Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#341 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 17 styczeń 2012 - 07:40

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? scott - dobrze piszesz - ale to jest taka pułapka kapitalizmu - ostatecznego klienta guzik obchodzi czy sałata albo kurczak jest polski duński czy hiszpański - a taka tam mała informacyjka na opakowani że cos jest "Kraj pochodzenia POLSKA" zadko kto sprawdza - inaczej moze wyjściem było by pisanei albo znakowanie tego pochodzenia w jakis bardziej widoczny sposób - i nie tylko ważywek itd ale też mięsa - dlaczego na wyrobach mięsnych nie ma informacji "kraj pochodzenia surowca DANIA" bo połowa ludzi by tego nie kupiła - do tego powinna być akcja promocyjna na szerszą skale w tym kierunku niż obecnie to jest stosowane bo usmiechniety pan minister stwierdzajacy że "polska smakuje" to stanowczo za mało - to powinno być nadawane aż do obrzydzenia - dlaczego w programach kulinarnych nie ma takiej praktyki jak zachodzie że prowadzacy dokładnie się określa że mleko i śmietana które użył muszą być koniecznie z podlasia oscypek koniecznie z podhala ziemniaki koniecznie spod koszalina a świnia na schabowego urosła w wielkopolsce - miastowemu w większości przypadków to zwisa czy pochłaniany pokarm jest krajowy czy zagraniczny u niego liczy się cena
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 01:47
  •  

#342 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 09:16

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? chcecie aby klient kupował tylko polskie produkty a sami kupujecie zachodnie, dlaczego nie kupisz Polskiego Ursusa tylko JD albo zamiast polskiego siewnika kupujesz kuhna?

#343 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:24

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Klientów to obchodzi skąd co jest tylko producenci nie oznaczają pochodzenia swojego produktu albo robią to tak, że trzeba trochę poświęcić czasu aby poszukać. Po drugie producent ma gdzieś z czego wyprodukuje masło albo szynkę. On i tak nałoży marżę i po problemie. Dlatego rolnicy powinni coś z tym kombinować bo leży w ich interesie a nie przetwórców. Tylko to wymaga dużych pieniędzy i dobrego lobby przy rządzie. A doskonale wiemy, że rolnik na coś co nie przypomina JD lub jakiejś działki nie da ani grosza i nie będzie brał udziału w tworzeniu jakiejś grupy. Wytłumaczeniem będzie to, że to państwo powinno za nich o to zadbać. Oczywiście nie należy zapominać o pogardzie i niechęci do miastowych.

#344 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:13

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Tak StasiekS-państwo wcale nie dba o nas o społeczeństwo.Tu nie chodzi tylko o to że rolnik dostanie o złotówkę więcej, przy naszej polityce nasze rolnictwo nie wytrzyma konkurencji z takimi państwami jak chociaż Niemcy!Trzeba zakłębić się w ten temat to jest jedna wielka polityka.
Ja się dziwie że co niektórzy próbują walczyć o nasze to od samego dołu żadnego poparcia nie mają i to jest przerażające!

Edytowany przez Glon, 17 styczeń 2012 - 21:15.

#345 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 23:09

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ale państwo to jest właśnie społeczeństwo a nie Tusk czy Kaczyński. Jak w tym kraju ma być dobrze skoro obywatele sami mają go gdzieś i nawet nie próbują sami czegoś naprawić? Nawet na wybory połowie się nie chce iść. Tylko czekają aż ktoś za nich to zrobi. Jeśli rząd nie interesuje się sprawą rolników to powinni wziąć sprawy w swoje ręce i działać a nie czekać i narzekać, że nic się nie dzieje a powinni to i tamto. Ale widocznie rolnikom dobrze jest być parobkami i bez pozwolenia czy pomysłu kogoś z góry niczego nie zrobią(nie chodzi mi tu o strajk taki jak był w Paryżu). Albo są za głupi jeszcze na to.

A z Niemcami jesteśmy w stanie konkurować tylko każdy się czepił tych wyższych dopłat i koniec. Zero kreatywności czy pomysłów co zrobić aby niemiecki produkty w Polsce nie miały racji bytu.

#346 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 23:15

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Frekwencja to jedno a drugie to ile osób głosuje nie ze względu na swoje przekonania tylko żeby inna partia przegrała. Bądź głosuję na PiS tylko dlatego bo ktoś inny głosuje na PO.

Co do produktów z za Odry. Jeśli weźmiemy maszyny rolnicze to wartość tych maszyn w roku 2011 to 400 mln ojro i nastąpił wzrost importu do Polski o 30 % w porównaniu do roku poprzedniego.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#347 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:00

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Panowie związki pracownicze szykują protesty przed i w czasie Euro napisali już pisma do władz polskich i Platiniego. Może czas pomyśleć i o takim rozwiązaniu i podłączyć się. Ale czy nasze związki o tym pomyślą. Takie posunięcia byłyby już zauważalne oczywiście poparte mądrymi postulatami.

#348 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 22:36

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Należysz do jakiegoś związku? Jeśli tak to działaj

#349 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 01:16

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? StasiekS-Polska musi ściągać np.wieprzowinę bo my nie jesteśmy w35%niewystarczalni i nadal likwidujemy świnie a to po części wina państwa.Dopłaty-Niemcy,Francja mają większe a koszty te same co my.Afera dioksynowa-Niemieccy hodowcy wcale tego nie odczuli i jeszcze oni mają dofinansowane do paszy.Sprzęt kupujemy większości zachodni bo nasz większości nie dorównuje z jakością ale na szczęście jest kilka marek wzorowych.
Tak to prawda że większości rolnicy widzą tylko do swojej bramy i nic dalej i nie chcą zrozumieć że to jest jedna wielka polityka w której trzeba się pokazać że zależy nam na godne przeżycie.Ja się dziwie trochę.Może jestem zacofany-staroświecki [dziwne poglądy]ale mnie śmieszy jak większość podnieca się jaki ma kolor traktorka,marki a nie widzą że zadłużyli się [co niektórzy po uszy]a nie widzą jak po kolei z każdej strony nas uszczuplają [Państwo,firmy,itp] z naszych dochodów.Te forum powinno się grzać od wpisów.Pisałem o reformie Krus że trzeba coś zrobić z pseudo rolnikami co płacą krus a pracują w innych zawodach to zmiana tematu jak kombinować o parę złotych mniej zapłacić-chore!

#350 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 11:35

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dlaczego rolnicy nie protestują? Bo pewnie też kombinują :) . Więc może zacznij Ty też. Wiem, mi też się to nie podoba, ale co zrobić, taką mamy rzeczywistość. Albo się jest zwierzyną, albo myśliwym. Od samej pracy to dzisiaj tylko garba można dostać. System wartości już dawno się zawalił w naszym społeczeństwie. Wzorem zachodu zresztą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 11:47

Dopłaty-Niemcy,Francja mają większe a koszty te same co my.

Wszyscy patrzą w stronę zachodu a co z Estonią czy Łotwą oni też mają zapewne takie same koszty i co mają mniejsze dopłaty więc nie jesteśmy w najgorszej sytuacji... Pozdrawiam

#352 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 12:30

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Wtrącę się w temat i chociaż od wielu z Was mam co najmniej 2 x więcej lat to widzę , że wpojono porównywalnie do nowoczesnej technologii jak np. turbo-disell ,młodym rolnikom -ideologię myślenia że zwiększanie wydajności produkcyjnej przy ( trzeba przyznać stworzeniu nierównych szans startowych ,nawet w tej samej kategorii wiekowej)wykorzystaniu nowoczesnych technologii jest tak oczywiste ,jak 2+2 .Pewnie to ,że jestem starej daty ,ale na tyle nowoczesny (porównywalnie do ciągników z lat 80-90 4x4 z mech.obsługą ),że na 10 ha gospodarstwie i 30 szt. bydła (20 krów mlecz.)nie zatracę do końca własnej godności.I tak jak ze wspomnianą motoryzacją jedna dygresja :starsze modele są trudniejsze do zajechania i dało się je wyremontować ,natomiast nowym po zużyciu pozostaje tylko szrot.A wracając do tematu ,jeśli poprzez brak ustalenia wspólnych priorytetów w niejako : jednej wspólnej największej rolniczej rodzinie ,jesteśmy z rozmysłem skazani na samounicestwienie ,więc wniosek dlaczego nie ...,jest oczywisty.

#353 Share bsa

bsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 00:59

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Za jednym zamachem przebrnołem przez 18 stron tego tematu. Reasumując pojawiały się tu różne tezy ale cała zagadka zauważyłem że rozbija się o bardzo różne wymagania różnych grup rolników dlatego nikt nie protestuje. Hodowcy trzody nie protestują bo jest ich za mało, Rolnicy średni nie protestuja bo nie jest im żle, a zupełnie mali nie są rolnikami i jeszcze reszta będzie płaciła za nich KRUS.
Wielu płacze że jest im źle nie dobrze i rząd ich dyma a sami się nie chcą ogarnąć albo nie mogą dla tych trzeba powiedzieć (jak to zaznaczył ktoś wcześniej) Komuna się skończyła chcieliście wolny rynek to go macie. Co do wyrównania dopłat nie mamy jeszcze odpowiedniej skali produkcji żeby dostawać wyższe dopłaty ( głownie przez małe gospodarstwa żyjące z socjala w postaci dopłat). A co do ewentualnych postulatów:
- ograniczenie obrotu ziemi dla nie rolników (troche socjalistyczny postulat dla StasikaS ale tak trzeba bierzmy przykład z lepszych/większych Francja, Niemcy)
- wprowadzenie równego krusu dla tych poniżej 6 ha (chociaż tutaj ciężko porównywać 6ha ziemi ornej pod zboża V klasy z ważywami na tej powieszchni) dla ograniczenia socjalnych dopłat)
- spowodować żeby dopłaty wpływały do rolników a nie do innych (z tym że to jest ciężkie do uzyskania bez wprowadzenia dodatkowej biurokracji i dodatkowych ludzi do kontroli)
Powtórzyłem postulaty poprzednie ale te chyba są najważniejsze dobrze że inni też tak myślą może jak będzie kiedyś trzeba to po protestujemy razem ;)

#354 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 01:30

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Nie tak szybko.Nie mamy żadnego związku który by pociągną nas a my jego.Teraz co mamy związki to są skłócone między sobą a kółka rolnicze bronią interesu Sawickiego-rządu.Mam nadzieje że My rolnicy zrozumiemy to i może w końcu od dołu się dogadamy i wyjdziemy.Tu gładzie brak prawdziwego Związku Rolników.O nasze interesy prawie nie ma nikogo żeby mógł walczyć.Prawdziwy związek w który wchodziły wszystkie działy produkcji rolniczej,uiszczać składki i wtedy by taki związek by miał swoich adwokatów,ludzi którzy na bieżąco przykładał się co ustala rząd i w razie potrzeby organizacja żeby zastrajkować tak jak np.Francji. Tylko niestety jak się przyglądam sąsiadom,znajomym to cienko to widzę.

#355 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 styczeń 2012 - 10:17

Za jednym zamachem przebrnołem przez 18 stron tego tematu. Reasumując pojawiały się tu różne tezy ale cała zagadka zauważyłem że rozbija się o bardzo różne wymagania różnych grup rolników dlatego nikt nie protestuje. Hodowcy trzody nie protestują bo jest ich za mało, Rolnicy średni nie protestuja bo nie jest im żle, a zupełnie mali nie są rolnikami i jeszcze reszta będzie płaciła za nich KRUS.
Wielu płacze że jest im źle nie dobrze i rząd ich dyma a sami się nie chcą ogarnąć albo nie mogą dla tych trzeba powiedzieć (jak to zaznaczył ktoś wcześniej) Komuna się skończyła chcieliście wolny rynek to go macie. Co do wyrównania dopłat nie mamy jeszcze odpowiedniej skali produkcji żeby dostawać wyższe dopłaty ( głownie przez małe gospodarstwa żyjące z socjala w postaci dopłat). A co do ewentualnych postulatów:
- ograniczenie obrotu ziemi dla nie rolników (troche socjalistyczny postulat dla StasikaS ale tak trzeba bierzmy przykład z lepszych/większych Francja, Niemcy)
- wprowadzenie równego krusu dla tych poniżej 6 ha (chociaż tutaj ciężko porównywać 6ha ziemi ornej pod zboża V klasy z ważywami na tej powieszchni) dla ograniczenia socjalnych dopłat)
- spowodować żeby dopłaty wpływały do rolników a nie do innych (z tym że to jest ciężkie do uzyskania bez wprowadzenia dodatkowej biurokracji i dodatkowych ludzi do kontroli)
Powtórzyłem postulaty poprzednie ale te chyba są najważniejsze dobrze że inni też tak myślą może jak będzie kiedyś trzeba to po protestujemy razem ;)

A ja chciałem paliwa rolniczego pomniejszonego o tez zwrot akcyzy.
Mój największy i najważniejszy postulat pominąłeś więc dlaczego mam ruszyć mój tyłek aby poprzeć innych? Nawet jakby teraz ktoś go popierał to czy przy rozmowach z rządem nie zostanie on pominięty?

Ograniczenie obrotu ziemią?
Załóżmy że chcę zacząć gospodarzyć, szkołę mam ale przy pomysłach ograniczenia zakupu ziemi nie miałbym szans na to.

KRUS - podatek dochodowy załatwi wszystko choć będzie bolesny, osobiście zmieniłbym definicję rolnika z 1ha na 3ha i mamy połowę cwaniaków odsianą na 5-10lat, po 10 latach zwiększył do 5ha powierzchnię i już.

Z tymi dopłatami to masz sporo racji.

Jeżeli chcecie ograniczyć cwaniakostwo które niszczy polskie/nasze rolnictwo to przyjrzyjcie się rolnikom którzy jako rodzina mają 10 ha, rozpisane jest to na 5 osób, rodzice biorą dopłaty, zapomoga jest, są VATowcami a wniosek o dopłaty składają tylko rodzice choć ziemia jest na dziecko które ma 18 lat ale studiuje.
Gdyby instytucje sprawdzały czy dane odnośnie wielkości naszego gospodarstwa podane w KRUS, ARiMR, U.Gminy są zgodne/spójne oraz miały do tego wgląd inne instytucje w których o coś się ubiegamy (GOPS, Urząd Skarbowy) byłoby ciekawie.

IMHO łatwiej byłoby pozbyć się ludzi którzy uciekli do KRUS przed ZUSem.
Skończyło by się psioczenie że za rolnika trzeba płacić.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#356 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 12:30

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? danield28 -trzeba patrzeć na przód na lepszych a nie się cofać w rozwoju

#357 Share bsa

bsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 16:21

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? A przepraszam Nikita oczywiście jestem za wprowadzeniem paliwa rolniczego po prostu podczas pisania mi umkneło. A skoro byś miał szkołe rolniczą to ziemie rolną jak najbarsziej w takim wypadku masz prawo kupić.

Edytowany przez bsa, 21 styczeń 2012 - 16:22.

#358 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 styczeń 2012 - 16:49

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? BSA = Bisnes Software Aliance?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#359 Share bsa

bsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:10

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? he he w sumie urodziłem się wcześniej niż oni powstali. A skrót to tylko rozwinięcie inicjałów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:28

danield28 -trzeba patrzeć na przód na lepszych a nie się cofać w rozwoju

Lepszych?? Francja i Niemcy sa lepsi od nas? Wszystkie swinstwa typu choroby,infekcje przychodzą wlasnie z zachodu wiec nie uwazam ze jestesmy od nich gorsi. . Państwa Wschodu maja swoja dume i tradycje o ktorej nam powoli zaczyna brakowac. Włazimy w du.e calej Unii a ona wlasnie tam nas ma.