Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:08

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? "Urzędasy rządzące Polska przejadają coraz więcej z PKB. Ich pazerność powoduje, że coraz mniej Polaków pracuje i płaci podatki a coraz więcej polaków jest zatrudniana przez rząd i otrzymuje z podatków pensje! Taki rozwój niekorzystnych proporcji pomiędzy liczbą podatników i liczbą osób utrzymywanych z podatków prowadzi do coraz większych problemów i do groźnego podziału społeczeństwa na kastę uprzywilejowanych pracowników budżetowych i na wyzyskiwanych pracowników sektora prywatnego. Od 3 lat średnia płaca w całej sferze budżetowej a więc między innymi w urzędach, w wojsku, sądach, prokuraturach, policji, oświacie, itp. jest wyższa niż w sferze przedsiębiorstw a to jest złodziejstwo hamujące rozwój sił wytwórczych narodu polskiego. Więcej osób zajmuje się administrowaniem drogami niż budową i remontowaniem dróg. Więcej mamy 40 letnich emerytów niż pracujących 64 letnich mężczyzn i 59 letnich kobiet. Wyjątki i przywileje mają więcej beneficjentów i rzesze uprzywilejowanych są liczniejsze od pracujących na zasadach ogólnych. Według danych GUS za 2010 rok cały 38 milionowy naród Polski jest utrzymywany z pracy zaledwie 5,5 miliona Polaków pracujących tam gdzie się wytwarza PKB. Aż 7 milionów ludzi zatrudnionych jest w urzędach i zakładach budżetowych oraz w bankowości, finansach i ubezpieczeniach które nie wypracowują żadnych nowych wartości a tylko są utrzymywane z podziału tego, co wytworzyło zaledwie 5,5 miliona polaków swoją pracą samofinansujących siebie, utrzymujących swoje przedsiębiorstwa i dostarczających wszystkie realne dochody do budżetu. "

Listę najbogatszych ministrów otwiera Jan Rostowski. Lektura jego oświadczenia majątkowego potwierdza, że szef resortu finansów wie, co robić z pieniędzmi i nie narzeka na ich brak. Rostowski jest bowiem posiadaczem aż ośmiu nieruchomości. Trzech domów o powierzchni od 120 do 255 mkw. oraz pięciu mieszkań od 80 do prawie 100 mkw. Większość z nich znajduje się na terenie Wielkiej Brytanii.
Ponadto w różnych walutach oraz w funduszach inwestycyjnych zgromadził ponad pół miliona złotych!

Więcej
http://www.se.pl/wyd...ych_138407.html
Sikorski jest tuż za nim
http://sklave.manifo...mieszne-zdjecia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 17:26
  •  

#362 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:48

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dla mnie największą porażką są ceny ropy!
Przy dzisiejszej cenie zwrot akcyzy to prawie nic!
Typowy Kowalski mieszkający w mieście może jeździć do pracy samochodem, ale jak go na ropę nie stać to zawsze może przerzucić na komunikacje miejską i dojeżdżać do pracy autobusem, bez ropy czy benzyny przeżyje. A taki rolnik? Co może zrobić bez ropy? Co zrobi gdy nadejdzie czas prac polowych? Musi kupić paliwo! Zwrot akcyzy powinien wynosić chociaż 50% ceny kupna.
Druga rzecz to dofinansowanie z unii. Nie każdy je bierze bo trzeba spełnić określone wymogi. Najbardziej wkurzają mnie mieszczuch którzy mówią "E, rolnik to ma dobrze. Zaorze, zasieje i przez resztę roku siedzi i odpoczywa. I oni narzekają?" Jak wczoraj to słyszałem to myślałem że mnie to wyprowadzi z równowagi. A przez dopłaty właśnie ceny maszyn drożeją, o tą cenę właśnie dopłat

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#363 Share bsa

bsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 19:15

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? szczewko spokojnie nie chodzi mi że lepsi w sposób jaki ty myślisz (chociaż tego też nie wiem ale wygląda że się zdenerwowałeś) chodzi mi głównie o wyższą wydajność i lepiej zmechanizowane zorganizowane rolnictwo. Zobacz kto jest właścicielem KWS w polsce takie coś jest nie do pomyślenie bo się nie da się i już.

