Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka dla Jarka :)

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:16

Kosiarka dla Jarka :) Witam-po zakupie zgrabiarki chciałbym kupić kosiarkę która ma zastąpić zasłużoną (ale nie wysłużoną :D mimo 27 lat) czeską bębnówkę.Długo wahałem się nad wyborem bębnowa czy dyskowa jednak w końcu poszedłem za modą :) i raczej na 99 % będzie dyskowa.Z racji takiego a nie innego ukształtowania terenu,sporej ilości rowów szukam kosiarki o szer.roboczej ok.2,2 m (max 2,4).Kosiarka ma być jak najwytrzymalsza i wytrzymać "spotkanie trzeciego stopnia" np. z drzewkiem,musi dobrze kopiować teren-najlepiej z centralnym zawieszeniem (niestety koszty :( ),mile widziana łatwa wymiana nożyków,dobre zabezpieczenie najazdowe.Nie wiem czy jest jakaś różnica jeżeli chodzi o ilość dysków (gdzieś tam spotkałem sie ze stwierdzeniem że lepsza jest parzysta-ale dlaczego ?) ,z racji tego że koszę sporo nad rowami dobrze byłoby aby mogła mocno wychylać się "w dół".Pomożecie ?Pomożemy-chórem odpowiedzieli użytkownicy AF :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka dla Jarka :) Dzisiaj, 19:47
  •  

#2 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:29

Kosiarka dla Jarka :) Ile chcesz wydać na taką kosiareczke ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#3 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:35

Kosiarka dla Jarka :) Max. 30 tys (brutto)-ale im mniej tym lepiej-przy tej szerokości myślę że i zwykłe zawieszenie może da radę...

Edytowany przez jaro, 04 styczeń 2012 - 19:36.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:47

Kosiarka dla Jarka :) polecam fellę na dużych dyskach.masywna konstrukcja oraz mniejsze zapotrzebowanie na moc (według producenta) no i szybka wymiana noży. sam mam co prawda używaną ale na prawdę byłem mile zaskoczony po pierwszym roku użytkowania, jakością skoszonych pokosów,łatwością obsługi i bezawaryjnością.nic się nie zapycha (w odróżnieniu od opinii użytkowników kuhn-ów) i dobrze kopiuje pole

#5 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:48

Kosiarka dla Jarka :) Zwykłe zawieszenie Kuhn GMD600 2,4m z szybka wymianą noży w listopadzie był jeszcze za 24,500 brutto. Jak to się sprawuje nie mam pojęcia, ale tacie zależało na szybkiej wymianie noży na naszych gruntowych łąkach z dużą ilością kretowisk.

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:49

Kosiarka dla Jarka :) lepiej większa niż za mała, 2,2m to nie poczujesz satysfakcji z zakupu ;), z dużą nie polatasz tak jak z małą po 15km/ha albo polatasz do pierwszego dzwona, tam gdzie mała przeleci gładko duża może zaryć i odwrotnie, uważam że lepiej szerzej ale wolniej min. 2,6m dyskowa, a każdy nawrót to też dużo czasu dlatego im szerzej tym lepiej ;)

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:53

Kosiarka dla Jarka :) @wojtas-mam w domu takiego przeciwnika Felli że wolę mieć już święty spokój raczej :D .

@Pawel-no nad tym modelem sporo myślałem-jest też chyba w wersji HD (wzmacnianej).Poettinger z centralnym zawieszeniem 2,25 ok. 30 brutto-ciekawe ile kosztuje to-ciekawostka jest taka że ta kosiarka jest chyba tylko na polskiej stronie Kuhna...

#8 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:11

Kosiarka dla Jarka :) Osobiście polecam Pottingera z centralnym zawieszeniem. B. dobrze kopiuje teren, szybka wymiana noży. Sprzęt godny polecenia!

#9 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:16

Kosiarka dla Jarka :) Skoro ma być mocna i przy tym jej szerokość robocza nie musi być duża to na twoim miejscu szukałbym na dużych dyskach tylko. Skoro fella odpada (a szkoda :P ) to w ofercie kuhn-a poszukaj takich kosiarek (w ofertach innych firm zresztą też powinny być).

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:22

Kosiarka dla Jarka :) Dealer Poettingera też mi ją zachwalał :D -tylko cena...

@Ferdek-wyobraź sobie że niedawno pomagałem sprzedawać nieużywaną kosiarkę dyskową mojego kuzyna o szer.2,65-czy myślisz że gdyby nadawała się u mnie to jej nie "połknąłbym" ?-uwierz mi że te 2,4 to max.
Muszę jeszcze obejrzeć Lely-inne rzeczy niegłupio robią.

@kokomano-rzuć jakieś linki...

Edytowany przez jaro, 04 styczeń 2012 - 20:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:27

Kosiarka dla Jarka :) Ja już tobie kiedyś polecałem JF-stolla ale ty mówiłeś, że takiej nie ma w polsce czy cuś. Jednak na ich stronie jest, więc może warto być bardziej dociekliwym i poszukać po dealerach w polsce? http://www.jf-stoll....lt.aspx?ID=4511 tutaj specyfikacja, a kosiarka napewno jedna z lepszych do tego centralnie zawieszana, tylko ceny nie znam.

P.S o nawet na tej stronie ulotki po polsku są http://www.jf-stoll....h-Leaflets.aspx

Edytowany przez Atsihosam, 04 styczeń 2012 - 20:30.

#12 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:28

Kosiarka dla Jarka :) a i jeszcze o parzystej liczbie dysków. gówno prawda. ja mam pięć i nic nie wrzuca i nie wyrzuca , ani w ścięte pokosy ani w nie skoszoną trawę. po prostu 3 pierwsze kręcą się w prawą stronę a dwa ostatnie w lewą i cała trawa leci do środka. do tego talerz formujący i git

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:30

Kosiarka dla Jarka :)

Ja już tobie kiedyś polecałem JF-stolla ale ty mówiłeś, że takiej nie ma w polsce czy cuś. Jednak na ich stronie jest, więc może warto być bardziej dociekliwym i poszukać po dealerach w polsce? http://www.jf-stoll....lt.aspx?ID=4511 tutaj specyfikacja, a kosiarka napewno jedna z lepszych do tego centralnie zawieszana, tylko ceny nie znam.

Z tego co pamiętam to Stolla ta 2,4 dostępna jest tylko z kondycjonerem...a do dealera mam raptem 15 km .

#14 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:44

Kosiarka dla Jarka :) A prawda na stronie teraz też doczytałem, a wiesz może jaka jej cena, albo tych większych?
A jeszcze jf-stoll robi nie centralnie zawieszane bez kondycjonera 2.4m http://www.jf-stoll....ult.aspx?ID=406

Edytowany przez Atsihosam, 04 styczeń 2012 - 20:48.

#15 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 21:08

Kosiarka dla Jarka :) Cen nie znam-co prawda dealer jest blisko ale wolę wszędzie indziej kupić niż tam :D .

#16 Share Farmer242

Farmer242

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 21:24

Kosiarka dla Jarka :) podlaskie u jednego z dilerów stoll 2,4m 24tys brutto

#17 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 21:50

Kosiarka dla Jarka :) A myślałeś nad Viconem CM2400? http://www.agrofoto....-vicon-cm-2400/
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#18 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 22:58

Kosiarka dla Jarka :) @jaro czyli ta Kuhna widnieje tylko na polskiej stronie Kuhna lecz już jej nie produkują?
W Kuhnie możesz regulować hydrauliką nacisk listwy tnącej na podłoże

#19 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 08:05

Kosiarka dla Jarka :) Na to wygląda-właśnie w Kuhnie podoba mi się ta funkcja-może przydać się na mokrych łąkach.Po niedzieli trochę pojeżdżę tyle że zapewne mało kosiarek stoi na placach do organoleptycznego testowania.No i podstawowe pytanie-która z tych kosiarek jest najwytrzymalsza ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2012 - 10:41

Kosiarka dla Jarka :) Jeżeli chodzi o koszenie nad rowami, to jednak zawieszenie boczne daje większe kąty wychylenia.