jaro

Kosiarka dla Jarka :)

Polecane posty

jaro    166

Witam-po zakupie zgrabiarki chciałbym kupić kosiarkę która ma zastąpić zasłużoną (ale nie wysłużoną :D mimo 27 lat) czeską bębnówkę.Długo wahałem się nad wyborem bębnowa czy dyskowa jednak w końcu poszedłem za modą :) i raczej na 99 % będzie dyskowa.Z racji takiego a nie innego ukształtowania terenu,sporej ilości rowów szukam kosiarki o szer.roboczej ok.2,2 m (max 2,4).Kosiarka ma być jak najwytrzymalsza i wytrzymać "spotkanie trzeciego stopnia" np. z drzewkiem,musi dobrze kopiować teren-najlepiej z centralnym zawieszeniem (niestety koszty :( ),mile widziana łatwa wymiana nożyków,dobre zabezpieczenie najazdowe.Nie wiem czy jest jakaś różnica jeżeli chodzi o ilość dysków (gdzieś tam spotkałem sie ze stwierdzeniem że lepsza jest parzysta-ale dlaczego ?) ,z racji tego że koszę sporo nad rowami dobrze byłoby aby mogła mocno wychylać się "w dół".Pomożecie ?Pomożemy-chórem odpowiedzieli użytkownicy AF :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ile chcesz wydać na taką kosiareczke ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Max. 30 tys (brutto)-ale im mniej tym lepiej-przy tej szerokości myślę że i zwykłe zawieszenie może da radę...

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

polecam fellę na dużych dyskach.masywna konstrukcja oraz mniejsze zapotrzebowanie na moc (według producenta) no i szybka wymiana noży. sam mam co prawda używaną ale na prawdę byłem mile zaskoczony po pierwszym roku użytkowania, jakością skoszonych pokosów,łatwością obsługi i bezawaryjnością.nic się nie zapycha (w odróżnieniu od opinii użytkowników kuhn-ów) i dobrze kopiuje pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Zwykłe zawieszenie Kuhn GMD600 2,4m z szybka wymianą noży w listopadzie był jeszcze za 24,500 brutto. Jak to się sprawuje nie mam pojęcia, ale tacie zależało na szybkiej wymianie noży na naszych gruntowych łąkach z dużą ilością kretowisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

lepiej większa niż za mała, 2,2m to nie poczujesz satysfakcji z zakupu ;), z dużą nie polatasz tak jak z małą po 15km/ha albo polatasz do pierwszego dzwona, tam gdzie mała przeleci gładko duża może zaryć i odwrotnie, uważam że lepiej szerzej ale wolniej min. 2,6m dyskowa, a każdy nawrót to też dużo czasu dlatego im szerzej tym lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@wojtas-mam w domu takiego przeciwnika Felli że wolę mieć już święty spokój raczej :D .

 

@Pawel-no nad tym modelem sporo myślałem-jest też chyba w wersji HD (wzmacnianej).Poettinger z centralnym zawieszeniem 2,25 ok. 30 brutto-ciekawe ile kosztuje to-ciekawostka jest taka że ta kosiarka jest chyba tylko na polskiej stronie Kuhna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Osobiście polecam Pottingera z centralnym zawieszeniem. B. dobrze kopiuje teren, szybka wymiana noży. Sprzęt godny polecenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Skoro ma być mocna i przy tym jej szerokość robocza nie musi być duża to na twoim miejscu szukałbym na dużych dyskach tylko. Skoro fella odpada (a szkoda :P ) to w ofercie kuhn-a poszukaj takich kosiarek (w ofertach innych firm zresztą też powinny być).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dealer Poettingera też mi ją zachwalał :D -tylko cena...

 

@Ferdek-wyobraź sobie że niedawno pomagałem sprzedawać nieużywaną kosiarkę dyskową mojego kuzyna o szer.2,65-czy myślisz że gdyby nadawała się u mnie to jej nie "połknąłbym" ?-uwierz mi że te 2,4 to max.

Muszę jeszcze obejrzeć Lely-inne rzeczy niegłupio robią.

 

@kokomano-rzuć jakieś linki...

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Ja już tobie kiedyś polecałem JF-stolla ale ty mówiłeś, że takiej nie ma w polsce czy cuś. Jednak na ich stronie jest, więc może warto być bardziej dociekliwym i poszukać po dealerach w polsce? http://www.jf-stoll.com/Default.aspx?ID=4511 tutaj specyfikacja, a kosiarka napewno jedna z lepszych do tego centralnie zawieszana, tylko ceny nie znam.

