Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Fach Z-562 Opinie

174 odpowiedzi na ten temat

#141 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 13:36

Metal Fach Z-562 Opinie Na rolkach tzn. na łożyskach ?Moja prasa jest z czerwca 2003.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Metal Fach Z-562 Opinie Dzisiaj, 19:26
  •  

#142 Share MichalM1

MichalM1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 17:27

Metal Fach Z-562 Opinie To się tak ładnie nazywa "rolka toczna" RT 15 - Link
Czyli wynika stąd, że mamy już inne rozwiązanie pomimo produkcji w tym samym roku ;)
@ info do posiadaczy: na czopie rolki, wyglądającym tak: Link od strony szczytowej powinna być kalamitka, którą należy smarować przez otworek (trzeba zdjąć tą małą obudowę z boku podbieraka). U mnie od początku tych kalamitek nie było... A propos pochowanych kalamitek i dokładności produkcji :P

#143 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 18:36

Metal Fach Z-562 Opinie U mnie w kataogu jest napisane -tulejka ślizgowa nr.096.004.042 i nie mam żadnych kalamitek-nawet raz zakład z pracownikiem Agromy wygrałem :D o te kalamitki właśnie...

#144 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:31

Metal Fach Z-562 Opinie Chciałem dowiedzieć sie o prase z-562 bez rotora czy nadaje sie do sianokiszonki ,bo z rotorem to moja c-385 bendzie puchnac. Obecnie posiadam wegler rp 150 pasówke ale niemoge nia robic sianokiszonki dlatego interesuje mnie ten temat ,rocznie robie 400-500beli
Bardz prosze o zetelne opinie

#145 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 10 listopad 2012 - 19:00

Metal Fach Z-562 Opinie z rotorem powinna dac rade gozej z nozami a dzieki rotorowi masz bardziej wydajna prase do kiszonki sie nadaje dobrze zbija belki ja prasuje juz 3 sezon i jestem zadowolony ale w slomie to jest porazka i jakbys kupowal to kup walek WOM szerokokatny bo na zwyklym to musisz na skretach wylaczac walek a to bardzo upierdliwe jest.

#146 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 10 listopad 2012 - 21:14

Metal Fach Z-562 Opinie Ja uzytkuje tez metal fach słoma masakra ale kicha zejebiscie miałem okazje prasować ta nowa z rotorem ładnie idzie sasiad prasuje 7211 ja prasowałem 5080M słome i szedł kilka kulek staneło mi w komorze ale i tak zadowolony z niej byłem ze swojej mniej jestem zadowolony trawe mi nawija pomiedzy listwy a palce podbieraka i to duzo albo czasem nie podaje materiału do komory

#147 Share ferdek-6160

ferdek-6160

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 luty 2013 - 20:03

Metal Fach Z-562 Opinie -- połączono --

Witam chce się dowiedzieć czy prasa metal fach z 562 jest warta zakupu czy nie bo złożyłem wniosek właśnie z tą prasą i nie tylko już mi przyznali ale z tego co juz wyczytałem to nie wiem czy warto brać tą prase chce sie dowiedzieć o co chodzi z tym że nie wyrzuca ona balot lub staje w komorze komentujcie może ktoś ma taką prase.

Edytowany przez Marcin91, 18 luty 2013 - 22:59.
dublowanie tematów

#148 Share zetor85

zetor85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 luty 2013 - 20:48

Metal Fach Z-562 Opinie Witam. Prasa jest warta zakupu u mnie przez 8 sezonów zdarzyły się tylko dwie poważne awarie. Z tym stawaniem balota chodzi oto że gdy słoma jest za sucha to się ślizga w komorze.

