Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

1038 odpowiedzi na ten temat

#221 Share pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:29

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? oglądał ktoś dziś agrobiznes??? dziś było wzmianka o protestach rolników... było też o drastycznym spadku ceny żywca wieprzowego... cóż pasza drożeje, paliwo też a tuczniki w dół... :( a co roku to coraz mniej za dopłaty mogę kupić nawozu... <_< co do melioracji to już dawno nie płace żadnych spółek wodnych...
- na łące jest tak przeprowadzona melioracja że nie była nigdy koszona ciągnikiem...
- stan rowów woła o pomstę do nieba
- tam nawet pieszo nie da się wejść
- kopali kanalizację i przerwano dreny po większym deszczu mam rzekę przy obejściu
- ostatnio straszono mnie sądem :D
- mam dokumentacje że od 50 lat ta łaka nie nadaję się do użytku :)
- zazwyczaj była koszona jeden raz do roku kosą spalinową:)
to tak nawiasem...
miesiąc temu byłem na pokazach ( marki nie podam:)) w Drążgowie Lubelskie...
na pytanie o cenę maszyny jeden z przedstawicieli podał cenę z kosmosu a na pytanie ... Dlaczego tak drogo????:)
odparł... Bo na rolnictwie jest interes....:) chciałbym zdementować pogłoski i dodać... Na Rolniku jest interes :blink: ludzie biorą maszyny ze sporymi zapasami mocy itp... nabijając dilerom spore zyski...
gmhnbmbnm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Dzisiaj, 05:43
  •  

#222 Share ice2006

ice2006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,ekologia,sport,technika rolnicza i nie tylko

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:51

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? co wy od leppera chcieliście jakoś tylko on bronił polskiego rolnika z tego co teraz widze

miało być bez polityki, +10%

#223 Share bolko

bolko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa roślin,

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:34

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Wg mnie to Tusk ma nas rolnikow daleko gdzies. Uwaza ze on jest pan a reszta to sie nie liczy. Wazne zeby on mial dobrze. A rolnik to i tak jest gruboskorny i wytrzyma wszystko ale czy do konca?? jednak rolnik ma swoją cierpliwosc wszak od myszy do cesarza wszyscy zyją z gospodarza. Prawda?

Bez polityki, +10%

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:55

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? ktoś ma dalsze propozycje postulatów o które warto walczyć?
Które warto poruszać podczas akcji protestacyjnych? Tylko mówimy o takich które będą mówiły za rolników łącznie a nie za krowiarzy czy drobiarzy czy rolnika-ekologa co uprawia ptaszki.

Konkrety, postulaty z propozycjami jak to zostało zrobione np w krajach starej pietnastki.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#225 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 23:01

nie trafione porównanie bo mieszkanie to zazwyczaj nie warsztat pracy, a jak inaczej nazwać gospodarstwo

Mieszkanie także jest często warsztatem pracy. I jak sobie wyobrażasz pracę w mieście bez miejsca zamieszkania? Czyli gospodarstwo rolne powinno być bardziej uprzywilejowane prawnie niż mieszkanie jakiegoś mieszczucha?

np we Francji jak Twój sąsiad sprzedaje ziemię, a Ty akurat nie masz kasy na nią,

Jeśli nie mam kasy to albo była ona dla mnie za droga albo nie powinien na siłę się na coś porywać. Jestem zwolennikiem gospodarki wolnorynkowej i to nawet na wsi dlatego nigdy nie będę chciał aby coś mnie na siłę uszczęśliwiało tak jak to próbuje zrobić wielu stąd. Chcą na siłę podporządkować innych bo oni chcą być rolnikami i już. Mimo, że się do tego nie nadają ale chcą aby państwo czyli reszta obywateli z własnych podatków fundowała im zabawę w rolnika. I nie pisz, że bez rolnika by z głodu poumierali bo na jego miejsce są chętni którzy bez niczyjej pomocy sobie doskonale poradzą.

a co roku to coraz mniej za dopłaty mogę kupić nawozu... <_<

Jak tam kupuje tyle samo ile co roku no chyba że się areał zwiększył. Może dlatego, że dopłaty przeznaczam na dzivki i wódę. Dobrze, że tego cena się w miarę nie zmienia.

Bo na rolnictwie jest interes....:) chciałbym zdementować pogłoski i dodać... Na Rolniku jest interes :blink: ludzie biorą maszyny ze sporymi zapasami mocy itp... nabijając dilerom spore zyski...

Pretensje do tylko do siebie.

A ja miałbym postulat oznakowania pochodzenia żywności ale nie tak jak teraz tylko tak, że klient nie musząc za dużo szukać wie skąd jest mleko albo mięso. Do tego należy uregulować to tak aby szynka była polskiego pochodzenia jeśli 70% składników jest z Polski a nie parę % to Polskie a reszta niemieckie a sprzedawane jest jako nasze.

#226 Share pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 09:20

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? StasiekS ja nic nie wiem o dzivkach i wódce... nie kupuję nie korzystam z usług.. ale skoro Ty jesteś znawcą to ok :blink:
\dodałbym wyrównanie cen produktów rolnych i zwierząt w całej Polsce...

Edytowany przez pawel89, 10 styczeń 2012 - 09:21.

gmhnbmbnm

#227 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 12:40

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @pawel89 przestań innym zazdrościć będzie ci się żyło zdecydowanie lżej... Pozdrawiam

#228 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 10 styczeń 2012 - 12:41

Mieszkanie także jest często warsztatem pracy. I jak sobie wyobrażasz pracę w mieście bez miejsca zamieszkania? Czyli gospodarstwo rolne powinno być bardziej uprzywilejowane prawnie niż mieszkanie jakiegoś mieszczucha?

sprecyzuj o jakie uprzywilejowanie Ci chodzi?

czasem jest warsztatem, np jako domowy żłobek, ale to na wsi w domu tez może być,
ale powiedz, że w bloku mechanik naprawi Ci samochód, na klatkę nim wjedzie? w kuchni silnik wybebeszy? nie wiem

moim zdanie mieszasz pojęcia, mieszkania/domu z gospodarstwem/warsztatem/fabryką itd w tych 2 z natury rzeczy się nie mieszka, nawet jak dom mieszkalny jest łącznnie z inwentarskim to nie śpisz przecież codziennie między krówkami, tak samo tokarz między tokarkami, a mechanik na kanale, no nie?

co do zakupu mieszań/domów działek budowlanych przez jednych i drugich powinno być naturlnie wolne,

codziałek rolnych zdecydowanie powinien mieć pierwszeństwo dzierżawca/sąsiad/rolnik itd, i chyba tak coś było, przynajmniej w projekcie ustawy o ANR, przy czym ta miała/ma prawo pierwokupu, choćby pod przyszłą drogę, tak żeby uniknąć kombinatorstwa

co do postulatów:
hmm wiele sie mówi o integracji poziomej, może trzeba by było zareklamować pionową, choć już pewnie musztarda po obiedzie, bo mamy już naprawdę silne zakłady przetwórcze, i nie bardzo widzę, by chciały się z rolnikami dzielić zyskiem w zamian za wykup udziałów, a na wypromowanie nowych marek... no ciężko

uproszczenie procedur budowlanych,nie koniecznie tylko dla rolników, pół roku ponad i kilka-naście-dziesiąt tysi za same papierki to sporo, i to przy niewielkiej inwestycji

znakowanie pochodzenia żywności

#229 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 13:14

StasiekS ja nic nie wiem o dzivkach i wódce... nie kupuję nie korzystam z usług.. ale skoro Ty jesteś znawcą to ok :blink:

Skoro dopłaty przeznaczasz na nawozy i ŚOR to wiadomo, że nie będziesz korzystał. Trzeba kombinować tak aby było na to i na to.

ałbym wyrównanie cen produktów rolnych i zwierząt w całej Polsce...

Tylko nie to. Nie odbieraj mi sposobu na zarobienie pieniędzy.

czasem jest warsztatem, np jako domowy żłobek, ale to na wsi w domu tez może być,
ale powiedz, że w bloku mechanik naprawi Ci samochód, na klatkę nim wjedzie? w kuchni silnik wybebeszy? nie wiem

moim zdanie mieszasz pojęcia, mieszkania/domu z gospodarstwem/warsztatem/fabryką itd w tych 2 z natury rzeczy się nie mieszka, nawet jak dom mieszkalny jest łącznnie z inwentarskim to nie śpisz przecież codziennie między krówkami, tak samo tokarz między tokarkami, a mechanik na kanale, no nie?

Dla mieszczucha najważniejsze będzie jego mieszkanie tak samo jak dla rolnika ziemia. Rolnik kupując ziemię robi to aby zwiększyć swój dochód, tak jak właściciel firmy transportowej kupuje kolejne auta. Mieszczuch natomiast zarabia aby kupić sobie mieszkanie/dom i się usamodzielnić. Rolnikowi po jakimś się czasie się ziemia zwróci a mieszczuchowi mieszkanie nie. Dlatego on nie chciałby aby obcy wykupywali mieszkania ponieważ to powoduje wzrost ich cen. Po drugie tworząc hasła "Ziemia dla rolników a mieszkania dla miastowych" stworzymy kasty jakie istniały w Indiach albo w Polsce za czasów szlacheckich. A chyba nie chciałbyś aby twoje dzieci były skazane tylko na wieś bo nie mogą zamieszkać w mieście.

codziałek rolnych zdecydowanie powinien mieć pierwszeństwo dzierżawca/sąsiad/rolnik itd, i chyba tak coś było, przynajmniej w projekcie ustawy o ANR, przy czym ta miała/ma prawo pierwokupu, choćby pod przyszłą drogę, tak żeby uniknąć kombinatorstwa

Dzierżawca ma już prawo pierwokupu. A co jeśli sprzedający ziemię nie lubi swojego sąsiada albo chce sprzedać lekarzowi bo daję mu najlepszą cenę? Nie będzie mógł?

hmm wiele sie mówi o integracji poziomej, może trzeba by było zareklamować pionową, choć już pewnie musztarda po obiedzie, bo mamy już naprawdę silne zakłady przetwórcze, i nie bardzo widzę, by chciały się z rolnikami dzielić zyskiem w zamian za wykup udziałów, a na wypromowanie nowych marek... no ciężko

Rolnicy nawet nie próbują mieć wpływu na przetwórstwo? Słyszał ktoś może z was o zakładzie przetwórczym który jest w rękach rolników? Bo ja nie.
Nawet nie potrafili przejąc młynu w Stoisławiu mając wszystko wyłożone na tacy i uprzywilejowaną pozycję. Wystarczyło tylko zebrać pieniądze.

#230 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 13:42

Dla mieszczucha najważniejsze będzie jego mieszkanie tak samo jak dla rolnika ziemia.

no i znowu;) podział mieszczuch-wieś....
dom to dom, praca to praca,

co komuś po domu/mieszkaniu jak nie będzie miał na czynsz czy opłaty

dla "każdego" ważna jest praca i płaca z niej, czy pracuje u siebie czy na etacie, czy w gospodarstwie czy w fabryce, czy rolnikowi inaczej zalezy na ziemi niż przewoźnikowi na kolejnym TIRze??, różnica jest taka, że TIR raczej odpada jako lokata kapitału, i nikt przewoźnikowi go nie wykupi tylko dla tego żeby u kogoś stał w garażu

Rolnicy nawet nie próbują mieć wpływu na przetwórstwo? Słyszał ktoś może z was o zakładzie przetwórczym który jest w rękach rolników? Bo ja nie.
Nawet nie potrafili przejąc młynu w Stoisławiu mając wszystko wyłożone na tacy i uprzywilejowaną pozycję. Wystarczyło tylko zebrać pieniądze.

tu masz rację, w Polsce nie słyszałem, jedynie OSM jakoś jeszcze są, tymczasem z starej piętnastce jest to częste, u nas jest więcej zawiści, zaszłości z PRL-u, a wielu woli biadolić niż się ruszyć, cóż oby sie to zmieniło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 13:49

co komuś po domu/mieszkaniu jak nie będzie miał na czynsz czy opłaty

Co mi z pracy skoro będę pod mostem spał.

dla "każdego" ważna jest praca i płaca z niej, czy pracuje u siebie czy na etacie, czy w gospodarstwie czy w fabryce, czy rolnikowi inaczej zalezy na ziemi niż przewoźnikowi na kolejnym TIRze??, różnica jest taka, że TIR raczej odpada jako lokata kapitału, i nikt przewoźnikowi go nie wykupi tylko dla tego żeby u kogoś stał w garażu

Ale mieszkania także są podkupywane jako lokata kapitału i to w większym stopniu niż ziemia. Tak samo jak złoto czy patenty na nowe technologie czy lekarstwa.

#232 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 14:04

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Stasiek nie rozumiem po co wprowadzasz ten durny podział na wies i mieszczucha? To komu wg Ciebie nalezy sie ziemia uprawna jak nie rolnikowi? Po drugie nikt tu nie pisał że ziemia ma byc tylko i wyłącznie dla rolników. Dobrze wiesz o co tu chodzi, a minaowicie o to aby skonczyc z "rolnikami z Warszawy" co biorą tylko dopłaty a pola sami nie wiedzą gdzie mają, a taki pan Kowalski, którego gospodarstwo dobrze prosperuje, chce sie roziwjac, ale nie ma jak bo pan doktor bierze dopłaty. Nie wiem czemu to Cie tak oburza

Wg. mnie rolnik powinien miec pierszeństwo w kupnie/dzierżawy ziemii, ale rolnik z prawdziwego zdarzenia, a nie taki z KRUSem. Jeśli nie będzie chętnych na dana ziemie wtedy może trafic "ogólnego" przetargu. Farmermf bodajże wspominał o tym jak to jest rozwiązane we Francji i nie mam nic przeciwko, żeby tak było u nas.

KS Falubaz

#233 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 14:04

Co mi z pracy skoro będę pod mostem spał.

można coś wynająć

Ale mieszkania także są podkupywane jako lokata kapitału i to w większym stopniu niż ziemia. Tak samo jak złoto czy patenty na nowe technologie czy lekarstwa.

wiem, są, jaką widzisz możliwość żeby temu zapobiegać

np jak idziesz na mieszkanie socjalne, wykupujesz je na niewielkie pieniądze, to i musisz je odsprzedać państwu, tak jest choćby w czechach, nie że kupisz tanio i za chwilę się wyprowadzasz, i sprzedajesz po cenie rynkowej,

#234 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 14:16

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Ja jestem za zniesieniem dopłat bezpośrednich w całej unii!! Skończyli by się rolnicy z marszałkowskiej, Zaraz by ziemie sprzedawali a co za tym idzie ceny by spadły momentalnie. Okazało by się kto jest rolnikiem a kto udaje rolnika bo dostaje dopłaty jest na krusie a ktoś jego ziemię uprawia. Rolnicy ze starej dwunastki na dzień dobry by zbankrutowali. A co z tego miał by polski rolnik? Same plusy: ceny płodów rolnych poszły by ostro w górę nawozy ostro w dół a pieniądze można by przeznaczyć na modernizacje gosp. rolnych lub tego typu programy.Największymi przegranymi byli by konsumenci czyli miasto. Żywność ostro by poszła do góry, ale też jakaś część polskich gosp by upadła. Przemyślcie kto tak naprawdę jest konsumentem dopłat bezp.

#235 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 14:18

Stasiek nie rozumiem po co wprowadzasz ten durny podział na wies i mieszczucha?

Nic takiego nie wprowadzam i nie chcę wprowadzić. Tylko jeśli rolnicy chcą ziemię tylko dla siebie to mieszkania mogą być tylko dla mieszczuchów. Bo skoro ktoś chce być uprzywilejowany to dlaczego drugi także nie może być? A podział mieszczuch-rolnik już dawno istnieje.

To komu wg Ciebie nalezy sie ziemia uprawna jak nie rolnikowi?

Temu kto ma pieniądze. Stać Cię na ziemię od sąsiada to kupujesz.

Dobrze wiesz o co tu chodzi, a minaowicie o to aby skonczyc z "rolnikami z Warszawy" co biorą tylko dopłaty a pola sami nie wiedzą gdzie mają, a taki pan Kowalski, którego gospodarstwo dobrze prosperuje, chce sie roziwjac, ale nie ma jak bo pan doktor bierze dopłaty.

No bierze. Najlepiej byłoby rozwiązać inaczej system dopłat albo go w ogóle znieść niż ograniczać w zakupie ziemi i tworzyć kolejne przywileje i ograniczenia dla innych.

można coś wynająć

Tak samo rolnik może wziąć w dzierżawę.

wiem, są, jaką widzisz możliwość żeby temu zapobiegać

Osobiście bym temu nie zapobiegał bo dla mnie jest ok. Chce inwestować w mieszkania to kupuję mieszkania, chce w ziemię to kupuję ziemię.

#236 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 14:29

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? "Nic takiego nie wprowadzam i nie chcę wprowadzić. Tylko jeśli rolnicy chcą ziemię tylko dla siebie to mieszkania mogą być tylko dla mieszczuchów. Bo skoro ktoś chce być uprzywilejowany to dlaczego drugi także nie może być? A podział mieszczuch-rolnik już dawno istnieje. "

No tak-rola dla rolników,miasta dla mieszczuchów,ziemia dla ziemniaków a Księżyc dla księży :D -Stasiek na świecie istnieje coś takiego jak branże strategiczne i z tego powodu nie każdy może kupić bazookę żeby w końcu przestać kłócić się z sąsiadem :D ,radiowozu żeby spełnić marzenie życia i pobawić się kajdankami lub też promu kosmicznego aby pozwolić sobie na pierwszy prywatny wypad w kosmos :D .Nie chciałbym sugerować że ziemia uprawna jest aż tak strategicznym dobrem jak w/w (chociaz jest i to nawet bardziej) ale myślę że dla dobra nas wszystkich (a szczególnie naszych podrobów) lepiej będzie gdy ziemią uprawną zajmą się fachowcy a nie Kowalski z bloku naprzeciwko...

#237 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 15:49

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? @StasiekS, jak ja nie będę mógł lokować kapitału w kolejne hektary które blokuje mi ,,lekarz'' to zacznę kupować mieszkania/działki budowlane w mieście przez co zrobię sztuczny popyt, a co za tym idzie ceny pójdą ostro do góry i będziesz dalej narzekał na rolników bo ci 30lat spłaty we Frankach zabraknie na 38m2. Kij zawsze ma 2 końce.

#238 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 16:03

Nie chciałbym sugerować że ziemia uprawna jest aż tak strategicznym dobrem jak w/w (chociaz jest i to nawet bardziej) ale myślę że dla dobra nas wszystkich (a szczególnie naszych podrobów) lepiej będzie gdy ziemią uprawną zajmą się fachowcy a nie Kowalski z bloku naprzeciwko...

Sugerujesz, że ziemia to strategiczne dobro i nie należy byle komu oddawać ale jednocześnie chcesz ją zarezerwować dla wąskiego grona osób. Podobnie jest z ropą. Także wąskie grono ją ma i jaką mamy sytuację...

promu kosmicznego aby pozwolić sobie na pierwszy prywatny wypad w kosmos :D

To jest możliwe. 200 tys. $ i możesz polecieć prywatnym statkiem w kosmos.

@StasiekS, jak ja nie będę mógł lokować kapitału w kolejne hektary które blokuje mi ,,lekarz'' to zacznę kupować mieszkania/działki budowlane w mieście przez co zrobię sztuczny popyt, a co za tym idzie ceny pójdą ostro do góry i będziesz dalej narzekał na rolników bo ci 30lat spłaty we Frankach zabraknie na 38m2. Kij zawsze ma 2 końce.

Ależ mi to nie przeszkadza. Jeszcze dzięki tobie zarobię. A jak nie będzie mnie stać na większe to kupię sobie te 38m2. Jak nie stać mnie na Mercedesa to jeżdżę VW Golfem albo Dacią. Gdyby tak postępowała Europa to o kryzysie czytałbyś jedynie z książek historycznych a nie z wyborczej.

#239 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 16:16

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? Komentarz Stasia w temacie ,,czy warto zostać rolnikiem''

,,Zostań rolnikiem. Komornik się ucieszy, sąsiedzi także''

Jak dla mnie to był już mój ostatni cytat jego wypowiedzi, jako rolnik nie jestem godzien wschodzić w dyskusję z tak mądrymi ludźmi. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 16:40

Dlaczego Rolnicy nie protestują??? ziemi nie można porównywać z mieszkaniami bo mieszkań można wybudować ile się chce a ziemi nie przybędzie.