Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#541 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:57

Wiesz farmer-jak ktoś pisze coś takiego - "A szlachta, która idąc za łatwym pieniądzem produkowała tylko zboże, zapomniała o innych dziedzinach gospodarki o czym świadczył dość spory import innych towarów, szczególnie przemysłowych" to już w tym momencie wiem że ten ktoś KOMPLETNIE nie orientuje się w mentalności polskiego szlachcica z tamtej epoki-ba nie ma pojecia co szlachcicowi wypadało a czego nie wypadało robić...

Szlachta nie mogła robić tego co mieszczanie czyli zajmować się handlem czy rzemiosłem(coś mi to dzisiaj przypomina) czyli zostaje ziemia i łupy wojenne. Musieli także stawiać się na pospolite ruszenie. Ale magnaterii nie przeszkadzało mieć w manufaktur czy produkcji rzemieślniczej w latyfundiach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 06:09
  •  

#542 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 07 luty 2012 - 20:13

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? A MY robiąc za "ciecia", sobie ripostujemy (StasiekS vs jaro (farmerfm - trener)).

No i woda sobie płynie i woda sobie płynie i woda sobie płynie....
No i h.. woda zamarzła
I wystrzeliła z wielkim hukiem
A wszyscy mówią HURAA HURAA HURAA
Ale h... jak wystrzelila to wkoncu opadnie....

#543 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 luty 2012 - 01:12

Francuskie rolnictwo potrafi o swoje walczyć a MY?!!!!!

Przestań histeryzować ok? Źle Ci? Wiesz rusz głową jak zarobić, następnie rusz 4 litery( i nie myślę tu o oczach) i to realizuj, bo chyba już odleżyn dostałeś od tego siedzenia przed kompem i pisania spamu...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 10 luty 2012 - 18:51

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? milanreal1-Chyba jeszcze żyjesz w czasach komuny!!!!!Nikt o nas się nie zatroszczy,sami musimy o swoje walczyć.Jak chcesz być z każdej strony skubany z swoich dochodów to proszę ale ja nie będę cicho siedział.Czy mamy pozwalać na nierówne warunki z innymi krajami,reformą KRUS, itp.!Dzięki takim jak TY nasze Państwo ma nas głęboko gdzieś.Czemu nasi rolnicy nie patrzą dalej,przyszłościowo,myśli że jak ciężko będzie pracował to będzie mu się opłacać.Trzeba liczyć!!!!!

Edytowany przez milanreal1, 10 luty 2012 - 22:48.

#545 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 10 luty 2012 - 22:52

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dlaczego myślisz ze żyje w czasach komunistycznych? Urodziłem się parę miesięcy po upadku. To prędzej Ty nadal się nie dostosowałeś do nowego systemu. Mówisz trzeba liczyć, popieram wiec się rusz a nie gadasz głupoty. Tak jak podkreślałem wiele razy w tym temacie, głosić jakieś postulaty. Gadanie że jest źle to wg mnie ta osoba pomyliła profesje zdecydowanie.
Zapraszam na swój profil

#546 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 10 luty 2012 - 23:24

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? To kto ma mówić w naszych sprawach?Nauczyciel,górnik?Fakt oni umieją wywalczyć swoje a my?Właśnie liczymy i co roku coraz ciężej.To jak to widzisz?Według Ciebie? Akurat gadam,piszę i czynach walczę o swoje tylko przykre jest to że większość rolników nie rozumie tego że żyjemy w czasach których trzeba być głośnym aby przetrwać!Widać że nie jesteś na bieżąco w tym temacie bo prędzej pisałem jakie problemy,co trzeba zmienić w naszym rolnictwie takie amatorskie postulaty.

#547 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 10 luty 2012 - 23:50

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Czemu nikt się nie odzywa? Widocznie reszcie jest dobrze, a jeżeli tylko Ci jest źle to znaczy że sam w czymś zawaliłeś. Po 1 radze wziąć notes długopis i obliczyć jak wychodzisz(nie wiem co tam hodujesz). Bo gadanie ze jest źle chyba do nikogo nie przemawia. Polak zawsze dużo mówi, mało robi.
Zapraszam na swój profil

#548 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 luty 2012 - 07:27

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? "Polak zawsze dużo mówi, mało robi"-widać że nie znasz innych nacji-powtarzasz to co w telewizji mówią ?Pojedź na Zachód to zobaczysz lenistwo...

