Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#521 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 luty 2012 - 17:29

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? "

W tym roku wyślemy za granicę jedzenie warte 14,5 mld euro, a potencjał mamy o wiele większy - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".
PKN Orlen w 2010 roku miał ponad 21 mld euro przychodu czyli jedna firma ma większy przychód niż cała polska rolnicza branża wyeksportowała żywności. Więc czy rolnictwo jest aż tak poważną branżą?"-bodajże w którymś z "Bondów" dla głównego schwarccharakteru w roli napitku na pustynię sprezentowano trochę ropy naftowej-chyba nie był zachwycony :D -to a'propos "niepoważnej" branży .Dalej-skąd wiesz jakim odsetkiem całej żywności wyprodukowanej w Polsce była ta wyeksportowana ?No i ile przychodu miał Orlen z samych rolników ?
No i na koniec-to co pisałem powyżej-rolnictwo to nie tylko żywność a Orlen to (prawie ) tylko ropa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 21:34
  •  

#522 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:27

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @Maniek33, co niektórzy to już przywykli że kolega jest bezpłciowy. Jęczy raz na jedną, raz na drugą stronę barykady. Ja to osobiście sądze że przerypał swą gospodarkę poszedł do miasta, pogonili go z roboty i siedzi teraz i patrzy jak jego koledzy ze wsi co drugi BMW jeździ . Jego posty to żenada, i tyle.

#523 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:16

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Osobom, którym teraz ciężko się wiedzie proponuję:
Jest okres wizyt w UG w związku ze zwrotem akcyzy więc, proszę zapakować do reklamówki gnoju z "głębokiej ściółki" (bo ten akurat "lepiej perfumuje"), udać się z tą torbą do UG, złożyć właściwy wniosek i niefortunnie zostawić torbę. Snajperzy będą mieli pełne ręce roboty.

#524 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:22

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dobre, dobre, ale już złożyłem wniosek i też kurcze gnoju nimam. :o

#525 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:24

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Twój adres gdzieś tam mam-więc jakbyś reflektował...
PS.Wolisz DHL-em czy pocztą za pobraniem ? :D

#526 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:33

Dobre, dobre, ale już złożyłem wniosek i też kurcze gnoju nimam. :o

Hmm, wniosek korekty chyba nie przewiduje, więc przy następnej nadarzającej się sytuacji....
Jeśli chodzi o zawartość torebki to... można samemu narobić.

Nie używając nawet torebki, można przez nagawkę (oczywiście w trakcie obsługi wniosku, aby podnieść "siłę protestu")....

Edytowany przez kartofelz, 06 luty 2012 - 19:40.

#527 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:11

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @jaro, w razie jakby doszło do poważniejszych protestów to już do reklamówek nie będziem się ograniczać , tylko znajdę gdzieś rozrzutnik na podwórku który to tylko utrzymuje w gotowości by w razie czego na pusto pod obiekt rządowy nie jechać. :D Jak co to poproszę dhl-em i na euro paletach. :D

#528 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 luty 2012 - 09:17

No i na koniec-to co pisałem powyżej-rolnictwo to nie tylko żywność a Orlen to (prawie ) tylko ropa...

Taa... Jeśli Orlen to tylko ropa to rolnictwo to tylko ziemia. Każda branża ma powiązania z inną bo nie znam firmy która od podstaw stworzyła się sama nie korzystając z produktów innych. Więc nie wszystko kręci się wokół rolnictwa.

No i ile przychodu miał Orlen z samych rolników ?

Pewnie mniej niż z firm transportowych.

@Maniek33, co niektórzy to już przywykli że kolega jest bezpłciowy. Jęczy raz na jedną, raz na drugą stronę barykady. Ja to osobiście sądze że przerypał swą gospodarkę poszedł do miasta, pogonili go z roboty i siedzi teraz i patrzy jak jego koledzy ze wsi co drugi BMW jeździ . Jego posty to żenada, i tyle.

Skąd wiedziałeś? Nie myślałeś zmienić branży bo chyba marnujesz się przewracając tą ziemię? Dobrzy psychiatrzy czy psycholodzy zarabiają dobre pieniądze.

Edytowany przez StasiekS, 07 luty 2012 - 09:19.

#529 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2012 - 09:33

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? "

Taa... Jeśli Orlen to tylko ropa to rolnictwo to tylko ziemia. Każda branża ma powiązania z inną bo nie znam firmy która od podstaw stworzyła się sama nie korzystając z produktów innych. Więc nie wszystko kręci się wokół rolnictwa."
Wokół rolnictwa nie wszystko-wokół żołądka-a i owszem :D.

"Cytuj

No i ile przychodu miał Orlen z samych rolników ?
Pewnie mniej niż z firm transportowych."
Jak lubisz takie gierki słowne to ok.-część firm transportowych woziła produkty różnej maści z i do gospodarstw rolnych.Te ileś tam miliardów z eksportu zostało też pewnie czymś przewiezione-a może teleportowane ?

#530 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 luty 2012 - 09:55

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Myślisz? Przekonałeś mnie. Tylko teraz trzeba przekonać innych, że to dzięki rolnictwu świat może może korzystać z elektryczności a my dzisiaj z laptopów lub latać w kosmos.

A ile przychodu mieli rolnicy dzięki paliwu z Orlenu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2012 - 09:59

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Naprawdę chcesz mnie w tak prymitywny sposób zagnać w kozi róg ?-ok. w takim razie -owszem dzięki rolnictwu a nie zbieractwu np. jako tako ten świat ustabilizował sie na tyle aby móc coś zacząć wymyślać-choćby owe laptopy ...

#532 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:17

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? To chyba ty w prymitywny sposób chcesz mnie przekonać, że dzięki rolnictwu istnieje w ogóle gospodarka na świecie. Rolnictwo jest ważne i temu nie zaprzeczam ale twierdzenie, że tylko dzięki niemu nie jesteśmy sto lat za murzynami jest trochę niepoważne. Wszystko jest ze sobą powiązane i brak jednej z gałęzi gospodarki powoduje zacofanie w innych. Przez brak Orlenu i ropy dzisiaj orałbyś koniem a żywność co najwyżej mógłbyś eksportować do sąsiedniej wsi. Tak samo gdyby rolnictwo było kiepsko rozwinięte to Orlen miałby mniejsze przychody.

#533 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:28

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Hmm-wkładasz w moje usta nigdy nie wypowiedziane kwestie (swoją drogą aż strach się bać tego młodego pokolenia co ono tam między wierszami potrafi znaleźć :D ).Nie mam pojęcia czy kiedykolwiek słyszałeś o "spichlerzu Europy" i o tym że nasi przodkowie nie tylko nie używając ropy ale nawet jej nie znając eksportowali żywność...a może to byli Nasi a niekoniecznie Twoi przodkowie ? -może Twoi jedynie od owego eksportu kupony odcinali ? :D

#534 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:55

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Eksport w XVII wielu towarów na zachód stanowił chyba ok. 3% obrotu zachodniego. A szlachta, która idąc za łatwym pieniądzem produkowała tylko zboże, zapomniała o innych dziedzinach gospodarki o czym świadczył dość spory import innych towarów, szczególnie przemysłowych. Więc czy wyszło to nam na dobre?

#535 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:12

@Maniek33, co niektórzy to już przywykli że kolega jest bezpłciowy. Jęczy raz na jedną, raz na drugą stronę barykady. Ja to osobiście sądze że przerypał swą gospodarkę poszedł do miasta, pogonili go z roboty i siedzi teraz i patrzy jak jego koledzy ze wsi co drugi BMW jeździ . Jego posty to żenada, i tyle.

Prawie bingo :) .

#536 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:19

Eksport w XVII wielu towarów na zachód stanowił chyba ok. 3% obrotu zachodniego. A szlachta, która idąc za łatwym pieniądzem produkowała tylko zboże, zapomniała o innych dziedzinach gospodarki o czym świadczył dość spory import innych towarów, szczególnie przemysłowych. Więc czy wyszło to nam na dobre?

Tak powiedział wujek Google ?-bo wiesz ja to tak z głowy...

#537 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 luty 2012 - 16:43

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @jaro daj se spokój, nie godzien jesteś podejmować dyskusję, boś ty tylko rolnik jest i to parobek Orlenu. :lol:

#538 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2012 - 18:13

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Wiesz farmer-jak ktoś pisze coś takiego - "A szlachta, która idąc za łatwym pieniądzem produkowała tylko zboże, zapomniała o innych dziedzinach gospodarki o czym świadczył dość spory import innych towarów, szczególnie przemysłowych" to już w tym momencie wiem że ten ktoś KOMPLETNIE nie orientuje się w mentalności polskiego szlachcica z tamtej epoki-ba nie ma pojecia co szlachcicowi wypadało a czego nie wypadało robić...

#539 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:26

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Protest pod tytułem: "Z "reklam" - ówką" - nie został wstrzymany.
Co do zawartości reklamówki/przy braku składników, pisałem, kilka "scroll-upow" wyzej.
Licze na kreatywnosc w podkladaniu "reklamowek".
Pzdr.

A jeszcze tak cichaczem powiem:
Dałem ciała, dzisiaj przy przeładunku kartofla zapomniałem o "reklamowce", ale h.. zgniłki poleciały ten sam efekt bedzie.

Edytowany przez kartofelz, 07 luty 2012 - 19:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:43

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Francuskie rolnictwo potrafi o swoje walczyć a MY?!!!!!