Polecane posty

ferdek-6160    11

a ja potrzebuje bardzo suchej słomy ponieważ choduje maciory i mokra lub wilgotna słoma nie wchodzi w gre

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Czy ktoś użytkuje prasę Mmetal-Fach Z 562 RN (rotor nożowy) Chodzi głównie o to czy ktoś używał noży i jak to się sprawdza w "praniu" ? My dzisiaj używaliśmy pierwszy raz i powiem szczerze. że prędkość belowania nie powala na kolana, a wręcz osłabia. Mamy teraz aurę taką jaką mamy i wiadomo że materiał nie jest zbyt suchy, ale każdy zbiera żeby nie zgniło. Do tej pory czekaliśmy na lepszą pogodę, bo codziennie dolewa i wstrzymywaliśmy się z koszeniem, ale trawa przerosła i stwierdziliśmy że skoro mamy noże to nie będzie problemu. Jakże się myliliśmy ;[ Wszędzie tam gdzie była wilgotniejsza trawa ścinało śruby zabezpieczające na rotorze. Zrobiliśmy tak 2 ha, dłużej już nikt nie mógł na to patrzeć i pozostałe 3ha zwinęliśmy bez użycia noży. Poszło dwa razy szybciej niż z nożami. Albo z tą prasą jest coś nie tak, albo my nie umiemy jej używać. Jakieś sugestie mile widziane.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

A czy ktoś z kolegów ostrzył czy wymieniał nóż do obcinania siatki???

Bo mi coś słabo obcina, jakie są wasze spostrzeżenia na ten temat, i instrukcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Mam taki problem w swojej prasie-podczas zbierania materialu gdy musze podniesc podbierak troche do gory przelanczam hydraulike na panelu sterowania i podnosze go ale w tym momencie luzuja mi zaczepy na dole od zamykania komory. Puzniej nie moge ich juz domknac bo komora odchyli sie do tylu,skutkuje to tym ze musze zebrany material wywalic z prasy i zbierac go jeszcze raz. Wasze prasy tez tak maja? Chodzi mi tylko o z562

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Jeden użytkownik, a raczej użytkowniczka miała podobny problem. Tak jak mówisz coś trzeba podregulować, ale nie wiem co. Nie mam takiej prasy, więc ci nie pomogę. Najlepiej zgłoś ją na gwarancji do serwisu (jeżeli jest nowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Prasa nowa 2012-zrobila ok 200 bel dopiero. A z tym puszczaniem zaczepow jest to troche uciazliwe bo caly czas trzeba pilnowac. W slomie bedzie troche lepiej bo podbierak ustawi sie na jednej wysokosci ale na miekkich lakach juz tak sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy to dobry pomysł naspawać coś na walec ten pierszy za podbierakiem, coś muszę wykombinować przed sezonem ze słomą, także mam taki pręt zbrojony z 5mm jakby tak po kawałku po 3 na walec pierwszy i np 3ci naspawać lub tylko na pierwszy, gdzieś w galerii była taka fotka tylko nie mogę znaleźć jak uważacie przerabiać coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

No właśnie czy ktoś próbował naspawywać druty na walce?czy to wogóle ma jakiś sens?też musze coś wykombinować przed sezonem bo ja kupuje niestety dużo słomy i zależy mi na dobrym zgniocie bo płace od balika,ja prasuje w dzień a w dzień niestety nie da się dobić beli do oporu ;)

Ferdek, jak ty zwiększasz zgniot? tylko poprzez luzowanie linki?

Edytowano przez Igor89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodar998    2

Panowie ale na który walec naspawać te druty i w jaki sposób?na całej długości walca po między tymi wytłoczeniami ?czy może jakoś po łuku?

co do zgniotu to czy czasem ta sprężyna co trzyma haki nie ma wpływu na zgniot jak by ją bardziej natępić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

dlaczego w 562 ukręcają się krzyżaki w wałku przekaźnika? po 60 balotach krzyżak się rozsypał i nie wiemy dlaczego. robimy słomę przez cały dzień i jednakowo idzie a ma ona rotor bez noży. 914 przy kiszonce stęka troche dlatego jeżdżone jest fendtem 611 sl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

niestety nie ale to ja i tak nie presuje tylko kuzyn. o tym nie pomyśleliśmy nawet. dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RycerzNocy    0

parę dni temu ukręcił mi się wałek rolujący na samej górze w instrukcji nazywa się to wal rolujący III do tego pękło łożysko koszt części to tyciu ponad 1000zł dziś przy słomie zapadł mi sie wałek prawie na samym dole jest w nim dziura za parę dni dam zdjęcie a rok temu na 3 wałkach wymieniłem łożyska bo się kulki rozsypały mogła by być ta praca trochę z lepszej blachy zrobiona

post-30750-0-84252100-1376939257_thumb.jpg

Edytowano przez RycerzNocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

beata12596 dopytałem się dokładnie operatora i mówił że wyłącza wałek więc dalej nie wiemy co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Ciekawostką jest to, że nie ścina zabezpieczenia na wałku tuż przy ciągniku tylko ukręca krzyżaki, hm, następna zagadka tej prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

no właśnie oryginalnych śrub nie ścina to są śruby 8.8 więc nie ma się co dziwić. dali taki wałek gratis do prasy więc jest. to jest jakiś zachodni chyba bondioli pawersi o ile się nie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A wałek jest szerokokątny?

swoja drogą nie wierze aby bondioli od tak sie rozpadał albo zapakowaliscie z mocna srube albo zbyt ciasne skrety (o ile to zwykły wałek bo na szerokokatny to nie przeszkadza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

na skrętach jest wyłączany a śruba oryginalna nigdy nie ucieło jej. to zwykły wałek szerokokątny 1800 to weźże odbij :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tubus51    0

-- połączono --

 

Witam. Mam w kupnie roczną prasę metal-fach z rotorem i nożami, i mam pytanie. Czy suche siano i słoma idzie w tej prasie? Bo słyszałem że trzeba belować z rosą, bo inaczej nie idzie. może rotor by wspomagał, i by szło. I ogólnie, chciałbym się dowiedzieć jak te prasy się sprawują. piszcie swoje doświadczenia.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Weź nawet nie zwracaj uwagi na to coś. Istny złom, łańcuchy pękają, siatka nawija się na bębny, a wydajność ? Porażka, szybciej pojedziesz sie badziew zapcha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

Mam taką prasę z rotorem i nożami. Jak dla mnie za takie pieniądze jest warta swojej ceny. jestem z niej zadowolony acz ma też swoje mankamenty. przy pełnej obsadzie noży to nie nadążałem z wymianą śrób zabezpieczających rotor ale jak wymontowałem połowę noży to teraz idzie gładko i ma ciągnik sporo lżej a prasuje URSUSEM 5714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Panowie po 12 latach pierwsza awaria tej prasy, wiec nie ma co narzekać. Padło mi łożysko na dolnym wałku i nie wiem jak je teraz wyciągnąć. Koło zębate już zdjęte, ale łożysko zostało w obudowie. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj