pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślę, że wątek religijny nie ma nic wspólnego z problematyką tego tematu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

I tu się zgodzę z przedmówcą. Ja nie wiem o co dla człeka chodzi. Może chodzi po mieszkaniach i na inna wiarę namawia, bo tym mi tu pachnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja tam się nie znam ale sąsiadem @kartofelz to raczej nie chciałbym być-a to ponoć moje posty ciężko się czyta :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Ja jestem ateistą tak więc nie widzę problemu z kolegą @kartofelz chociaż zawsze mówiłem że osoby ze wschodu potrafią wypić :) Potwierdzisz to kolego @farmer:-)?

W moich stronach na szerokmłotke mówi się szerokobitka- zapomniana maszyna.

Oczywiście chylę czoło przed osobami starszymi w tym temacie - czyli wiecie że przed 1977 nie było KRUSu a Dzieci utrzymywały osoby starsze.

A ja lubiłem hakać buraki - przerywka i okrąża-odprężające zajęcie.

Najbardziej nie lubiłem zwalać zborze przez bok wiaderkiem- normalnie krew mnie zalewała.

Tak narzekacie na dzisiejszą młodzież że jest mało pracowita- od-dziwo Ja nie narzeka.

Do mnie jak są żniwa to sami przychodzą chłopaki i mówią cyt.

"Szymon nie rób w kulkach baloty tylko kostkę małą. Mamy ekipę i będziemy zwozić nawet tydzień"

Więc wożą tydzień. Płacę im 10zł/h przy 6 transportach dziennie + dwa posiłki. Wolę chłopaków 14-19 lat niż tych z pod sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Kwestia ile komu to dużo. :D

Szymon w dobie turów,bigbagów itp dziś jest nieporównywalnie lżej pracowac jak jeszcze 20lat temu. Jak ktoś pamiętam jak było wtedy i porówna to z ,,dziś'' to już tak nie chętnie idzie protestować na ulicę. Fakt, może pieniądz ma mniejsza wartość nabywczą, ale tu nie wiem sam kogo miałbym za to winić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Wróżysz koniec świata? :) . Bez obawy - nie będzie tak źle. Każdy kto dostaje kredyt wie, że trzeba go zwrócić. Więc o co chodzi?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ja to wiem, ty także. Tylko czy inni tak samo myślą? Im więcej trzeba będzie wpłacać do budżetu UE, tym będzie bardziej obciążany nasz budżet. A jak doskonale wiemy nie mamy nadmiaru gotówki i obecnie jesteśmy już pod sporą kreską. Więc albo rząd na czymś zaoszczędzi żeby wpłacić składkę albo zwiększy, nałoży nowe podatki. A wątpię żeby obywatele byli z tego zadowoleni i z pokorą przyjęli do wiadomości, że tak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Pan minister Sawicki przeprasza za spot reklamowy podczas euro w TR-polecam artykuł.

Może o to chodziło im.

Dostałem decyzję w sprawię wymarznięcia- po 3 m-cach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

 

No panowie, teraz przyjdzie okres spłacania ciągników za pół darmo.

Gdzie TY widziałeś te ciągniki za pół darmo? Dobrze wiesz że dotacja nie trafia do rolnika tylko do dilera i do banku ,to są ich pieniądze nie nasze....ceny są jakie są i nawet połowa wartości maszyn to dla nas ciężkie pieniądze.Widzę że boli Cię że inni potrafią skorzystać i rozwijać się,sam nie umiesz i tylko wróżysz innym najgorsze...żałosne że tacy najwięcej szczekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

W podatkach zabiorą. Nikt nie mówi o komorniku i licytacji. Wczoraj traktor za pół darmo a dzisiaj trzeba płacić większy KRUS czy dochodowy. Niestety ale pieniądze nie znoszą próżni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Staś, przeciez kilka stron wcześniej domagałeś się sprawiedliwości społecznej w sprawie Krusu i podatku więc chyba wszystko idzie po twej myśli, my rolnicy nie protestujemy w tych sprawach, a ty jakiś problem widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

W podatkach zabiorą. Nikt nie mówi o komorniku i licytacji. Wczoraj traktor za pół darmo a dzisiaj trzeba płacić większy KRUS czy dochodowy. Niestety ale pieniądze nie znoszą próżni.

