było tak dobrze, to nie siedziałbym w tym chlewie internetowym, tylko rozbijałbym się jak Robinson Crusoe, hehe.