#549 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 11 luty 2012 - 09:36

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Oj tak. Na zachodzie, to jest fajny luz blus. Jak wyjęzdzałem do rożnych krajów, to ogólnie zaobserwowałem, że u nich w robocie wszystko sie robi na "spokojnie". Nie wspomnę o słynnej Grecji :D Już z 20 lat temu słyszałem jaki to pracowity naród, bo ciotka z wujasem jeżnili tam dorabiać na arbuzy. Druga sprawa, że na szkoleniach już od niejednego wykładowcy akademickiego słyszałem, że unia nasz przyjeła nie po to byśmy dla nich produkowali, tylko ....
@milanreal1 jak Ci tak dobrze i taki świetny przedsiębiorca....nie składaj o dopłaty. Bądz honorowy na co Ci ta jałmużna, przecież sobie znakomicie radzisz!

#550 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 11 luty 2012 - 09:51

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dlatego się nikt nie odzywa bo narazie te wszystkie zmiany dotykają większe gospodarstwa czyli niecałych 6%, więc wszyscy działkowicze i chłopki małorolne siedzą cicho a nawet dopingują bo dowalają tym dużym, ale spokojnie wam też się w końcu dobiorą do skóry.
Politycy cwanie zagrali na skłócenie rolników. Mam nadzieję że w końcu ktoś będzie miał odwagę i przeprowadzi prawdziwą reformę na wsi i zlikwiduje te wszystkie socjalne, patologiczne gospodarstwa w przedziale 1-20 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 luty 2012 - 09:55

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Piszesz o fizycznych czy przeliczeniowych ?-no i jak szukamy na potęgę natchnienia na Zachodzie (bo ciągle się mówi Zachód to, Zachód tamto, na Zachodzie tylko duże gospodarstwa) to zaręczam że nawet w Niemczech jest cała masa małych gospodarstw że np. o takiej Austrii nie wspomnę.

#552 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 11 luty 2012 - 10:00

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Napisałem o patologicznych i socjalnych gospodarstwach chyba każdy wie co oznaczają te określenia. Nie odmawiam racji bytu gospodarstwom z tego przedziału które produkują na rynek i są wyspecjalizowane, bo jak wiadomo można na kilku ha naprawdę nieźle sobie radzić.

#553 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 luty 2012 - 10:16

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @west-hmm jak tak czytam to dochodzę do wniosku że mieszkam w okolicy w której bardzo mało jest takich "patologicznych" gospodarstw-stąd być może moje takie a nie inne podejście do tematu.Powiedz mi czy w innych rejonach Polski (ja mieszkam na Podlasiu) te gospodarstwa o których piszesz to wiekszość ?U nas nawet te malutkie gospodarstwa starają się coś tam uprawiać, hodować aby tylko 'wyjść na swoje"-naprawdę rzadko widać ludzi wystających pod sklepem i sączących wino (tak właściwie piwo-bo wina nikt nie sprowadza).

#554 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 luty 2012 - 10:20

Piszesz o fizycznych czy przeliczeniowych ?-no i jak szukamy na potęgę natchnienia na Zachodzie (bo ciągle się mówi Zachód to, Zachód tamto, na Zachodzie tylko duże gospodarstwa) to zaręczam że nawet w Niemczech jest cała masa małych gospodarstw że np. o takiej Austrii nie wspomnę.

To prawda - na zachodzie również są małe obszarowo gospodarstwa - jak sam wspomniałeś np w Austri - tylko że tam rolnik na tych kilku ha robi wszystko co może aby się z nich utrzymać i wyprodukować na rynek - z racji ze takie gospodarstwa działają najcześciej w terenach podgórskich to hoduje sie tam bydło i wytwarza np jakieś regionalne sery itp, w innym miejscu rolnik taki sam przerabia świniaki na wędliny i sprzedaje z zyskiem - w Polsce sytuacja skłania się najczęściej do tego że jakiś gostek ma 3 ha piachu pod lasem, rentke i zamiast coś z tą swoją ziemią konkretnego zrobić sieje co roku "zytko" a plony ma takie że na zebranym ziarnie uhoduje rocznie 2-3 świniaki które skonsumuje razem z rodziną i narzeka jak mu się to nie opłaca po czym swój smutek z nieudanej uprawy zalewa w tanim winie marki komandos - kupione za środki z w/w rentki lub dopłat bezpośrednich - ale jak przyjdzie co do czego to on nazywa siebie wielkim rolnikiem i broni tego nieszczęsnego KRUS-u i podatku rolnego własną odsłoniętą piersią...

... chociaż że z tych opłat był przez ostatnie lata albo zwolniony albo obniżono składkę z powodu suszy/gradu czy innej plagi egipskiej

Jak ktoś chce tak gospodarzyć prosze bardzo jego wybór, jego życie, jego ziemia - ale niech robi to za własne pieniądze a nie na koszt podatnika
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#555 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 11 luty 2012 - 10:30

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? To zlikwidujmy wojsko, policję, służbę zdrowia, szkolnictwo itd. Po co ich utrzymywać na koszt podatnika...

#556 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 luty 2012 - 10:45

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Maniek a czy ja pisałem o policji wojsku i szkolnictwie ??? - skoro tak myślisz to powiedz mi jaki jest sens utrzymywać przez podatnuików takiego jegomoscia o którym pisałem ??

wojsko - broni granic, policja - pilnuje porządku, szkolnictwo - edukuje nowe pokolenia, a chłopek roztropek konsumujący z rodziną swoje plony co robi ??? bo chyba nie napiszesz że produkuje żywność ??
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#557 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 11 luty 2012 - 11:04

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? maniek33 -walnij w stół a nożyce się odezwą.
Jak ktoś jest zwolenikiem utrzymywania takiego skansenu i zacofania to może należałoby storzyć jakieś rezerwaty np po terenach wojskowych poligonów które armia chce sprzedać. Umieścić tam wszytkie te gospodarstwa które się upierają że z 5 ha żytka i jednej krowy są wstanie utrzymać rodzinę, będziemy oprowadzać turystów i pokazywać tą tępotę i może nawet w ten sposób polepszymy ich żywot bo będą mieli dodatkowe źródło dochodu z agroturystyki.

#558 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 11 luty 2012 - 11:05

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Masz rację - to jest margines, który trudno zwalczyć. Ale też są ludzie ze "starszego" pokolenia i nie każ im się "rozwijać" ( czyt. brać kredyty na stare lata). Pokolenia wymieniają się naturalnie. Moim zdaniem rolnicy nie powinni się nawzajem zwalczać ale pilnować interesów całej grupy. Dlaczego Ty masz pracować np na składkę zdrowotną dla taksówkarza, który kupił wczoraj hektar ziemi? Jeszcze jestem w stanie zrozumieć kogoś kto nie był w stanie utrzymać się z gosp i musiał iść do pracy - to ok.

Jeszcze jedno - w jednym biurowcu w mieście jest więcej darmozjadów niż w całej Twojej gminie.
Pozdr

Edytowany przez maniek33, 11 luty 2012 - 11:12.

#559 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 11 luty 2012 - 12:32

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Widać, że koledzy duuużooo wiedzą o strukturze agrarnej Polski. Jak chcesz zrobić skansen, to wystrugaj tabliczki "skansen rolniczy" jedż na przykład w Swiętokrzyskie ..jak zobaczyś tablicę województwa wbij tam tablicę skansenu.
Przytaczacie tą Austrię nie wiem czemu? Patrzcie globalnie na kraj, a nie, że są tam też gospodarstwa 1-2 ha -wszedzie są.

@MECHANIZATOR u nas na porkadpaciu też mamy (w sensie Polacy) podobnie jak Austriacy hodowców, robią sery i co....

A ten KRUS...G warta ta reforma. Mogę płacić więcej, tylko czemu emerytura ta sama?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 11 luty 2012 - 13:06

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? milanreal1-trafiłeś kosą na kamień.Akurat też się udzielam i widzę jaka jest nieświadomość naszych rolników.Co w telewizji gadają to większości kłamstwa naszych rządzących,reporterów.Obejrzyjcie ten odcinek http://www.tvp.pl/by...eo/2201/6291234

i na tym spotkaniu Poseł Kłopotek olał rolników a jak ładnie gada przed kamerą.Większość rolników się nie udziela to nawet niewiedzą co się dzieje na ich podwórkach zawodowych.Teraz lament że podatek rolny wysoki. śmiać mi się z tego chce.Trzeba było pójść do gminy i wywalczyć niższy ale jak rolnicy są mało błyskotliwi