mtz_820

Ceny śruty rzepakowej, sojowej, DDGS i nie tylko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtz_820    0

Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Robil ktos kalkulacje czy nie oplaciloby sie z wlasnej uprawy miec srute? jak to wychodzi?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Sruta to jest odpad,wiec kalkulacja jest calkiem inna. Z wlasnej uprawy to wogole ciezko chyba by bylo skarmiac rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek22    3
Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?

Z tego co wiem to na dzien dzisiejszy za tonę śruty rzepakowej trzeba zapłacic nawet do 810zł.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W produkcji drobiarskiej można stosować rzepak.Zastępuje on dodatek oleju do paszy by podniesć jej wartość energetyczną i częściowo białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem śrutę we wrześniu ubiegłego roku płaciłem coś ok. 480 zł/t za 10 ton jednorazowo. A na dzień 22. 05. 09r cena oscyluje pomiędzy 720 a 760 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Ile w Waszych stronach trzeba płacic za śrute sojową, myślę że nie było takiego tematu a to podstawowa pasza dla świń i krów?

U mnie na dzień dzisiejszy 1520-1650 ,zależy od pośrednika i jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

taka cena jest, śruta w workach

jakiś rabat był, bo od nich to biorę nawozy i opryski

magazyn w Ostaszewie, niedaleko dworca PKP

nawet z dowozem do domu ale mam tam raptem 1km i biorę jeszcze premixy

Edytowano przez prometeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

witam mam pytanie ... czy śruta sojowa z bonvital (chyba tak sie to nazywa) tj probiotykiem firmy schaumann jest lepsza czy nie od zwykłej ?? cena 1560 normalna a ta schaumana 1700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

panowie jeszcze piszcie gdzie dają takie ceny, będzie łatwiej porównać i wtedy kupować gdzie taniej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
    • Przez adam1996
      Znalazłem ostatnio ciekawy temat o uprawie soi na kiszonkę między rzędami kukurydzy nie będę robił reklamy nikomu więc sam opisze mniej więcej o co chodzi a mianowicie: soje miałoby się wsiewać między rzędy kukurydzy kiedy ta ma 10cm co spowoduje że soja nie zdąży dojrzeć i łatwiej będzie ją zakisić oraz będzie miała mniej substancji antyżywieniowych. Plusem takiego działania ma być mniejsza ilość chwastów oraz bardziej wartościowa kiszonka. Pytałem w ODR niestety nikt na ten temat nic nie wiem dowiedziałem się tylko że soi nie ekstrudowanej nie powinno się podawać bydłu bo zawiera zbyt wiele tłuszczu który "zalepia powoduje gorsze przyswajanie paszy" ale to jeśli chodzi o soje suchą na temat zielonej nic nie wiedzą.Załatwiłem już darmową próbkę soi i teraz się zastanawiam czy ją siać czy nie. Czy ktoś próbował już takich nowości ? Macie na ten temat jakieś opinie ? 
    • Przez qamil
      Witam.
      Ostatnio naczytałem się w internetach wiele artykułów poświęconym nawożeniu roślin strączkowych. Na  AF  również nie znalazłem  odpowiedzi na to pytanie . W moim przypadku najbardziej interesuje mnie nawożenie bobu.
      Głównym pytaniem jest czy lepszym terminem do wysiewania nawozów fosforowych i potasowych jest jesień( tak jak piszą w tych artykułach )    czy wiosna?    Zamierzam siać  nawozy bezchlorkowe co jak wiadomo,  do tanich nie należą,  a NIKT nie chciałby  puścić z deszczem dużej kasy,  przez jedną niewiadomą.
      W moim przypadku gleby są średnie.   to niby wskazane siać na zimę,  ale jednak nie mam  przekonania.
      Może ktoś juz praktykował taki problem i podzieli się spostrzeżeniami?
      Pozdrawiam
    • Przez Piters182
      Witam. Czy znacie jakiś kupców na soje? Jestem z okolic Lubelskiego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj