Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#721 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 20:52

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Wszystko zależy od skali protestu. Jak jeden czy dwa autobusy pojadą to pewnie nikt. Dlatego piszę o racjonalnych argumentach. Problem musi byc naprawdę duży i dotknąć wielu rolników wtedy rządzący się nad nim pochylą także we własnym interesie. jak przyjedzie garstka to już gorzej. Nie możemy oczekiwać, że rząd jaki by nie był bedzie robił to co zechce każda grupka czy grupa. Gdzieś w galerii widziałem, że w szczecinie chcą protestować bo ziemia z arimr jest za droga. Dla mnie to zabawne i odrazu skazane na porażkę.
Co do polskiego przemysłu to niestety zaryzykowac można kupując jakieś proste maszyny, które można samemu łatwo naprawić nie licząc na gwarancje. I pod warunkiem, że ktoś ich bardzo intensywnie nie używa. Kumpel kupił Polmota. Rozkrqaczył się już kilka razy na gwarancji teraz się z nimi sądzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 10:39
  •  

#722 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 08:06

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? farmer chłopczyku idź sie chwalic ciagnikami anie sie udzielasz na poważne tematy , ursus miał ciagniki nawet do 180km , protestuje garsta bambrow a reszta po d*pie dostanie od reszty społeczenstwa wystarczy poczytac komentarze co ludzie o tym myslą

#723 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 czerwiec 2012 - 18:34

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Chłopaki wyluzujcie, a taka rozmowa do niczego pozytywnego nie prowadzi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 20:02

farmer chłopczyku idź sie chwalic ciagnikami anie sie udzielasz na poważne tematy , ursus miał ciagniki nawet do 180km , protestuje garsta bambrow a reszta po d*pie dostanie od reszty społeczenstwa wystarczy poczytac komentarze co ludzie o tym myslą

koko chłopcze spoko :lol: . Gówniarz z 5 postami mi rad udzielać nie będzie. Protestują ci co maja jaja. Polska mysl technologiczna skończyła się na polonezie Ursus? Gdzie on jest? Posłużył tylko do dorobienia sie na nim do zachodnich maszyn które na prawdę pracują, a nie stoją w warsztacie..

#725 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 20:43

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @hubertuss:
"Problem musi byc naprawdę duży i dotknąć wielu rolników wtedy rządzący się nad nim pochylą także we własnym interesie. jak przyjedzie garstka to już gorzej. Nie możemy oczekiwać, że rząd jaki by nie był bedzie robił to co zechce każda grupka czy grupa."

Cytat z odnośnika: http://1312eksa46.salon24.pl/
""Wychodząc (Janusz Kurtyka) przygnębiony z jakiegoś posiedzenia (KRRiT?) wyrzucił z siebie: ""Demontaż Państwa już się skończył, teraz zaczną znikać ludzie."" - to do jakiej grupy się zaliczasz, "samobójców" (którzy za dużo wiedzą a potem "znikają"), czy tzw. mysz pod miotłą?

#726 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 18 czerwiec 2012 - 21:00

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Wracając do tego że na strajk jadą same nowe ciągniki a nie np. 20 letnie ursusy, myślę że to nie ma nic do rzeczy nawet jak by końmi przyjechali to i tak byłoby źle, rolnik musi godnie pracować coś się należy za ciężką pracę. Francuzi na strajk nie przyjechali starymi renault i jakoś nikomu nic nie przeszkadzało, ale w Polsce jest inaczej.
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#727 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 21:17

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? No to jeszcze se pozwole przycytowac fragment z: http://janekpradera....-tylko-od-zlota

"wy, którzyście powinni podźwignąć i zbawić ziemię, domagacie się od ziemi, żeby ona was podźwignęła i zbawiła. Nie mówcie, że ludy was opuszczają; to wy je opuściliście; one was szukają na posterunku waszym i tam was nie znajdują; one chcą się podźwignąć, a wy je w dół spychacie. (...)" - pozwoliłem sobie podkreślić pewne znaczące znaczenia.

Edytowany przez kartofelz, 18 czerwiec 2012 - 21:18.

#728 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 21:25

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Przykro mi kolego @kartofelz nie zgodzę się z Tobą. Kilkanaście osób z mojej wsi przyblokawało sprzedaż ziemi własnie Agencyjnej. Moim zdaniem jest to umiejętność zapukania w odpowiednie dzrzwi i umiejętność rozmowy.
Dużo pisania koledzy :)
Kolego @farmer dlaczego Ty taki nerwowy jesteś- Współczuje Twoim pracowniką. Pewnie się Ciągle wyzywacie. Albo chodzą zastraszeni. Oczywiście żartuję.
Z tego co wiem produkują Ursusa(Warfama) oczywiście mało ma to wspólnego z Polskim Ursusem po za tym kolego pracowałem w serwisie Class, Deutz Fahr i naprawiałem także Polskie ciągniki ale nie w tym serwisie.
Szczerze krew mnie zelawała w tym serwisie-starsznie długo naprawialiśmy jak była poważniejsza awaria. Moim zdaniem nowe to tylko by serwisowali a jak była poważniejsza awaria to potrafił stać 2-3 m-c jak móje auto. Po za tym warsztat był na 40 ciągników. Hala była ogromna i zimna. Brak było suwnicy. A tam gdzie polskie naprawialiśmy miałem cieplutko, ogrzewanie, miałem suwnice do dyspozycji, nie jakieś smieszne wózki i nad soba głównego mechanika który zawsze podpowiedział jak robić jak nie wiedziałem. Całkiem inny system pracy.
Mam nadziję że nie masz Deutz FahrA??? :)
A jeśli chodzi o protest to popieram Wszystkich co protestują nie tylko rolników. Zle się dzieję w naszym kraju a myslę że bedzie jeszcze gorzej i nie ważne kto ma jaki Ciągnik, samochód czy wykształcenie.

#729 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 21:52

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @szymon17 no i prawidłowo - nie musimy się zgadzać, ważne abyśmy się rozumieli ;)

No to jeszcze przycytuje: Angora (no tu pewnie co niektórzy to szału dostaną) - Peryskop nr 11 (18 III 2012)
str. 75, tytuł - "Wariat w strefie śmierci" (chodzi hmm, o rolnika, który pozostał w strefach po Fukushimie):
"Tomioka jest dla mnie najpiękniejszym miejscem na świecie (...). Nigdy nie zostawię ziemi, na której moja rodzina żyje od pięciu pokoleń."

Tak powiedział 52-letni Naoto Matsumura - rolnik.
Tomioka - jakaś wioska w Japonii w okolicach tej Fukushimy.

Pzdr.

No i jak zwykle dodam:
http://pl.wikipedia....ia_Wiernikowska - pamiętam tą Panią z powodzi 1997r.
ale co najważniejsze - cytat: "Zrezygnowała z pracy w TVP, tłumacząc to upartyjnieniem telewizji publicznej (chodziło m.in. o zakaz emisji jej reportażu dotyczącego sprawy Klewek). Od 2007 do 2009 ponownie współpracowała z TVP. Była autorką cyklu reportaży Telewizja objazdowa nadawanych w TVP Info."

Edytowany przez kartofelz, 18 czerwiec 2012 - 22:17.

#730 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 05:59

Przykro mi kolego @kartofelz nie zgodzę się z Tobą. Kilkanaście osób z mojej wsi przyblokawało sprzedaż ziemi własnie Agencyjnej. Moim zdaniem jest to umiejętność zapukania w odpowiednie dzrzwi i umiejętność rozmowy.
Dużo pisania koledzy :)
Kolego @farmer dlaczego Ty taki nerwowy jesteś- Współczuje Twoim pracowniką. Pewnie się Ciągle wyzywacie. Albo chodzą zastraszeni. Oczywiście żartuję.
Z tego co wiem produkują Ursusa(Warfama) oczywiście mało ma to wspólnego z Polskim Ursusem po za tym kolego pracowałem w serwisie Class, Deutz Fahr i naprawiałem także Polskie ciągniki ale nie w tym serwisie.
Szczerze krew mnie zelawała w tym serwisie-starsznie długo naprawialiśmy jak była poważniejsza awaria. Moim zdaniem nowe to tylko by serwisowali a jak była poważniejsza awaria to potrafił stać 2-3 m-c jak móje auto. Po za tym warsztat był na 40 ciągników. Hala była ogromna i zimna. Brak było suwnicy. A tam gdzie polskie naprawialiśmy miałem cieplutko, ogrzewanie, miałem suwnice do dyspozycji, nie jakieś smieszne wózki i nad soba głównego mechanika który zawsze podpowiedział jak robić jak nie wiedziałem. Całkiem inny system pracy.
Mam nadziję że nie masz Deutz FahrA??? :)
A jeśli chodzi o protest to popieram Wszystkich co protestują nie tylko rolników. Zle się dzieję w naszym kraju a myslę że bedzie jeszcze gorzej i nie ważne kto ma jaki Ciągnik, samochód czy wykształcenie.

No co ty.Wcale nie jestem nerwowy. :D Nie mam pracowników. Gospodarstwo rodzinne prowadzę.
Kolega w pierwszych postach zaczepia innych to musiałem zwrócić mu uwagę ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 12:52

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? uwage to zwrócic mozesz swojej krowie jak ci nadepnie na noge nerwusie idz pstrykać fotki zebys miał sie czym chwalic z dzieciarnia na AF a nie za polityke i protesty sie bierzesz

dostajesz 10% za prowokowanie

Edytowany przez milanreal1, 19 czerwiec 2012 - 13:59.

#732 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 19:32

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @spokoko - Twój ostatni post świadczy o bardzo niskim poziomie inteligencji, nie mówiąc o kulturze słowa.
Jednym słowem dzieciak jesteś w dodatku........i.

Po co JA Cie uspokojałem kolega Farmer- Też bym huknął temu dzieciakowi.

@kartofelz popieram najważniejsze jest to żeby się rozumieć :)
Pozdrawiam

Edytowany przez szymon17, 19 czerwiec 2012 - 19:44.

#733 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 21:08

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ja se Szymon od puszcze, nie mój poziom człowieka bym musiał z nim polemizować. Wracając do meritum, strajk jest zawsze słuszny i ile jest poparty Konkretnymi argumentami które dotyczą wiekszości rolników , a nie garstki. Że wladza się wypina na grupę rolników ptotestujących w jednym mieście to normalne, ale jakby przyblokować kazdy powiat to by cos to mogło dać. Jeden i podstawowy problem to taki Panowie ze nie ma kto nami pokierować i zmobilizować. :o

#734 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 22:13

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @farmerfm: "podstawowy problem to taki Panowie ze nie ma kto nami pokierować i zmobilizować. :o".

Zacznij lokalnie - klnij ku...ów. A co Ty marionetka, że mamy Tobą sterować. Dobry żołnierz sam wie, że trza mobilizacji.

Pozwolę sobie jeszcze dodać:
Z żadnym PO, PSL, PiS, SP (chyba solidarna Polska) i inne, nie mam doczynienia.
K.... pozostawiam przy drodze np. na A2 hehe..

Edytowany przez kartofelz, 19 czerwiec 2012 - 23:22.

#735 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 00:48

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Przeczytalem ostatnie trzy strony i odpuscilem, bo w pyskowkach udzialu brac nie chce. Nie jestem za likwidacja KRUS, bo specyfika pracy rolnika powinna byc rekompensowana. Tak jest w na zachodzie i nie bez powodu. Jestem za reforma KRUS, ale nie polegajaca na dodatkowych oplatach, za ktore nie ma nic w zamian. Jestem za KRUS dla rolnikow, a nie dla calej rzeszy posiadaczy 1 ha! To jest powod do protestu. To jak jestesmy traktowani przez ARiMR ( jednostronne zmiany w programach, na ktore mozna sie nie zodzic pod warunkiem zwrotu dotychczasowych doplat ), to tez jest powod.Jednak protestu w stylu Leppera ( blokowanie drog, w ktorych stoja setki NIEWINNYCH ludzi ), nigdy nie popre. Nie wezme L4, bo nie pokaze go bydlu, a tylko po to by skroic KRUS - wole pozostac uczciwy. Mam 80 ha i bez doplat nie bylbym w stanie wyzyc, a doplaty to kaganiec ( na lakach zakaz jakichkolwiek zabiegow agrotechnicznych po 01 kwietnia, az do 30 wrzesnia ). Ktos w Brukseli, czy w Warszawie wie lepiej. Ale glownym problemem jest swiadomosc spoleczenstwa. Kto tak na prawde moze sobie wyobrazic prace przez 365 dni w roku? Kto wie ile kosztuje ciagnik? Popytajcie miastach...

#736 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 07:20

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Likwidacja KRUS nie oznacza zlikwidowania tych ubezpieczeń a jedynie włączenie rolników do ZUS z ich składkami itd. Chodzi o to, aby pognać całą bandę dyrektorów, prezesów itd. Teraz gdy są te 2 instytucje wszystkie stołki się dublują. Jednak widzę, że rolnicy są tu często wprowadzani w błąd przez ludzi któzy na tych stołkach siedzą. Wywalanie z KRUS ludzi z jednym ha i działalnością też nie jest politycznie opłacalne dla PSL podobnie jak to wyżej.
Farmer ma racje musi być organizacja. Na własną rękę to se można pokrzyczeć pojeździć i wszystko. U nas jest tylko jeden problem. Strajkujący rządają odrazu nie wiadomo czego. Bo nam się należy i już. A kierujący tymi strajkami przeważnie mają to wszystko gdzieś. Liczy się rozgłos i pokazanie, że się coś robi. Ostatni przykład to Solidarność i reforma emerytalna. Byle by głośno było efekt nie ważny.

#737 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 08:23

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? he he no faktycznie wysoki poziom prezentujecie nawet za wysoki dla reszty społeczenstwa, krus powinien juz byc dawno zlikwidowany a podatek dochodowy razem z wejsciem do unii powinien już obowiazywac byscie sie chociaż nauczyli gospodarować a nie brac co popadnie a potem strajkować szymon jeszcze dużo lat minie zanim dojrzejesz i spoważniejesz smieszny narazie jestes,ecopiotr w pyskówkach nie chcesz brac udziału i pewnie w madrym gospodarowaniu też udziału nie bierzesz skoro nie możesz wyzyc z 80ha bez dopłat, z sp.A.Lepperem tez nikt polemizowac nie chciał bo nie ten poziom a on poprostu jak to sie mówi był swój chłop wiec nie zadzieraj tak wysoko głowy

Edytowany przez spokokoko, 20 czerwiec 2012 - 09:08.

#738 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 10:53

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? "Przeczytalem ostatnie trzy strony i odpuscilem, bo w pyskowkach udzialu brac nie chce. Nie jestem za likwidacja KRUS, bo specyfika pracy rolnika powinna byc rekompensowana"

Masz rację. Wczoraj jak byłem w banku - do kasjerki mówię:
- "Ten monitor to nie w tym miejscu stoi" (kasjerka patrzy jak w Boga)
- "Ja wiem. Ale to nikogo nie obchodzi. Dostanę rekompensatę (rentę) za trudne warunki pracy"
-"Renta dobra, ale zdrowie lepsze" - ot taka wczorajsza rozmowa. A i jeszcze dodałem, że ten monitor to (jak bym był na miejscu kasjerki) - sam bym go spi..... ze dwa piętra niżej.

Pzdr.

#739 Share FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 11:03

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Zlikwidować KRUS i ZUS i problem z głowy :)
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 18:08

he he no faktycznie wysoki poziom prezentujecie nawet za wysoki dla reszty społeczenstwa, krus powinien juz byc dawno zlikwidowany a podatek dochodowy razem z wejsciem do unii powinien już obowiazywac byscie sie chociaż nauczyli gospodarować a nie brac co popadnie a potem strajkować szymon jeszcze dużo lat minie zanim dojrzejesz i spoważniejesz smieszny narazie jestes,ecopiotr w pyskówkach nie chcesz brac udziału i pewnie w madrym gospodarowaniu też udziału nie bierzesz skoro nie możesz wyzyc z 80ha bez dopłat, z sp.A.Lepperem tez nikt polemizowac nie chciał bo nie ten poziom a on poprostu jak to sie mówi był swój chłop wiec nie zadzieraj tak wysoko głowy

Synku, jakbys był ze wsi to bys wiedział, ze podatek dochodowy to żaden strach i my na niego czekamy. Mieszkając w blokowisku dużym to można sie nasłuchać różnych historii o rolnikach, i o tych miliardowych dopłatach no nie? Boli co? :o