Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Fach Z-562 Opinie

174 odpowiedzi na ten temat

#21 Share deutz611

deutz611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim co ma koła i silniki...

Napisany 10 wrzesień 2010 - 09:36

Metal Fach Z-562 Opinie Dane techniczne to już nam, tylko czytanie czegoś, a odczucia operatora takiej maszyny do zupełnie inna sprawa i nie podali jak długość cięcia oraz ilość noży. Tam napiszą, że bele bardzo dobrze zagęszczone, ale nie podadzą siły zgniotu przy której tą bele zagęszczono. Jakiej ulotki na temat pras bym nie czytał to wszędzie napisane "maszyna wręcz idealna", lecz obsługa i praca w realnym kontakcie to katorga. Wole więc usłyszeć kilka zdań od użytkownika takiej maszyny, a może się uda także zobaczenia w pracy taką maszyny, także temat podtrzymuje i nadal czekam na opinie.:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Metal Fach Z-562 Opinie Dzisiaj, 01:13
  •  

#22 Share deutz611

deutz611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim co ma koła i silniki...

Napisany 30 październik 2010 - 01:41

Metal Fach Z-562 Opinie Patrzą na ilość wpisów wnioskuje, iż jeszcze nikt na AF nie posiada takiej maszyny więc chyba należy zamknąć temat, a szkoda bo już myślałem że się rozwinie:)Tak ja kolega niżej napisał, faktycznie może lepiej poczekać:blink: Więc czekamy na użytkowników owej maszyny....

#23 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 30 październik 2010 - 09:06

Metal Fach Z-562 Opinie Po co zamykać, jeśli znajdzie się użytkownik to podzieli się spostrzeżeniami
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#24 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 31 październik 2010 - 05:54

Metal Fach Z-562 Opinie U kolegi z sasiednij wsi jest taka własnie prasa, Deutz K120 i ta belareczka i ciągnik aż pierdzi, wogóle to jest lipnie roziwazane nie wspomne o tym że noże mają zaczepiste luzy, Ja w tym roku chciałem przywlec na testy tą ichną pasówke prototyp, ale jak zobaczylem ze 130km ma co robic to ja se odpuscilem.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#25 Share mariusz16b

mariusz16b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:20

Metal Fach Z-562 Opinie w którym roku ruszyła seryjna produkcja pras stało komorowych walcowych :rolleyes: metal-fach :lol:

#26 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:36

Metal Fach Z-562 Opinie Chyba w 2002 ?

#27 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:22

Metal Fach Z-562 Opinie

Generalnie wybór należy do Was Krajowe czy zagraniczne!
Metalfach jako firma robi ogromny postęp w rozwoju swojej produkcji. Obecnu sprzęt jest dużo lepszy jak kilka lat temu dotyczy to również pras. Do tego dochodzi to że dajesz zatrudnienie Polakom a nie zagranicznym a to Polacy piją Twoje mleko i jedzą Twoje mięso czy chleb.

Oczywiście, że tak. Żeby tylko Polskie maszyny chociaż w połowie były tak przemyślane i wykonane jak zagraniczne, to nie byłoby problemu! Ale to są moje pieniądze i chciałbym je wydać jak najlepiej, żeby za kilka lat nie żałować i nie sprzedawać 'nowego' sprzętu, bo nie spełnia oczekiwań/nie działa jak powinien/rdzewieje i się psuje. Dlatego też jeśli wniosek prejdzie pozytywnie, będę starał się kupić jak najmniej polskiego sprzętu...niestety...
Ps.prawdopodobnie będę sprzedawał prasę metal-fachu, gdyby ktoś... :P

#28 Share mariusz16b

mariusz16b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:10

Metal Fach Z-562 Opinie wie morze ktoś czy przy zakupie rozrzutnika metal-fach jest w standardzie kabel do świateł?? bo mi nie dali :unsure:

#29 Share Wacekd

Wacekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 luty 2011 - 09:25

Metal Fach Z-562 Opinie Witam czy ma ktoś prase Metal Fach z 2010 roku i czy prawdą jest fakt że prasy mają naspawane na walce jakieś profile co likwidują problem z suchą słomą :)

#30 Share JUMZ95

JUMZ95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka.

Napisany 26 luty 2011 - 22:52

Metal Fach Z-562 Opinie Cześć!
Mam prasę Metal Fach Z562 od ponad miesiąca. Wiele słyszałem o stawaniu (ślizganiu się) bel słomy. Sam nie wiem bo jeszcze nie prasowałem ale za w czasu chcę temu zapobiec. I tu rodzi się pytanie jak? Co zrobić aby do tego nie dochodziło? Co zrobić kiedy to się już stanie?

Z góry dzięki za odpowiedzi! B)
Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 luty 2011 - 02:36

Metal Fach Z-562 Opinie mit i tyle ;[
jak ktoś nie czyta instrukcji obsługi to może i komuś tam stawały bele, w instrukcji jest napisane że do słomy należy przestawić zaczep tak żeby prasa była wypoziomowana tzn zaczep wyżej i podbierak wyżej żeby bele była bardziej na klapę ułożona, natomiast do zielonek jak tak pojedziesz będzie odskakiwała klapa i prasa musi być do zielonek pochylona do przodu tak więc musi być przestawiona z powrotem żeby do przodu pochylić żeby nie było naporu na klapę i problemu nie ma ze słomą, mi osobiście staneły 2 bele siana które schło 2 tygodnie i zbierałem w samo południe i było ze 35stC w cieniu, ogólnie to serwisant to mówił że jak coś leży z miesiąc i wyschnie na popiół to może stawać ale tylko w takiej sytuacji :)

Edytowany przez Ferdek07, 27 luty 2011 - 02:38.

#32 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 27 luty 2011 - 06:12

Metal Fach Z-562 Opinie Ja mam 4 lata już i tylko raz mi staneła bela i to w sianie, przez głupote bo prawie dobita już była a ja przejżdzałem z kawalka na kawałek i elipsa sie zrobiła, ale w jechałem w wałek z sianen chwile poskakała i poszła dalej.

Wiec powiem tylko każdy sprzet zależy od tego jak będziesz go szanował i nim pracował.

#33 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 27 luty 2011 - 08:15

Metal Fach Z-562 Opinie ja jak prasowałem swoją prasą (NH BR6090), a słoma leżała długo i była już krucha, nie za tęga, to i jedna kolka staneła i póżniej było jajko :D

#34 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 27 luty 2011 - 09:17

Metal Fach Z-562 Opinie Taką prasę mam 3 lata i pierwszego roku miałem trochę problemów ze słomą,ale to raczej z braku wprawy.Jak koledzy wyżej pisali,jeśli nie chcesz przestawiać zaczepu,to musisz uważać żeby słoma za dużo się nie mieliła w komorze,tzn. masz prawie dobitą belę i kończy ci się wałek,a do następnego musisz kawałek podjechać,to może się trochę sieczki narobić,ale to zależy też od słomy.I jak będziesz prasował słomę,to czasem musisz wysiąść i sprawdzić,bo kamienie mogą sie dostać między wałki,zresztą będziesz słyszał,jak się kamień dostanie ;) .Ogólnie,to zrobiłeś b.dobry zakup,ja sobie chwalę tą prasę,przez 3 lata tylko raz mi pękła spinka od łańcucha,a bel to chyba z półtora tysiaka już trzasnęłem.Jak w ub. roku prasowałem z sąsiadem słomę(On ma Sipmę),to chyba z 10 razy wymieniał zabezpieczenie,a ja nawet raz nie stanęłem.To chyba tyle,jak jeszcze będziesz coś chciał wiedzieć,to śmiało pytaj.

Edytowany przez foka71, 27 luty 2011 - 09:18.

#35 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 27 luty 2011 - 10:02

Metal Fach Z-562 Opinie I do słomy powinno się wymontowywać prętowy dociskacz nad podbierakiem

#36 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 27 luty 2011 - 10:20

Metal Fach Z-562 Opinie ja do słomy wyjmuje zgrzegła w prasie idzie jak trzebaa to zaraz by sie dławiła tak to tylko szum.

#37 Share JUMZ95

JUMZ95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka.

Napisany 27 luty 2011 - 10:27

Metal Fach Z-562 Opinie A jakieś rady dla nowego użytkownika macie? :) Bo w prasach jestem całkowicie zielony, a teraz będzie trzeba wszystko poprasować.
Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

#38 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 27 luty 2011 - 11:05

Metal Fach Z-562 Opinie Na slome wyjmiesz grabie z podbieraka, druga jak dobijasz bele walek CI sie konczy nie wylączaj prasy niech chodiz dalje, jak bedizesz mial troche beli albo prawie pelna w komorze nie jezdz po drodze na drugi kawalek zla strategia potem staje,a tak to sam zobaczysz reszte ;)

#39 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 27 luty 2011 - 11:54

Metal Fach Z-562 Opinie mam prase class roland 46 i pierwsze słysze zeby bela staneła nawet jak mam nie dobita i pojade na drugie pole to nie staje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:06

Metal Fach Z-562 Opinie Bela stanie w komorze walcowej ale trzeba spełnić kilka rzeczy:
1. Za słaby koń pociągowy- główny problem
2. Sucha słoma (głównie pszenna)- mało istotnie jak mamy odpowiednią moc ciągnika
3. Bela staje głownie przy początkowym dobijaniu ale gdy nie wchodzi świeży materiał (głównie gdy zmieniamy pokos a bela prawie nadaje się do owinięcia sznurkiem)- mało istotne gdyż większym ciągnikiem możemy zredukować bieg na wyższy i szybciej przejechać, zmniejszając obroty WOM przez co słoma się tak nie kruszy

Jest sposób na ruszenie beli ale to już wyższa szkoła jazdy i trzeba się tego nauczyć na własnych błędach :P jednak najważniejsza jest moc ciągnika min.70km- bez tego ni huhu :lol: