pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
redek    47

stuł, gożej, spodkać :wacko:

 

rzeczywiście, piszesz jak prawdziwy Polak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jak wam tu zle to wyjedzcie na bialorus albo do rosji-tanie nawozy,paliwo, gaz, ciagniki, kombajny, maszyny , kolchozow i sowchozow pelno, ziemi w brud . tam mozecie rozwinac szkrzydla. jak wam sie demokracja i wolny rynek nie podoba-droga wolna az po ocean spokojny. sa chetni :D :D :D .

ciekawe jak bedziecie plakac jak przyjda naprawde ciezkie czasy-niewielu z was pamieta jak wyglada prawdziwy kryzys.

zapowiadaja kryzys na rynku mleka-ilu sie wtedy zastanowi po co im byl robot udojowy albo ciagnik full wypas gdzie wiekszosci przyciskow to nawet nie dotykaja bo nie wiedza po co sa.

 

szymon lepiej to juz bylo akurat 17 lat temu jak pszenica, swinie byly w podobnych cenach a ropa po 1,3 zl, saletra po 40 zl, nowy pronar 25 tys kosztowal- ale te czasy juz nie wroca.

 

@jacus pierdzielisz takie farmazony że mi sie komp zawiesił jak czytalem twój post - widać twardy elektorat platformy nie daje za wygraną - nie chodzi o to że na białorusi jest cacy i żeby w polsce robić drugą białoruś - chodzi tylko o to że tam nikt dla zasady nie rozpie...ił "dla zasady" całej gospodarki - wiele zakładów przemyslowych które ocalały po sowieckim sojuzie do dzisiaj funkconuje ma się w miare dobrze i co najważniejsze LUDZIE MAJĄ PRACĘ - a to przekłada się na to ze każdy pracujący człowiek odprowadza do budżetu składni którymi można dysponowac a u nas ?? najpierw rozpierdzielono przemysł a później dopiero zastanowiono się skad brac kase na zasiłki dla bezrobotnych skąd brać kase na emerytury itd itd bo kasa z prywatyzacji jak narazie to w wiekszosci poszła na premie i odprawy dla prezesów i likwidatorów - jeśli to dla ciebie jest zdobyczą demokracji to moje gratulacje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan122412    1

A wiecie że od tego roku dopłaty powyżej 5tysięcy euro będą mniejsze o 10% dzięki naszemu rządowi

 

 

redek-faktycznie problem na skale światową że ktoś popełnił kilka błędów w pisowni.Chyba mamy większe problemy

Edytowano przez jan122412

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Dla mnie to jest problem, jak się chce naprawiać świat to warto zacząć od siebie. A dbanie o swój język jest dla mnie nie tylko miarą kultury ale również patriotyzmu.

Nasi przodkowie trafiali na Sybir za krzewienie polskiego języka, a teraz ktoś napisze stuł i uważa, że to żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Spadnie średnia wielkość gospodarstw rolnych :)

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Jan122412 skąd wiesz że dopłaty spadną o 10%???? bo Ja pierwsze słyszę......

a na naukę kolego kesja nigdy nie jest za późno polecam poszukać miłą i sympatyczną Panią korepetytor lub prostszy sposób słowniczek

 

Czy zamiast reformy Krus i emerytalnej bardziej pilnym powinno być dokonanie reform organów władzy publicznej (rządowej) jednostek budżetowych itp, celem obniżenia poziomu zadłużenia publicznego. Czy to uleczyłoby Nasze "chore Państwo"????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

danield28-Jak ja czytam twoje komentarze to dosłownie mnie skręca.Przed Unią były sprzedawane cukrownie tylko kilka nie udało im się sprzedać dzięki Janowskiemu który wie że swoje trzeba trzymać nie dawać obcokrajowcom.A teraz który rolnik kupi cukrownie?!Jak Glon pisał tak jak jest na zachodzie Państwo kredytuje i rolnicy spłacają w iluś procentach od tony przez kilka lat.A u nas tak jak ziemia agencyjna czy Stoisław.Niby mogą rolnicy a to jest furtka otwarta dla obcokrajowców,kumpli,itp.ludzi.[Jedna wielka legalna mafia-moim zdaniem] dlatego jak mamy społeczeństwo troszkę myślące inaczej tak to wtedy wygląda

 

Są kredyty preferencyjne do wykupywania zakładów przetwórczych przez rolników, były także takie środki w PROW. Oczywiście rolnicy doczytali do momentu, gdzie refundowali maszyny rolnicze a dalej już pominęli. Więc nie piszczcie, że państwo nie dało możliwości wykupu. W Stoisławiu nawet poszło na rękę i dało czas na zebranie pieniędzy, informowało wcześniej, że ten zakład będzie prywatyzowany. I co? Okoliczni rolnicy nie zdążyli.

Tak samo z akcjami KSC którzy dostali rolnicy kilka lat temu. Pewnie duża część już je sprzedała, ciesząc się z interesu życia czyli, że otrzymali za darmo a sprzedali z zyskiem. A te akcje skupowała jakaś niemiecka firma, a za parę lat pojawi się zarzut, że wszystko sprzedane Niemcom.

Kolejny przykład to OSM. Ilu rolników wie, że są współudziałowcami mleczarni i że dzięki temu mogą brać udział w kierowaniu firmą? Ilu w ogóle wie, że są powinny być organizowane walne zgromadzenia członków i że na tym zgromadzeniu mogą odwołać prezesa i zarząd? Pewnie bardzo niewielu. Więc szanse macie ale nie umiecie wykorzystać ich. Dla was ważniejszy jest najpierw kolor ciągnika i jego moc niż to, czy za rok będzie zbyt na zboże czy mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Przepraszam za błędy ortograficzne,ale to nie dyktando (tak mi się wydaje) jedynym celem mojego tu pisania jest chęć zwrócenia uwagi na matrix w jakim żyjemy!. Uprzejmie proszę wskazać mi gdzie mogę włączyć aut, korektor błędów- dziękulę i Pozdrawiam.

 

W panelu pisania kliknij prawym i zaznacz sprawdź pisownie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

W panelu pisania kliknij prawym i zaznacz sprawdź pisownie

A żeby to działało hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W województwie zachodniopomorskim 29.02.2012 r. o godz.11.00 pod bramą Stoczni Szczecińskiej ogranizowany jest protest rolniczy. Wszystkich zainteresowanych zapraszam :) Więcej informacji uzyskacie napewno od swoich przedstawicieli Izb Rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

No to dajcie to na główną i żeby pasek taki czerwony krążył. Może jak macie jakichś znajomych to niech na stronę farmera i innych pism. Może na stronki wp, interi, onetu to wrzućcie. No i na jakieś miejscowe portale internetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Dla mnie to jest problem, jak się chce naprawiać świat to warto zacząć od siebie. A dbanie o swój język jest dla mnie nie tylko miarą kultury ale również patriotyzmu.

Nasi przodkowie trafiali na Sybir za krzewienie polskiego języka, a teraz ktoś napisze stuł i uważa, że to żaden problem.

Jakim PRAWEM tak pogardliwm tonie i używając takiego języka PISZESZ O MNIE! KIM JESTEŚ! Na podstawie błędów określasz POLAKÓW ich PATRIOTYZM?.. zrób dyktando tym co za chwilę wyjdą na ulicę!!. Nie znasz mnie i moich PRZODKÓW! ps,i nie wqurwiaj mnie więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Właśnie potwierdzasz to, co napisałem, dbanie o swój język jest miarą kultury, ja nie muszę pisać wielkimi literami (krzyk), ani używać wulgaryzmów.

Chcecie protestować ? Wyobraźcie sobie listę postulatów, a co drugie słowo to błąd - jedynym efektem będzie pośmiewisko na cały kraj.

 

Ps.jednak potrafisz pisać bez błędów, miło mi to widzieć :)

Edytowano przez redek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Oj, Brytyjczycy bardzo mądry naród.

Bardzo fajne wystąpienie. Moim zdaniem każdy polityk stwarza pozory.

Najlepszy jest jednak Pan Buzek który z angielskim radzi sobie jak bardzo słaby przeciętniak-za co mu płacą?.

Najpiękniejszą jednak rzeczą jest jak ładnie mu podziękowali że wzorowo wypełniał obowiązki przewodniczącego PE. Jednym słowem zakręcony był Jak dzik w pyrach.

Edytowano przez szymon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

No i zaczyna się http://www.agrofoto.pl/artykul-nizsze-platnosci-uzupelniajace-dla-rolnikow-167384.php Co wy na to? I jak panie Sawicki w takich warunkach kupowac ziemię z ANR skoro z dnia na dzień takie rewelacje się pojawiają Co ma powiedzieć rolnik który wziął kredyt na ziemię i się okaże że pieniądze które sobie wyliczył na raty kredytu będą musiały pójść na zapowiadany ZUS i podatek dochodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Największe marzenie Donka: "Żeby tylko te debile się nie skapowali".

 

@szymon17 - "Najlepszy jest jednak Pan Buzek który z angielskim radzi sobie jak bardzo słaby przeciętniak-za co mu płacą?." - za poniewieranie hebrajskiego. A moja wypowiedź jest czysto chrześcijańska.

 

A Rostowski to cały czas z pilarką chodzi - Pinokio. Zyta, hmm raczej nie lepsza.

 

I nie myślta, że ACTA nie wejdzie w życie. Ustaw - (y) (ki) - są już gotowe. Anonymous - dead.

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

W piątek dostałem pisemko z KRUS o naszej nowej reformie.

W pisemku tym jest informacja ze składka wynosi 1zł m-c od każdego hektara przeliczeniowego za siebie i każdą osobę objętą tym ubezpieczeniem.

W pisemku jest także oświadczenie które należy wypełnić i zanieść do najbliższego KRUS wciągu 7 dni.

Spieszy im się bardzo z tą reformą szkoda że z zwrotem podatku za paliwo im się tak nie spieszy.

Założę się że za rok będzie już 2zł za hektar.

Też już dostaliście to pismo?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

znaczy co wypełnić? Pewnie oświadczenie ile masz przeliczeniowych.Znaczy sam se policz i nam powiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

i tak każdy robi z rolnikiem co tylko chce... ciekawe kto doczeka emerytury... już widzę 67 latków dojących krowy i pracujących na ciężkich maszynach... ciekawe jak to będzie z tą rozrachunkowością... pewnie w ch... biurokracji tylko... pewnie koalicja rządząca chcę dowiedzieć się czy warto wprowadzać podatek$$$ dochodowy..:) a P_s_l;) jak młoda kur.a zgodzi się na wszystkie opcje:) wszystko się kurw!!!!...


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Ciekaw jestem czy Grekom do dopłat "rolnych" (bo o tym nic nie słyszałem) się dobrali.

 

@farmerfm - "znaczy co wypełnić? Pewnie oświadczenie ile masz przeliczeniowych.Znaczy sam se policz i nam powiedz?" - a jak źle obliczyłeś to czeka cię &KK - sam się podpisałeś, niezły scenariusz co?

Hmm, podoba mi się zapis : ( w tym stanowiących własność, współwłasność, grunty dzierżawione i użytkowane) - "użytkowane" - no tutaj to "trampolina" daleko sięga, hehe, robią z nas przestępców.

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Co do pisma z KRUS to oni napisali ile masz ha fizycznych i przeliczeniowych wg nich, jeśli się zgadzasz to przepisujesz na drugi świstek i podpisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Ty umiesz czytać? Dzierżawy wchodzą do "składki zdrowotnej", nawet te ustne/jednoroczne - zgodnie z ostatnim pisemkiem z KRUS (jak jest zgodnie z przepisami/ustawkami to tego jeszcze nie sprawdzałem).

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj