pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

pawel89    3

Witam... dziwią mnie ostatnie wypowiedzi polityków na temat Polskiego Rolnictwa i Rolników... Rolników traktuję się jak zło konieczne i na dodatek obciąża się coraz większymi opłatami...

dziwią mnie:

- ceny maszyn rolniczym ( ceny są windowane ze względu na dofinansowania)...

- ceny nawozów...

- ceny paliw...

- ceny pasz i substratów...

- coraz wyższe opłaty (prąd, gaz)..

- coraz mniejsza opłacalność produkcji ze względu tylko duży obrót gotówki :o

- zwiększenie wieku emerytalnego (w rolnictwie jest to raczej nie realne)kobiet i mężczyzn do 65 – 67 ...

- składka zdrowotna za każdego domownika ( 1 zł od ha x ilość osóB) miesięcznie...

- wymieniłem tylko kilka opłat.. kilka z wielu...

 

Strażacy i Służba więzienna zaczynają protestować... jestem pełen podziwu dla Rolnictwa i jestem ciekaw co jeszcze będzie się działo i ile jeszcze Rolnik wytrzyma...


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hendryk21    2

ładuje gnój biere sajse i jadem na warszawe do donalda i komara

i niech tylko ktoś da mi procenty....


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie wiem czy zauważyłeś ale 80% opłat które wymieniłeś wpłyną na zasobność portfeli wszystkich polaków a nie tylko rolników. Wiec tak naprawdę cała polska musiała by strajkować.

ceny maszyn ok ale nie tylko one drożeją, maszyny budowlane, samochody, wszystko drożeje.

Składki zdrowotne wszyscy poza rolnikami płacą więc nie widze tutaj niesprawiedliwości zeby rolnicy też je płacili.

Dodam ze również jestem rolnikiem ale trzeba do wszystkiego podchodzić racjonalnie a nie widzieć tylko swoje podwórko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Niedlugo wszyscy wyjda na ulice bo nikt tego nie wytrzyma ciagle wszystko rosnie a zarobki sa takie jak 5 lat temu donald szuka pieniedzy u wszystkich ale szary kowalski ma 1500zl miesiecznie na utrzymanie rodziny a taki tusek i wielu innych w rzadzie grubo ponad 10tys a zaladek ma taki sam jak my. Powinien najpierw szukac pieniedzy u siebie i swoich kolegow a nie u biednego spoleczenstwa

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

ładuje gnój biere sajse i jadem na warszawe do donalda i komara

i niech tylko ktoś da mi procenty....

 

W Polsce jeszcze byś nie zajechał a już by Ci takie kary dowalili że szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

gdyby cena paliwa była niska to zapewniam wam że te 1500zł by na pewno wystarczyło, to cena paliwa winduje wszystko inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

W każdej dziedzinie Rząd na łupi. Podam tylko przykład zarobków gdyż 80% Polaków z tego się utrzymuje. Niemiec zarobi 10Euro/h

Polak 10zł/h

Paliwo 1.50Euro - Niemcy

Paliwo 5,60zł - Polska

I jakbym miał tankować za 1,50zł litr ON to stać by mnie było jeżdzić po Polsce Europie gdzie zechce i stać każdego Polaka byłoby na nowy sprzęt nowe auto a wypominają że średnia wieku aut to 10 czy 12 lat. Niech się zastanowią dlaczego tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Tak ja widać wszystko drożeje i to nie tylko w sektorze gospodarczym. Moim zdaniem jakby sobie w rządzie ci poodejmowali trochę tysięcy z pensji to dziura skarbowa by się napełniła, a tak to sie powiększa, bo każdy do siebie aby najwięcej. Wiadomo już od dawna że na gospodarstwie nie było łatwo i tak jest nadal. A dlaczego maszyny drożeją? Bo są dopłaty i dlatego,żeby rolnik się za bardzo nie wzbogacił. Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

Nie wiem czy zauważyłeś ale 80% opłat które wymieniłeś wpłyną na zasobność portfeli wszystkich polaków a nie tylko rolników. Wiec tak naprawdę cała polska musiała by strajkować.

ceny maszyn ok ale nie tylko one drożeją, maszyny budowlane, samochody, wszystko drożeje.

Składki zdrowotne wszyscy poza rolnikami płacą więc nie widze tutaj niesprawiedliwości zeby rolnicy też je płacili.

Dodam ze również jestem rolnikiem ale trzeba do wszystkiego podchodzić racjonalnie a nie widzieć tylko swoje podwórko...

I tu muszę się z Tobą zgodzić, przecież te podwyżki są dla wszystkich.............a co do wzrostu ubezpieczenia w rolnictwie to jest normalnie ŚMIECH!!!!!!! Panowie już dawno dawno temu powinien być zlikwidowany KRUS przecież żyjemy w kraju o gospodarce rynkowej!!!! Krótko na mój wiejski zacofany łeb-osiągasz zysk płacisz podatek, nie osiągasz nie płacisz i koniec tematu!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Tak ja widać wszystko drożeje i to nie tylko w sektorze gospodarczym. Moim zdaniem jakby sobie w rządzie ci poodejmowali trochę tysięcy z pensji to dziura skarbowa by się napełniła, a tak to sie powiększa, bo każdy do siebie aby najwięcej. Wiadomo już od dawna że na gospodarstwie nie było łatwo i tak jest nadal. A dlaczego maszyny drożeją? Bo są dopłaty i dlatego,żeby rolnik się za bardzo nie wzbogacił. Takie jest moje zdanie

A na przykład w Norwegii jest tak że jak rolnik kupuje paliwo sobie to kupuje za połowę ceny. Czyli jak u nas kosztuje 5,50zł/litr i rolnik kupuje sobie to kupuje za 2,25zł/litr.

Jeszcze w wiadomościach było że premier na podróże samolotem wydał 6 milionów złotych przez 3,5 roku na loty do domu. To po prostu zgroza ;[

Edytowano przez agro973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Nie porównujmy krajów bogatych takich jak norwegia do polski. Oni śpią na ropie to mogą na coś takiego sobie pozwolić. Szkoda że Pan Bóg nie dał nam pod ziemią zamiast węgla ropy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Nie porównujmy krajów bogatych takich jak norwegia do polski. Oni śpią na ropie to mogą na coś takiego sobie pozwolić. Szkoda że Pan Bóg nie dał nam pod ziemią zamiast węgla ropy...

 

Co z tego że węgiel jest skoro kopalnie zamykają i węgiel kosztuje ok.700zł tona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Witam... dziwią mnie ostatnie wypowiedzi polityków na temat Polskiego Rolnictwa i Rolników... Rolników traktuję się jak zło konieczne i na dodatek obciąża się coraz większymi opłatami...

dziwią mnie:

- ceny maszyn rolniczym ( ceny są windowane ze względu na dofinansowania)...

A widziałeś jak rolnik negocjuje cene. 10% tych co kupowali sprzęt to negocjowali ceny, sprawdzali innych kupujących. Ja tak ostro szedłem że AGROMA-Olsztyn-Sznajder była droga gdzie przy jej ilościach ma ponoć najlepsze ceny. Exactę wziąłem w innej firmie bo było taniej a na obsługę naprawdę powiedzieć złego słowa nie mogę - miło, grzecznie, dobre rady co do użytkowania (brałem w Mrągowie).

90% rolników widzi że nowe i już się cieszy, sprawdzi cenę z danym wyposażeniem w 2 największych i często najdroższych firmach i jak handlowiec mówi że się nie da to rolnik dalej się nie targuje.

Ceny maszyn owszem są wysokie ale w dużej mierze przez to że rolnicy chcą jak najszybciej pokupować i nie szukają alternatyw (u mnie na podwórku rozsiewacz Kverneland a siewnik już białoruski z lidy a opryskiwacz krukowiaka) gdzie mi dobranie sprzętu zajęło 2-3 miesiące poszukiwań

Dodatkowo dużo rolników wzięło sprzęt nad wymiar. Pobrali nowe przyczepy i stoją 10 miesięcy w roku a i w żniwa są 3 razy zasypane.

 

- ceny nawozów...
podobnie - brak zrzeszeń, grup producentów które mogą negocjować ceny.

Obecnie rolnik może targować się na 24 tonach o cenę, przy grupie to można spokojnie targować się o cenę 240 ton nawozu, tylko znajdź mi rolników którzy się dogadają ;)

 

 

- ceny paliw...
miastowego też to boli, firmę transportową także.

 

- coraz wyższe opłaty (prąd, gaz)..
to trapi wszystkich. Tutaj pomógłby nam podatek dochodowy zamiast rolnego bo wrzuciłoby się w koszta to wszystko a obecnie masz takich kosztów dużo i nikogo to nie obchodzi.

 

 

- coraz mniejsza opłacalność produkcji ze względu tylko duży obrót gotówki :o
ale taki był cel - zmniejszyć liczbę małych nierentownych gospodarstw - zobacz że właśnie to się dzieje. Dziś żeby było coś opłacalne to trzeba mieć dużo ziemi i dobrze kombinować.

 

- zwiększenie wieku emerytalnego (w rolnictwie jest to raczej nie realne)kobiet i mężczyzn do 65 – 67 ...
wszystkim zwiększają więc czemu rolnicy mają być grupą "lepszą"? Tutaj też rolnicy są sobie troszkę winni. Ja jak mam grypę to idę na L4, ostatnio miałem stłuczkę i idę na L4. Czemu rolnicy nie ciągną L4 ile się da aby coś wyszarpać z KRUSu? Czemu tak późno podejmują leczenie kręgosłupów, kolan itp? Przecież cały układ kostny szybciej siada u rolnika bo pracuje fizycznie. Leczyć i naciągać ten KRUS na co się da ale nie przemówisz rolnikowi aby zadbał o siebie.

 

- składka zdrowotna za każdego domownika ( 1 zł od ha x ilość osóB) miesięcznie...
no i? Kolejny bubel spółki PO+PSL.

 

- wymieniłem tylko kilka opłat.. kilka z wielu...
jeszcze AN-Leszno, spółki wodne które nie działają, niskie stawki wykupu gruntów pod budowę dróg (przecież mogą dać w zamian gruny z ANRu).

 

Strażacy i Służba więzienna zaczynają protestować... jestem pełen podziwu dla Rolnictwa i jestem ciekaw co jeszcze będzie się działo i ile jeszcze Rolnik wytrzyma...
rolnik dużo wytrzyma, ja strajkować nie pójdę z wielu powodów a jednym z nich jest to że każdy chłop ma swój pogląd i nie idzie się dogadać a z dotychczasowych strajków jakie pamiętam to tylko nieliczni wybili się do koryta i zapomnieli o tym dzięki komu.

Kiedyś pamiętam był ten boom na płyty obornikowe i zbiorniki - gadało się z rolnikami ode mnie - kupujemy formy, zrobimy sobie kręgi sami płyty się wyleje a formy jeszcze zostaną. Dziś zbiornik mam tylko ja gdzie zwierząt już nie trzymam a na 6-8 rolników którzy u mnie w wiosce zostali nikt nie ma ani płyty ani zbiornika na gnojowicę.

Rolnik z rolnikiem się nie dogada i to jest problem tak więc strajków szybko nie będzie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

hmm według mnie strajki powinny byc dużo wcześniej i powinny być kierowane do całej europy za równe traktowanie i dopłaty...

tylko ciekawym faktem jest że mimo tego iż jest internet rolnicy już nie potrafią sie zrzeszyć tak jak kiedyś a przydałoby sie dla pokazania państwu że marinetkami nie jesteśmy i najlepiej nie jest, nie rozumiem podejścia niektórych... tzn ja mam dobrze i nie będe strajkował..

myśle że jeśli strajk by sie odbył to powinni wszyscy strajkowac i walczyć o normalność bo to co jest teraz to wyzysk....

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

Co z tego że węgiel jest skoro kopalnie zamykają i węgiel kosztuje ok.700zł tona?

Panowie w naszym poje...ym kraju jest taka mentalność żeby sie samemu nachapać i oddać burdel po sobie komu innemu niech on się martwi co dalej...... Pamiętacie aferę gdy nasz węgiel był wysyłany za Odrę a później z tamtąd importowany? W naszym kraju dalej tak będzie i my tego nie zmienimy-niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

No właśnie o to chodzi, że może gdybyśmy zamiast węgla mieli ropę to może by się im opłacało wydobywać i może trochę kraj na tym by zarobił.

Co za tym idzie stać by ich było na takie ulgi jakie mają np. norwegowie. Ale w polsce to raczej nic by się nie udało bo pierwsze co robią po wyborach to liczą ile na konto co miesiąc będzie wpływać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Nigdzie nie jest łatwo... . Jeżeli chodzi o rolnictwo to od wieków w każdym kraju było ono na szarym końcu... . Chłopi bardzo często nie mieli żadnych praw... . Dzisiaj - no cóż, każdy może ocenić sam. Dociska się śrubę, od czasu do czasu pozwalając złapać oddech. Niedawno płakano, że ceny świń takie niskie, tak samo jak ceny mleka. Dzisiaj wszyscy odbudowują stada - faza oddechu :) . Za chwilę będzie faza wyzysku. Pokazuje się marchewkę a następnie pogania batem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...

Rolnik z rolnikiem się nie dogada i to jest problem tak więc strajków szybko nie będzie.

 

Masz rację ale po za tym strajku nie będzie bo nie ma przywódcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A co z wcześniejszym przechodzeniem na emerytury dla rolników moi rodzice mają już po 30 lat płaconych składek kiedyś obioecywano że po 30 latach płacenia składek będzie można iść na emeryturę, teraz za 5 lat mieli by po 60 i 55 lat, i co i przez te reformy mieli by pracować jeszcze 7 lat dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

Nie wiem czy zauważyłeś ale 80% opłat które wymieniłeś wpłyną na zasobność portfeli wszystkich polaków a nie tylko rolników. Wiec tak naprawdę cała polska musiała by strajkować.

ceny maszyn ok ale nie tylko one drożeją, maszyny budowlane, samochody, wszystko drożeje.

Składki zdrowotne wszyscy poza rolnikami płacą więc nie widze tutaj niesprawiedliwości zeby rolnicy też je płacili.

Dodam ze również jestem rolnikiem ale trzeba do wszystkiego podchodzić racjonalnie a nie widzieć tylko swoje podwórko...

kolego ile wynosi emerytura Rolnika po 40 latach płacenia składek????? idziesz do pracy i dostajesz przykładowo 1600 zł wypłaty miesięcznie... ciekawe ile rolnik musi włożyć pracy i pieniędzy żeby zarabiać 1600 zł??? maszyny budynki ziemia... opcjonalnie zwierzęta żeby w rozliczeniu rocznym zostało mu miesięcznie ok 1600zł... ile paliwa potrzebuję urzędas a ile Rolnik??? :blink:

co do likwidacji KRUSu jestem za... tylko dlaczego tak długo się to ciągnie... czyżby z obawy o elektorat chłopski??? :rolleyes: podatek dochodowy to jest to... nie ma dochodu nie ma podatku:) jeżeli zaczną się cuda że wszystko do 15 hektarów płaci państwo nie będzie to sprzyjać powiększaniu gospodarstw wręcz przeciwnie... Polska to dziki kraj, ludzie będą wszystko omijać aby się wymigać od płacenia... i budżet państwa na tym dostanie po du.... :unsure:

Edytowano przez pawel89

gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Maszyny drożeją, miedzy innymi dlatego, że energia drożeje. A obróbka stali pochłania jej bardzo dużo. Poza tym cena ciągników, zarówno ze wschodu, jak i zachodu, uzależniona jest od kursu E i USD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a myślicie że w niemczech i francji (dwóch potęgach rolnych europy) rolnicy płacą takie same składki jak reszta społeczeństwa w ich krajach? niestety nie . są odrębne systemy ubezpieczeń i nikt się temu nie dziwi. jak rolnik zachoruje ma specjalny dodatek na wynajęcie pracowników do swojego gospodarstwa. związki zawodowe rolników są tak silne że się nie czają z wyprowadzeniem ludzi na ulice największych miast. u nas natomiast naród jest już tak otumaniony durną propagandą że nawet jak nie będzie miał co do gara włożyć to będą mu wmawiali że kryzys i trzeba zaciskać pasa. przed świętami oglądałem relację z ekskluzywnego domu towarowego z niemiec. wszystko za***iście drogie a klientów całe rzesze. na koniec komentarz dziennikarza -" bogaci nie odczuwają kryzysu". tak samo i u nas , zaciskanie pasa odczują najbiedniejsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

W Polsce jeszcze byś nie zajechał a już by Ci takie kary dowalili że szok...

 

Jakby pojechało tam ze 100 albo 200 takich rozrzutników to by nic nie zrobili rolnikom a jak już to na chama taranowac i już :lol:


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

@tomi382 w Niemczech rolnik kupuje paliwo po 0.60 euro.

W rządzie powinny być różne grupy społeczne od biednego rolnika po bogatego z miasta.Wtedy była by jakaś sprawiedliwość w Polsce.Jak to mówi mój znajomy "takiego z rządu wsadzić do beczki z szczurami i co dziennie opuszczać go co 1cm,żeby go podgryzały.Wtedy by się nauczyli"

Ceny ciągników idą w gorę bo kurs euro,tylko dlaczego w niemczech kupuje się ciągnik i jest full wyposażony, a w Polsce trzeba za każdy bajer dopłacić i gdzie tu sprawiedliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj