Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#901 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 10:10

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @kozulek2 Gdzie ja napisałem że dopłaty trzeba zlikwidować, gdzie napisałem, żeby nie brać? Napisałem też, że to co proponuje czyli swobodne dysponowanie całą kasą bez prowu jest nie możliwe czy tam nie realne itd. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Przeczytaj jeszcze ze 2 razy może skumasz. Jak nie poproś kogoś aby ci na głos przeczytał to ponoć pomaga. Gdybys byl trochę dłużej na tym forum to może byś zauwazył, że już nie raz broniłem dopłat i prowu też. Tylko coraz bardziej widzę, to że jest to wszystko przekombinowane i o tym piszę nie spodziewając się jakichs cudownych zmian. Co do liczby ha wcale ona nie musi oznaczać dostatniego zycia rolnika. O tym też w ostatnich postach pisałem.

Edytowany przez hubertuss, 01 lipiec 2012 - 10:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 23:52
  •  

#902 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 lipiec 2012 - 10:11

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? farmermf
prawda ,teraz gdy postawiłem gospodarkę na nogi i mam lepiej niż miastowi to rodzinka nie patrzy już na mnie z politowaniem..Hmm... nie obrazili by się gdybym tak im dopłaty oddał - zakupili by se po nowym autku ..ha.ha

hubertuss
a gdzie ja napisałem że to ty napisałeś
widzisz może i dobrze proponujesz tylko co z tego,to nie my decydujemy i naszego głosu nikt nie słucha...mało tego jak zbierze się parę osób żeby protestować-to zaraz że nabrali traktorów itp. ,że dopłaty takie mają?

Edytowany przez kozulek2, 01 lipiec 2012 - 10:22.

#903 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 10:42

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? No niestety strajki rolnicze są źle zorganizowane.Weźmy ostatni przykład ktos organizował jakiś prostest chyba w szczecinie bo nawet nie pamiętam. Co z tego jak euro to przykryło. jaki jest efekt pr owy tego strajku protestu. O tych traktorach można to samo powiedzieć. Strajkowac trzeba tak aby trafić z przekazem do opini publicznej. W nowym ciągniku jest ciężko chyba sami rozumiecie. To tak jak by np taksówkarze w nowych mercedesach strajkowali, że im źle. Nie wazne skąd na nie kasa itd. Kto w to uwierzy? Problemem polskiego rolnictwa jest brak jakichś związków zawodowych. Ludzi znających się na pr, socjologi, ekonomi itd. Szefowie jakichś tam związków zawodowych przez niektórych nazywanych kanapowymi siedzą sobie w brukseli i rolnika maja gdzieś. A rząd jeszcze musi za nich składki płacić bo ich z tamtąd pogonią.

#904 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 10:51

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Nie ważne czy ktoś uwierzy czy nie,zobacz lekarze co wyprawiają(biedni to oni chyba nie są)...oni mogą bo mają sprzyjające warunki do protestu i mają gdzieś pacjenta....a rolnik nie ma takich możliwości i długo jeszcze tak będzie ,no i ci co zaraz podpinają się żeby zbić kapitał polityczny.

Edytowany przez kozulek2, 01 lipiec 2012 - 10:54.

#905 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 10:58

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Lekarz ma inna siłę nacisku tj. większą. To, że są bogaci to ok ale tego nie pokazują w strajku. tu juz tżeba by pisać o pr i socjotechnice. Nie jestem w tych sprawach ekspertem ale uwierzcie mi ma to znaczenie. Prosty przykład lekarz nawet bogaty bierze pieniądze nawet duże za coś tj. za leczenie. Rolnik bierze dopłaty jak się utarło w społeczeństwie za nic. Niby jest inaczej w rzeczywistości ale tak to odbiera społeczeństwo.

#906 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 11:08

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? prawdziwy rolnik ponosi koszty ,utarło się tak bo jest sporo pseudo rolników i to oni psują opinię-mało tego sporo polityków ma setki ha tylko pod dopłaty i wcale się nie dziwię że ludzi to boli .

#907 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 14:28

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? kartofel widze ze ci humor dopisuje,to nie prawda ze na prow trzeba kupowac nowy sprzet moze byc uzywany max 5 lat ale mało kto sie połasił bo wolał nowy , dopłat tak szybko nie zlikwiduja bo by sami sobie kase odebrali możni tego kraju

#908 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 15:14

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? 5 letni to tylko na młodego rolnika chyba. Mgr to już musi byc nowy z tego co pamiętam.

#909 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 18:35

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? możliwe

#910 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 11:55

Tak-to teraz zastanów się dlaczego PROW tak łaskawie patrzy na zakupy sprzętu a niechętnym okiem (czyt. obwarowania i przepisy ) zerka na budynki.Moim zdaniem to raczej budynki a nie maszyny powodują globalny wzrost produkcji rolnej (chodzi mi oczywiście o gospodarstwa hodowlane).Jak myślisz ma to coś wspólnego np. z zachodnimi koncernami produkującymi sprzęt rolniczy/

Raczej z nadprodukcją. Budynki trzeba także wyposażyć w jakiś sprzęt i je wybudować. Gdyby teraz UE zamiast na sprzęt, dawała na nowe obory, to po roku powstała by nadprodukcja i kolejne strajki rolników, że zainwestowali a nie mają zysków. Zakup nowego ciągnika z pługiem w małym stopniu przyczyni się do zwiększenia produkcji.

Dlatego według mnie lepszym pomysłem była by dowolność wydawania pieniędzy z dopłat obszarowych.

A nie ma obecnie takiej dowolności?

Ewentualnie można by wprowadzić przepis, że powiedzmy ileś tam procent dopłat obszarowych musisz wydac na gosp i okazać faktury i wszystko.

Po co takie sztuczne przepisy tworzyć? Nie lepiej zamiast dawać bezpośrednio do ręki pieniądze lepiej pomóc w inny sposób np. dotacją do ubezpieczeń, do paliwa czy kredytami preferencyjnymi? Bo obecnie pieniądze bezpośrednio do ręki przyciągają masę ludzi, którzy mimo nieudolności życiowej, próbują bawić się w rolnika bo nic innego nie potrafią albo są tak leniwi, że nie chcą kombinować.

?Kogo obchodzi zdanie takich STAŚKÓW i podobnych nierobów co nie wiedzą co to prawdziwe rolnictwo,pobierają dopłaty przejadają a potem krzyczą żeby zlikwidować -jak zobaczą że inni zainwestowali w nowy sprzęt czy w zakup ziemi...czyżby zwykła zazdrość i zawiść ?

Coś innego oprócz zazdrości czy zawiści potrafisz wymyślisz? Czy to już zbyt trudne?

Teraz ci co uciekali do miast broniąc się od hektarów z nienawiścią piszą posty pod artykułami o rolniku w sieci, lub tez po wielu latach domagają się od rodzeństwa ojcowizny(czyt. dopłat). Co nie prawda?

Przypuszczam, że to do mnie. Jeśli tak, to nie prawda. Zgaduj dalej.

Rolnik bierze dopłaty jak się utarło w społeczeństwie za nic. Niby jest inaczej w rzeczywistości ale tak to odbiera społeczeństwo.

Bez powodu się nie utarło. Jeżeli Kowalski z Wrocławia widzi w TV rolnika na nowym lśniącym ciągniku, który cały czas narzeka na wszystko, to co myśleć? Tak samo jak społeczeństwo wylicza ile lekarze zarabiają, zapominając ile czasu i energii trzeba poświęcić na to żeby nim zostać.

Edytowany przez StasiekS, 02 lipiec 2012 - 12:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 16:50

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? STACH
Jakoś nic innego mi do głowy nie przychodzi .....dorób jakąś szlachetną ideologię do tego co piszesz to się pośmiejemy.Powiem Ci że znam takich jak Ty wielu,a nawet mam kilku w rodzinie(ubaw po pachy jak zaczną się wypowiadać na temat rolnictwa ,filozof jeden lepszy od drugiego-widły to bym się bał im dać do ręki)..dobrze że jesteście bo to otwiera oczy niektórym -np. moja córka twierdzi że nie widziała że tyle dupków jest teraz w mieście...wierz mi najbardziej się martwię tym żeby taki jak TY nie trafił mi się za zięcia.

Edytowany przez kozulek2, 02 lipiec 2012 - 16:55.

#912 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 17:20

Raczej z nadprodukcją.

Rozumiem że chodzi Ci o nadprodukcję buraka cukrowego albo trzody chlewnej???
Z kraju gdzie byliśmy eksporterem staliśmy się importerem a buraki cukrowe kopiemy w styczniu w śniegu i lodzie.
Nie które osoby to trzeba złapać za "szmaty" i pokazać na własne oczy aby uwierzyli ale nie tylko w rolnictwie ale w budownictwie też.
Kolega @farmer miał racje, te rozmowy prowadzą donikąd.
Kolega @kozulek2 może zięć pod wpływem córki się nawróci i się zmieni :)

#913 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 17:26

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Stasiek jeśli już komentujesz to przeczytaj kilka do tyłu aby kontekst złapać. Chodziło mi o to, że gdyby teoretycznie przynajmniej pulę pieniędzy z prow przenieść w całości na dopłaty obszarowe wtedy rolnik miał by większą swobodę ich wydawania. Wiem, że teraz tak jest tylko, że wtedy był by budżet rolnika większy.

#914 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 17:50

Teraz ci co uciekali do miast broniąc się od hektarów z nienawiścią piszą posty pod artykułami o rolniku w sieci, lub tez po wielu latach domagają się od rodzeństwa ojcowizny(czyt. dopłat). Co nie prawda?

Przypuszczam, że to do mnie. Jeśli tak, to nie prawda. Zgaduj dalej.

Stasiu, akurat to nie było do Ciebie, tylko ogólnie, choć podejżewam , że pewnie coś tam pod pasowałem trochę pod twój życiorys mimo woli. :D

Kozulek2, ja też bym takiego zięcia nie przeżył, co prawda mam jeszcze trochę czasu, ale obawiam się , że debili(Staś to nie do Ciebie :D) nie ubędzie w ciągu 10lat, a co gorzej pewnie się jeszcze namnożą. :o

#915 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 12:02

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Nie martw się o zięcia a o swoje dzieci bo gorzej jak dzieci będą czekać aby sprzedać gospodarkę i iść do miasta... Pozdrawiam

#916 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 13:04

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? daniel, nie wykluczam , może takie czasy nastaną, że będzie to najlepsze wyjście. :o

#917 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 17:36

Nie martw się o zięcia a o swoje dzieci bo gorzej jak dzieci będą czekać aby sprzedać gospodarkę i iść do miasta... Pozdrawiam

jestem jeszcze dość młody więc długo by czekać (co najmniej ze 40lat)więc żeś wymyślił synku...rozumiem że w domyśle masz na myśli swoją ukochaną....powiem ci synku że nie ma problemu jeśli nie zechcą podzielę co można i nie mam zamiaru patrzeć jak się męczą ....jestem w stanie zapewnić im dobry start w mieście tak więc to najmniej mnie martwi.Nie zrozumiesz tego ,więc się nie wypowiadaj jeśli nie doświadczyłeś odpowiedzialności za dorastające dzieci. POZDRÓW TEŚCIA -nie zazdroszczę mu zięcia ,szkoda miał pecha że trafił na takiego jak TY.

Edytowany przez kozulek2, 03 lipiec 2012 - 17:47.

#918 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 17:52

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dobre, dobre, nie załapałem z początku podtekstu. Trafna riposta. :D

#919 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 18:56

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? stare chinskie przysłowie mówi jeśli nie wiesz co powiedziec powiedz stare chinskie przysłowie co niektórzy powinni sie do niego zastosować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 21:17

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? A czy przypadkiem te stare chińskie przysłowie, nie brzmiało:
"Jak chcesz gówno wywozić - to wywieź do mnie na pole"?

Jeśli nie, to sorry.