Normalnie AMERYKĘ odkryłeś ,nigdy bym na to nie wpadł....widzę że potrafisz sam sobie zaprzeczyć,piszesz tyle głupot że sam nie pamiętasz co wcześniej pisałeś...poszukaj se baby chłopie bo całkiem zmarniejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Staś, przeciez kilka stron wcześniej domagałeś się sprawiedliwości społecznej w sprawie Krusu i podatku więc chyba wszystko idzie po twej myśli, my rolnicy nie protestujemy w tych sprawach, a ty jakiś problem widzisz?

Fajna sprawiedliwość. Najpierw dajemy coś za darmo a później podnosimy podatki. Więc po co to?

Wejdź teraz do działu szkolnictwo i zobacz liczbę tematów młodych, napalonych przyszłych rolników, którzy pytają się jaką szkołę wybrać aby dostać pieniądze z UE. Kiedyś to były pytania jaką lepszą szkołę wybrać, na jaki kierunek się wybrać aby nie być bezrobotnym. Obecnie to co zrobić żeby dostać pieniądze. I to ma być przyszłość naszego narodu.

Dobrym przykładem byli ostatnio protestujący. Główne hasła to były o większe pieniądze. Nie było tam haseł o np. uproszczenie procedur budowlanych czy upraszczających system podatkowy. Tylko domagano się większych pieniędzy.

 

W galerii ktoś wklejał zdjęcia swojego nowego sprzętu. Wymienił chyba wszystko co mógł w gospodarstwie na nowe. Nic by nie było w tym dziwnego, gdyby nie to, że gospodarstwo ma 14 ha. Sprzęt pewnie już przewyższa wartość tego gospodarstwa i ktoś zadał pytanie po co mu tyle sprzętu na tak mały areał. Oczywiście wyzwano go od zazdrośników a jedyną odpowiedzią było to, że jak się w przyszłości zwiększy areał, żeby miał czym to obrabiać. Podczas kolejnych strajków, pewnie on będzie swoim nowym ciągnikiem jechał na czele strajkujących z transparentem, że rolnictwo jest mało opłacalne i Sawicki niszczy polską wieś. No bo oni chcą się rozwijać, inwestować ale jak mają to robić skoro UE nie daje pieniędzy a ceny produktów rolnych są tak niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/373107-ursus-mido-5524-pronar-t672/ pewnie chodzi ci o te zdiecie.

 

Zwróciłem uwagę na wartość sprzętu i powierzchnie gospodarstwa to mi wyjechali żem zazdrośnik. Ale Staś, pilnujmy swego koryta i róbmy tak by nam do niego komornik nie zajzał, bo na to co nam państwo zabiera to za wielkiego wpływu nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Właśnie o to. Pewnie jeszcze sporo by się takich znalazło.

Pilnować swojego koryta pilnuje tylko, że przez przez kiepskie myślenie innych, rząd będzie zaglądał mi czy tobie do niego i trochę podbierał aby dać im. Bo skoro sobie lepiej radzisz to pomóż tym co gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja własnie miałbym 1 postulat do strajku. Wszyscy rolnicy powinni być równi. Nie powinno być podziału na tych co płaca składke i tych co nie płaca, tych co muszą spełniac wszelkie wymagania i na tych co nie muszą a i tak dostana jakmś ryczałtem itp. Wszystkich do jednego worka by było sprawiedliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dlaczego wszyscy chcą aby było po równo i sprawiedliwie ?Nigdy tak nie było i nie będzie .Ostatnio gdzieś przeczytałem coś na temat rządów większości (demokracja znaczy)-ktoś zadał proste pytanie-"a jakich ludzi jest więcej-mądrych czy głupich ?".

Mądre i jasne przepisy to jest to co nam najbardziej potrzebne.Dekalog spisano na dwóch kamiennych tablicach,kodeks rzymski na ścianie a teraz ?-głupia umowa z TP (wiem bo ostatnio podpisywałem) to chyba sześć z górką stron drobnym maczkiem.Umowa stowarzyszeniowa z UE to zapewne tysiące stron-z roku na rok dowiadujemy sie czego to my tam nie podpisaliśmy :D -skąd na ten przykład wiadomo że Polska nie zgodziła się na redukcję pogłowia rolników do dajmy na to 10-12 tys sztuk ? :D .

