Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka dla Jarka :)

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 14:34

Kosiarka dla Jarka :) Hmm-jesteś pewien ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka dla Jarka :) Dzisiaj, 23:08
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2012 - 14:43

Kosiarka dla Jarka :) Tak. :) W centralnym zawiasie masz ograniczenie ze strony ramienia. W bocznym kosiarka pracuje jak drzwi na zawiasie. Dodany obrazek

#23 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:10

Kosiarka dla Jarka :) dyskowa kosze prawie do dna row a bebnowa tak sie nie dalo.
jesli masz nierowne,nieregularne laki z przeszkoda i niespodziankami to lepszym wyborem jest bebnowa, dyskowa do tylu nie pokosisz na trudnym terenie trzeba bardziej uwazac, i zawsze myslisz jak cos sie urwie to ile to bedzie kosztowac i jak to naprawic i ile czasu to zajmie,wymiana jakiejs zebatki czy dysku to chyba[na szczescie jeszcze tego nie robilem] wyzsza szkola jazdy a nie 2 godz jak przy bebnowej.pare niespodzianek juz zaliczylem bez strat ale to tylko dlatego ze nie przesadzam z predkoscia w niebezpiecznych miejscach.
na rownych lakach to 3 pelny gaz,kondycjoner szumi i siano samo sknie, na "ekologicznych" lakach przy ladnej pogodzie to bez przewracania w kostki idzie.
na mokrych lakach[po powodzi] to ciagnik siadal, bieznik sie wrzynal ale kosiarka nie topila sie, chyba to niekonieczny bajer.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:42

Kosiarka dla Jarka :) Może w końcu napiszę o tych swoich łąkach bo to taka ciekawostka (parę osób doradzało mi pług łąkowy :D ).Część łąk to łąki torfowe a dokładniej coś co my nazywamy "zimnym torfem" a wyoranie tego daje taki efekt że przez parę lat sami siebie pytamy co nas do ciężkiej cholery napadło że to wyoraliśmy :D .Mam też trochę łąk na styku torfów i pól i tu jest własnie coś takiego że te kawałki są pokryte takimi małymi górkami i dołkami (z reguły pod "górką" siedzi słuuusznych rozmiarów kamyczek-bez kopary nawet nie podchodź)-no i wałowanie prawie nic nie daje.Na każdej łące są też rowy melioracyjne.
@jacus-dzięki za informacje-mi się właśnie zimno robi jak czytam o jakichś tam specjalnych wałkach czy zębatkach które to mają się urywać w "kontrolowany" sposób aby ograniczyć straty.Moja stara bębnówka była używana do karczowania małych drzewek-i działa :D .Nie była wymieniana żadna zębatka-chyba jedynie dwa trzymaki i parę kompletów pasków-chyba nieźle jak na 27 lat ?

#25 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 17:25

Kosiarka dla Jarka :) a u nas setki hektarow pieknych lak II-III klasa stoi odlogiem,sa wsie w kolo otoczone lakami z ktorych tylko czesc jest koszona na doplaty a na reszcie juz krzaki i drzewa rosna, krowy mozna tylko w telewizji zobaczyc.
przy takich warunkach to jeszcze raz bym pomyslal nad bebnowa, tylko ze takich jak czeska to juz nie znajdziesz,chyba mesko taka produkowalo, ale 20 lat temu,wiekszosc firm zachodnich nadal produkuje bebnowe,wieksze szerokosci maja 4 bebny, wiec na pewno jakas interesuja znajdziesz,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#26 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 17:39

Kosiarka dla Jarka :) przecież czeskie rotacyjne dalej są produkowane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 17:59

Kosiarka dla Jarka :) @qazi-zgadza się że są produkowane-tylko czy są takiej samej jakości jak te stare ?-śmiem wątpić.
@jacus-ja cały czas myślę też nad bębnową (2,1 m) z tym iż nie może to być Samasz :D ,kosztują tyle ile dyskówka (czeska co prawda 18800 ale już Kuhn 23 tys brutto)-no i zachodnie ludki twierdzą że to już nie ta jakość co dawniej :blink: .
Znalazłem coś takiego podobają mi się kąty cięcia no i trochę inne przeniesienie napędu.

#28 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 18:05

Kosiarka dla Jarka :) Więc jeśli nie Czeska to bębnowa Kuhn PZ- Kuhn niedawno odkupił fabrykę w Geldrop od Kvernelanda wraz ze wszystkimi patentami w których między innymi była linia kosiarek bębnowych które wynalazł Piet Zweegers na licencji którego były produkowane te czeskie :)

#29 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 06 styczeń 2012 - 18:10

Kosiarka dla Jarka :) A można wiedzieć czemu nie Fella?
KPK - Ochrona

#30 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 18:17

Kosiarka dla Jarka :) Można :D .
Mam w domu operatora kosiarki tego typu że jak podepnę mu Fellę to nawet się nie ruszy...

A Niemcy piszą że co jak co ale Fella to tylko średnia półka (ponoć lubią na materiale zaoszczędzić...)

#31 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 maj 2012 - 10:21

Kosiarka dla Jarka :) PZ to robiło Mesko - miałem taką i karczowała wszystko, ale się po prostu skończyła. Teraz mam samasza i dzisiaj ją składam bo poszło łozysko po 3 sezonie. Skosiła już na pewno ze 300ha (wariat zeby 100ha kosić kosiarką 1,65) Teraz myśle nad większym ciągnikiem i kosiarką na jakies finansowanie fabryczne bo właśnie prasę spłaciłem i też mam dylemat. Co lepsze dyskówka z centralnym zawieszeniem czy może bębnowa na 4 bębny? Osobiście podobaja mi się te bębnówki samaszu bo nie wiem ale na torfie i to jeszcze porytym często przez dziki nie widze dyskówki. Kupił ktoś tą bebnówkę z samaszu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 11 maj 2012 - 10:38

Kosiarka dla Jarka :) Może dobrze zagadaj z jakimś dilerem czy na testy nie puściłby