Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#241 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 17:27

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @Stasiek-"Nie chciałbym sugerować że ziemia uprawna jest aż tak strategicznym dobrem jak w/w (chociaz jest i to nawet bardziej) ale myślę że dla dobra nas wszystkich (a szczególnie naszych podrobów) lepiej będzie gdy ziemią uprawną zajmą się fachowcy a nie Kowalski z bloku naprzeciwko...
Sugerujesz, że ziemia to strategiczne dobro i nie należy byle komu oddawać ale jednocześnie chcesz ją zarezerwować dla wąskiego grona osób. Podobnie jest z ropą. Także wąskie grono ją ma i jaką mamy sytuację...

Cytat

promu kosmicznego aby pozwolić sobie na pierwszy prywatny wypad w kosmos :D
To jest możliwe. 200 tys. $ i możesz polecieć prywatnym statkiem w kosmos."-zauważyłem że lubisz "punktować" interlokutorów-no to i ja zapunktuję :D -jeżeli wąskim gronem osób nazywasz populację rolników w Polsce i porównujesz ją (ilościowo) do różnych tam Rotschildów,Vanderbildtów tudzież innych "starszych braci w rozumie" którzy to dzierżą w swoich łapkach ropkę to oznacza że wiedza Twoja na temat ilości owych w/w znacznie przewyższa moją-chylę czoła i zaczynam się bać ...

Co do promu to ja pisałem o jego kupnie a nie jakimś tam parominutowym wypadzie dla biedaków :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 06:48
  •  

#242 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 23:13

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Postulaty:
-zmiana definicji rolnika[nie tak jak teraz że kupi hektar ziemi i jest już rolnikiem na krusie
-zmiana [reforma] krusu np.czym większe są płacone składki za ilość hektarów a emerytura wypłacana na tym samym poziomie jak mniejsi.itp
-sprzeciw podniesieniu wieku emerytalnego
-żeby było można prosto z fabryk kupować nawóz
-przedłużyć okres żeby obco krajowcy nie mogli kupić i zaostrzyć przepisy aby też nie mogli tak łatwo kupić kupować.Ogólnie tak są przepisy nasze utworzone że kupują naszą polską ziemie
-ułatwić przepisy w budownictwie
-wymogi dobrostanu zwierząt.nie wiem ale nasi inspektorzy za bardzo je interpretują na niekorzyść hodowcy,rolnika
-żeby byli odpowiedzialni za swoje błędy nasi polscy urzędnicy
-coś zrobić z tymi książkami ewidencji trzody chlewnej.to jest jedna wielka fikcja i ich bałagan w ARiMR
-żeby ARiMR podawała mniej więcej w jakim czasie będą wypłacane dopłaty.To są pewne pieniądze które prawie przez pół roku mogą być wypłacone nie wiadomo w jakim terminie.Jak ma się rolnik ustawić finansowo?Przez to nie wiadomo np. nawozy kupić i czy może dopłatę przyślą czy zborze sprzedać
-stworzyć paliwo rolnicze
-tak jak StasiekS napisał że rolnicy Stoisław-młyny rolnicy nie kupują bo nie zebrali pieniędzy!!Ciekawe skąd mają wziąć pieniądze!!!!!Właśnie jak np. we Francji państwo kredytuje w małym oprocentowaniem i rolnicy pomału wykupują i w taki sposób inne przetwórstwa rolnicze
-udławienie przepisów,dofinansowanie dla małych biogazowni dla rolników jak jest w Niemczech

#243 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 11 styczeń 2012 - 00:11

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? czemu rolniczy maja protestowac , na chwile obecna jest tak:
- swinie dobrze placa
- zboze dobrze placi
- mleko
- wołowina
- gesina
- rzepak
- kukurydza

stworzyly sie teraz dobre warunki jak nigdy , wszystko jest w cenie , oczywiscie paliwo i srodki produkcji tez zdrozały ale dawno nie było takiej sytuacji jak obecna , jest dosc korzystnie , tegoroczna plajta sa co najwyzej warzywa ;/.

#244 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 00:25

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Świnie już tanieją a jeszcze trzeba pokryć straty z dwóch ostatnich lat.Zborze nie drogie lecz na te koszty jest w miarę i co jeszcze że cena zbóż i rzepaku jest niby wysoka bo w tym roku uprawy nie obrodziły no kukurydza to w tym roku udała się.Gęsinie i bydle się nie znam.

#245 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 00:49

@Stasiek-"Nie chciałbym sugerować że ziemia uprawna jest aż tak strategicznym dobrem jak w/w (chociaz jest i to nawet bardziej) ale myślę że dla dobra nas wszystkich (a szczególnie naszych podrobów) lepiej będzie gdy ziemią uprawną zajmą się fachowcy a nie Kowalski z bloku naprzeciwko...
Sugerujesz, że ziemia to strategiczne dobro i nie należy byle komu oddawać ale jednocześnie chcesz ją zarezerwować dla wąskiego grona osób. Podobnie jest z ropą. Także wąskie grono ją ma i jaką mamy sytuację...

Dobra, masz mnie. Ale zdanie wyszło Ci coś w stylu-"Nie lubię ciastek ale jak żona nie widzi to podjadam"

-jeżeli wąskim gronem osób nazywasz populację rolników w Polsce i porównujesz ją (ilościowo) do różnych tam Rotschildów,Vanderbildtów tudzież innych "starszych braci w rozumie" którzy to dzierżą w swoich łapkach ropkę to oznacza że wiedza Twoja na temat ilości owych w/w znacznie przewyższa moją-chylę czoła i zaczynam się bać ...

Oj dobra, nieodpowiedni przykład. Chodziło mi o to, że nie chcecie aby ktoś "obcy" miał ziemię ale jednocześnie chcecie ją tylko dla wąskiej grupy osób czyli koncesjonować jej zakup. A kowalski z bloku i kowalski rolnik dużo się nie różnią. Wystarczy odpowiednia suma pieniędzy i ziemię sprzedadzą pierwszemu lepszemu(no może nie sąsiadowi).

Co do promu to ja pisałem o jego kupnie a nie jakimś tam parominutowym wypadzie dla biedaków :) .

No kupić jeszcze nie można bo i na nie popytu nie ma, ale ma powstać firma która będzie dla NASA organizowała loty. A jeśli masz parę mld $ to zbudować sobie możesz i polatać.

-żeby było można prosto z fabryk kupować nawóz

Przecież można.

-tak jak StasiekS napisał że rolnicy Stoisław-młyny rolnicy nie kupują bo nie zebrali pieniędzy!!Ciekawe skąd mają wziąć pieniądze!!!!!Właśnie jak np. we Francji państwo kredytuje w małym oprocentowaniem i rolnicy pomału wykupują i w taki sposób inne przetwórstwa rolnicze

Już bez przesady. Rolnicy mieli pierwszeństwo w zakupie, dostali ileś tam czasu aby zebrać pieniądze(chyba każdy musiał wpłacić 70 tys. złotych) i jeszcze jakieś kredyty preferencyjne. To jeszcze mało? Może Skarb państwa powinien im obniżyć cenę o połowę i dać bezzwrotną pożyczkę na resztę?

czemu rolniczy maja protestowac , na chwile obecna jest tak:

W miarę jedzenia rośnie apetyt(i to dotyczy wszystkich a nie tylko rolników). Są dopłaty do ziemi, PROW, niski KRUS i składka zdrowotna, kredyty preferencyjne wysokie ceny płodów rolnych i jeśli dalej się wiąże ledwo koniec z końcem to nie wiem czy ten ktoś nawet nadaje się do Biedronki na kasę.

#246 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 01:03

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? StasiekS -nie wiedziałem że każdy rolnik od tak ma 70tys.zł.Wy np.Francji państwo wykupuje udziały firm rzeźni itp. i wtedy rolnicy wykupują od państwa a u nas?W Polsce wykupują obcokrajowcy!!!!!StasiekS nie widzisz że Stoisław chcą [jak dobrze pamiętam] kupić spułki niemieckie nie pamiętam firm!!!!!!!!! i tak wrzystko sprzedawane jest!!!!!!!
Dopłaty do ziemi!!HAHA!!!!-Są one po do żeby żywność była tania,utrzymywały się urzędnicy,sprzęt poszedł cenowo do góry-finansowane fabryki itp.Rolnicy tylko przepuszczają te pieniądze z dopłat i programów prze swoje konta.Wielkie pieniądze a nic z tego.Trzeba tylko pomyśleć popatrzeć i zrozumieć jak to funkcjonuje.

Edytowany przez Glon, 11 styczeń 2012 - 01:10.

#247 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 01:08

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Tak chcą, ale pierwszeństwo mają jeszcze rolnicy. Dostali drugą szansę(chyba) i jeśli teraz im się nie uda to zaczynam już się bać o przyszłość tego kraju. A czy 70 tys to dużo? Na pewno dobrze zarządzany młyn da im większy zwrot tych pieniędzy niż ziemia. Po drugie panuje także opinia że przetwórcy zarabiają krocie na rolnikach więc nawet na komercyjnym kredycie by się opłacało.

#248 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 01:14

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Z boku ładnie wygląda tylko 70tys.zł.To jest rola państwa żeby dbać o interes swój i obywateli!!!

#249 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 01:19

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? A dlaczego to rolnik nie może zadbać o swój interes? W końcu to on będzie głównie pobierał z tego profity a nie państwo.

#250 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 01:22

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? 70 tys to nie jest duzo, jak na mozliwosc podniesienia oplacalnosci produkcji, zapewnienie zbytu itd.

tylko, ze u nas oprocz cukrowni nie ma sensownie poukladanej prywatyzacji. tylko obcy ogromny kapital jest w stanie wykupic zaklady, a rolnicy pojedynczo nie dysponuja takimi kwotami. spolki tez nie ma mozliwosci zalozyc. jedyna szansa sa organizacje odgorne, ale u nas to kuleje i nikt inny jak panstwo polskie na tym traci.

kolejna rzad zajmuje sie pierdolami, zamiast interesami...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 01:26

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Bo nie ma dobrego lobby rolniczego. Rolnicy chcą aby było ale już nie interesują się tym jak do tego dojść. Najlepszy przykład to Izby czy Kółka rolnicze. Wszyscy narzekają na nie a podczas wyborów frekwencja wyniosła kilka %.

#252 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 01:28

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? no coz musimy sie wciaz nauczyc tej demokracji, najgorsze, ze ona zaczyna upadac :lol: :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#253 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 01:33

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Nie mów tak... Chciałem posłem zostać...

#254 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 12:20

Wg mnie to Tusk ma nas rolnikow daleko gdzies. Uwaza ze on jest pan a reszta to sie nie liczy. Wazne zeby on mial dobrze. A rolnik to i tak jest gruboskorny i wytrzyma wszystko ale czy do konca?? jednak rolnik ma swoją cierpliwosc wszak od myszy do cesarza wszyscy zyją z gospodarza. Prawda?

Bez polityki, +10%

a który to moderator jest taki nadgorliwy? dział hyde park , podtemat polityka więc za co te %. cenzura powraca?

#255 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 styczeń 2012 - 14:26

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ja to zrobiłem Któryś z użytkowników podsunął żeby podawać tu pomysły zmian w polskim rolnictwie i żeby ten temat był sensowny to karać za gadanie na polityków. Wszędzie gdzie temat polityki tam kłótnie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#256 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 15:07

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? no to się popisałeś. niestety temat jak najbardziej związany z polityką i różnicy zdań nie da się uniknąć, moim zdaniem cenzurowanie takich wypowiedzi jak ta, nie powinno mieć miejsca.wyskoczyłeś przed szereg kolego

#257 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 styczeń 2012 - 15:14

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Wolisz same kłótnie czyli gadki w stylu PO ma gdzieś polskie rolnictwo a PiS robił cuda? Teraz przynajmniej temat jest z sensem. Wiadomo kto czego chce bo płakania ze jest źle na forum jest nadto.Przeczytaj pare postow wstecz i zobaczysz.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#258 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 11 styczeń 2012 - 15:15

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Raczej nie wyskoczył przede szereg bo ten pomysł wyszedł od kogo innego. a spór na nazwiska nic nikomu nie da, ten zły tamten jeszcze gorszy. i co z tego. a problemy jak były tak są nie ważne kto rządzi.

#259 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 11 styczeń 2012 - 16:50

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? ludzie co Wy gadacie za głupoty , znam wiele osob ktorzy zaczynali od zera swoja przygode w rolnictwie a teraz maja naprawde pokazowe gospodarstwa. obecne rolnictwo wymaga duzej wiedzy i ciagłego główkowania. wystarczy popatrzec w mojej okolicy, teoretycznie lepsi rolnicy sprzed kilku lat , ktorzy mieli wieksze mozliwosci obecnie zostali w tyle , Ci gorsi ich przescigneli ale to dzieki swoim staraniom, pracy i wiedzy. dzisiejszy rolnik to nie tylko chłop ktory uprawa pole i hoduje zwierzeta. i pamietam jak dawniej były u nas protesty to oczywiscie mieli najwiecej do powiedzenia ,,madrale'' ktorzy maja pretensje do rzadu i do wszystkich wokoł ze maja jak maja i ze ich brak wiedzy doprowadził ze ,, tradycyjnie rolnictwo '' juz pod upadlo... U nas najlepsi gospodarze jak widza ze jest szansa zarobienia na okreslonej produkcji to ją twardo prowadza. a jezeli przychodzi moment jakiegos kryzysu to ograniczaja produkcje, koszty ale nigdy nie odpuszczaja tylko pracuja :)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 17:11

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? tomaszpa1-to znaczy że na całą Polskę tylko w Twojej okolicy i zapewne Ty potraficie gospodarzyć?!Każde gospodarstwo trzeba brać osobno indywidualnie [sprawy ekonomiczne,rodzinne,itp].Zacząć od zera było można zaraz po komunie.Teraz od zera?-są przypadki co prubóją i życzę powodzenia