Swoją droga to ja też powinienem się obruszać bo płaciłem pełną cenę za maszyny a wszystko wędruje w górę (oprócz ceny za mój towar-oczywizda) więc powinienem się drzeć że niech więcej płacą ci którzy dostali maszyny za półdarmo a ja jedynie nieśmiało od czasu do czasu wspominam że fajnie byłoby z owymi funduszami jakby tak jednak były dostępnę dla wszystkich-a jeżeli któś napisze że owszem były to ja się spytam skąd owe kolejki pod ARiMR były ?-no bo jeżeli towar jest powszechnie dostępny to i kolejek nie ma-nieprawdaż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Chwila, chwila @jaro, przypomnij mi czemus żes nie korzystał z dobrodziejstw ogólnie dostepnych Prowów? Jak dobrze pamiętam to ostatni nabór był krzywdzący dla mnie bo był skierowany do konkretnej grupy rolników ,, hodowców muciek'', więc na twym miejscu nie czuł bym sie pokrzywdzony. Powiedz ile razy złożyłes wniosek w ARiMR na ul. Kombatantów? Ile razy zapłaciłes 1tyś zł za wniosek który nawet nie dotarł do rozpatrzenia?Czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No problem-zakładam że nie zauważyłeś ironii bijącej z mojej ostatniej wypowiedzi :D -oczywiście mówię tutaj o "darciu japki"-bo akurat nigdy nie darłem i drzeć nie będę.

Co do składania to doskonale (zapewne ) pamiętasz że mam dosyć szczególne podejście do pieniędzy o których śpiewa Dire Straits :D .

A wypowiadam się w temacie bo wkurzała mnie niemiłosiernie propaganda agencji i ministerstw o "pieniądzach dla wszystkich"-otóż nie-nie dla wszystkich co dobitnie wykazały listy kolejkowe,koczowanie pod agencją tudzież "zielone" i "białe" rubryki a że pamiętam trochę wcześniejsze czasy to od razu wychwytuję analogię.To nieprawda że w socjalizmie nie można było kupić np.mebli-można było kupić-ale nie każdy mógł kupić lub mogło je kupić np. 100 pierwszych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja znam twe podejście do jałmużny, ale ja się ciebie pytam czy próbowałeś? W czasach SPO składałem 2 razy wniosek w ciągu roku nie widząc zadnej kolejki, a nawet zywej duszy poza paniami z sekretariatu. Mozna było? Mozna. A że musiałem krowy sprzedac bo obora była 12cm za waska to co innego, ale dało się?

Marudzisz z tymi kolejkami. Jak na dogrywkę nie startowałes to nie było zadnych kolejek. Z puli cukrowej, gdzie kasy było dla 1tyś ludzisków, mój wniosek miał numer 3100 i co? Po 2 latach przysłali umowę do podpisania.Mogłem tylko załowac , ze złozyłem wniosek o zwrot 16tyś a nie na cała pulę 50tys. Mój bład, moja strata, ale próbowac zawsze trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Farmer-jeszcze raz i powoli :D -ja nie składałem wniosków NIE z powodu ewentualnych kolejek czy też obaw związanych z ryzykiem "że się nie uda".W moim przypadku udałoby się na 100% (jedna osoba czytająca to forum od czasu do czasu wie o tym doskonale).

Cały czas nie piszę o sobie tylko o ludziach którym autentycznie zależało a z powodu list,jakichś błędów itp. nie uzyskali dofinansowania.Dalej-dofinansowania nie były przeznaczone dla biedniejszych-kasę trzeba było wyłożyć najpierw a potem starać się o zwrot-nie każdego rolnika stać na taki wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

jaro banki tez chciały zarobić na współfinansowaniu inwestycji i zapewniam cie ze zarobiły, na mnie moze mało , ale niektórzy nie mając zł w kieszeni czyscili całą pulę za raz. Skoro więc dobrowolnie nie chciałes unijnej jałmużny więc nie widze problemu. Po prostu miałes gest i nie doiłeś z nami unijnej krowy. :D

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj