Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Fach Z-562 Opinie

174 odpowiedzi na ten temat

#41 Share JUMZ95

JUMZ95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka.

Napisany 27 luty 2011 - 13:45

Metal Fach Z-562 Opinie Ciągnik mam prawie 68 konny bo tak ma napisane na tabliczce na silniku, więc jakoś da rade. Drugim problemem o którym słyszałem to owijanie się siatki na walcach. O co z tym chodzi? No i czekam na kolejne rady dla nowego użytkownika. :D
Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Metal Fach Z-562 Opinie Dzisiaj, 21:51
  •  

#42 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 27 luty 2011 - 14:24

Metal Fach Z-562 Opinie Owija sie siatka na wałku bo trzeba lekko obszlifowac plaskowniki naspawane na nim, u mnie sie tak z poczatku czasem zdarzało teraz to tylko smiech, no i opusc pardziec preta napinają cego siatkę i przekonasz sie że bedzie OK.

Do kolegi ZUCH, jak masz hydrauliczna komore a nie na zamku to możesz se pogadac.!!
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#43 Share Mariusz90

Mariusz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Rolnictwo,Komputery

Napisany 27 luty 2011 - 20:35

Metal Fach Z-562 Opinie ja użytkuję już 5 rok prasę metal fach,w słomie mi się jeszcze nie przytrafiło żeby bela stała a było prasowane w różnych warunkach,natomiast w sianie raz mi stanęła bela ale to nic dziwnego jak to była sieczka i nie było pociągu.Z prasy jestem ogólnie zadowolony,uważam że to dobra maszynka na średnie gospodarstwa,chociaż i na większych też.Nie dawno zakupiłem drugą prasę tej firmy,posiada juz centralne smarowanie i obwiązywacz siatką.Od razu mowie ze starą będę spzrzedawać i jest w bdb stanie;)

#44 Share pawelzaborze27

pawelzaborze27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 luty 2011 - 21:24

Metal Fach Z-562 Opinie Ja w zasadzie dodam to że jak prasujesz zaraz po kombajnie to nie ma mowy zeby staneła. Stara może, nawert jeśli nie jest za sucha. Podsumowywując wypowiedzi powyższe i moją, wyjmij grabie, nie prasuj starej słomy, a będzie dobrze, jak kupisz przekaźnik trzykrzyżakowy czy wysokokątowy jak kto woli to już całkiem bajka bo bez wyłączania zjeżdzasz z pokosu w pokos.

#45 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 27 luty 2011 - 21:26

Metal Fach Z-562 Opinie prasuj zaraz po skoszeniu to ci się żadna nie zatrzyma a to co piszą że dużo koni trzeba to nie prawda

#46 Share Aleks72

Aleks72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:wszytkim czym zajmuje się rolnictwo:)

Napisany 27 kwiecień 2011 - 20:17

Metal Fach Z-562 Opinie wiem tyle ze te prasy sa z rotorem wielkim nie wypałem sa z tym problemy z rotorem i kto kupil te prasy to nie raz do serwisu prowadzał...

#47 Share uiop86

uiop86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 maj 2011 - 09:05

Metal Fach Z-562 Opinie ja mam taką prasę przed wczoraj miałem uruchomienie przez serwis przy pracy z nożami zapchała się kilka razy na jednym pokosie (źle zwiniętym) poza tym było ok. bele zbite dobrze. na razie prasowaliśmy próbny kawałek w tym tygodniu będzie więcej do pracy.

#48 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 29 maj 2011 - 09:15

Metal Fach Z-562 Opinie Masz jakie zdjecia beli, lub prasy ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#49 Share uiop86

uiop86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 maj 2011 - 09:44

Metal Fach Z-562 Opinie niedługo powrzucam zdjęcia prasy belki mam tylko owinięte

Edytowany przez uiop86, 29 maj 2011 - 10:00.

#50 Share uiop86

uiop86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 maj 2011 - 20:57

Metal Fach Z-562 Opinie http://www.agrofoto....999-metal-fach/
zdjęcie prasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Ferdas1

Ferdas1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 07:33

Metal Fach Z-562 Opinie

mit i tyle ;[
jak ktoś nie czyta instrukcji obsługi to może i komuś tam stawały bele, w instrukcji jest napisane że do słomy należy przestawić zaczep tak żeby prasa była wypoziomowana tzn zaczep wyżej i podbierak wyżej żeby bele była bardziej na klapę ułożona, natomiast do zielonek jak tak pojedziesz będzie odskakiwała klapa i prasa musi być do zielonek pochylona do przodu tak więc musi być przestawiona z powrotem żeby do przodu pochylić żeby nie było naporu na klapę i problemu nie ma ze słomą, mi osobiście staneły 2 bele siana które schło 2 tygodnie i zbierałem w samo południe i było ze 35stC w cieniu, ogólnie to serwisant to mówił że jak coś leży z miesiąc i wyschnie na popiół to może stawać ale tylko w takiej sytuacji :)

ale na którą dziurke przestawić zaczep,zeby było można prasować słome

#52 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 14:41

Metal Fach Z-562 Opinie

Owija sie siatka na wałku bo trzeba lekko obszlifowac plaskowniki naspawane na nim, u mnie sie tak z poczatku czasem zdarzało teraz to tylko smiech, no i opusc pardziec preta napinają cego siatkę i przekonasz sie że bedzie OK.

Do kolegi ZUCH, jak masz hydrauliczna komore a nie na zamku to możesz se pogadac.!!

Mógłbyś jaśniej napisać o co chodzi z tym "opusc pardziec preta" ? ;)
Bo u mnie potrafi sie siatka na wał zawinąć, pare razy mi się tak stało już.

#53 Share Ferdas1

Ferdas1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 17:02

Metal Fach Z-562 Opinie no bo moja prasa metal fach nie da sie prasować suchej słomy bo staje balot w komorze a mowiles ze trzeba wypionowac zaczep

Ciągnik mam prawie 68 konny bo tak ma napisane na tabliczce na silniku, więc jakoś da rade. Drugim problemem o którym słyszałem to owijanie się siatki na walcach. O co z tym chodzi? No i czekam na kolejne rady dla nowego użytkownika. :D

Czesc macie jakies rady co zrobic zeby prasa metal fach prasowała słome za odpowiedz dzeki

#54 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 11:42

Metal Fach Z-562 Opinie Prośba jak w temacie czy taka prasa się opłaca tzn. jako prasa do gospodasrtswa jakie wady zalety widzicie u siebie, czy opłaca sie kupować z nożami i rotorem czy wogóle to olać. Prasa będzie prasować siano, słomę i sianokiszonkę (trawa, lucerna). Słyszałem opinie że walcowe są dobre do czegoś a łańcuchowe do czegoś innego (nie pamiętam do czego).

#55 Share daniel394

daniel394

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 14:09

Metal Fach Z-562 Opinie Napewno opłaca się kupić prasę z rotorem i nożami bo w sianokiszonce bedziesz miał większy zgniot.A walcowe prasy lepiej radzą sobie w kiszonce, do słomy bedzie chyba lepsza łańcuchowa.Ja na twoim miejscu szukałbym prasy z mieszaną komorą zwijania.

#56 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 14:33

Metal Fach Z-562 Opinie czyli bardziej będzie opłacalna np. unia DF 1,8V/1,8VD ? a co z aplikatorem do zakiszania w innych prasach nie widziałem tego czy to sie opłaca. I jeszcze jedno prasa będzie na prow więc tylko nowa i tylko "polska"

#57 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 15:13

Metal Fach Z-562 Opinie to zależy ile czego chcesz belować jeśli dużo sianokiszonki to jak najbardziej z rotorem, czy z nożami nie wiem, znajomy do mf 80km uczepił df-a z nożami i nie daje rady, walcówką robie siano i słomę i fajne jest to że bele są równe a warstwa zewnętrzna jest piekielnie zbita, po łańcuchowej warstwa zewnętrzna jest luźniejsza a bele są minimalnie większe, do sianokiszonki jest to dobre do siana już nie bardzo bo na większym zgniocie niedoschnięte siano lubi się spażyć lub podleśnieć, co do samej prasy sokółki bez rotora to w zielonkach trzeba uważać żeby nie zapchać podbieraka dlatego sam rotor w sianokiszonkach poprawił by znacząco wydajność, ale to wszystko pod warunkiem że masz ponad 80km byka

#58 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 17:15

Metal Fach Z-562 Opinie nie wiem czy byk ale zetor proxima 90 (87 km). tzn jeśli chodzi o siano to ok 5 -6 ha łąk, 3 ha lucerny 10 - 15 ha słomy.

#59 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 17:18

Metal Fach Z-562 Opinie też jestem w takiej samej sytuacji i chyba zaryzykuje i wezmę metal-facha z nożami bo famarol jest dużo droższy a m-f znajomi mają i nie jest tak źle tylko oni mają bez rotora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 17:35

Metal Fach Z-562 Opinie czyli weźmiesz mf z nożami i rotorem ? a czy 87 km da radę ?