#149 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 16 luty 2013 - 21:13

Metal Fach Z-562 Opinie Jest tyle tematow o tej prasie ze nawet sie nie bede wypowiadał
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#150 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:26

Metal Fach Z-562 Opinie witam. też mam prasę z562 i jestem z nie zadowolony, jedyne co bym zmienił to sznurek na siatkę, a z tym wywalaniem bel jest tak jak kolega pisze, jak bardzo suche to nie chce wypaść czasem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share ferdek-6160

ferdek-6160

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 luty 2013 - 08:34

Metal Fach Z-562 Opinie a ja potrzebuje bardzo suchej słomy ponieważ choduje maciory i mokra lub wilgotna słoma nie wchodzi w gre

#152 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 21:38

Metal Fach Z-562 Opinie Czy ktoś użytkuje prasę Mmetal-Fach Z 562 RN (rotor nożowy) Chodzi głównie o to czy ktoś używał noży i jak to się sprawdza w "praniu" ? My dzisiaj używaliśmy pierwszy raz i powiem szczerze. że prędkość belowania nie powala na kolana, a wręcz osłabia. Mamy teraz aurę taką jaką mamy i wiadomo że materiał nie jest zbyt suchy, ale każdy zbiera żeby nie zgniło. Do tej pory czekaliśmy na lepszą pogodę, bo codziennie dolewa i wstrzymywaliśmy się z koszeniem, ale trawa przerosła i stwierdziliśmy że skoro mamy noże to nie będzie problemu. Jakże się myliliśmy ;[ Wszędzie tam gdzie była wilgotniejsza trawa ścinało śruby zabezpieczające na rotorze. Zrobiliśmy tak 2 ha, dłużej już nikt nie mógł na to patrzeć i pozostałe 3ha zwinęliśmy bez użycia noży. Poszło dwa razy szybciej niż z nożami. Albo z tą prasą jest coś nie tak, albo my nie umiemy jej używać. Jakieś sugestie mile widziane.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#153 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 05 lipiec 2013 - 06:39

Metal Fach Z-562 Opinie A czy ktoś z kolegów ostrzył czy wymieniał nóż do obcinania siatki???
Bo mi coś słabo obcina, jakie są wasze spostrzeżenia na ten temat, i instrukcje?

#154 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 12:22

Metal Fach Z-562 Opinie Mam taki problem w swojej prasie-podczas zbierania materialu gdy musze podniesc podbierak troche do gory przelanczam hydraulike na panelu sterowania i podnosze go ale w tym momencie luzuja mi zaczepy na dole od zamykania komory. Puzniej nie moge ich juz domknac bo komora odchyli sie do tylu,skutkuje to tym ze musze zebrany material wywalic z prasy i zbierac go jeszcze raz. Wasze prasy tez tak maja? Chodzi mi tylko o z562

#155 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 09 lipiec 2013 - 12:33

Metal Fach Z-562 Opinie Nie u nas tak nie ma

#156 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 12:41

Metal Fach Z-562 Opinie Prasa jest nowa wiec moze cos trzeba by podregulowac tylko co?

#157 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:12

Metal Fach Z-562 Opinie Jeden użytkownik, a raczej użytkowniczka miała podobny problem. Tak jak mówisz coś trzeba podregulować, ale nie wiem co. Nie mam takiej prasy, więc ci nie pomogę. Najlepiej zgłoś ją na gwarancji do serwisu (jeżeli jest nowa).

#158 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 08:35

Metal Fach Z-562 Opinie Prasa nowa 2012-zrobila ok 200 bel dopiero. A z tym puszczaniem zaczepow jest to troche uciazliwe bo caly czas trzeba pilnowac. W slomie bedzie troche lepiej bo podbierak ustawi sie na jednej wysokosci ale na miekkich lakach juz tak sie nie da.

#159 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 11:54

Metal Fach Z-562 Opinie Czy to dobry pomysł naspawać coś na walec ten pierszy za podbierakiem, coś muszę wykombinować przed sezonem ze słomą, także mam taki pręt zbrojony z 5mm jakby tak po kawałku po 3 na walec pierwszy i np 3ci naspawać lub tylko na pierwszy, gdzieś w galerii była taka fotka tylko nie mogę znaleźć jak uważacie przerabiać coś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Igor89

Igor89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 14:10

Metal Fach Z-562 Opinie No właśnie czy ktoś próbował naspawywać druty na walce?czy to wogóle ma jakiś sens?też musze coś wykombinować przed sezonem bo ja kupuje niestety dużo słomy i zależy mi na dobrym zgniocie bo płace od balika,ja prasuje w dzień a w dzień niestety nie da się dobić beli do oporu ;)
Ferdek, jak ty zwiększasz zgniot? tylko poprzez luzowanie linki?

Edytowany przez Igor89, 21 lipiec 2013 - 14:14.