Ukasz nie wiem z kąd masz te dane ale od 3 lat podwyżki w administracji są zamrożone i tylko chyba w sejmie trzepią takie kokosy bo szeregowy pracownik w budżetówce aż tak dużo nie zarabia.

matti cen ropy nie ustala rząd a 50% zwrot akcyzy która stanowi 25% to musi się jakoś inaczej nazywać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 20:36

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? szczewko-zgadzam się że choroby itp. przyszły z zachodu ale czemu te ich plusy nie mogą przyjść[dopłaty większe ,ich państwa dbają o swoje rolnictwo-obywateli] .Zachód ma chrapkę na nas i Nas powoli wykańczają przejmują ale to za Naszą zgodą bo w ogóle nie walczymy o swoje i oni to dobrze wykorzystują!

#365 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 15:13

- ograniczenie obrotu ziemi dla nie rolników (troche socjalistyczny postulat dla StasikaS ale tak trzeba bierzmy przykład z lepszych/większych Francja, Niemcy)

Zamiast ograniczenia w zakupie ziemi lepszy byłby limit ile można kupić ziemi na jednym przetargu ANR czyli jedna osoba może kupić 30ha max. To może ograniczyć tych co wykupują ile się da ale za to każdy będzie mógł przystąpić do przetargu.

#366 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 15:58

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? U nas średnia powierzchnia gospodarstwa w gminie wynosi około 30ha i na takie działki chcą dzieli i sprzedawać, ale jaki rolnik to kupi, w ostatnim przetargu było 10 działek po około 30 ha i to wykupiło 3 osoby. Zaden rolnik tego nie kupił nie za taka kase. Powinny być działki po max 15ha i jeden moze kupić jedna dziłke albo 2, a jak tego niesprzedarzą to wtedy można wiecej nabyć. ANR była jest i bedzie zawsze przeciwko rolniką.

#367 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 16:22

Zamiast ograniczenia w zakupie ziemi lepszy byłby limit ile można kupić ziemi na jednym przetargu ANR czyli jedna osoba może kupić 30ha max. To może ograniczyć tych co wykupują ile się da ale za to każdy będzie mógł przystąpić do przetargu.

co za problem z zoną pojechać, bratem, ojcem. Teraz też cyrki robią z przemeldowywaniem itp. U nas już w sumie nie ma problemu bo wszystko sprzedali powyżej2-3ha, i nic nie ma.

#368 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:18

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Kowalski zarabia 1600 zł i musi za to utrzumać rodzine. A poseł 11 tyś i do tego dostaje 3 tyś miesięcznie na paliwo <_< ;[ gdzie tu jest sprawiedliwość pytam się. tak dłużej nie może być.

Nawet mam pomysł na strajk: można by zablokować wszystkie autostrady na Euro. A teraz można zablokować drogi do polskich rafinerii.
Ale by się DANALD wkurzył :D

Co Wy na to???

#369 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:57

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ja jestem ZA

#370 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 20:16

Kowalski zarabia 1600 zł i musi za to utrzumać rodzine. A poseł 11 tyś i do tego dostaje 3 tyś miesięcznie na paliwo <_< ;[ gdzie tu jest sprawiedliwość pytam się. tak dłużej nie może być.

No i? Możesz próbować sił w polityce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 10:04

Typowy Kowalski mieszkający w mieście może jeździć do pracy samochodem, ale jak go na ropę nie stać to zawsze może przerzucić na komunikacje miejską i dojeżdżać do pracy autobusem, bez ropy czy benzyny przeżyje. A taki rolnik? Co może zrobić bez ropy? Co zrobi gdy nadejdzie czas prac polowych? Musi kupić paliwo! Zwrot akcyzy powinien wynosić chociaż 50% ceny kupna.

Przeciętny kowalki nie ma działalności gospodarczej tylko u kogoś pracuje... Jest sporo firm, które potrzebują paliwa tak jak ty i co mogą ewentualnie VAT sobie wliczyć w koszta...

Kowalski zarabia 1600 zł i musi za to utrzumać rodzine. A poseł 11 tyś i do tego dostaje 3 tyś miesięcznie na paliwo gdzie tu jest sprawiedliwość pytam się. tak dłużej nie może być.

Posłowie nie mają rodziny...?Polityków jest tylko 460 sztuk i 11 tys. nie jest zaraz dużą kwotą... Zobacz na tych co mają firmy i zgarniają na rok po kilka mln a pracownikom płacą 1500 zł brutto, to jest dopiero wyzysk... Jak napisał kolega @StasiekS każdy z nas może być politykiem, skończysz 21 lat możesz być posłem, 30 lat senatorem a 35 możesz kandydować na prezydenta... Problem w tym, ze teraz jest ciężko zostać politykiem bo na początek trzeba odpierdalać wolontariat i sobie zasłużyć na uznanie u ludzi ale teraz każdy materialista i za darmo nić nie zrobi...

Mój postulat dotyczący ON:

Większa ilość paliwa do zwrotu akcyzy zależna od klasy gleby (im lepsza tym większa ilość paliwa), od zwięzłości gleby (im cięższa tym większa ilość paliwa), od rozłogu pól (im dalej od siedliska tym większa ilość paliwa)... Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 25 styczeń 2012 - 10:27.

#372 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 14:21

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? to nie jest zaden wyzysk jesli prezes prywatnej firmy zarabia ile zarabia, to on mial banke na karku i stworzyl dana firme (przy Sp. z o.o nie mozna tak sobie pobierac pieniedzy, tylko prezes sam sobie musi ustalac wyplate). co innego spolki skarbu panstwa i wszelkie posady, ktore sa przyznawane poprzez znajomosci i nie wymuszaly od danego pacjenta poswiecenia wszelkich srodkow i podjecia ogromnego ryzyka do stworzenia firm - wtedy nie rozumiem dlaczego ktos zarabia 100 tys na miesiac, powinien miec 20 i wystarczy, i to jak jest dobry w tym co robi.

poslom ja bym dal 2 razy tyle, zeby tylko cos z tego bylo.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#373 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:15

Mój postulat dotyczący ON:

Większa ilość paliwa do zwrotu akcyzy zależna od klasy gleby (im lepsza tym większa ilość paliwa), od zwięzłości gleby (im cięższa tym większa ilość paliwa), od rozłogu pól (im dalej od siedliska tym większa ilość paliwa)... Pozdrawiam

Jaja sobie robisz?
I co może do każdego gospodarstwa przyjedzie komisja wyposażona w ciągnik z pługiem wyposażonym w rejestrator przeciążeń?
Rozłóg gospodarstwa? a jak to chcesz pomierzyć? My np mamy 50 działek na jednych robie coś częściej na innych rzadziej jedne są bliżej inne znacznie dalej.

Nikt tego nie policzy w jakiś tam prosty sposób bo akurat jednemu chłopu taki sposób może odpowiadać.

Edytowany przez janusz20, 25 styczeń 2012 - 20:16.

#374 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:51

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? janusz normalnie, budżet zatrudni tysiące urzędników za kwotę 800mln zł by ci wyliczyli ile ci się należy paliwa i wypłacą zwrot akcyzy w łącznej kwocie 500mln. :D
@danield28 to jeszcze trzeba by uwzględnić kto jaki ma ciągnik, bo np. dla użytkowników jd należałoby zwiększyć pule paliwa. :D

#375 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:06

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dlatego uważam że dobre rozwiązania to proste rozwiązania, nie zawsze w 100% sprawiedliwe ale dość efektywne aby na tę niesprawiedliwość przymknąć oko.

#376 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:38

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Wszystko da się zrobić (oprócz trzaśnięcia drzwiami obrotowymi)...

I co może do każdego gospodarstwa przyjedzie komisja wyposażona w ciągnik z pługiem wyposażonym w rejestrator przeciążeń?

Określenie czy dana ziemia jest ciężka, średnia czy lekka nie jest chyba problemem...

Rozłóg gospodarstwa? a jak to chcesz pomierzyć? My np mamy 50 działek na jednych robie coś częściej na innych rzadziej jedne są bliżej inne znacznie dalej.

Jakoś ARiMR pomierzy tobie wszystkie działki bez problemu... Dla przykładu, działki w promieniu 1 km to 80 l/ha, 2 km to 90 l/ha i tak dalej... Ustalenie zasad takich wyliczeń nie byłoby trudne a proporcje na pewno zastałby ustalone...

Dlatego uważam że dobre rozwiązania to proste rozwiązania, nie zawsze w 100% sprawiedliwe ale dość efektywne aby na tę niesprawiedliwość przymknąć oko.

O to coś nowego, szkoda, że nie przymykają oka na tą niesprawiedliwość związaną z dopłatami bezpośrednimi... ;) Pozdrawiam

#377 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:48

Wszystko da się zrobić (oprócz trzaśnięcia drzwiami obrotowymi)...

da się też cytując nie wycinać ksywki osoby cytowanej?
Po quote zostawiaj np name='danield28' i zostawiaj też timestamp='1327505932'

Ułatwi to nam wszystkim życie ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#378 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:49

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? wiadomo ze zwrot akcyzy jest nie wspołmierny do realnego zuzycia ON w gospodarstwach zwłaszcza kiedy jest hodowla bydła i sporzadzane sa przez cały rok pasze objetosciowe. Jesli ktos ma tylko produkcje roslinna i korzytsa z usług np w zniwa te 80l/ ha moze mu wystrczy. wystarczyło by gdyby rolnicy byli zwolnieni z podadtków drogowych jakie tez sieskładaja na cene paliwa

#379 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:31

Wszystko da się zrobić (oprócz trzaśnięcia drzwiami obrotowymi)...
Określenie czy dana ziemia jest ciężka, średnia czy lekka nie jest chyba problemem...

Jakoś ARiMR pomierzy tobie wszystkie działki bez problemu... Dla przykładu, działki w promieniu 1 km to 80 l/ha, 2 km to 90 l/ha i tak dalej... Ustalenie zasad takich wyliczeń nie byłoby trudne a proporcje na pewno zastałby ustalone...

O to coś nowego, szkoda, że nie przymykają oka na tą niesprawiedliwość związaną z dopłatami bezpośrednimi... ;) Pozdrawiam

Po pierwsze to że ty na oko powiesz że gleba w danym miejscy jest ciężka czy lekka to nikogo nie będzie obchodzić Każdy kto robi w polu wie że są takie pola nawet dość dużo że rodzaj gleby zmienia się ci co kilkadziesiąt metrów i to diametralnie. I weź wylicz ile ci na dany hektar w polu 10 hektarowym przypada paliwa w tym samym kawałku będziesz mieć np. ha z dotacją do 120 litrów jak i do 70 litrów

Ja np. do wielu kawałków mam około 15 kilometrów. czyli dostawał bym po 220 litrów do ha. mi pasuje ale zaraz to rodzi przekręty można zmienić adres gospodarstwa np 50 kilometrów dalej do szwagra a paliwo sprzedawać na boki.

Z dopłatami bywa różnie wielokrotnie chcieli nam obciąć dotacje do jednej łąki według mnie ma 4 ha według agencji 1 po kontroli na miejscy zastrzeżeń nie mieli. cień z drzew utrudniał zrobienie wiarygodnej i czytelnej foto mapy ot powód różnicy.

oczywiście jestem za tym aby zwiększyć limit paliwa ale argumenty jakie podałeś nie są zbyt racjonalne.

Edytowany przez janusz20, 25 styczeń 2012 - 20:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:22

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? danield28 -jak mam wyliczyć zużycie paliwa na którym polu zaczyna się 6klasa kończącym się na 3a klasie?Twoje wyliczenia są nie realne [następna biurokracja wyliczenia zużycia paliwa].Sensowny postulat zwiększyć limit i zwiększyć dopłatę-utworzyć paliwo rolnicze. Następne walka z tom chorą reformą KRUS i najważniejsze zmiana definicji rolnika