pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

szymon17    1

Zgadza się kolego Senator. Widzę że też dostaliście to "śmieszne" pisemko.

Myślę że będzie trzeba napisać kolejny wniosek z uwagami o wyjaśnienie do KRUS.

Uwielbiam pisać pisemka do urzędów a najśmieszniejsze że szary urzędnik nie ma o tym najmniejszego pojęcia.

Ostatnio do tego się przyzwyczaiłem. (Państwo biurokratów)

Przynajmniej będą mieli zajęcie w KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

@szymon17 zapodaj do obejrzenia ( i skorzystania przez wszystkich ) swoje pismo w odpowiedzi do KRUS.

Nie dostałem jeszcze, ale zapewne przyjdzie.

I tak trzeba będzie się kontrolować ze wszystkim. http://www.agrofoto.pl/artykul-kazdy-nasz-krok-w-internecie-bedzie-sledzony-167361.php


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan122412    1

Niestety nasze społeczeństwo jest trochę mało myślące o swoich interesach i będą tak dalej siedzieć w tych swoich chałupkach!PRZYKRE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja wiem kiedy jest strajk u nas jeśli jest ktoś chętny na strajk to zapraszam w poniedziałek na godzinę 11 trasa e 1 miejscowość Zbrachlin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzego620    0

Rolnicy kolejny dzień okupują Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Martwi mnie nadal,że jest nie za duża frekwencja. Czy jeszcze rolnicy nie zauważyli problemów jakie ich dotykają? Przecież tu chodzi o naszą przyszłość i nasze gospodarstwa.

Czas, abyśmy się zjednoczyli z rolnikami z województwa kujawsko-pomorskiego które już strajkuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Rząd ich na przetrzymanie weźmie. Zaraz prace polowe ruszą i kto będzie tam siedział. Ci w gabinetach tylko się śmieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Teraz rolnicy przymusem pójdą na szkolenia "z d*py maryny i środków ochrony roślin", na jesieni przymusowy "atest opryskiwacza" (przymusowy bo jak nie masz to wypad z WPR. Ale teraz k.... rolników w kierat zapieli :D ) No a minister Sawicki, stołek grzeje :D Tylko powiedzcie Mu, żeby d*py se nie przypalił :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Co sie tak boicie tej rachunkowosci jak diabeł wody święconej - przynajmniej okaże się czy wasze biadolenie że się nie opłaca ma odzwierciedlenie w cyferkach czy nie

  • Like 2

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzego620    0

Podatek dochodowy prawdopodobnie pokaże opłacalność a raczej jej brak w rolnictwie. Dużo będzie zależało jak będzie on liczony, np. jak liczona będzie amortyzacja budynków, maszyn itp. Jednak skandaliczną rzeczą jest to, że raczej podatek gruntowy pozostaje po wprowadzeniu podatku dochodowego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ile osób pozowli sobie na zamortyzowanie budynków? Nie liczni którzy zbudują sobie nowe po wprowadzeniu podatku. To samo jest z maszynami. Vat już wielu płaci będa płacić i podatek. Jak ktoś sprzedaje na przelew, fakturę itd cięzko bedzie obrót i wielkość produkcji ukryć. Zwłaszcza jeśli chodzi o mleko i mięso. A dla małych bedzie udręka ponieważ albo sami beda musieli to prowadzić albo płacić księgowej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

na stronie agrofoto.pl był artykuł ze na wsi 30% jest tylko budżetu domowego w porównaniu z miastem wiec o czym tu gadac

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Tak tylko szkoda, że nie napisali z jakim miastem bo gwarantuje ci że ten w mieście 10 tys. ma 50% pensji tego co jest z miasta 1 mln i co też ma gorzej... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

O jej jaka bida w tym mieście.. szkoda że nie kapujesz że to po prostu średnio statystycznie tak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Podatek dochodowy prawdopodobnie pokaże opłacalność a raczej jej brak w rolnictwie. Dużo będzie zależało jak będzie on liczony, np. jak liczona będzie amortyzacja budynków, maszyn itp. Jednak skandaliczną rzeczą jest to, że raczej podatek gruntowy pozostaje po wprowadzeniu podatku dochodowego!!!

 

jeśli podatek dochodowy w rolnictwie ma być wprowadzony to zgodnie z obecnie obowiazujacą ordynacją podatkową wszystkie podmioty obowiazują te same zasady i tak np stawka amortyzacji na maszyny rolnicze wynosi 14% rocznie, na budynki nie jestem pewien ale chyba jest to 5%. Druga sprawa jest taka ze skoro rolnicy weszli by do tego systemu to wtedy zaczynają od zera to znaczy tyle ze cała gospodarka jest wyceniana, księgowana w odpowiednich papirach i pozniej wg tego nalicza się odpisy amortyzacyjne - dla przykładu nawet jesli masz 30 letni ciagnik C-360 i w dniu przejścia na podatek dochodowy jego wartość zaksięgujesz jako powiedzmy 15000 zł to co roku z racji jego posiadania będziesz mógł wpisac sobie w koszty 2 100 zł :) - oczywiście nie w nieskończoność tylko tak długo jak nie zejdzie ci do zera wartość maszyny (co roku musisz odejmować od niej amortyzacje)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
O jej jaka bida w tym mieście.. szkoda że nie kapujesz że to po prostu średnio statystycznie tak wygląda.

 

Kapuje to, i cieszę się, ze kolega @agrouki to zauważył... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

DANIELD-To po co piszesz te bzdety ,myślisz że na wsi to same nieuki ....a ty nawiedzony będziesz nas pouczał i biadolił jaka bida w mieście.. niby przez nas?.. po co te szczucie jednych na drugich ?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie dajcie sobie juz spokój z tą wsią i miastem. Bo i tu i tu jest bieda i jest bogactwo. jak dla mnie porónanie bez sensu. I z tematem mało wspólnego ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Przepraszam że tak długo się nie odezwałem ale miałem ważniejsze sprawy. W moim regionie była straszna pogoń za materiałem siewnym ogólnie nie jest dobrze koledzy i koleżanki.

Jeżeli macie jakieś pytania konkretne do Pana ministra rolnictwa Sawickiego, to mogę mu je osobiście przekazać ponieważ mam przyjemność się z nim spotkać. Pisać na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj