Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#761 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 11:15

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Jak dla mnie sytuacja w rolnictwie jeszcze nie jest różowa . Ale gdyby tak paliwko było po 7 PLN , saletra - 2000 PLN i gaz jeszcze zdrożał o jakieś 30% to bym się zaczął zastanawia nad podjęciem "zadań zaczepnych" (mówię do siebie ). Gdzie byłeś trzęsidupo jak jak innym było gorzej ? Teraz to sobie strajkuj sam ( ot taka Polska rzeczywistość - status quo ) i dużo wody jeszcze musi wody upłynąć , aby cosik drgnęło w materii empatii .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 12:50
  •  

#762 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 14:10

No po Tobie rzeczywiscie widać dojrzałośc. Rejestrujesz się 18 czerwca, domniemam że jestes zalozyles drugie konto żeby nie rzucać się w oczy i nie stracić reputacji - prawdziwy przykład braku odwagi.
Drugie primo. Piszesz o dojrzałości? Ile masz lat? proste pytanie...prosta odpowiedz.
Ja mysle ze swoje wywody które bezsensownie piszesz na forum uslyszales od tatusia, bo argumentacji konkretnej Ci brak.

A teraz do wszystkich.... za przeproszeniem na ch*j Wam te strajki? Źle się Wam żyje? Na chleb nie starcza? Związek Socjalistycznych Republik Uni europejskiej daje kase za darmo, przekupuje Was jak tylko może. Zwraca polowę kosztów poniesionych na sprzet rolniczy, 1000zł do hektara daje a Wam ciągle mało ??? Wstydzic sie powinniscie....pazernosc zgubi kazdego.
Może kogos urażę ale mi sie wydaje że Ci co protestują to gówno a nie rolnicy.

Prosty przykład. Kury 4zł/kg, świnie 5,2zł/kg rzepak ponad 2000zł pszenica ponad 900zł zyto ponad 800zl...... Kiedy było lepiej?
I proszę darujcie sobie błache argumenty że nawozy, chemia i paliwo drogie bo to już staje się śmieszne.....

nietrafiłeś w żadnym punkcie co do mojej osoby. co do dalszej tresci to nie samym chlebem człowiek żyje są jeszcze potrzeby ducha i ciała co też kosztują .owszem zwracaja połowe ale z prow korzystaja bogaci rolnicy jak ty wiec z tą pazernoscią u innych nie przesadzaj jedynie z czym sie z tobą zgodze to ze protestowali g nie rolnicy a co do cen za płody rolne to są wysokie bo ropa i nawóz drogi i to nie sa błache argumenty bo to koszty które w najwiekszym stopniu wpływaja na opłacalnosc uprawy. koko ta wyspa to elba , jaro nie odpuszczają ludzie dobrzy tylko ludzie bez charyzmy

Edytowany przez spokokoko, 21 czerwiec 2012 - 14:15.

#763 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 15:18

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? "jaro nie odpuszczają ludzie dobrzy tylko ludzie bez charyzmy"-a mógłbyś tą myśl rozwinąć ?Co owe "odpuszczanie" czy jego brak ma wspólnego z charyzmą ???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 15:34

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? poczytaj w wikipedi to sie dowiesz ,ale ci powiem charyzmatyczni bywają liderzy a jezeli ktos odpuszcza bo nie daje rady i nie staje na wysokosci zadania to nie posiada tej cechy

Edytowany przez spokokoko, 21 czerwiec 2012 - 15:42.

#765 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 15:40

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ja (w odróżnieniu od większości-niestety) nie potrzebuję Wikipedii ,słownika wyrazów obcych czy też ciągłego posiłkowania się wujkiem Googlem aby rozumieć znaczenie większości słów-więc ponawiam pytanie .

#766 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 15:44

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? jak rozumiesz to po co sie pytasz ?odpowiedz widze ze z ciebie 8 cud swiata taki madry jestes, zglos sie do jakiegos teleturnieju 1 z 10 , wiekszosc zostaw w spokoju teraz rozmawiamy my

Edytowany przez spokokoko, 21 czerwiec 2012 - 15:50.

