Polecane posty

Ferdas1    0

mit i tyle ;[

jak ktoś nie czyta instrukcji obsługi to może i komuś tam stawały bele, w instrukcji jest napisane że do słomy należy przestawić zaczep tak żeby prasa była wypoziomowana tzn zaczep wyżej i podbierak wyżej żeby bele była bardziej na klapę ułożona, natomiast do zielonek jak tak pojedziesz będzie odskakiwała klapa i prasa musi być do zielonek pochylona do przodu tak więc musi być przestawiona z powrotem żeby do przodu pochylić żeby nie było naporu na klapę i problemu nie ma ze słomą, mi osobiście staneły 2 bele siana które schło 2 tygodnie i zbierałem w samo południe i było ze 35stC w cieniu, ogólnie to serwisant to mówił że jak coś leży z miesiąc i wyschnie na popiół to może stawać ale tylko w takiej sytuacji :)

ale na którą dziurke przestawić zaczep,zeby było można prasować słome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Owija sie siatka na wałku bo trzeba lekko obszlifowac plaskowniki naspawane na nim, u mnie sie tak z poczatku czasem zdarzało teraz to tylko smiech, no i opusc pardziec preta napinają cego siatkę i przekonasz sie że bedzie OK.

 

Do kolegi ZUCH, jak masz hydrauliczna komore a nie na zamku to możesz se pogadac.!!

 

Mógłbyś jaśniej napisać o co chodzi z tym "opusc pardziec preta" ? ;)

Bo u mnie potrafi sie siatka na wał zawinąć, pare razy mi się tak stało już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdas1    0

no bo moja prasa metal fach nie da sie prasować suchej słomy bo staje balot w komorze a mowiles ze trzeba wypionowac zaczep

Ciągnik mam prawie 68 konny bo tak ma napisane na tabliczce na silniku, więc jakoś da rade. Drugim problemem o którym słyszałem to owijanie się siatki na walcach. O co z tym chodzi? No i czekam na kolejne rady dla nowego użytkownika. :D

Czesc macie jakies rady co zrobic zeby prasa metal fach prasowała słome za odpowiedz dzeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Prośba jak w temacie czy taka prasa się opłaca tzn. jako prasa do gospodasrtswa jakie wady zalety widzicie u siebie, czy opłaca sie kupować z nożami i rotorem czy wogóle to olać. Prasa będzie prasować siano, słomę i sianokiszonkę (trawa, lucerna). Słyszałem opinie że walcowe są dobre do czegoś a łańcuchowe do czegoś innego (nie pamiętam do czego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel394    14

Napewno opłaca się kupić prasę z rotorem i nożami bo w sianokiszonce bedziesz miał większy zgniot.A walcowe prasy lepiej radzą sobie w kiszonce, do słomy bedzie chyba lepsza łańcuchowa.Ja na twoim miejscu szukałbym prasy z mieszaną komorą zwijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

czyli bardziej będzie opłacalna np. unia DF 1,8V/1,8VD ? a co z aplikatorem do zakiszania w innych prasach nie widziałem tego czy to sie opłaca. I jeszcze jedno prasa będzie na prow więc tylko nowa i tylko "polska"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to zależy ile czego chcesz belować jeśli dużo sianokiszonki to jak najbardziej z rotorem, czy z nożami nie wiem, znajomy do mf 80km uczepił df-a z nożami i nie daje rady, walcówką robie siano i słomę i fajne jest to że bele są równe a warstwa zewnętrzna jest piekielnie zbita, po łańcuchowej warstwa zewnętrzna jest luźniejsza a bele są minimalnie większe, do sianokiszonki jest to dobre do siana już nie bardzo bo na większym zgniocie niedoschnięte siano lubi się spażyć lub podleśnieć, co do samej prasy sokółki bez rotora to w zielonkach trzeba uważać żeby nie zapchać podbieraka dlatego sam rotor w sianokiszonkach poprawił by znacząco wydajność, ale to wszystko pod warunkiem że masz ponad 80km byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

nie wiem czy byk ale zetor proxima 90 (87 km). tzn jeśli chodzi o siano to ok 5 -6 ha łąk, 3 ha lucerny 10 - 15 ha słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

też jestem w takiej samej sytuacji i chyba zaryzykuje i wezmę metal-facha z nożami bo famarol jest dużo droższy a m-f znajomi mają i nie jest tak źle tylko oni mają bez rotora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

prawdopodobnie tak mam lambo 96 km i myślę że da radę bo producent podaje moc mim. 95 km

myślę że 87km też sobie poradzi jak coś to będziesz wolniej jeździł dużo zależy od wydajności, znajomy ciąga claasa 250 z nożami deutzem 80 km i powoli daję radę a ktoś na forum pisał że przy taj prasie 130km płacze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

no to spoko ja chyba zdecyfuje się na mf z562 jedynie z rotorem chociaż nie wiem.

@ferdek czyli najlepeiej najprostszą mf - kę?

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ater jakoś za wiele tego belowania nie będziesz miał, zastanów się czy na pewno potrzebne ci te noże, zastanów się nad cenami oleju napędowego i przelicz sobie jeszcze raz ile tak naprawdę będziesz używał tych noży, dużo wyższe spalanie ciągnika a możesz być spokojny sokółka zielonkę ściska jak szalona B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

no może i spalanie wyższe ale w przyszłości zamierzam kupić paszowóz i czy będzie pocięta w paszowozie czy odrazu w prasie to na jedno wyjdzie a nawet z korzyścią dla prasy bo ma lepiej przystosowany do tego mechanizm

a po drugie myślę że łatwiej będzie rozwinąć taką bele ręcznie niż z trawy która ma prawie 50cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Witam! W tym roku kupiłem prasę Metal Fach w nowych barwach czyli czerwono-czarną i mam w niej owijanie siatką ale niestety załączane na linkę i dowiedziałem się właśnie że te wersje (w nowym malowaniu) mają już załączenie siatki na pulpicie a u mnie jest tylko zwykły licznik belek. I tu moje pytanie czy jest możliwość przerobienia owijania na to abym mógł owijać przyciskiem na pulpicie? Ile może kosztować takie przerobienie i jak to zrobić? Jak myślicie czy jak prasa jest na gwarancji wymienili by mi to (oczywiście za moją dopłatą)? Z góry dzięki za odpowiedź i życzę wesołych świąt :D

Edytowano przez tiger3952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel89    7

ja też kupiłem w tym roku.

i mam na komputerku opcje do owijania śiatki.

Czemu ty tego nie masz to jest dla mnię dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Tiger@ zapytaj dealera czy Ci dołożą. awsze mozesz zrobić uruchamianie za pomocą rozrusznika (elektromagnesu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu7745    2

Powinni ci to zrobić a jak ci nie zrobią to możesz zrobić na pneumatyke ja tak zrobiłem koledze i działa mu to beż zarzutu a zrobił ponad 1000 beli.

wystarczy siłownik pneumatyszny kawałek kabla elektro zawór i przycisk rozrusznika najlepiej od c360 a co najciekawsze to wszystko pasuje od zetora jak byś miał jakieś pytania to proszę pisz na PW pozdrawiam i życzę wesołych świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

zmiana barw nie wiąże sie ze zmianą załaczania siatki. możesz zamówić sprzegło elektromagnetyczne, pośrednie koło pasowe ze sprzęgłem podłączyc kawałek kabla włącznik i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF3060    0

Witam. Mam głupie pytanko. Wiem, że w tej belownicy sznurek jest puszczany automatycznie gdy komora jest pełna. Można jakoś puścić go ręcznie jeżeli bela nie będzie cała lub po prostu teraz chciałbym sprawdzić działanie mechanizmu owijania?? Wiem że trochę dziwne pytanie ale proszę o odpowiedzi i z góry za nie dziękuje.

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moscich    5

można zrobić tak jak piszesz poprzez założenie sznurka za tą zapadke co puszcza sznurek do komory przekładasz sznurek za tym wskaźnikiem od zbijania balota i do ciągnika go podciągasz i w wtedy załancza się mechanizm owijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF3060    0

Ale jeśli powiedzmy tylko raz chciałbym sprawdzić działanie "na sucho" to jak do uruchomić. Za co dokładnie pociągnąć lub coś przesunąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moscich    5

wystarczy pociągnąć tą zapadke co puszcza sznurek do komory i gotowe nic trudnego wystarczy tylko troche popatrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

"na sucho"- to ciekawe co Ci wciągnie sznurek do komory jak będzie pusta?No chyba,że się na wałek będzie owijać :lol:


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj