Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#841 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 21:27

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Człowieku do czego ty porownujesz ty normalny jestes???!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 07:22
  •  

#842 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 21:31

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? A Twój wcześniejszy post jest normalny?

Edytowany przez StasiekS, 24 czerwiec 2012 - 21:31.

#843 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 18:53

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Telefon nie dzwonił tylko z tego powodu że moich szanownych zwłok nie było w tej zacnej mieścinie :D (ale spoko-jak będziemy żyli to obalimy niejedno piwko...).Za bardzo nie miałem po co jechać (oprócz piwka oczywiście ;) ) na wystawę-jak to mówi mój Starszy-a co ty tam jeszcze będziesz kupował jak mamy wszystko ? :D .Co do Warmianki (damfy) to jeszcze nic-ja młóciłem jeszcze tzw.szerokomłotką-a Warmianka to był luksus o którego to istnieniu przypominałem sobie zawsze w okresie ferii zimowych-mogłem sobie pooglądać w TV jak wypoczywają dzieci miejskie i porównać to lenistwo z moim baaardzo aktywnym wypoczynkiem.Kto tam by zresztą zamienił młócenie przy -20 C na jakieś tam głupie narty-no kto ?

No trochę starszy jesteś, ja szerokomołotki to nie pamiętam, na szczęście. No niestety, niektórzy nie potrafią zrozumieć , że taki dzieciak ze wsi nie koniecznie wie co to góry, morze bo w czasie wakacji zapier..lał z rodzicami na polu. Nie zawsze było tak jak dziś, belarki, kombajny z klimą, paszowozy itp. Większość kolegów na tym forum ma 15-17lat toteż jest już wychowane w trochę innych okolicznościach, telewizji cyfrowej ,konputerów itp. i nie wie co to widły i pęcherze po nich. :D

#844 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 19:29

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ja się wychowywałem w miescie. Ferje, wakacje były u dziadków na wsi. Szerokomłotka jeszcze gdzies stoi ale z racji młodego wieku kiedyś przy tym nie pracowałem. A propo miasta uwierzcie mi, że tam nie wszyscy się tak wczasują.
Dla mnie najgorszą pracą było zwożenie sprasowanego siana i słomy. Nie dość, że gorąco to jeszcze wszystko się za koszule sypało.

Edytowany przez hubertuss, 25 czerwiec 2012 - 19:31.

#845 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 20:20

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Eee tam-sprasowanego-nie było nic lepszego nad sianko luzem które to trzeba było poroznosić i poupychać gdzieś pod blachą-człowiek czuł się jak na jakiejś patelni-faktem jest że dzisiaj za żadne pieniądze nie poszedłbym do takiej pracy.Zresztą sianko zwoziło się też jak było tak poniżej -20 C -wtedy zamarzały bagienka i można było po to sianko dojechać-swoją drogą zimy z pewnością były wtedy bardziej srogie...

#846 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 20:29

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Deptanie siana luzem ,aby więcej weszło też należało do dziecięcych obowiązkó i to chyba była ogólna praktyka na wsi. Dużo sie kiedyś ręcznie robiło, dzisiaj maszynami. A ich eksploatacja niestety kosztuje.

#847 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 20:43

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzieci były za darmo :D .

#848 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 07:56

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Piszecie tak jakby teraz się robiło wszystko maszynami ale sporo, rzeczy o których piszecie ja robię nadal ręcznie... Pozdrawiam

#849 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 19:41

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? ale zawsze te jedna rzecz sie bedzie ręcznie robiło domyslacie sie pewnie

Edytowany przez spokokoko, 26 czerwiec 2012 - 19:42.

#850 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 15:44

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? OK. A co myślicie o takiej teorii: Żydy dostali 10 przykazań. Ale niestety "prawa" było im ciągle mało, więc wymyślili se Rząd, Sejm - i łone beda nowe prawa tworzyć (bo prawa łod "Boga" to za mało).?

No i tak mamy dzisiejszy zapomniany "kierat", którego nikt nie pamięta, a w którym wszyscy chodzą ;).

Zresztą mordobicie i inne krucjaty to chyba z powodu chrześcijaństwa (które chciało się wykazać siłą mięśni), a nie z powodu Żydów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2012 - 15:50

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Myślę, że wątek religijny nie ma nic wspólnego z problematyką tego tematu .

#852 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 16:20

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? a ja mysle ze ty pyraZ masz problemy i powinienes sie z lekarzem skonsultować

#853 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 20:09

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? I tu się zgodzę z przedmówcą. Ja nie wiem o co dla człeka chodzi. Może chodzi po mieszkaniach i na inna wiarę namawia, bo tym mi tu pachnie?

#854 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 20:35

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ja tam się nie znam ale sąsiadem @kartofelz to raczej nie chciałbym być-a to ponoć moje posty ciężko się czyta :D .

#855 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 21:19

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ja jestem ateistą tak więc nie widzę problemu z kolegą @kartofelz chociaż zawsze mówiłem że osoby ze wschodu potrafią wypić :) Potwierdzisz to kolego @farmer:-)?
W moich stronach na szerokmłotke mówi się szerokobitka- zapomniana maszyna.
Oczywiście chylę czoło przed osobami starszymi w tym temacie - czyli wiecie że przed 1977 nie było KRUSu a Dzieci utrzymywały osoby starsze.
A ja lubiłem hakać buraki - przerywka i okrąża-odprężające zajęcie.
Najbardziej nie lubiłem zwalać zborze przez bok wiaderkiem- normalnie krew mnie zalewała.
Tak narzekacie na dzisiejszą młodzież że jest mało pracowita- od-dziwo Ja nie narzeka.
Do mnie jak są żniwa to sami przychodzą chłopaki i mówią cyt.
"Szymon nie rób w kulkach baloty tylko kostkę małą. Mamy ekipę i będziemy zwozić nawet tydzień"
Więc wożą tydzień. Płacę im 10zł/h przy 6 transportach dziennie + dwa posiłki. Wolę chłopaków 14-19 lat niż tych z pod sklepu.

#856 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 06:09

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Kwestia ile komu to dużo. :D
Szymon w dobie turów,bigbagów itp dziś jest nieporównywalnie lżej pracowac jak jeszcze 20lat temu. Jak ktoś pamiętam jak było wtedy i porówna to z ,,dziś'' to już tak nie chętnie idzie protestować na ulicę. Fakt, może pieniądz ma mniejsza wartość nabywczą, ale tu nie wiem sam kogo miałbym za to winić?

#857 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 10:02

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

No panowie, teraz przyjdzie okres spłacania ciągników za pół darmo.

#858 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 10:44

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Wróżysz koniec świata? :) . Bez obawy - nie będzie tak źle. Każdy kto dostaje kredyt wie, że trzeba go zwrócić. Więc o co chodzi?

#859 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 12:48

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ja to wiem, ty także. Tylko czy inni tak samo myślą? Im więcej trzeba będzie wpłacać do budżetu UE, tym będzie bardziej obciążany nasz budżet. A jak doskonale wiemy nie mamy nadmiaru gotówki i obecnie jesteśmy już pod sporą kreską. Więc albo rząd na czymś zaoszczędzi żeby wpłacić składkę albo zwiększy, nałoży nowe podatki. A wątpię żeby obywatele byli z tego zadowoleni i z pokorą przyjęli do wiadomości, że tak trzeba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 13:30

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Pan minister Sawicki przeprasza za spot reklamowy podczas euro w TR-polecam artykuł.
Może o to chodziło im.
Dostałem decyzję w sprawię wymarznięcia- po 3 m-cach.