#767 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 16:35

Ciebie może i nie nakłania do strajków to co widzisz u siebie na polu, ale Ci co strajkują i widzą u siebie na polu, to ich nakłania.
Oni tez takiego roku nie pamiętają.
Przesiewałeś choć hektar zboża? Oni praktycznie w 100% i materiał siewny dwa razy kupowali, po zabójczych cenach, z czego na wiosnę siali co tylko szło kupić, bo w CN już nic nie było, a tacy mądrale z innych rejonów gdzie nie musieli przesiewać i mieli swoje ziarno, wywindowali ceny za poślad paszowy tyle co w Centralach za siewne, o kosztach paliwa już nie wspomnę.
Przesiali i co, była susza i to jare też pozostawia wiele do życzenia.
Ty będziesz miał co sprzedać,{i to nie tanio} na bieżące potrzeby, czy spłaty kredytów - Oni głównie jęczmień, którego pewnie i tak nikt nie będzie chciał kupić, a jak już to za jakieś grosze.
Ty będziesz miał nasiona swoje do siewu na jesień - Oni znów będą musieli wszystko kupować, tylko za co?
Więc ciesz się dobrymi zbiorami, dobrym samopoczuciem i że zarobisz na tym co inni stracili, bo dla nie jednych to może być rok {być albo nie być} i módl się żeby Ciebie coś takiego nie spotkało, bo jeszcze wpadniesz na głupi pomysł strajkowania i to co Cię uczono, weźmie w łeb.

Po pierwsze zważywszy na burze jakie są co dnia jestem świadom, że mogę tego nie zebrać lub zebrac tylko część. Deszcz, grad, mróz, susza, wiatr to tylko część z wielu ryzyk zawodu rolnika. Susza dotkneła nasze gosp już nie raz. Strajkowanie z tej okazji to marny pomysł, podobnie jak z racji wymarźnięć. Bo odpowiedź na ten problem będzie prosta. Chociaż może nikt z rządzących tak wprost nie powie. "Trzeba było ubezpieczyć' Nie wiem też do kogo pretensje, że materiał siewny drogi był. Jak go było mało to był drogi. Może to przykre ale taka jest gospodarka rynkowa. Jak coś co oferujemy jest drogie to się cieszymy. Chociaż może ktoś inny narzeka. Jak coś musimy drogo kupić to już gorzej.
Są tekie nstytucje jak GUS, odr y, samo ministerstwo rolnictwa też pewnie monitoruje ceny wszystkiego, opłacalność itd. Wyjść i powiedziec, że się nie opłaca to można. Oni mają swoje rachunki. Zresztą wielu tutaj chce strajkować. Jak dotąd nie bardzo wiem za czym konkretnie, nie widziałem też argumentacji.

Edytowany przez hubertuss, 21 czerwiec 2012 - 16:37.

#768 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 czerwiec 2012 - 17:15

Hubert-co jak co ale Napoleon to nie żaden psychopata a po prostu wybitny mąż stanu-rozumiem że w tych czasach ciężko pojąć owo pojęcie...
Druga sprawa-areał i jakość posiadanych gleb jak również ich cena i dostępność-podejrzewam że sporo rolników (nawet tu na AF) weszła w posiadanie ziemi za tzw. psi grosz no a teraz mogą powiedzieć "trzeba było brac jak dawali"-otóż nie-nie dawali :D .
Raz że w okolicy nie było żadnego PGR-u a dwa że jak to się mówi na ukłądy nie ma rady-onegdaj kupiłem 2 ha łąki za jedyne 20 tys (a było to naprawdę paaarę ładnych lat temu) a mój znajomy za taką samą kwotę nabył w owym czasie...50 ha od spółdzielni produkcyjnej-ciekawe nie ?Ciekawsze jest jeszcze to że tylko parę osób miało informacje na ten temat-ale to chyba Polska właśnie ?

Jaro@ mam odmienne zdanie na temat Bonaparte....raczej postawiłbym go na jednej półce z Hitlerem i towarzyszem Stalinem.... Moja odpowiedz była jednak do cytatu zdania które przytoczono...a że z chorzy ludzie nie są dla mnie zadnym autorytetem to lata mi to koło d. co on kiedyś powiedział....

A może chory umysłowo to ten co ogląda TV - tzw. leming?
Fakty mówią za siebie, ale fakty nie telewizyjne.

Zgadza się...TV ryje banie dlatego prawie wcale jej nie ogladam.

poczytaj w wikipedi to sie dowiesz ,ale ci powiem charyzmatyczni bywają liderzy a jezeli ktos odpuszcza bo nie daje rady i nie staje na wysokosci zadania to nie posiada tej cechy

Sorry....Twoja wiedza opiera się na Wikipedii?? Szacunek moj juz zdobyłeś..

#769 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 17:46

A teraz do wszystkich.... za przeproszeniem na ch*j Wam te strajki? Źle się Wam żyje? Na chleb nie starcza? Związek Socjalistycznych Republik Uni europejskiej daje kase za darmo, przekupuje Was jak tylko może. Zwraca polowę kosztów poniesionych na sprzet rolniczy, 1000zł do hektara daje a Wam ciągle mało ???

A czy to dużo? Powinny być jeszcze odszkodowania za wymarznięcia, susze powodzie. podpalenia czy zazdrosnych sąsiadów, którzy niszczą pola. Do tego dodaj minimalną cenę za mleko itp. i dopłaty do zakupu ziemi tak aby nie trafiła w ręce obcokrajowców. Oczywiście nie zapominajmy o podatkach czy systemie emerytalnym. Jak tu być rolnikiem skoro trzeba płacić tyle podatków lub tak wysoki KRUS? Do tego tak mało pieniędzy dają na modernizację. Przecież te ochłapy które daje UE to ledwo starcza na dobry ciągnik. A nie wiem jak ty, ale Zetorem nie mam zamiaru orać swoich 15ha. A gdzie kombajn, maszyny uprawowe?

To protestują rolnicy, którzy swoją głupotą chcą obarczyć resztę społeczeństwa. Bo chyba tak można nazwać osoby, które brak przedsiębiorczości chcą zrekompensować sobie różnego rodzaju dopłatami czy dotacjami z budżetu. Bo w końcu jak miastowy chce jeść szynkę to niech dokłada się do nowych traktorów.

#770 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 czerwiec 2012 - 17:54

No po Tobie rzeczywiscie widać dojrzałośc. Rejestrujesz się 18 czerwca, domniemam że jestes zalozyles drugie konto żeby nie rzucać się w oczy i nie stracić reputacji - prawdziwy przykład braku odwagi.
Drugie primo. Piszesz o dojrzałości? Ile masz lat? proste pytanie...prosta odpowiedz.
Ja mysle ze swoje wywody które bezsensownie piszesz na forum uslyszales od tatusia, bo argumentacji konkretnej Ci brak.

A teraz do wszystkich.... za przeproszeniem na ch*j Wam te strajki? Źle się Wam żyje? Na chleb nie starcza? Związek Socjalistycznych Republik Uni europejskiej daje kase za darmo, przekupuje Was jak tylko może. Zwraca polowę kosztów poniesionych na sprzet rolniczy, 1000zł do hektara daje a Wam ciągle mało ??? Wstydzic sie powinniscie....pazernosc zgubi kazdego.

Prosty przykład. Kury 4zł/kg, świnie 5,2zł/kg rzepak ponad 2000zł pszenica ponad 900zł zyto ponad 800zl...... Kiedy było lepiej?
I proszę darujcie sobie błache argumenty że nawozy, chemia i paliwo drogie bo to już staje się śmieszne.....

Wiesz powiem Ci że ostatnio na studiach robiłem takie projekty technologii uprawy pszenicy, rzepaku, ziemniaka i łubinu. I wyniki wyszły ciekawe, dla rzepaku który sypie 4t wyszło ok 4500zł nadwyżki, dla plonu 2,5t 3tys nadwyżki. Dla pszenicy były podobne wyniki, dla ziemianka to już w ogóle super wyszło bo koszt wyprodukowania kg ziemniaka poniżej 20gr. Jedynie łubin wychodził niewiele na +. Środki ochrony roślin brałem takie droższe, tylko maszyny takie z niższej półki.
I teraz takie niezrozumiałe jest to że na wsi powinno być lepiej, albo ludzie nie potrafią odpowiednio gospodarować pieniądzem.
Wymarznięcia to inna sytuacja, bo to już klęska.
Teraz pewnie na mnie najedziecie, że głoszę herezje.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 18:01

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Nie znasz się, gówniarz jesteś więc po co za to się zabierasz, pewnie nic wspólnego ze wsią nie masz a się wypowiadasz... Coś pominąłem?

Edytowany przez StasiekS, 21 czerwiec 2012 - 18:13.

#772 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 18:07

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? hubert tak moja wiedza opiera sie na róznych portalach miedzy innymi wikipedi , ksiażkach itp źródło wiedzy jak każde inne uważaj bo pękniesz

#773 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 18:15

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Takie liczenie na papirze to można sobie w buty wsadzić lub głębiej. Wynik gospodarstwa roczny pokazuje dopiero właściwe dochody, a wówczas nie wygląda to już tak wesoło. Faktycznie przepływy pieniędzy są spore ale w kieszeni na utrzymanie rodziny i przyjemności zostaje niewiele.

#774 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 czerwiec 2012 - 18:22

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? No wiadomo to nie jest idealne, szczególnie gdy ma się małe gospodarstwo to wyżyć się nie da. Średnia gospodarstwa ledwie przekracza 10ha, a tak nigdy dobrze nie będzie.

Nie znasz się, gówniarz jesteś więc po co za to się zabierasz, pewnie nic wspólnego ze wsią nie masz a się wypowiadasz... Coś pominąłem?

To było do mnie?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#775 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 19:09

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? prawda pieniadze idą z reki do reki lub na te czasy z konta na konto i guzik co zostaje dla duszy i ciała

#776 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 19:15

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Czy dobrze rozumiem że nie wiecie czego domagali się rolnicy w Bydgoszczy
Postulaty:
podjęcia rozmów dotyczących składki zdrowotnej; .podniesienia wysokości emerytur rolnych do kwoty, która zabezpiecza godne życie;.konkretnej odpowiedzi dotyczącej KRUS, obniżenia akcyzy na paliwo rolne i zwiększenia dopłat do paliwa do wysokości zgodnych z dyrektywą UE; powołania Funduszu Gwarancyjnego - łącznie z monitorowaniem firm, które bezkarnie oszukują rolników nie płacąc za płody rolne, żywiec, owoce; podjęcia działań, dotyczących dopłat obszarowych takich, jak w krajach "stare Piętnastki", przejrzystych stawek podatku rolnego na podstawie stawek z trzech lat;.przywrócenia dopłat obszarowych, obniżonych ustawą o 10 procent; dopłat do kredytów rolniczych, w tym na zakup ziemi; ujednolicenia cen skupu, jakie funkcjonuje w UE; powołania komisji klęskowej i umożliwienie powtórnego zakupu materiału siewnego; zakazu importu i produkcji zbóż modyfikowanych genetycznie; kontroli przez NIK drastycznego wzrostu cen nawozów sztucznych,

Mam nadzieję kolego milanreal1
że tak była zrobiona analiza lub podobnie
http://www.wir.org.pl/kalk/rzepak.htm

Teraz mam do Was pytanie?
Od którego roku są ubezpieczenia KRUS?????

#777 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 20:00

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Co z tą składką zdrowotną znowu nie tak. Przecież to i tak są małe kwoty. Kto podniesie emeryturę z KRUSu skoro składka jest mała. Co powiedzieli by ubezpieczeni w ZUS. Którzy dostają taką samą emeryture a płacą składkę kilka razy niższą. O zrównanie dopłat to chyba do brukseli trzeba jechac protestować. Rząd polski pewnie by chcial podnieść ale niestety nie może.
jakie jednolite ceny skupu panują w UE?
od kiedy NIK może kontrolować i czy powinien mechanizmy gospodarki rynkowej?
Jak dla mnie realny jest ten fundusz gwarancyjny. Komisje klęskowe zbierają się gdy zajdzie potrzeba. Nie widzę potrzeby utrzymywania bandy urzędników, gdy się nic nie dzieje.

#778 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 20:21

To było do mnie?

W pewnym sensie tak. Chciałem uprzedzić innych, którzy napisaliby podobne rzeczy czytając Twoje wyliczenia.

NIK może kontrolować prywatne firmy jeżeli korzystają z publicznych pieniędzy.

obniżenia akcyzy na paliwo rolne i zwiększenia dopłat do paliwa do wysokości zgodnych z dyrektywą UE;

Może ktoś zamieścić tą dyrektywę bo pierwsze słyszę żeby taka była.

powołania Funduszu Gwarancyjnego - łącznie z monitorowaniem firm, które bezkarnie oszukują rolników nie płacąc za płody rolne

Jakieś konkrety macie, projekty czy tylko puste hasło?

ujednolicenia cen skupu, jakie funkcjonuje w UE

Kolejne puste hasło wymyślne aby czymś zapełnić transparenty.

powołania komisji klęskowej i umożliwienie powtórnego zakupu materiału siewnego

Ktoś zabrania kupowania drugi raz materiału siewnego, że taki postulat?

kontroli przez NIK drastycznego wzrostu cen nawozów sztucznych,

To może bądźmy konsekwentni i niech NIK zbada powody drastycznego wzrostu cen wieprzowiny czy zbóż? Chociaż z drugiej strony NIK nie jest do tego uprawniony. Prędzej UOKiK do tego się nadaje.

Większość waszych pomysłów to zwykłe slogany spisane na kolanie tuż przed strajkiem aby nie było, że na pusto strajkujecie. Jeżeli chcecie być na brani na poważnie to bardziej się przyłóżcie do tego bo tak jak teraz to nikt was poważnie nie potraktuje.

#779 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 20:44

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? StasiekS odpowiem tylko na jedno z Twoich pytań a resztę musisz sam poszukać, mam nadzieje że jesteś na tyle inteligenty że wiesz gdzie szukać:

Wszystkie państwa członkowskie, w tym „stare" obowiązują jednolite przepisy w zakresie stosowania pomocy do paliwa rolniczego. Na poziomie UE istnieje obowiązek stosowania minimalnego poziomu stawek od paliw, który jest określony w przepisach dyrektywy Rady 2003/96/WE z dnia 27 października 2003 r. w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej. W przypadku oleju napędowego minimalna stawka opodatkowania wynosi obecnie 330 euro/10001itrów i obowiązuje we wszystkich krajach członkowskich UE.

Jednocześnie przepis art. 8 ust. 2 ww. dyrektywy pozwala na stosowanie minimalnych poziomów opodatkowania mających zastosowanie do paliw silnikowych wykorzystywanych np. do celów związanych z pracami w rolnictwie, ogrodnictwie, hodowli ryb oraz w leśnictwie. Minimalne opodatkowanie oleju napędowego w tym przypadku nie może być jednak niższe od 21 euro/1000 1. Stawka to obowiązuje w całej UE (z UE15 włącznie). Kraje członkowskie mogą stosować na swoim obszarze celnym większe poziomy opodatkowania oleju napędowego. Określone powyżej wartości odnoszą się do stawek minimalnych oleju napędowego wymaganych w całej UE.

Przepisy dyrektywy nie zobowiązują do stosowania obniżonych stawek podatku od oleju napędowego, ale jedynie dopuszczają taką możliwość. Forma konkretnej realizacji przepisów dyrektywy dotyczących sposobu realizacji obniżonej stawki podatku jest dowolna. Historycznie ujmując zagadnienie, w Hiszpanii stosowane były np. czeki paliwowe dla rolników, we Francji Włoszech, Holandii i Wielkiej Brytanii — barwienie i znakowanie markerem, w Niemczech ulgi podatkowe w wymiarze podatków dochodowych. Stosowane systemy mogą oczywiście ulegać zmianom, ale nie mogą przekraczać granic wyznaczonych przepisami dyrektywy 2003/96/WE.

W Polsce obowiązuje system oparty na zwrocie części podatku akcyzowego, uregulowany ustawą z dnia l0 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, która wdraża przepisy powyższej dyrektywy. W celu zwiększenia tej pomocy w 2012 r. podwyższona została do 0,95 zł stawka zwrotu podatku akcyzowego od 1 litra oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, która jest ponad dwukrotnie wyższa niż ustalona w 2006 r. Ponadto w celu stworzenia większej dostępności producentom rolnym do pomocy do paliwa rolniczego w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt nowelizacji ww. ustawy z dnia 10 marca 2006 r. przewidujący objęcie częściowym zwrotem podatku akcyzowego także biopaliw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 20:55

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Czyli obecne rozwiązanie ze zwrotem jest zgodne z dyrektywą UE. Więc albo źle sformułowanie "żądanie" albo chcecie nagiąć rzeczywistość aby Wasze było na wierzchu.
A co do szukania dyrektyw to za bardzo nie chce mi się szukać bo tego UE produkuje dość dużo.