Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kursy Rolnicze

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 10:30

Kursy Rolnicze Witam. Mam maly problem ponieważ mam skończone 20 lat jeste po Zasadniczej Szkole Zawodowej i zostało mi przepisane 46ha ziemi wraz z zabudowaniami. chciałbym w tym pracowac ale nie mam zbytnio pojecia , ani tez wiekszych środków na start. Nie wiem czy z Uni uda mi sie cos wynegocjowac bez wykształcenia technik rolnik, słyszalem o kursach 3-4 miesiecznych ale nie wiem czy po nich mozna cos zdzialac. Mam zamiar isc do ARIMR ale chcialbym najpier wzasięgnąc waszej opini na ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kursy Rolnicze Dzisiaj, 01:45
  •  

#2 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 05 styczeń 2012 - 11:27

Kursy Rolnicze dołączam się od Pytania. Ja jestem po tech-mech (brak matury) i sam jestem ciekaw to jest potrzebne abym mógł w przyszłości korzystać z różnych pomocy unijnych itp. W moim przypadku gospodarstwo stoi na Rodziców ;)

#3 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 11:59

Kursy Rolnicze ja zasięgałem trochę opini na te tematy, póki co to wątpliwe czy jeszcze z uni do końca 2013 roku cos skapnie bo wszystkie limity na mgr i mr wykorzystane na full, do tej pory wykształcenie rolnicze było tylko do mr a jakie wymagania potem wymyslą ciężko powiedzieć. Są policealne technika dla dorosłych na rolnika ale w przypadku kolegi pawel74 nie da rady bo przyjmują tylko po liceum albo technikum - koniu - mozesz iść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 12:44

Kursy Rolnicze nie trzeba kończyć aż takich szkół.
ja miałem przepisane gospodarstwo na podstawie kursu na wykwalifikowanego rolnika.

dostałem potrzebne materiały i literaturę a po pewnym czasie był egzamin.

i po tym można ubiegać się o różne dofinansowania i takie sprawy, przynajmniej tak było kilka lat temu jak przepisywaliśmy gospodarstwo.

a tak jak mówił kolega wyżej, że wszystkie limity zostały wyczerpane, nieby te wnioski co przyjeli w zeszłym roku są ale jest taki przesiew że nie liczym się uda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 05 styczeń 2012 - 13:04

Kursy Rolnicze słyszałem też że można zrobić tak że rodzice wezmą mnie na KRUS i przez ileś lat bedą mi opłacać wszystko i przepiszą ileś tam ha na mnie i bedzie można korzystać z dofinansowań itp. Też słyszałem że rodzice musieli by przepisać na mnie ileś tam hektarów i przez 5 lat musiałbym to uprawiać i po tym czasie dopiero mógłbym sie ubiegać o dopłaty itp. Nie wiem ile w jednym i drugim jest prawdy ale mowie tylko co słyszalem ;)