 

P.S o nawet na tej stronie ulotki po polsku są http://www.jf-stoll.com/English/Infomatic/Leaflets/Polish-Leaflets.aspx

Edytowano przez Atsihosam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a i jeszcze o parzystej liczbie dysków. gówno prawda. ja mam pięć i nic nie wrzuca i nie wyrzuca , ani w ścięte pokosy ani w nie skoszoną trawę. po prostu 3 pierwsze kręcą się w prawą stronę a dwa ostatnie w lewą i cała trawa leci do środka. do tego talerz formujący i git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja już tobie kiedyś polecałem JF-stolla ale ty mówiłeś, że takiej nie ma w polsce czy cuś. Jednak na ich stronie jest, więc może warto być bardziej dociekliwym i poszukać po dealerach w polsce? http://www.jf-stoll....lt.aspx?ID=4511 tutaj specyfikacja, a kosiarka napewno jedna z lepszych do tego centralnie zawieszana, tylko ceny nie znam.

 

Z tego co pamiętam to Stolla ta 2,4 dostępna jest tylko z kondycjonerem...a do dealera mam raptem 15 km .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Cen nie znam-co prawda dealer jest blisko ale wolę wszędzie indziej kupić niż tam :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@jaro czyli ta Kuhna widnieje tylko na polskiej stronie Kuhna lecz już jej nie produkują?

W Kuhnie możesz regulować hydrauliką nacisk listwy tnącej na podłoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Na to wygląda-właśnie w Kuhnie podoba mi się ta funkcja-może przydać się na mokrych łąkach.Po niedzieli trochę pojeżdżę tyle że zapewne mało kosiarek stoi na placach do organoleptycznego testowania.No i podstawowe pytanie-która z tych kosiarek jest najwytrzymalsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli chodzi o koszenie nad rowami, to jednak zawieszenie boczne daje większe kąty wychylenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak. :) W centralnym zawiasie masz ograniczenie ze strony ramienia. W bocznym kosiarka pracuje jak drzwi na zawiasie. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

dyskowa kosze prawie do dna row a bebnowa tak sie nie dalo.

jesli masz nierowne,nieregularne laki z przeszkoda i niespodziankami to lepszym wyborem jest bebnowa, dyskowa do tylu nie pokosisz na trudnym terenie trzeba bardziej uwazac, i zawsze myslisz jak cos sie urwie to ile to bedzie kosztowac i jak to naprawic i ile czasu to zajmie,wymiana jakiejs zebatki czy dysku to chyba[na szczescie jeszcze tego nie robilem] wyzsza szkola jazdy a nie 2 godz jak przy bebnowej.pare niespodzianek juz zaliczylem bez strat ale to tylko dlatego ze nie przesadzam z predkoscia w niebezpiecznych miejscach.

na rownych lakach to 3 pelny gaz,kondycjoner szumi i siano samo sknie, na "ekologicznych" lakach przy ladnej pogodzie to bez przewracania w kostki idzie.

na mokrych lakach[po powodzi] to ciagnik siadal, bieznik sie wrzynal ale kosiarka nie topila sie, chyba to niekonieczny bajer.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może w końcu napiszę o tych swoich łąkach bo to taka ciekawostka (parę osób doradzało mi pług łąkowy :D ).Część łąk to łąki torfowe a dokładniej coś co my nazywamy "zimnym torfem" a wyoranie tego daje taki efekt że przez parę lat sami siebie pytamy co nas do ciężkiej cholery napadło że to wyoraliśmy :D .Mam też trochę łąk na styku torfów i pól i tu jest własnie coś takiego że te kawałki są pokryte takimi małymi górkami i dołkami (z reguły pod "górką" siedzi słuuusznych rozmiarów kamyczek-bez kopary nawet nie podchodź)-no i wałowanie prawie nic nie daje.Na każdej łące są też rowy melioracyjne.

@jacus-dzięki za informacje-mi się właśnie zimno robi jak czytam o jakichś tam specjalnych wałkach czy zębatkach które to mają się urywać w "kontrolowany" sposób aby ograniczyć straty.Moja stara bębnówka była używana do karczowania małych drzewek-i działa :D .Nie była wymieniana żadna zębatka-chyba jedynie dwa trzymaki i parę kompletów pasków-chyba nieźle jak na 27 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

a u nas setki hektarow pieknych lak II-III klasa stoi odlogiem,sa wsie w kolo otoczone lakami z ktorych tylko czesc jest koszona na doplaty a na reszcie juz krzaki i drzewa rosna, krowy mozna tylko w telewizji zobaczyc.

przy takich warunkach to jeszcze raz bym pomyslal nad bebnowa, tylko ze takich jak czeska to juz nie znajdziesz,chyba mesko taka produkowalo, ale 20 lat temu,wiekszosc firm zachodnich nadal produkuje bebnowe,wieksze szerokosci maja 4 bebny, wiec na pewno jakas interesuja znajdziesz,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj