Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Fach Z-562 Opinie

174 odpowiedzi na ten temat

#121 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 08 sierpień 2012 - 08:44

Metal Fach Z-562 Opinie Można zrobić belkę z suchej słomy w środku dnia ale nie polską prasą... Niestety będziesz musiał zmęczyć te 20 ha rano i wieczorem inaczej się nie da...

jak nie można jak można ja warfamą robię w południe i są ładne owinięte bele zdięcie można zobaczyć w mojej galeri

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Metal Fach Z-562 Opinie Dzisiaj, 00:21
  •  

#122 Share fifi776

fifi776

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 09:28

Metal Fach Z-562 Opinie kolega owija siatką i dlatego ma problem, sznurkiem nie ma tego problemu

#123 Share Adik92

Adik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 21:34

Metal Fach Z-562 Opinie ta prasa ma swoje zagrania , dziś prasowałem 15 ha pszennej słomy i ładnie owijała tylko że musiałem owijać 3 razy kulke , a prasowałem od godz 14 do 21 , sznurkiem wychodzą ładnie o każdej porze dnia i nocy z tym problemu nie ma

#124 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 21:57

Metal Fach Z-562 Opinie koledzy wezcie te zabawki posprzedawajcie i kupcie sobie john deerke od 550 do 590 obojetnie jaki macie fundusz na to i bedziecie belowac 24h na dobe ,,,, jak czytam jakie macie problemy to zadaje sobie pytanie dla jakiej idei to czynicie ze sie zaopatrzyliscie w takie zabawki???

#125 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 07:31

Metal Fach Z-562 Opinie A te jd 550 rto niby takie cudo? jest kilka innych tematów o zapychających się jd lub że bela nie chce się obracać w komorze, a siano po pasówce to jedna pleśń, jak ktoś ma prasę walcową to ma powód do tego metalfach jest i tak o niebo lepszą prasą od sipmy clasik i wszyscy w okolicy teraz chcą ten chłap sprzedać, bo po kilku sezonach nadaje się na złom i prawie każdemu się paliła, a co metalfachu, owszem są problemy ale to bardziej zależy od słomy, zgrabiona słoma idzie dobrze a są słomy po prostu śliskie, żytnie słomy gdzie był oprysk zrobiony tylko zapomniano o dobrym nawożeniu słoma jest miękka i tam jest problem, we wszystkich onnych przypadkach albo z zielem z perzem idzie tylko gwizd, jak mamy takie coś belować to przede wszystkim uważać trzeba na kupki słomy podczas dobijania belki jeździć na niskim boegu i wysokich obr, jak już nic nie pomaga, można walce pomalować jakąś farbą jeden dzień pomoże, albo nasmołować 2-3dni się trzyma.
ps. miałem klijenta gdzie okrutnie bele stawały miałem sobie już dać spokój ale w końcu jakoś zmęczyłem te pole, po czym klijen pochwalił się że żyto na tym polu zawsze tak źle się beluje i w zeszłym roku znajomy robił tam sipmą clasik i wyrzekł się i przyjechał następnego dnia o 4tje rano i skończył bo też wyrzucał bele i roztaczał i się zapychało

#126 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 sierpień 2012 - 07:53

Metal Fach Z-562 Opinie Sipma Clasic to łańcuchowa prasa więc z zatrzymywaniem się belki w komorze nie ma mowy to co mu nie szło że musiał o 4 rano przyjechać?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#127 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 13:40

Metal Fach Z-562 Opinie plesn w balocie po prasie jd??....chyba nie wiesz co piszesz...

#128 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 18:30

Metal Fach Z-562 Opinie jak od samego rdzenia ciasno ubija to na pewno posiwieje lub zielonkawy kurz się pojawi, w tamtym sezonie dokręciłem zgniot u siebie i dużo siana mi kurzyło, w tym sezonie u siebie belowałem tak żeby flakowate bele były a na usługach zwiekszałem zgniot żeby nikt nie narzekał że flaki robie hehe
co do klasika to okrutnie się zapychała czy coś tam tak mi opisywał gościu który na prasach się nie zna więc nie czepiajcie się ale problemy też miał, jak to on określił prasa nie chciała wciągać

#129 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 20:54

Metal Fach Z-562 Opinie Siano Ci kurzyło nie z powodu zgniotu tylko z powodu zbyt dużej wilgotności...

#130 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 07:55

Metal Fach Z-562 Opinie no fakt ale jak nadają ulewne deszcze i wiszą czarne chmury to się nie zastanawiam jak niektórzy że a niech popada a kiedyś tam wyschnie tylko zwijam jakie jest i jak gdzieś zielone kłapcie się zdarzają to na mniejszym zgniocie i tak wszystko ładnie dojdzie w beli
ale są i tacy co 3 tyg suszą hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 23:11

Metal Fach Z-562 Opinie jesli chodzi ci o to lozysko od walu rotora to tam sa kryte lozyska wchliwe i to pewnie te"podkladki" to e pierscienie ktore kryja kulki.

#132 Share MichalM1

MichalM1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 18:15

Metal Fach Z-562 Opinie Moja prywatna opinia na temat "nowej" prasy Metal Fachu serii z562:
- w prasie względem tej starej zmieniono TYLKO layout i dodano dodatkowe wyposażenie w postaci noży czy rotora; części pasują od starej (moja z 2003)
- jestem posiadaczem starej i mogę zapewnić, że łożyska wałków dolnych na których spoczywa ciężar dźwigania beli siadają dosyć szybko i to bez noży czyli dodatkowego obciążenia i docisku generowanego na wałek;
- główny wałek (taki okrągły przy aparacie wiążącym) z którego dalej przenoszony jest napęd potrafi się "ukręcić"
- blacha która ma zatrzymywać zanieczyszczenia na głównym wale nie spełnia swojego zadania, może i spełnia, ale przez to wał potrafi dodatkowo zwiększać swoją temperaturę ze względu na tarcie; dokonaliśmy własnego udoskonalenia ostrząc tą blachę
- rolki podbieracza są słabo osłonięte, a dostające się tam zanieczyszczenia powodują szybsze zużywanie się ich, dodam, że są drogie i wymaga dużo pracy ich wymiana; (może poprawili to wraz z layout'em? - zwróćcie uwagę przed zakupem)
- nie wyobrażam sobie dodatkowego dociążenia belarki nożami i rotorem, tak więc jeżeli zakup to tylko w wersji podstawowej
- poprawność pobierania sznurka da się wyregulować, tak więc nie brał bym tego pod uwagę
- mam nadzieję, że konstruktorzy dojrzeli do tego, aby w wersji standardowej dać centralne smarowanie?
- przy częstym smarowaniu i używaniu z głową belarka w wersji podstawowej powinna wytrzymać około 1500 - 2000 sztuk bez poważnego remontu

To moje uwagi. Kwestię zakupu/ wyboru belarki pozostawiam użytkownikom, gdyż każdy ma inne wymagania areałowe i inny portfel. Jeżeli jeszcze czegoś chcecie się dowiedzieć o belarce możecie odważnie pisać :)

#133 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 08 wrzesień 2012 - 19:22

Metal Fach Z-562 Opinie Kolego - napiszę tylko tyle że bzdury piszesz...
Mam prasę Metal Fach-u od 2004 roku - robię rocznie 1000 - 1500 bel i przez tyle lat nie miała jakimś cudem żadnego "poważnego remontu"
Pozdrawiam

#134 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 19:28

Metal Fach Z-562 Opinie Łatwo powiedzieć "często smarować" W tej prasie są kalamitki w takich miejscach, że szkoda gadać. Strasznie ciężko dojść do większej połowy kalamitek

#135 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 08:10

Metal Fach Z-562 Opinie Ile razy mówiłem że połowy są równe-ale jak zwykle większa połowa nie słuchała :D .Co do kalamitek to prawda-jedną z nich "odkryłem" dosłownie parę dni temu, inna miała taki dżingiel że owszem była wkręcona-tyle że w nieprzelotowy otworek-rozwaliłem wężyk :D .
Z awarii jak do tej pory 1 (słownie jedno ) łożysko,belarkę mam z 2003 r i podbieracz jest w niej na tulejkach a nie łożyskach (u moich znajomych którzy mają nowsze-a więc na łożyskach podbieracze są po którymś tam remoncie).Czasami potrafi pęknąć łańcuch (no ale ja nie oszczędzam na zgniocie-jak czasami czytałem o tym że MF 255 sobie w niej radzi to nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać...).No i czasami ma jakieś tam "swoje" z obwiązywaniem (sznurek spada z rolek)-ale przywykłem :D .
Co prawda nie robię aż tyle bel co kol.zbych (pozdrowienia zbychu) ale ładnych parę tysięcy stuknęło-więc też nie sądzę aby co owe 1500-2000 bel potrzebny był poważny remont-no chyba że za taki uznać wymianę zęba w podbieraczu...

#136 Share MichalM1

MichalM1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 19:36

Metal Fach Z-562 Opinie Zarzucanie pisania mi "bzdur" jest bezpodstawne. Podbieracz aktualnie mam rozsypany, jeszcze rolki(łożyska) w kawałkach. Jeżeli mi nie wierzysz zapraszam do mojego gospodarstwa. Łożyska na trzech wałkach (z obu stron) wymieniałem niedawno, a wałek "ukręcił się" sąsiadowi w belarce o rok młodszej. Faktem jest, że post umieściłem dosyć impulsywnie po tym jak sprzęt odmówił mi posłuszeństwa, dlatego mogłem liczbę bel do remontu zaniżyć. Prasie docisku nie żałuję, jednak nie zmienię swojej opinii o niej.
Ważne, żeby osoby zainteresowane kupnem poznały skrajne opinie i świadomie podjęły decyzję.

P. S. Jak już ktoś się zdecyduje to niech weźmie instrukcję obsługi i poszuka kalamitek, bo rzeczywiście troszkę je pochowali. Mogli by chociaż jakieś strzałki porobić :D

#137 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 20:25

Metal Fach Z-562 Opinie Faktem jest (jak już pisałem) że moja belarka prawdopodobnie była robiona na tzw. wabia :D .Już tłumaczę -polscy producenci mają taki dziwny zwyczaj-na początku robią coś solidnie a potem idą na żywioł .Tą prasę miałem pierwszą w okolicy więc siłą rzeczy potencjalni nabywcy walili do mnie drzwiami i oknami.No i na swoje (ich ?) nieszczęście doradzałem im zakup -a potem wychodziły kwiatki...jakieś pękające wałki,rozsypane podbieracze (u mojego kolegi nawet walec pękł na pół ) a u mnie nic :blink: .Chociaż w porównaniu z nową Sipmą to i tak jest to ósmy cud świata jak tak słucham.

#138 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 10 wrzesień 2012 - 22:08

Metal Fach Z-562 Opinie Ja mam ów model z rotorem i nożami. Gdyby nie mój tatko nigdy bym w życiu tej marnej kopii welgera rp12 nie kupił ale nie ode mnie to zależało. Na początku q*wica strzelała mnie przy każdy wyjeździe do prasowania. A to siatka nie owija się tam gdzie powinna albo wcale się nigdzie nie owija (bo nie da rady ruszyć), jak napcha syfu za tą blachę przy tym gładkim walcu to można zapomnieć o prawidłowym ucięciu siatki, raz chciałem wyjąc nóż do obcinania siatki ale stopniowo wykręcając kolejne części prasy w celu dobrania się do niego z tatkiem zwątpiliśmy. Zabezpieczenia na śruby ścinne są i wymiana ich do najfajniejszych rzeczy nie należy, najgorzej jeśli stanie się to na rotorze bo wtedy bele wyrzucamy z komory i zamieniamy się z nią miejscami, z pasją (i łaciną podwurkową na ustach) wyrywając prasowany materiał (czytamy trawę) bo konstruktor nie przewidział, czegoś takiego jak mechanizm cofania rotora. Szerokość podbieracza jaka widnieje na stronie producenta to 180cm nie wiem jak oni mierzyli ale ja zmierzyłem 170cm (no chyba, że szerokość liczyli od do tych zagiętych rogów na podbieraczu). Rozmieszczenie kalamitek do smarowania łożysk było chyba projektowane udanym po sylwestrze :P. Zaczep (dyszel) w prasie jest za krótki (mogliby go o jakieś 20cm wydłużyć). Zrobiłem na coś ponad 600 bel i zacząłem się z nią docierać ponieważ coraz rzadziej z komory wylatują nieowinięte siatką bele, odpukać dawno mi się nie zapchała i śruby na rotorze od chwili gdy zrobiła u nas 300 bel są jeszcze te same. Po prostu da się nią pracować ale mimo wszystko nie polecam.

#139 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 01:51

Metal Fach Z-562 Opinie No właśnie -nawet taki głupi dyszel-w mojej prasie jest sporo dłuższy (i masywniejszy ) niż w nowszych !-potrafi to ktoś wytłumaczyć ?Ma ktoś (tak jak ja) podbieracz na tulejkach ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share MichalM1

MichalM1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 09:03

Metal Fach Z-562 Opinie @kokoman: nie wiem jak to wygląda przy siatce, ale przy sznurku to my skróciliśmy tą blachę o jakieś 1-1,5 cm i przesunęliśmy ją w kierunku do komory tak, aby spadający sznurek nie zatrzymywał się na wałku tylko wpadał bezpośrednio do komory. Zobacz jeszcze, tak jak pisałem wcześniej, czy masz tą blachę dociśniętą do okrągłego wałka od strony komory. Na początku my strasznie narzekaliśmy na sznurek, ale jak już się dokonało poprawek to nie pamiętam kiedy ostatnio wychodziłem do sznurka (no chyba, że do sypełka jak się zmieniło rodzaj sznurka)
@jaro: do kiedy były produkowane na tulejkach? Moja jest z września 2003 i już podbieracz jest na rolkach