Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#921 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 10:29

Jakoś nic innego mi do głowy nie przychodzi .....dorób jakąś szlachetną ideologię do tego co piszesz to się pośmiejemy.

Przynajmniej jakąś ideologię mam. Ale ty chyba nie. Tobie to obojętnie kto daje pieniądze. Oby były. Czy to naziści, komuniści, Tusk czy Kaczyński. Nawet gdyby teraz Palikot chciał rolnikom dać wyższe dopłaty to głosowalibyście na niego. Więc gdzie jest ta wasza ideologia o którą tak walczycie i protestujecie? Chciałbym także się pośmiać jeżeli będzie z czego. Chociaż nie, z lenistwa i głupoty nie powinno się śmiać. To się powinno tępić.

dobrze że jesteście bo to otwiera oczy niektórym -np. moja córka twierdzi że nie widziała że tyle d*pków jest teraz w mieście...wierz mi najbardziej się martwię tym żeby taki jak TY nie trafił mi się za zięcia.

Myślała, że w mieście także dają dopłaty za nic a tu takie rozczarowanie. Czy aplikowała na stanowisku dyrektora po zawodówce i nie chcieli bydlaki przyjąć.
I spokojnie, twoim zięciem także nie będę. Nie lubię brzydkich dziewczyn.

Rozumiem że chodzi Ci o nadprodukcję buraka cukrowego albo trzody chlewnej???

Tylko przed reformą rynku cukru mieliśmy właśnie nadprodukcję cukru i jeszcze dwa lata temu była świńska górka i protesty rolników z tego powodu. Gdyby teraz PROW dawał więcej pieniędzy na budowę obór to historia ze świńska górką by się powtarzała częściej niż kiedyś.

Chodziło mi o to, że gdyby teoretycznie przynajmniej pulę pieniędzy z prow przenieść w całości na dopłaty obszarowe wtedy rolnik miał by większą swobodę ich wydawania. Wiem, że teraz tak jest tylko, że wtedy był by budżet rolnika większy.

Ale co to by dało? Większe ceny ziemi czy dzierżaw, jeszcze więcej młodych napalonych aby zostać na wsi, wzrost cen środków produkcji. Im więcej pieniędzy dostajesz bezpośrednio do ręki tym więcej osób będzie chciało je dostać lub coś z tego uszczknąć. I nie wszyscy zaraz dzięki większym dopłatom zaraz zaczną inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy. Oczywiście pomijając ludzi z AF bo tu każdy rekin biznesu inwestujący z głową.

Edytowany przez StasiekS, 04 lipiec 2012 - 10:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 13:40
  •  

#922 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 11:06

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? co do ostatniego cytatu Stasia, to broń Boże by dać wszystkie pieniądze z Prowu w postaci dopłat bezpośrednich. Połowa ,,rolników'' co składa wnisek o dopłaty nie wie gdzie jest ich działka, dopiero by się miastowe ucieszyli , ze więcej dostana za same posiadanie ha. Lepiej już zrobić odwrotnie, wszystkie pieniądze przenieśc do jednego filaru i wypłacać jako zaliczki na inwestycje np. wapnowanie pól, modernizacja sprzętu, nowoczesne technologie, budowa obojętnie jakich budynków, magazynów, u***rdzanie placów manewrowych, itp, tak by pieniądz trafiał na wieś. i nie został ,,przejedzony''.

#923 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 11:47

jestem jeszcze dość młody więc długo by czekać (co najmniej ze 40lat)więc żeś wymyślił synku...rozumiem że w domyśle masz na myśli swoją ukochaną....powiem ci synku że nie ma problemu jeśli nie zechcą podzielę co można i nie mam zamiaru patrzeć jak się męczą ....jestem w stanie zapewnić im dobry start w mieście tak więc to najmniej mnie martwi.Nie zrozumiesz tego ,więc się nie wypowiadaj jeśli nie doświadczyłeś odpowiedzialności za dorastające dzieci. POZDRÓW TEŚCIA -nie zazdroszczę mu zięcia ,szkoda miał pecha że trafił na takiego jak TY.

Synku to sobie mów do swoich dzieci może to docenią ja bynajmniej bym ubolewał mając takiego ojca w twojej osobie... Jeśli chcesz dla nich dobrze to sprzedaj to i daj im żyć w mieście to jedyna dobra rzecz jaką możesz im dać bo ojciec użalający się na sowim życiem i nieszczęśliwy z tego co robi to najgorsze co może być dla dorastającego dziecka jeszcze się tego nauczy i będzie taki sam jak Ty ale broń Boże te niewinne istoty... Nie Pozdrawiam ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

#Dobry rok w rolnictwie zobacz »

•  

#924 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 lipiec 2012 - 13:41

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? StasiekS'

Myślała, że w mieście także dają dopłaty za nic a tu takie rozczarowanie. Czy aplikowała na stanowisku dyrektora po zawodówce i nie chcieli bydlaki przyjąć.
I spokojnie, twoim zięciem także nie będę. Nie lubię brzydkich dziewczyn.

Użyję Twoich słów -zgaduj dalej pal-----e bo nie zgadłeś
Nam jest po prostu dobrze ,bo umiemy dostosować się do warunków i korzystać z tego co jest ...nie to co d*pki w mieście .
Może o tym nie wiesz ale gdybyś miał głowę to i w mieście pociągnął byś kasę za friko ,moja siostra wyrwała na firmę niezłą sumkę.

Daniel
Daj ten cytat gdzie to ja narzekam i z którego wynika że jestem nieszczęśliwy.
Jak obejrzałem te Twoje 50 fotek na NK ( nawet nie pomyślałem że można być takim du--kiem ,zrozumiałem dlaczego piszesz to co piszesz nieudaczniku) to sory ale masz rację nie powinienem pisać do ciebie synku bo ty nie jesteś nawet podobny do faceta dziwolągu.
Widzisz ja jestem człowiekiem który myśli o dzieciach ale też mam jeszcze rodziców ,których trzeba dochować(idąc twoim tokiem myślenia to trza by ich już zakopać no i samemu z żoną też się szykować korzenie wąchać)..sorki ale nie skorzystam z twojej rady i nie sprzedam ,powód jest prosty nie ma takiej potrzeby...Radzę nie dawaj takich rad teściowi bo będzie bolało ... najpierw spróbuj coś spłodzić jeśli potrafisz ,choć pewnie luba się nie zgodzi bo teraz najważniejsze żeby gospodarkę ojca opylić a potem to już jazda beż trzymanki(po co jej będzie potrzebny taki gaguś jak ty?) .Na koniec powiem ci że uważaj bo świat jest bardzo mały,zrobiłeś błąd podając swoje namiary...robiłem w życiu różne rzeczy nawet te których nie powinienem robić i znam ludzi których tak naprawdę nie powinienem znać więc uważaj .

#925 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 14:29

Daniel
Jak obejrzałem te Twoje 50 fotek na NK ( nawet nie pomyślałem że można być takim du--kiem ,zrozumiałem dlaczego piszesz to co piszesz nieudaczniku) to sory ale masz rację nie powinienem pisać do ciebie synku bo ty nie jesteś nawet podobny do faceta dziwolągu.
Widzisz ja jestem człowiekiem który myśli o dzieciach ale też mam jeszcze rodziców ,których trzeba dochować(idąc twoim tokiem myślenia to trza by ich już zakopać no i samemu z żoną też się szykować korzenie wąchać)..sorki ale nie skorzystam z twojej rady i nie sprzedam ,powód jest prosty nie ma takiej potrzeby...Radzę nie dawaj takich rad teściowi bo będzie bolało .Na koniec powiem ci że uważaj bo świat jest bardzo mały,zrobiłeś błąd podając swoje namiary...robiłem w życiu różne rzeczy nawet te których nie powinienem robić i znam ludzi których tak naprawdę nie powinienem znać więc uważaj .

Mam się ciebie bać debilu...? Widać po tobie, że nie potrafisz korzystać z internetu więc z niego nie korzystaj bo zrobisz sobie dużą krzywdę... Pozdrawiam cieciu ;)

#926 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 lipiec 2012 - 14:40

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Przykro mi Panowie, ale ja tu ostrzegałem, dłużej tego tolerować nie mogę, @kozulek2 i @danield28 po +10% za wyzwiska i obrażanie się nawzajem!!!!!!

#927 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 14:40

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? fakt że lepszym klepaczem w klawiaturę od ciebie nie jestem,ale to tyle na twój temat .pozdrawiam i do zobaczenia (ostrzegałem a prosić się nie dam dwa razy)
sory MAT ,dzięki za %%(nie protestuję) :D

Edytowany przez kozulek2, 04 lipiec 2012 - 14:54.

#928 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 14:55

Użyję Twoich słów -zgaduj dalej pal-----e bo nie zgadłeś
Nam jest po prostu dobrze ,bo umiemy dostosować się do warunków i korzystać z tego co jest ...nie to co d*pki w mieście .

To się poddaję, nie będę dalej zgadywał.
Dostosować się? Od kiedy złożenie raz do roku kilku stron dokumentów albo raz na jakiś czas zlecenie doradcy napisania wniosku o przyznanie kasy z MGR jest tak wielką umiejętnością i sprytem? Ilość rolników którzy korzystają lub skorzystali z tego, wskazuje, że tym sprytem może pochwalić się prawie każdy który zdążył na czas złożyć wypełniony wniosek. W takim razie bezrobotni także są sprytni i potrafią się dostosować bo robią podobnie.
Daj miastu taką samą szansę(czyli pieniądze) jak wsi to także to wykorzystają.

#929 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 15:41

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? To podlicz kasę jaką dostają samorządy itp(miasto dostaje więcej,więc nie rozumiem o co ci chodzi). i sam se odpowiedz czy tylko wieś korzysta?...bezrobotni -bingo potrafią doić...nie stawiaj na równi długoletniej harówki często kilko pokoleniowej z dorobkiem bezrobotnego(często i gęsto puste butelki).Nie będę wymieniał jakie normy i jakie związku z tym koszty ponosi się aby gospodarstwo dostosować do unijnych norm bo dobrze to znasz .Więc nie udawaj że to takie proste skoro sam wcześniej pisałeś jakie to absurdy UE powymyślała.Dla mnie osobiście wszystko jest do przejścia , jestem realistą i nastawiam się na to co jest i jakie mam możliwości tu i teraz....no i zwracają się inwestycje poczynione kilka lat temu ( w ziemię i modernizację budynków)....Tak więc sory ale nie kapuję czemu tak wszystko negujesz...Polska to piękny kraj ,a rolnictwo to piękny zawód (nie od razu nim zostałem ,kombinowałem to i tamto ,nawet 2 lata za***rdalałem na oborach u Niemca )....całą kasę wtopiłem w ziemię bo akurat kołchozy padły(sąsiedzi śmiali się , głupi i tyle).Teraz co niby mam nie brać dopłat,bo kogoś to boli ?...mamy to co nam większość narzuciła(nikt mnie nie pytał o zdanie) taka jest demokracja ,nic nie da bunt a ni sprzeciw mniejszości.

Edytowany przez kozulek2, 04 lipiec 2012 - 16:00.

#930 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 16:11

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Stasiu, byłeś pełnoletni już jak było referendum w sprawie przystapienia do UE?Jesli nawet to jak głosowałes jak mozna wiedzieć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 20:05

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? wypijcie na zgode po szklanie mleka bo zdrowe i taniee!!!!!!!!!!!!!!!!

#932 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 09:25

Mam się ciebie bać debilu...? Widać po tobie, że nie potrafisz korzystać z internetu więc z niego nie korzystaj bo zrobisz sobie dużą krzywdę... Pozdrawiam cieciu ;)

właściwie to nie moja sprawa,ale patrząc na to co robisz z boku widać że tak czy siak doigrasz się kolo
są ludzie którzy potrafią zrobić krzywdę za nic ,za krzywe spojrzenie
myślę że robisz sobie krzywdę i swojej rodzinie zachowując się w ten sposób,folguj kolo bo przeginasz
nie za bystry jesteś skoro byle kto może cię namierzyć ,życzę ci żeby ktoś w końcu nauczył cię szacunku do ludzi

#933 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 10:12

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Jak nie twoja sprawa to po co się wypowiadasz w na ten temat...? Po za tym użytkownik kozulek2 sam chyba nie wiem co to oznacza kulturalna wypowiedź wobec drugiego człowieka... Pozdrawiam

#934 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 10:44

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? widzę że kozak z ciebie , oczywiście za klawiaturą
patrząc na twoje zdjęcie podejrzewam że kolega słusznie stwierdził żeś d*pek
powiem ci że chłop z wioski a niebo cwańszy i mądrzejszy od ciebie co widać w ciętych postach
ośmieszasz się i tyle ,sam "nie potrafisz korzystać z internetu więc z niego nie korzystaj bo zrobisz sobie dużą krzywdę"
to tak po przyjacielsku tyle chłopaku,nie pomogłem trudno ,rób tak dalej ale zważ że ludzie cie ocenią .WSTYD mi za ciebie.

Edytowany przez pipa123, 05 lipiec 2012 - 10:51.

#935 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 12:15

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? A ja proponuję dać +20% MAT912 za błąd ortograficzny oraz za zbyt późną reakcję na durne zachowanie. Te same osoby zawsze się powtarzają w obrzucaniu błotem

Masz kolego coś do moderatora, to jest odpowiedni temat do tego, lub PW.
Sam piszesz post nie na temat, więc wytykanie, komu należy się ile %% jest chyba nie na miejscu.

Edytowany przez MAT912, 05 lipiec 2012 - 13:12.

#936 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 15:48

To podlicz kasę jaką dostają samorządy itp(miasto dostaje więcej,więc nie rozumiem o co ci chodzi). i sam se odpowiedz czy tylko wieś korzysta?

Ale co wspólnego ma kasa dla samorządów z kasą dla osób fizycznych?

Teraz co niby mam nie brać dopłat,bo kogoś to boli ?...mamy to co nam większość narzuciła(nikt mnie nie pytał o zdanie) taka jest demokracja ,nic nie da bunt a ni sprzeciw mniejszości.

Gdzie napisałem żebyś oddał wszystko co wziąłeś i dalej nie brał? Wydawało mi się, że prowadzimy zwykłą dyskusję akademicką, wyższość czegoś nad czymś itp. Wiem doskonale jaki panuje teraz ustrój, że ty i ja nie mamy w ogóle szans na zmianę tego i musimy przystosować się do tego albo nic nie robić, narzekając jak to jest źle. Mi np. nie podobają się jeszcze niektóre podatki. Ale muszę je płacić, bo inaczej to albo będzie mnie komornik ścigał, albo będę musiał żyć gdzieś na pustkowiu i z zbierac***.

#937 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 19:23

Stasiu, byłeś pełnoletni już jak było referendum w sprawie przystapienia do UE?Jesli nawet to jak głosowałes jak mozna wiedzieć?

Stasiu bardzo skrupulatnie odpowiadasz na każde pytanie, to jednak jakoś umknęło twej uwadze, ciekawe czy celowo czy też nie. Więc przyłączam się do pytania i proszę o odpowiedz, tylko szczerą

#938 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 20:47

Tylko przed reformą rynku cukru mieliśmy właśnie nadprodukcję cukru.....

Kolego Stach Pytanie do Ciebie.
Od roku 1993 do 2003 w Polsce produkowaliśmy około 2 mln cukru (oczywiście była nadwyżka ale nie narzekałem bo cukry w domu miałem full a kampanie buraczaną kończyłem 5 listopada b.r a 80%$. miałem przed końcem kampanii czyli jeszcze w starym roku) obecnie około 1,5mln co stanowi około 300 ton mniej niż wynosi spożycie krajowe stąd deficyt cukru na naszym rynku i wysoka cena( za granicą jest po około 2,6 zł).
Jednym z rozwiązań jest oczywiście zwiększenie areału buraka cukrowego w Polsce.
Oczywiście rolnicy są za tym. Tym bardziej że dużo wymarzło w tym roku i z miła chęcią by do kontraktowali.
Cukrownie się nie zgodziły. Oczywiście wiesz że co roku obcinają limity rolnikom i areały się zmniejszają.
Teraz spójrzmy na naszych sąsiadów- Niemców.
W roku 2010 wyprodukowali "białego surowca" około 4,4 mln ton. Jest to ilość o 1,5 mln większa produkcji cukru niż przysługują Niemcom. Według zasad UE nadwyżka nie może być sprzedawana na cele spożywcze bez specjalnych zezwoleń( znów mam Ci poszukać dyrektywę :) ). Więc Niemcy nadprodukcję przeznaczają na bioetanol.
Czemu w Polsce tak nie może być???? Czemu zamykamy są jedne z najlepszych(nie zadłużonych) cukrowni???
Ja zawsze mówię od nadwyżki głowa nie boli gorzej jak jest deficyt .

A mój dziadek już starszy wiekiem mówi tak cyt.
"Kiedyś Browarów było dużo ale piwa było brak. Teraz piwa od chole.y ale Browarów brak!"

Edytowany przez szymon17, 07 lipiec 2012 - 20:34.

#939 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 12:02

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? MAT912 - już wyraziłem swoje zdanie, nie będę się powtarzał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2012 - 15:48

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @szymon17 pytasz dlaczego tak w Polsce nie może być i zamykane sa najlepsze cukrownie?Odpowiedz bardzo prosta jak ktoś chcę coś zniszczyć to i tak to zniszczy,wystarczy dobra walizka pieniędzy i z najlepszej cukrowni pod względem produkcji staje się zupełnie nieopłacalną działalnością.Przecież Polak potrafi......zniszczyć sam siebie!Dobrym przykładem jest Cukrownia Ostrowy,co rok kampanię pełną parą,cukrownia na 2 miejscu pod względem przerobu,produkcji,I naglę zamknięcie po tylu latach,wystarczyło że przyjechał Pan pod krawatem i rzucił hasło :ZAMYKAM" bo się nie opłaci.Jemu się opłaciło,a reszta martw się człowieku.Nie oszukujmy się w u nas nic się nie opłaci nawet produkcja zapałek,bo już są made in china.Chcą zniszczyć wszystko to co polskie,i duzo im się tego nie zostało.Przecież zagranica musi mieć swój rynek zbytu.