pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

A nie widzisz tego ,że tobie zabierają a policji dokładają ?oczywiście po to żeby dobrze pałowali protestujących.

 

 

do polek1919

Edytowano przez czadowywicek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

@wojtas no lepszej okazji to chyba niema.tylko lepiej pojechać wcześniej i zapowiedzieć ze jak nie będzie zmian to będzie wstyd na całą europe:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
To Wy jeszcze wierzycie w wolne media????? Szczęśliwi jesteście
NIE.

Ale czasami ktoś ma dobrą prasę a czasami nie i to nie ma nic wspólnego z wolnymi mediami.

Zależy od tego kto chce na tym zyskać.

Wtedy pamiętam jak opisywano rolników że dostali z UE kasę na sprzęt = rolnik nie był poważny bo dostał i chce więcej.

Gdyby tak, jakby to powiedzieć, hmm, nazwę to po chłopsku - zapłacić prasie żeby pokazała wszystkie aspekty czyli także to że aby kupić sprzęt każdy się zadłużył, pokazać wartość sprzętu oraz czasn na jaki trwa zobowiązanie to 'media' inaczej by pokazały rolników. Tylko nikt nie zadbał o prawidłowy 'PR' rolnika.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Dziwny jest ten świat. Gospodarstwo rolne to normalna firma. Rolnik kupuje maszyny z najwyższej półki, i marudzi, że mu źle, że kredyty ma. Jest coś takiego jak racjonalność wydatków, cięcie kosztów, w celu osięgnięcia większego zysku.

 

Problemem większości rolników jest to, że nie potrafią stworzyć grup producenckich, i negocjować lepszych cen od odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

rolnik marudzi bo koszty upraw rosną w kosmicznym tempie.... i nic nie można z tym zrobic jesteśmy bezradni ja nie mówie o cenach zboża czy innych płodó rolnnych po do tego wszyscy sie przyzwyczaili ale o rosnących kosztach produkcji weźmy ceny nawozów z przed kilku lat a teraz poszły ostro w góre a rolnik zakup maszyn musi zaplanować, kredyt łatwo wziąść tylko z czego go spłacać, skoki cenowe płodów rolnych zawsze skaczą na tym samym poziomie ale oprysków, nawozów, maszyn rolniczych, paliw nie.... a poza tym skoro te czynniki które wymieniłem rosną to ceny płodów rolnych też powiinny ale nie jest tak a w sklepach podwyżki zawsze liczą a obniżek prawie nigdy to z rolników wyzyskuje sie pieniądze nie ze sklepów czy przetwórców a rolnik maszyny zawsze kupował kupuje i bedzie kupował bo sie zużywają i wieczne nie są!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111111111111111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Indiana jestem za tym co napisałeś i powiem więcej kolego Agrotron155 to co napisałeś czyli rosnące koszty produkcji są normalne napiszę Ci pewne równanie

Wyprodukowana ilość towaru - 1 rok-100 2rok-125 3rok-167

Zysk na każdej sztuce/kilogramie/litrze w latach itp. - 1 rok-5zł 2rok-4zł 3rok-3zł a więc

 

1 rok 100 X 5zł = 500

2 rok 125 X 4zł = 500

3 rok 167 X 3zł = 500 itd

jak widzisz mimo malejących zysków jednostkowych nasz ogólny zysk pozostaje taki sam. Mam nadzieję że zrozumiałeś moją podpowiedz i przestaniesz nażekać na drożejące paliwa nawozy opryski itp bo to jest nieunikniona przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

jak ma pozostac taki sam zysk skoro towary sprzedaje za tę samą ceneco rok wcześniej a nie mam go więceja i jego koszt produkcji wzrósł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

polek1919 -nie rozumiem Twoich wyliczeń.Z gałęzi Spadłeś?Chyba nie liczysz albo nie jesteś z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Jest to Twoja wina że go nie sprzedajesz więcej, zawsze trzeba myśleć o rozwoju ! ! ! Bo tego wymaga rynek WIĘCEJ i TANIEJ podstawowa zasada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekMTZ    5

Widząc niektóre komentarze widać że brak zjednoczenia w rolnikach ;[ Rolnikom można powiedzieć że każdy pluje w twarz a niektórzy na forum mówią że deszcz pada ;[ I jak tu chlop z chłopem ma sie dogadać,pozwolę sobie zacytowac "chłop żywemu nie przepuści" Rolników których powinnieśmy mieć za wzór to francuzi,oni tam są naprawde zgrani. Oni jak mają jakiś płód rolny oddać "za darmo" to wolą go wylać/wyrzucic albo coś innego zrobić na znak protestu,a u nas ile powiedzą biznesmeni za tyle chlopek sprzeda. Raz drógi i by sie nauczyli!!! Ale usprawiedliwiam tym że Francuski rolnik jest bogatszy i może sobie pozwolić na takie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Doją nas z każdej strony.. niedługo 1 dzien w tygodniu zajmie biurokracja... hmm.. rolnik lepszy od krowy ją trzeba nakarmić zeby wydoić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

@polek1919 myśle o rozwoju w ciągu 7 lat kupiłem 2 traktory, opryskiwacz, rozsiewacz, gruber, pług, wał, włóke agregat uprawowy i nie mów mi że sie nie rozwijam bo jeszcze w tym roku kombajn musze przyprowadzić więc na powiększenie areału mnie narazie nie stać bo musze kredyty spłacać a narazie maszyny są dla mnie ważniejsze bo do 2005 roku mieliśmy tylko c-360 i c-385 i już tak awaryjne były zarówno ciągniki jak i sprzęt do nich że trzeba było zaprzestania zakupu gleb i inwestowaniu właśnie w maszyny co tylko mi usprawnia i umila prace ale zysku nie podnosi....

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Moje wyliczenia może i są żenujące ale prawdziwe i gospodarka będzie zmierzała w tym kierunku i żadnym protestem tego nie zmienisz bo tak funkcjonuje zdrowa wolnorynkowa gospodarka. Agrotron155 było Cię stać na zakup tylu maszyn (mam nadzieję że każdy przed wzięciem kredytu i inwestycją przeliczył jak mu się to opłaci) a teraz narzekasz na opłacalność, trochę to nie fer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

bo kiedyś mógłbym kupić i maszyny i glebe a teraz ledwo na jedno starcza i z tym sie nie moge pogodzić że gleba którą bym kupił teraz wróciłaby mi sie w kilkanaście lat a nie w kilka.... a tak naprawde gdyby nie warzywa nie miałbym nic a kiedyś wystarczyłoby troche pszenicy i buraków... a powiedz co mają powiedzieć Ci którzy mają słabe gleby i mało ziemi???

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Ci którzy mają słabe gleby i mają mało hektarów ? Zależy ile mają lat jaka przeszłość gospodarstwa itp. nie da się powiedzieć w kilku zdaniach nie znając ich. Jeśli mają 40-50 lat 10ha słabej ziemi to zapytam co robili do tej pory dlaczego nie inwestowali co robili w roku 1990 i wcześniej gdy ziemia była za grosze itp. Mogą mieć pretensje tylko do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

Kolego polek1919 .Protestem dużo idzie zrobić masz przykłady innych grób zawodowych czy rolnicy w Francji np..Jak małego wykończą to przejdzie na średniego a potem dużego i na końcu zostaną wielkie molochy gdzie będziemy u nich pracować.MAŁY DUŻY ŚREDNI JESTEŚMY ROLNIKAMI I JEDZIEMY NA TYM SAMYM WÓZKU!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
favi515    2

Gdyby Śp. Andrzeja Leppera nie wykończyli to by organizował manifestacje tak jak 10 lat temu było, teraz nikt im nie przeszkodzi w pseudoreformach bo nie ma kto zorganizowac rolników, w moim regionie nie ma dobrej samoorganizacji rolników. Polacy chcieli "stabilizacji" wybrali sobie PO więc kogo tu załować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

We Francji jak coś jest nie opłacalne to blokują pół kraju i po tygodniu dostają cenę minimalną i po problemie było tak niedawno z mlekiem. Wolny rynek wolnym rynkiem ale o swoje trzeba walczyć a argumenty typu kasjer w sklepie też ma źle nie mają nic do tego bo jest on tylko pracownikiem a nie właścicielem. Trzeba porównywać dochody tych którzy mają równe majątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Ci którzy mają słabe gleby i mają mało hektarów ? Zależy ile mają lat jaka przeszłość gospodarstwa itp. nie da się powiedzieć w kilku zdaniach nie znając ich. Jeśli mają 40-50 lat 10ha słabej ziemi to zapytam co robili do tej pory dlaczego nie inwestowali co robili w roku 1990 i wcześniej gdy ziemia była za grosze itp. Mogą mieć pretensje tylko do siebie.

10 ha słabej ziemi teraz przy przejęciu i posiadaniu słbego zaplecza tzn stare maszyny oznacza przkwalifikowania gospodartswa w jakimś kierunku co wiąże ze sobą ogromne inwestycje z którymi na ten rok gospodarstwo sobie poradzi a co za pare lat?? jak zaczniemy sie godzić na wszystko to przestaniemy funkcjonować za pare lat.... w końcu sie wszyscy obudzimy i jak będziemy chcieli strajku to mało kto będzie jechał bo mało rolników będzie...

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja tam nie mam czasu na protesty. Zajęć mi nie brakuje. Pozatym uważam, że pieniądze zarabia się pracując a nie protestując. Jeśli ktos ma 10 ha słabej gl;eby to do kogo ta pretensja, że nie może się utrzymać. Trzeba dodatkowej pracy szukać i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

tylko że 8/10 lat temu nie było o tym mowy żeby na 10 ha pracy szukać mało tego można było dobrze rodzine utrzymać i sie rozwijać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja na miejscu Swickiego, jakbym wiedział , że rolnicy przed euro będa blokować, to bym ogłosił nabór na MGR w całym kraju, zaznaczając , że kto pierwszy ten lepszy.Rolnicy przestoją całe euro2012 w kolejkach, aż turyści spokojnie odjadą, i po sprawie. :lol: Co nie prawda? Niby wszyscy narzekają, ale kolejnego naboru to już by nikt nie odpuścił. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mógłbym w takim razie być jedynym blokującym :D -mam gdzieś te PROW-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj