Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#61 Share PiotrekMTZ

PiotrekMTZ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 23:32

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Widząc niektóre komentarze widać że brak zjednoczenia w rolnikach ;[ Rolnikom można powiedzieć że każdy pluje w twarz a niektórzy na forum mówią że deszcz pada ;[ I jak tu chlop z chłopem ma sie dogadać,pozwolę sobie zacytowac "chłop żywemu nie przepuści" Rolników których powinnieśmy mieć za wzór to francuzi,oni tam są naprawde zgrani. Oni jak mają jakiś płód rolny oddać "za darmo" to wolą go wylać/wyrzucic albo coś innego zrobić na znak protestu,a u nas ile powiedzą biznesmeni za tyle chlopek sprzeda. Raz drógi i by sie nauczyli!!! Ale usprawiedliwiam tym że Francuski rolnik jest bogatszy i może sobie pozwolić na takie coś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 21:26
  •  

#62 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 23:34

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Doją nas z każdej strony.. niedługo 1 dzien w tygodniu zajmie biurokracja... hmm.. rolnik lepszy od krowy ją trzeba nakarmić zeby wydoić...

#63 Share PiotrekMTZ

PiotrekMTZ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 23:37

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? polek1919@ twoje wyliczenia są wręcz żenujące ;[ Popieram Agrotron155@ oraz Glon@

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 23:52

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @polek1919 myśle o rozwoju w ciągu 7 lat kupiłem 2 traktory, opryskiwacz, rozsiewacz, gruber, pług, wał, włóke agregat uprawowy i nie mów mi że sie nie rozwijam bo jeszcze w tym roku kombajn musze przyprowadzić więc na powiększenie areału mnie narazie nie stać bo musze kredyty spłacać a narazie maszyny są dla mnie ważniejsze bo do 2005 roku mieliśmy tylko c-360 i c-385 i już tak awaryjne były zarówno ciągniki jak i sprzęt do nich że trzeba było zaprzestania zakupu gleb i inwestowaniu właśnie w maszyny co tylko mi usprawnia i umila prace ale zysku nie podnosi....

Edytowany przez Agrotron155, 05 styczeń 2012 - 23:53.

#65 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 00:07

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Moje wyliczenia może i są żenujące ale prawdziwe i gospodarka będzie zmierzała w tym kierunku i żadnym protestem tego nie zmienisz bo tak funkcjonuje zdrowa wolnorynkowa gospodarka. Agrotron155 było Cię stać na zakup tylu maszyn (mam nadzieję że każdy przed wzięciem kredytu i inwestycją przeliczył jak mu się to opłaci) a teraz narzekasz na opłacalność, trochę to nie fer.

#66 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 00:11

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? bo kiedyś mógłbym kupić i maszyny i glebe a teraz ledwo na jedno starcza i z tym sie nie moge pogodzić że gleba którą bym kupił teraz wróciłaby mi sie w kilkanaście lat a nie w kilka.... a tak naprawde gdyby nie warzywa nie miałbym nic a kiedyś wystarczyłoby troche pszenicy i buraków... a powiedz co mają powiedzieć Ci którzy mają słabe gleby i mało ziemi???

Edytowany przez Agrotron155, 06 styczeń 2012 - 00:12.

#67 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 00:27

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ci którzy mają słabe gleby i mają mało hektarów ? Zależy ile mają lat jaka przeszłość gospodarstwa itp. nie da się powiedzieć w kilku zdaniach nie znając ich. Jeśli mają 40-50 lat 10ha słabej ziemi to zapytam co robili do tej pory dlaczego nie inwestowali co robili w roku 1990 i wcześniej gdy ziemia była za grosze itp. Mogą mieć pretensje tylko do siebie.

#68 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 00:40

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Kolego polek1919 .Protestem dużo idzie zrobić masz przykłady innych grób zawodowych czy rolnicy w Francji np..Jak małego wykończą to przejdzie na średniego a potem dużego i na końcu zostaną wielkie molochy gdzie będziemy u nich pracować.MAŁY DUŻY ŚREDNI JESTEŚMY ROLNIKAMI I JEDZIEMY NA TYM SAMYM WÓZKU!!!!!!!!!!!!

#69 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 00:44

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Gdyby Śp. Andrzeja Leppera nie wykończyli to by organizował manifestacje tak jak 10 lat temu było, teraz nikt im nie przeszkodzi w pseudoreformach bo nie ma kto zorganizowac rolników, w moim regionie nie ma dobrej samoorganizacji rolników. Polacy chcieli "stabilizacji" wybrali sobie PO więc kogo tu załować?

#70 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 07:17

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? We Francji jak coś jest nie opłacalne to blokują pół kraju i po tygodniu dostają cenę minimalną i po problemie było tak niedawno z mlekiem. Wolny rynek wolnym rynkiem ale o swoje trzeba walczyć a argumenty typu kasjer w sklepie też ma źle nie mają nic do tego bo jest on tylko pracownikiem a nie właścicielem. Trzeba porównywać dochody tych którzy mają równe majątki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 08:08

Ci którzy mają słabe gleby i mają mało hektarów ? Zależy ile mają lat jaka przeszłość gospodarstwa itp. nie da się powiedzieć w kilku zdaniach nie znając ich. Jeśli mają 40-50 lat 10ha słabej ziemi to zapytam co robili do tej pory dlaczego nie inwestowali co robili w roku 1990 i wcześniej gdy ziemia była za grosze itp. Mogą mieć pretensje tylko do siebie.

10 ha słabej ziemi teraz przy przejęciu i posiadaniu słbego zaplecza tzn stare maszyny oznacza przkwalifikowania gospodartswa w jakimś kierunku co wiąże ze sobą ogromne inwestycje z którymi na ten rok gospodarstwo sobie poradzi a co za pare lat?? jak zaczniemy sie godzić na wszystko to przestaniemy funkcjonować za pare lat.... w końcu sie wszyscy obudzimy i jak będziemy chcieli strajku to mało kto będzie jechał bo mało rolników będzie...

Edytowany przez Agrotron155, 06 styczeń 2012 - 08:19.

#72 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 08:35

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ja tam nie mam czasu na protesty. Zajęć mi nie brakuje. Pozatym uważam, że pieniądze zarabia się pracując a nie protestując. Jeśli ktos ma 10 ha słabej gl;eby to do kogo ta pretensja, że nie może się utrzymać. Trzeba dodatkowej pracy szukać i wszystko.

#73 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 08:54

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? tylko że 8/10 lat temu nie było o tym mowy żeby na 10 ha pracy szukać mało tego można było dobrze rodzine utrzymać i sie rozwijać...

#74 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 09:10

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ja na miejscu Swickiego, jakbym wiedział , że rolnicy przed euro będa blokować, to bym ogłosił nabór na MGR w całym kraju, zaznaczając , że kto pierwszy ten lepszy.Rolnicy przestoją całe euro2012 w kolejkach, aż turyści spokojnie odjadą, i po sprawie. :lol: Co nie prawda? Niby wszyscy narzekają, ale kolejnego naboru to już by nikt nie odpuścił. :D

#75 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 09:43

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Mógłbym w takim razie być jedynym blokującym :D -mam gdzieś te PROW-y.

#76 Share pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 09:49

Indiana jestem za tym co napisałeś i powiem więcej kolego Agrotron155 to co napisałeś czyli rosnące koszty produkcji są normalne napiszę Ci pewne równanie
Wyprodukowana ilość towaru - 1 rok-100 2rok-125 3rok-167
Zysk na każdej sztuce/kilogramie/litrze w latach itp. - 1 rok-5zł 2rok-4zł 3rok-3zł a więc

1 rok 100 X 5zł = 500

2 rok 125 X 4zł = 500

3 rok 167 X 3zł = 500 itd
jak widzisz mimo malejących zysków jednostkowych nasz ogólny zysk pozostaje taki sam. Mam nadzieję że zrozumiałeś moją podpowiedz i przestaniesz nażekać na drożejące paliwa nawozy opryski itp bo to jest nieunikniona przyszłość.

ja pier... gościu gdzie ty się chowałeś tyle lat... do RZĄDU GO I TO SZYBKO>>> :lol: z takich kalkulacji przy od szóstego roku nawet na lizaka byś nie miał :lol: i jak masz się rozwijać jak masz tylko więcej pracy a zysk ten sam... gdzie tu logika???
gmhnbmbnm

#77 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 10:30

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Myśląc tokiem kolegi @polek1919 to trzeba sąsiadom kłody pod nogi rzucać aby upadli i przejąć ich budynki/pola.

Tylko nikt się nie zastanawia że po takich gospodarstwach zostają właściciele dzieci którzy chcą gdzieś zarabiać ( nie mylić z tym że chcą tylko pracować).

Pozostaje tylko pomoc społeczna/kuroniówki i tym podobne zapomogi na które my musimy zapracować.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#78 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 06 styczeń 2012 - 10:36

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? logika jak logika, niektórym rośnie innym się nie znienia, jedni tracą, tak jest po prostu,kalkulacje bardzo ogólnie przedstawiają co się stało w naszym rolnictwie przez ostatnie lata, wiem po naszym gospodarstwie, ci którzy w okolicy zawalili sprawę i zostali przy tym samym, już ich nie ma, choć teraz jest to chyba najmniejsze gospodarstwo w okolicy które z tego żyje, bo jest trochę ponad średnią krajową

20 parę lat temu z 5 loch i 5 krówek można było jakoś wyżyć, teraz 20-30parę loch to jakieś minimum, przy sprzedaży prosiąt, żeby nie było poślizgu, jak się 2 tyg nie sprzedaje to w portfelu ubywa momentalnie, pracy naturalnie więcej, choć pracuje się inaczej, ale dłluzej, więcej

"wolny rynek" z natury rzeczy prowadzi do monopolizacji i jak ktoś mówi, że jest recepta na całe zło... to polityk;)

Myśląc tokiem kolegi @polek1919 to trzeba sąsiadom kłody pod nogi rzucać aby upadli i przejąć ich budynki/pola.

nie pochwalam tego, ale jak jest w wielkim biznesie? ile to zakładów kupuje/kupiło się po to żeby zlikwidować, nie bez powodu mówi się o "wyścigu szczurów" ile to konkurencja załatwiła donosami? itp

Tylko nikt się nie zastanawia że po takich gospodarstwach zostają właściciele dzieci którzy chcą gdzieś zarabiać ( nie mylić z tym że chcą tylko pracować).

Pozostaje tylko pomoc społeczna/kuroniówki i tym podobne zapomogi na które my musimy zapracować.

tylko dlatego że bardziej opłaca się żeby małe gospodarstwa jakoś funkcjonowały,a nie ich właściciele ustawiali się w kolejce do GOPS-u jeszcze nie ożenili nas z ZUS-em, gospodarstwa socjalne jeszcze będą funkcjonować, szału nie będzie, wielkich dochodów również, ale jakoś to będzie

Edytowany przez rafff24, 06 styczeń 2012 - 10:51.

#79 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 10:54

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Niektórych mentalnością mnie dobija,są okradani ze wszystkich stron i są jeszcze zadowoleni że w portfelu coraz mniej do swojego potencjału majątkowego gospodarstwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:08

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? poldek1919 ty urodziłeś się chyba po 1990 i nie masz pojęcia jakie wtedy były realia , kredytów preferencyjnych nie było oprocentowanie kredytu sięgało 40% o dopłatach to sny kolorowe i o premii dla młodego rolnika nie licząc dotacji na inwestycje i inne , sprzęt jaki był , mogłeś co najwyżej zdezelowaną c-360 nabyć z SKR-u , PGR-y padały jak muchy bo państwo odcięło dopływ gotówki i tylko prywatne gospodarstwa ten chaos przeżyły , a każdy jakieś inwestycje robił ale to gotówkę trzeba było mieć a najlepiej $ , indywidualnie u nas zawsze było mało sprzedających ziemię a teraz to w ogóle nie ma a chętnych kupić dużo , i nikt się nie porywał z motyką na słońce nawet gdybyś wydzierżawił ziemię od państwa to z czego było zainwestować , a jeszcze czasy w których nastał głód ziemi ,albo gorączka gleby